ControlAlt szept. 01. 20:29:10
(84/84)
Rég láttam ennyire rossz filmet.
9/10
nefefe aug. 29. 22:36:28 9/10
(83/84)
Olvastam a kommenteket, elég zavarosak. Félve álltam neki, mert emlékeim szerint az előző rész nem sikerült valami fényesen. Azt gondoltam, a sokadik rész a hasonló témájú filmekből már nem tud újat mutatni. De kellemesen csalódtam. Sok újat ugyan nem mutatott, de végig izgalmas, jól összerakott film, nagyon jó CGI-technikával. Tetszett, hogy nagy gondot fordítottak arra, hogy az állatok megjelenését, mozgását és megnyilvánulásaikat részletesen kidolgozzák. Persze ebben a filmben is - mint minden filmben - voltak érdekes részek, ahol a természethűséget egy kicsit lazán vették, de ez nem sokat rontott a megítélésen. És mint a legtöbb filmben, a végén a rosszak itt is elnyerik méltó jutalmukat... Maisie karaktere különösen tetszett, jól illett a filmbe, az őt játszó fiatal színésznő remekül játszotta a cserfes, bátor kislányt. Véleményem szerint sokkal jobb az átlagosnál, és elvonatkoztatva kell nézni, függetlenül az előző részektől. Nekem tetszett.
10/10
Anonnim aug. 26. 14:01:41 10/10
(82/84)
Gebedjenek meg A TV2 szenteskedő cenzorai, hogy pont a film legominózusabb jelenetét amikor a T. rex egy Carotaurusal karöltve felfalja a főgonoszt kivágták mind a TV2 mind a Mozi+ verzióból. 😕
2/10
N.Andi32 aug. 25. 17:58:49 2/10
(81/84)
Ostoba, csúcsgagyi borzalom. Rég láttam ennyire rossz filmet.
1/10
Jill Valentine máj. 28. 13:03:04 1/10 Előzmény Sz. Péter
(80/84)
Ez mindenhogy **ar. Háttal jobb lett volna. Talán.
Sz. Péter máj. 25. 19:32:09 Előzmény Jill Valentine
(79/84)
Egy trükkje van: nem szabad háttal ülni a tv-nek.
1/10
Jill Valentine máj. 25. 12:02:22 1/10
(78/84)
Amikor már sokadjára nézek az órára, és nem történik az égvilágon semmmmi....:-(
offtopic
peterhorvath222@gmail.com ápr. 19. 08:53:54
(77/84)
Nem volt rossz sőt olyan mintha az első részt láttam volna tiszta nosztalgia fogott el a zene közben bár csak egy dolgot sajnálok , hogy Jeff Goldblum csak mellékszereplő volt igazból benne volt de csak egy tárgyaláson és ezt szerintem minden rajongó sajnálta kis szerepet kapott attól elnézve kicsit a Jurassick Park 2 Része emlékeztet mivel ott is el szállítanak el na ez is pont hasonló volt de azért nem volt annyira rossz .
Rizs Ottó 2020 szept. 21. - 19:06:50
(76/84)
6/10

nem szeretem ha hülyének néznek. a végén ugye az az erkölcsi dilemma, hogy hagyjuk -e elpusztulni az állatokat, vagy engedjük -e ki őket az jelenkor ökoszisztémájába. A környezeti összeomlás lebegtetése, azért ez elég árprobléma 4-30 méteres állatok esetében. tegyük fel, hogy az állatok kiszöknek, majd jön egy hőkamerával felszerelt helikopterraj és egyenként elfogja/kilövi őket.A raptorok esetében hajtóvadászat indul, lakossági bejelentés, stb. szóval, lehetett volna az állatjogok, állatvédelem témájában kérdéseket felvetni, de 25 nagytestű állat nem fog ökológiai összeomlást okozni Amerika közepén.

