Téma: Jumanji

Peppo 2018 márc. 24. - 18:00:48
(33/73)
A remake-ek és folytatások tömegében egy egész jó film lett. Nem volt unalmas, pár poén és egész jó ötlet is belefért. És persze a kornak megfelelően látványos is volt.

7 pontot simán megér, és a rá szánt két órát is. Pozitívan csalódtam, ami manapság ritka.
k11zoltan 2018 márc. 24. - 13:57:54
(32/73)
A régi jobb. Több a munka, és a színészi játék abban.
9/10
idõjós1010 2018 márc. 20. - 21:56:32 9/10
(31/73)
Kalandos, látványos, és volt benne néhányan igazán jól eltalált, nagy poén. Viszont nem adta vissza az eredeti film fényét. Feelingben messze elmaradt mögötte. Ez a rész hozta mindazt, ami manapság divatos, és abban brillírozott is, de nem sokat adózott a nagy elődnek, ami nekem szívfájdalmam.
1/10
Lewo91 2018 márc. 20. - 20:58:46 1/10
(30/73)
Ilyen rossz, unalmas filmet már régen nem láttam! Az első részt megszégyeníti!
8/10
bogárnyúl 2018 márc. 18. - 20:43:32 8/10
(29/73)
Vicces, egyszer szívesen végig néztem.
8/10
nikato 2018 márc. 17. - 09:57:24 8/10
(28/73)
Nem volt rossz, beleszőtték a régi Alan Parrish-t, a mai játékok világát is. De régi a kint világban játszódik, ez pedig bent a játékban. A régi azért még mindig jobb, de jól át gondolt feldolgozás ez is. :) Jack Black karakteren sokat nevettem, meg mikor a végén kiírták, hogy: Bethany-Jack Black. :D Alex helyes volt. :)
8/10
wrtsnyrdck 2018 márc. 16. - 19:03:21 8/10
(27/73)
Nekem a régi és ez is egyaránt tetszett. Látványos volt.
9/10
Tarzaan 2018 márc. 16. - 14:47:26 9/10
(26/73)
Ez egy nagyon jól sikerült kis kaland-fantasy-vígjáték. Jó lett a forgatókönyv, jól sikerült a casting, és a látvány is.

A teljes élményhez érdemes látni az első részt, mert tulajdonképp ott kezdődik, ahol az véget ér.
7/10
pihes 2018 márc. 15. - 14:58:19 7/10
(25/73)
Az eredeti részt látni a 90-es években, gyerekként jó volt.
Azt gondolom ez a rész, egész színvonalas, élvezhető volt. Mégis, időnként untam.

