murcii 2008 máj. 10. - 15:44:12
(15/95)
nekem mindegyik rész tetszik...
7/10
Ricsa'rd 2008 máj. 10. - 14:15:26 7/10
(14/95)
Hatodikos lehettem mikor láttam a filmet moziban, teljesen megfogott. A könyvet csak késõbb olvastam, nem is gondoltam hogy ekkora különbség van köztük /Jurassic Park 1/, ég és föld. Sok részletet megváltoztattak a könyvhöz képest, /például Malcolm és Hammond is meghal/, de nem volt gond, végülis ez egy könyvadaptáció. Az igazi problémákat késõbb láttam meg. A könyv története elég komoly volt, a génsebészet, a gyorsan szerzett hatalmas tudás és az elüzletiesedett világ dilemmájával sokat foglalkozott. És a legfontosabb dolog, ezek NEM dinoszauruszok voltak, hanem õsi és ma élõ állatok DNS-ének keverékébõl álló fura hibridek. Sok-sok verzió végigpróbálása után a /szerintük/ leginkább az adott fajra hasonlító egyedeket fejlesztették!! tovább, egy új verziószám alatt. Ha 20 perccel tovább tartott volna, néhány részletet ki lehetett volna fejteni. Viszont még így is nagyon jó volt a film. A második rész már laposabb, komoly sztorit nem találtak ki, viszont Goldblum megint telitalálat volt, miatta nem unalmas a film. Sam Neil viszont hiányzott, jó páros voltak. A harmadik rész pedig tragédia, bugyuta történet /becsónakáznak a szigetre, semmi karantén, sehol senki, mintha csak egy aquapark lenne/, idegesítõ szereplõk /a szülõket felfalhatta volna valami/, jobb is hogy vége.
veragirl 2008 jan. 06. - 19:07:56
(13/95)
Hmmmm!elég részletes elemzés!én ennyire nem figyeltem meg minden apró részeletet,biztos tiszta jó vagy/voltál töribõlXD
neugassaman 2008 jan. 06. - 16:51:23
(12/95)
Nálam a 2.-ik rész a Mernyó terepjárót reklámozta, mondjuk az tud is valamit!
22.milláért meg pláne!
Jahh az tetszett, elmebeteg faqság-hogy rohangáltak a hónuk alatt a náluk nehezebb súlyú trex babyval,aztán meg snasszul kiteszi a szája elé....
Persze az ideges T rex mamy egyáltalán nem bánt ilyenkor senkit! Oszt , szoroz magában, elszámol tízig, mérlegeli a helyzetet, hazamegy, alszik rá egyet, s aztán csak arra jut hogy lelöki a piccsába a dzsipót meg a lakókocseszokat! Hahahahahahhahhaha :):):)))))
zee944 2008 jan. 06. - 16:08:44
(11/95)
Meg vagyok lepve, hogy itt sokan nem a 3. részt tartják a legrosszabbnak. Szerintem az minden képzeletet felülmúlóan lapos és jellegtelen lett. Csak trükkök, és SEMMI más.

Ezt a 2. legalább meg lehet nézni. Egyszer. A kiscsaj gyakorlatozása a korláton tényleg hasbakampó volt, az ilyen jelenetektõl az életkedvem is elmegy. Egyébként is csak egy ponton lehetett érezni, hogy Spielberg a rendezõ: a lakókocsiban, amikor Julianne Moore az üvegre tapad.
veragirl 2008 jan. 06. - 12:50:04
(10/95)
ejjha!de értesz a dinókhoz!ehhez hozzászólni sem tudtam volna!:Dláttam a filmet,de többet meg nem nézném!nagyon béna és hülyeség!kb ilyen krokodil,meg anakonda meg nem tom még mik vannak szintû!pfffffffXD
Geronimo 2007 dec. 29. - 22:28:00
(9/95)
Ahogy bõvült a dínókról szerzett ismeretek úgy lett egyre jobb ez a sorozat.Okultak a hbáikból.Ezt hívják evolúciónak.
