7/10
Vrahno 2013 szept. 08. - 18:44:39 7/10 Előzmény EL Mondom
(75/95)
"Azokkal értek egyet, akik szerint nagyon gyenge a 2. rész. A forgatókönyv nagyon béna. Persze a látvány nagyszerû, de a történet tele van sületlenségekkel."

Csatlakozom. Anno nagyon szerettem ezt a részt, de azóta kinyíltak a szemeim a történet meg a szereplõk totál idiótasága felé, és már a gyakorlatilag nézhetetlen kategóriába sorolnám. Régebben csak azon fintorogtam, hogy a T. rex megöli a kutyát, de most már szinte minden jeleneten.
9/10
Novalis 2013 szept. 02. - 00:50:08 9/10
(74/95)
Nekem nagyon rendben van ez a 2. rész is. Az elsõ örök és utánozhatatlan, ezzel szerintem a többség egyetért, de számomra ennek is megvan a saját hangulata, ami elég erõs ahhoz, hogy ne egy rossz utánzatot lássak benne, hanem el tudjak vonatkoztatni az elsõ résztõl - amirõl elmondhatom, hogy azon nõttem fel, és annyiszor láttam gyerekkoromban, hogy szó szerint az elejétõl a végéig minden szavát tudtam, meghatározta a dinók iránti érdeklõdésemet is, gyûjtöttem róla mindent, amit csak lehetett, és a zenéje olyan, hogy csak meghallom, és libabõrös leszek tõle.

Talán épp ezért én örömmel vártam a folytatásokat, mert örültem, hogy minél több Jurassic Parkot látok. Nem úgy néztem, hogy összehasonlítottam az elsõvel, nekem pont amiatt tetszett, hogy valami mást is látok, kiegészíthetem az elsõ film iránt rajongásomat.

Vannak ebben kicsit gyengébb részek, de vannak erõs és jó jelenetek, pl. a sziklaperemrõl lelógó kocsiból való menekülés, az éjszakai futás a magas fûben a raptorok elõl, aztán ahogy a T-Rex kitör a hajóból és megáll a város fényei elõtt.
Jeff Goldblum jó volt most is, mint mindig, egyik kedvenc színészem, mindenben megnézem. Tetszett, hogy itt végre több szerep jutott neki.
És mikor felcsendül az ismert zene, számomra azért nagyon is visszahozza azt a régi, igazi Jurassic Park érzést.

A 3. rész valóban gyengusabb, de én azért néhanapján azt is szívesen megnézem. Próbálom ebben is a pozitívumot látni, pl. jó, hogy Sam Neill visszatért, és végre repülõ dinókat is mutattak.
9/10
Novalis 2013 szept. 02. - 00:32:00 9/10 Előzmény olahmiki1959
(73/95)
"A második részbõl, - pedig többször láttam, - szinte alig emlékszem valamire, a harmadik rész pedig - amit már nem Spielberg rendezett, - egyenesen katasztrófa.
Hogy mást ne mondjak, nincs a világon olyan mobiltelefon, ami hónapok alatt sem merül le, hanem mûködik, amikor megtalálják a szigeten..."

*** SPOILER ***

Valóban nem egy nagy durranás a 3. rész, és tényleg vannak benne logikai bakik, de erre nem jól emlékszel: a mobil akkor kerül a szigetre, amikor a gép leszáll, és az egyik kísérõ embert megtámadja és megeszi a nagy dinó. Nem sokkal késõbb (erre nem emlékszem mennyi idõ, de 1 vagy 2 nap csak) hallják meg a csengõhangot a dinó hasából "szólni", aki a mobilt a pasival együtt beebédelte.
8/10
Kulcskészítõ 2013 szept. 01. - 15:21:35 8/10
(72/95)
A magam részérõl ezt a részt jobban szeretem az elsõnél (hogy a hóttbéna harmadikról már ne is szóljak). Az elsõ rész nekem valahogy túl... negédes. Mangaszemû gyerekek, kedves nagypapi, szinte csak az "unszimpatik" patkolnak el, a kölyöknek még akkor se esik baja, ha megrázza egy olyan kerítés, ami a t-rexet hivatott távol tartani (már csak a kutya hiányzott)... áh, ezek nekem teljesen gallyra vágták azt az epizódot.
Ez valahogy számomra jobban rendben van. Itt is van persze pár túlzás, de azért mindenképpen szórakoztatóbb és akciódúsabb, arról már nem is szólva, hogy itt már legalább Mr. Amerikai Csupaszív (Spielberg) felfedezte a realitásnak azon pontját amit az elsõben még nem, azaz hogyha valakit megkajál egy pár tonnás ragadozó, akkor talán illene némi vért is mutatni.
8/10
BKrisz86 2013 aug. 31. - 22:23:40 8/10
(71/95)
A hajós rész valóban fura. Sajnos nem lett leforgatva egy jelenet, ami megmagyarázta volna az egészet. Az imdb-n olvastam, hogy elvileg raptorok szabadultak fel a hajóra az indulás pillanatában, s a káoszban a rex is kiszabadult. Sajnálom, hogy ezt a snittet kihagyták, mert a film egyik csúcspontja lehetett volna.
offtopic
zottyo534 2013 aug. 31. - 21:06:23
(70/95)
Igazán csinálhatnának még hat-nyolc részt, hátha meggátolja a globális felmelegedést.
10/10
atlankis 2013 aug. 31. - 19:26:55 10/10
(69/95)
http://www.imdb.com/title/tt0369610/ Jaj de messze van még!
6/10
Sonic8 2013 aug. 31. - 18:24:34 6/10
(68/95)
Egyetértek, és jól emlékszel.
9/10
technokrata 2013 aug. 31. - 17:39:08 9/10
(67/95)
Az átlag osztályzat 8.2, ami szerintem magas. Tehát több embernek tetszik, mint ahánynak nem. Ízlések és pofonok...
9/10
technokrata 2013 aug. 31. - 17:35:51 9/10
(66/95)
Nekem ez a rész is nagyon tetszik. Sokszor láttam már és még sokszor meg is fogom nézni.
4/10
EL Mondom 2013 aug. 31. - 16:48:45 4/10 Előzmény Sonic8
(65/95)
Azokkal értek egyet, akik szerint nagyon gyenge a 2. rész. A forgatókönyv nagyon béna. Persze a látvány nagyszerû, de a történet tele van sületlenségekkel.