7/10
9/10
kobax 2018 márc. 09. - 23:24:33 9/10
(24/73)
Az Internet tele volt negatív kritikákkal errõl a filmrõl, meg hogy "nyomába sem ér az eredetinek".
De szerintem egyrészt ez nem is célja, másrészt pedig tényleg ki tud kapcsolni 2 órára.
Jópofa, szórakoztató, én jókat nevettem rajta.
9/10
10/10
Trevor Belmont 2018 márc. 07. - 17:57:00 10/10 Előzmény idõjós1010
(23/73)
Valószínûleg ezzel az izom aggyal meg a bombanõvel a régi korosztályt célozták meg "minket", akik felnõttként beültünk és most mozi után néhány hónappal ismét megnéztük, mert szerintem jó lett. Minden korosztályra gondoltak és frappánsan megoldották a játék alkalmazkodását is kornak megfelelõen. Legközelebb szerintem okos szemüveg lesz vagy okos wc és 20 év múlva megint rátalál valaki.
10/10
Trevor Belmont 2018 márc. 07. - 17:48:30 10/10
(22/73)
Tetszett, 10/10. Ritkán kapcsol ki film. Gyerek korom egyik kedvence volt az eredeti Jumanji meg a rajzfilm sorozata. Jó film.
9/10
Nita90 2018 jan. 28. - 19:40:17 9/10
(21/73)
Általában kissé szkeptikus vagyok a folytatásokkal, második/sokadik részekkel szemben. Minél magasabbra teszi a lécet az elsõ rész, annál nehezebb megugrania azt a folytatásnak, tehát minél jobb az alap, annál nehezebb a folytatásnak legalább olyan jónak, vagy még jobbnak lennie.
A Jumanji nagyon kedves, sõt, az egyik kedvenc gyerekkori filmélményem volt, így egyszerre örültem és aggódtam, mikor megtudtam, hogy készül a folytatás. Persze a kíváncsiságom gyõzött, eg mozijegy árát nem sajnáltam rá, így beültem egy kellemes péntek esti mozizásra. Gondoltam, ha nem támasztok túl nagy elvárásokat, akkor nem is csalódhatok nagyot, annyira biztosan nem lesz rossz, hogy ne üsse meg a \"kólával-kukoricával elmegy\"- szintet. Csalódnom kellett. Méghozzá mennyire kellemeset!
Az egyik legnagyobb félelmem a filmmel kapcsolatban a régi, klasszikus társasjáték átalakulása volt videojátékká. Hogyan sül el vajon az új koncepció, miszerint nem a játék jön el a való világba, hanem a játék szippant be az õ világába? Mennyiben lesz más egy élõszereplõs dzsungeles videojáték, mint egy sima dzsungeles kalandfilm? Szerencsére alaptalannak bizonyult a félelmem, a készítõk remekül megoldották a feladatot. Hatalmas húzás volt, hogy hõseinknek a személyiségükkel és külsejükkel teljesen ellentétes játékkarakter bõrébe kellett bújniuk és boldogulniuk. A poénok és a helyzetkomikumok döntõ részét ez a felállás adta. A különbözõ rpg-elemek (képességek, NPC-k, stb)a maguk bugyutaságaival hihetetlenül jópofán jelentek meg a filmben. A filmen egyetlen pillanatig nem unatkoztam, vagy a rekeszizmaim könyörögtek kegyelemért, vagy a szereplõkkel együtt izgultam a küldetésük sikeréért. A történet nem volt túlbonyolítva, de kellõképp pörgõs és izgalmas volt, hogy kitöltse a játékidõt. Jók voltak a szereplõk, a jellemfejlõdésért nagy piros pont, fõleg Bethany és Spencer esetében lett nagyon látványos, de a kaland mindenkire pozitív hatással volt. A cselekmény nem volt túlbonyolítva, de végig feszes tempót diktált, kellemesen kitöltötte a játékidõt. A humor elsõ osztályú volt, nagyon bejött, és szerencsére - bár néhol kissé rezgett a léc - nem ment át öncélú idétlenkedésbe. A látvány gyönyörûre sikerült, noha nálam ez nem túl lényeges szempont egy film megítélésénél. A szereplõkön kívül engem is magába szippantott Jumanji, rég szórakoztam ennyire jól filmen, mindent megkaptam tõle, ami egy jó kis kalandfilmtõl várok: kaland izgalom, csipetnyi humor, romantika és dráma, érdekes, szerethetõ karakterek. Persze, aki nagyon mély mondanivalót és tanulságot szeretne, annak nem ezt a filmet ajánlom, még ha érdekes témát kapirgál is azzal, hogy hány életünk is van, lehetne-e az valaki másé, mit kezdhetünk vele/velük, hogy hozzuk ki belõle a legtöbbet. Aki egy jópofa, kalandos, vicces, látványos filmet szeretne látni, annak szívbõl ajánlom a Jumani - vár a dzsungelt! :)
8/10
Muya 2018 jan. 21. - 19:53:08 8/10
(20/73)
Szerintem jó kis kalandfilm. Nincs unalmas rész benne, és a poénok is rendben voltak.
8/10
JoeM 2018 jan. 21. - 11:55:22 8/10
(19/73)
Véletlenül botlottam bele... és közel 2 óra felhõtlen szórakozás lett belõle. Tetszett.
9/10
Bendi101 2018 jan. 21. - 09:13:03 9/10
(18/73)
Kiváló vígjáték, végig szórkoztatott, pedig csak a gyerekeket kísértem, és a 95-ös Jumanjit kifejezetten utáltam. Szóval kellemes csalódás volt a film. Akinek nem tetszik.... hááát annak az élete nagyon gáz lehet. Igazán sajnálom õket. Na jó egy picit sem :)
bioLarzen 2018 jan. 01. - 00:31:43
(17/73)
Nem kifejezetten az én mûfajom, igazából csak fiatalkorút kísérni mentem - ehhez képest remekül szórakoztam.
8/10
konyhafönök 2017 dec. 31. - 22:51:09 8/10
(16/73)
Ugyanezt akartam írni, szóról-szóra :)
10/10
anegytech 2017 dec. 31. - 01:07:55 10/10
(15/73)
Tartottam tõle, hogy gagyi lesz a film, de kellemesen csalódtam. Szerencsére a ma már kihagyhatatlan amerikai ordenáré, gusztustalan jelenetek kimaradtak, nyilván azért, mert gyerekeknek is szól a film, és ez így elõnyére vált. Én felszabadultam tudtam nevetni, nem éreztem a poénokat erõltetettnek, pedig a színészek közül több is játszott már túljátszott gyagyi vígjátékban, így örültem, hogy ebbõl nem lett az. Hallhatóan a mozi nagy részének bejött, mert végig ment a nevetés. Mi hárman néztük, mindannyian már igencsak felnõttek vagyunk, és mindhármunknak tetszett. Pedig én kimondottan válogatós vagyok vígjátékok terén, ritkán látok tényleg jót.

Ízlésen nem érdemes vitázni, de tényleg furcsállom, ha valaki ezen egyáltalán nem tud nevetni, legalábbis csak az érdekelne, hogy annak milyen vígjáték és humor fekszik.

Nekem is feltûnt, hogy pl a jaguárok kinézete elég rajzfilmesre sikerült, de mivel eleve arról szól a film, hogy egy játékban vannak, ezért engem ez egy pillanatig sem zavart, csak most jutott eszembe, hogy páran ezt leírták. Nem lett volna sokkal jobb a film (szerintem), ha ezek a jaguárok vagy akármelyik állat teljesen élethû, mert a filmnek nem ez a lényege.

3D-ben néztem, de ez számomra nem adott sok pluszt, csak a sötétebb képek a szemüveg miatt még sötétebbek voltak, így én inkább 2D-ben nézném újra.

Számomra mindenképp többször nézõs lesz :).
Gábor Nemes 2017 dec. 31. - 00:47:17
(14/73)
Szuper!