KF 2007 dec. 28. - 18:16:48
(8/95)
én csak vince vaughn miatt fogom asszem újra megnézni, holnap adják, remélem nem fogok unatkozni mert 1 és 3 részét láttam de ebbõl asszem csak pár részt, ha nem unom meg akkor most teljeben is megnézem:)
viktorviktor3 2007 dec. 23. - 16:55:29
(7/95)
Én egyánltalán nem szeretem a 2. részét nekünk meg van videon a 3 része 1000-szer jobb nem'tom mér csak ugy najo nem vitatkozom senkivel vasárnap van és elvégre holna karácsony!!!!!!!!!!!!!!
BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK
KIRÁLYAK VAGYTOK MINDANYIAN
8/10
Semprini 2007 dec. 15. - 11:17:57 8/10
(6/95)
Az ilyen filmeknek általában nem a történet az erõssége, hanem a látvány, következésképp a Jurassic Park 2. annyival jobb film az elsõnél, amennyivel több dínós akció van benne. Vagyis sokkal! (Persze az elsõ rész jelentõségét sem szabad lebecsülni, hiszen mégiscsak abban voltak elõször számítógéppel létrehozott állatszereplõk!)
10/10
Zajac 2007 nov. 07. - 14:19:39 10/10
(5/95)
Soha nem értettem,hogy az amerikaiak miért akarnak minden "lényt" bevinni a városba.....
(T-Rex,King Kong,Godzilla,stb.)
A film számomra 3 közül a leggyengébb,de nem olyan gáz :-)
9/10
kevinspéci 2007 jan. 21. - 10:30:50 9/10
(4/95)
Azt nem értettem soha, hogy a hajó legénységét "kik" gyilkolják le?
A nagy Rex be volt zárva, s - amúgy is - az nehezen haraphatta volna ki a kormányost a kabinjából. A kicsi nem a hajóval jött. Ha mondjuk Raptorok jutottak a fedélzetre, akkor hova lettek. Mert vagy a nyílt vízen kellett legyilkolniuk a manusokat, s akkor a fedélzeten lettek volna San Diegó-ban, vagy még a Sorna szigeti kikötõben, de akkor a hajó, hogy jutott el az USÁ-ig? Mert, hogy a kormányos keze a kormányon volt, az azt jelzi, hogy a mészárlás már az óceánon történt. De a dinók nem hiszem, hogy fölmentek a hajóra, s még kártyáztak egy ideig a fedélközben, mielõtt kiirtottak mindenkit. :)
Na, mindegy. Szóval nem értem a dolgot.
zoltannagy 2007 jan. 20. - 10:59:05
(3/95)
Hát igen ez a második rész azért nem olyan jó mint az elsõ de még mindig jobb mint a harmadik rész!!És unalmas már a tvktõl hogy ennyiszer berakjak már mintha még nem láttuk volna elégszer,meg nem szombaton kellene,de mindeggy azért valószínû hogy így is megnézem:-)
9/10
kevinspéci 2007 jan. 20. - 10:40:13 9/10 Előzmény Newcastle United
(2/95)
Szerintem nagyon jó, bár részben igazat adok neked.
Ugye, úgy gondolták, hogy - a történetet mellõzvén - inkább akcióval, még csodásabb látvánnyal kell telezsúfolni, hogy nagyobbat szakítsanak, mint az elsõ résszel.
Ennek legalább még volt könyv alapja, a 3. résszel ellentétben.
A Szörnyek szigetét rég olvastam, de szerintem abban sem szerepelt Grant doktor. Kár.
Newcastle United 2007 jan. 14. - 17:33:59
(1/95)
Nekem nagyon nagy csalódás volt az elsõ után, a története is elég szegényes és Sam Neill is hiányzik.