Spoiler:
Hogy jut el a hajó a kikötõbe, ha nincs rajta senki? És ki ölte meg a legénységet, ha az "aki" megölte be van zárva? Vagy én láttam túl régen a filmet és nem így volt? :-)

Szerintem a 3. rész sokkal jobb volt. Azt többször is szívesen néztem meg. Annak egy nagy hibája van: baromi rövid.
borkasztik 2013 aug. 31. - 15:40:42 Előzmény olahmiki1959
(64/95)
Nem tudom nekem a 2. része ugyan úgy tetszett mint az elsõ része. A 3. rész viszont tényleg karasztrófa. Tejles sületlenség volt az egész. Viszont a 2. részt is ugyan olyan jól tudtam élvezni, mint az elsõ részét.
Igen a folytatásokban tényleg benen van a rizikó hogy rosszabbúl sikerülnek. De igen ahogy írtad az Alien és a hozzá hasonló alapfilmek kivételek. PL az Alien 2 nekem sokkal jobban tetszett mind az elsõ rész, de nekem még a 3. rész is tetszett. Mind a 3 rész külön világ mégis egységet alkotnak, pont ez az ami tetszett bennünk nem voltak nagyon önismétlések. Jó a 4. részrõl ne beszéljünk xD
Jó kis film ez bármikor megnézem újra.
Killbox 2013 aug. 30. - 20:28:18 Előzmény olahmiki1959
(63/95)
"Ennek a résznek egy pozitívuma van, az elképesztõen gyönyörû táj, az egzotikus, trópusi esõerdõ félelmetes légköre, minden dicséret megilleti az operatõrt."

Ez így igaz.Janusz Kaminsky A Schindler listája óta fényképezi Spielberg filmjeit és tényleg ott van a szeren.

David Koepp pedig nagyon jó kis forgatókönyveket írt - az elsõ részt is - ,úgy látszik nem tudott pozitívan változtatni az alapanyagon vagy nem is akart(ak).
olahmiki1959 2013 aug. 27. - 13:03:34
(62/95)
Sajnos, ezt a filmet is elérte azon filmeknek a sorsa, amikor elkészül egy film, ami baromi jól sikerül, - közönség és anyagi siker lesz belõle, - és ezen felbuzdulva, a filmesek elhatározzák, hogy akkor folytatásokat készítenek belõle.
És a folytatások az esetek döntõ többségében gyengébbre sikerülnek, mint az elsõ rész.
Esetleg elérik annak a színvonalát, de meghaladni nem képesek.
Talán a Terminátor, és az Alien a kivétel ebben a sorban, ennél a két filmnél a második rész ugyanolyan jó lett, mint az elsõ - a harmadik részek viszont már jóval gyengébbek lettek.
A cápa, Rambo, A ragadozó, és más filmeknél az elsõ részek szenzációsak, kultuszfilmmé, klasszikussá váltak, a folytatások a nyomukba sem érnek.
Szóval...
A Jurassic Park alapfilm, az akkori filmes technikai megoldások ma sem tûnnek idejétmúltnak, a sztori is érdekes, mai szemmel kissé talán már lassú ugyan, de a feszültség végig érezhetõ benne, a szereplõk, a karakterek jók, és az egész, úgy ahogy van, remekmû.
A második részbõl, - pedig többször láttam, - szinte alig emlékszem valamire, a harmadik rész pedig - amit már nem Spielberg rendezett, - egyenesen katasztrófa.
Hogy mást ne mondjak, nincs a világon olyan mobiltelefon, ami hónapok alatt sem merül le, hanem mûködik, amikor megtalálják a szigeten...
Ennek a résznek egy pozitívuma van, az elképesztõen gyönyörû táj, az egzotikus, trópusi esõerdõ félelmetes légköre, minden dicséret megilleti az operatõrt.
A hihetetlenül ostoba párbeszédek, a szereplõk nyavalygása, a szuper fegyverek hatástalansága viszont annyira sablonos, "B" kategóriás filmekbe illõen gyenge megoldás, hogy csodálkozom, hogy Spielberg miért nem kérte meg a forgatókönyvírókat, hogy erõltessék meg egy kicsit jobban magukat, mert már az alapanyag is vacak - és most nem írok ide egy sokkal vulgárisabb jelzõt, pedig a film megérdemelné.
Amikor egy film szinte minden kockájából süt, hogy elsõsorban az anyagi haszonszerzés miatt forgatták le, akkor ott már elég nagy baj van.
Amikor a "Szörnyek szigete" címû MIchael Crichton könyv annak idején megjelent, - amibõl a filmet csinálták, - írtam egy kritikát egy scifi folyóiratba, és már akkor megjegyeztem, hogy most elõször érzem azt, hogy Crichton tõle szokatlan módon, gyakorlatilag összecsapta a zseniális Jurassic Park folytatását, elnagyoltak a karakterei, idegesítõek az állandó megjegyzései, okoskodásai, amelyekkel széttördeli a történet ívét, lendületét, és ez a könyve a nyomába sem ér a tõle megszokott színvonalú, többi könyvének.
Nem hittem volna, hogy a filmre is nagyrészt igazak lesznek ezek a megállapítások...
A Jurassic Park 2. egyszer nyugodtan megnézhetõ, "szódával elmegy", ahogy mondani szokták, de semmi különöset ne várjunk tõle...
6/10
Sonic8 2013 aug. 17. - 12:53:03 6/10
(61/95)
Hát gyerekek,
én a Jurassic Park filmeken nõttem föl, ezzel kezdeném. Láttam mindet minimum kb. 10-szer. Na és most felnõttebb fejjel megnéztem mind a 3-mat. Hát basszus. Annyira klisésen szar ez a 2. rész, hogy az nem igaz. Nagyon de nagyon gázak ezek a párbeszédek meg ez a zoom-olás a bárgyú meglepõdött pofájukra hogy nézik hol a picsában van a T-rex hát kész.
Meg ez a Hummer-el ugratunk fél métert hogy befosson a kis dinó. Hát kész voltam.
Én nem értem minek ez. A színészi játék szerintem itt valami kecsektetõen nem kecsektetõ xd. Jeff Goldlum még OKOK meg hát ugye Vince Vaughn !!! De örültem neki. Nem is emlékeztem hogy szerepel. De a csajszi (õ elvileg oscaros o.O)
meg a többi karakter meg a seggszájú fekete kislány hát az kész. "jjajjj apa hagy jöjjek, mindig mindenhol ott hagysz, róhatnál rám szobafogságottt" én legszívesebben most egy évtizedig fejjel lefelé lógatnám egy rendkívül instabil kötélen a Himaláján ezt a forgatókönyvírót az egyszer biztos.
Szörnyû.
Annyi pozitívumot még elmondanék hogy azért érezhetõ volt hogy JURASSIC PARK tehát fölzendült itt ott halkan a zenéje és engem ilyenkor kiráz a hideg basszus :D Az elsõ rész leheletét érzem ilyenkor.

Na szóval nem egy olyan jó rész ez. Most nyilván nagyon negatívnak érezhetõ amit írtam de most leginkább az újonnan felfedezett negatívumokra mentem rá. Most még van sok ezer pozitív dolog is amit mondhatnék de azt most nem ami befolyásolja azt a pontszámot amit most adni fogok ami a 10/6
borkasztik 2013 jún. 11. - 09:10:30
(60/95)
Nem értek egyet. Szerintem a második rész is remekmû :)
Az elsõ kettõ volt az igazi. A 3.-al már egyet értek az gyengébb volt. De az elõzõek felejthetetlenek.
Manapság már sajnos nem csinálnak ilyen kaliberû filmeket :/
wintermoots 2013 ápr. 30. - 17:33:39
(59/95)
nem egy remekmû, de viszonylag szórakoztató, legalábbis elsõre.
Pityuci 2013 ápr. 30. - 16:54:51 Előzmény jack12
(58/95)
Igen, én is várom.
Már az alcíme is kíváncsivá tett. "kihalás" ezek szerint valami járvány stb. majd csak elviszi a Dinoszauruszokat.
Habár, lehet az emberek vadásszák le õket.... Lásd: A 3vége amikor azok a repülõ dinók elrepültek a szigetrõl.
Kár, hogy nem idén , pedig ezt még szó szerint meg kell élni.... 1év még messze van, addig 1000x történhet az emberrel valami, nem kell messzire menni a példákkal, elég csak a napi hírekre utalni, bármikor bármi megtörténhet balesetek stb. sajnos, de ez az élet...
Meklód fia 2013 ápr. 30. - 12:32:05
(57/95)
ennek csak az elsõ része jó, a többi kaki
max a látványuk jó csak
FabianTimea 2013 ápr. 30. - 12:14:54
(56/95)
Az utál a lányom, és jól egymásra találunk a film végén szálat kihagyhatták volna, ja és az a rúd vagy felemáskorlát gyakorlat...