7/10
fanaf1@vipmail.hu 2020 jún. 16. - 17:31:12 7/10
(75/84)
Nem a megszokott környezetben játszódik majdnem az egész film... kilóg a sorból. Talán emiatt nem annyira meggyőző. Remélhetőleg csak előkészítette a nagyon izgalmas harmadik részt.
sexykex 2019 jan. 11. - 08:24:29
(74/84)
Na, az azért érdekes lenne, ha a külvárosokban nem csak vaddisznók és őzek dúlnák fel a kerteket, hanem éhes dínókkal is találkozhatna az ember. Nem sokan futkároznának, vagy sétáltatnák a kutyát, ha a tigrisszúnyogon kívül a pteroszauruszokat és a T.-rexeket is kerülni kellene.
A film egyébként szóra sem érdemes, semmi újdonsággal nem szolgált az elődjéhez képest. Akinek az tetszett, valószínűleg ez is fog.
3/10
piciborso 2019 jan. 05. - 15:31:59 3/10
(73/84)
Dög unalom
6/10
sorozatneked.hu 2018 dec. 24. - 23:58:28 6/10
(72/84)
6/10

Nem volt olyan jó, mint az előző rész, de érdekes volt látni a dínókat nem a megszokott környezetükben. Biztos lesz még egy folytatása.
10/10
Vik Kovács 2018 nov. 18. - 09:39:25 10/10 Előzmény tombenko
(71/84)
Szerencsére nem te döntöd el...addug is várom az új részt ;)
3/10
tombenko 2018 nov. 18. - 01:56:14 3/10 Előzmény magyarjani90@gmail.com
(70/84)
Elég baj az. Az egyest lehagyhatod.
MadDogs 2018 nov. 12. - 19:02:37
(69/84)
Kár volt megnézni. Legalább olyan buta, mint az első World volt, csak az legalább a nosztalgiafaktor miatt valamennyire élvezhető volt. Kezd megfogalmazódni bennem egy új elmélet, miszerint direkt írnak rendkívül ostoba forgatókönyveket, hogy az átlagnéző okosnak érezze magát tőle, és komfortosan tudjon kapcsolódni a filmhez. Korábban azt hittem, hogy inkompetencia és nemtörődömség az oka, de lehet, hogy mégsem.

Most is, Pratt nem száll be a gömbbe, bár ez minden szempontból a legjobb döntés lenne. Megidézik a Féktelenül szánalmasan buta jelenetét, amelyben a vízszintes úton száguldó autó elemelkedik az útról, ha valamit át kell ugratnia. És nem tűnnek fel senkinek a potyautasok. A fejelős dínó bármilyen falat széttör, de Prattet, aki felhergelte, nem bántja. Ha nincsenek benne óriási baromságok, akkor már meg se nézi senki?

A gonosz szánalmas, a főszereplő csaj a méretes farával szintén. Úgy tűnik, az alkotók az utóbbiból erényt próbáltak kovácsolni a szűk farmerrel, mondván, ha már úgyse tudunk vele mit csinálni, tegyük közszemlére, hátha valakinek bejön. Igazuk van. Valakinek biztos bejön. Talán ha a csajnak egyéb cuccai is lennének feljebb, amik arányosabbá teszik az alakját, esetleg szép arca, vagy legalább tehetsége a színészkedéshez, akkor nagyobb sikerrel jártak volna. Az erődemonstráló, pózba beálló üvöltő dinoszauruszukról (és egyéb lényekről) is leszokhatnának már arrafelé, mert ez irgalmatlanul primitív, és most már klisé is. A végső piros gombos "csavar" pedig egyáltalán nem hatásos ilyen komolytalan előzmények után. Ahhoz egy értelmes forgatókönyvet kellett volna írni!

A CGI egész jó.

4/10
10/10
Man3 2018 nov. 02. - 12:57:50 10/10
(68/84)
Eszméletlenül tetszett.Egy percre sem unalmas hozta az első rész szinvonalát. 10/10
10/10
wrtsnyrdck 2018 okt. 28. - 20:07:05 10/10
(67/84)
Nagyon-nagyon jó lett! Pörgős, mint az első rész.
3/10
sawyerx 2018 okt. 14. - 18:26:44 3/10
(66/84)
JP1. - JW 1. - Sziget, park, elszabadulnak a dínók
JP2. - JW2. - Mentőakció, dínók elszabadulnak a városban
Terminátor 2015 - Hibrid terminátor
Ragadozó 2018 - Hibrid ragadozó
King Kong 2017 - Mega majom
Jurassic World - Mega mutáns dínó

Hát komolyan mondom, Hollywood teljesen kifullad? Minden csak reboot, folytatás, a lehető legbalfaszabb felállással? A trailer alapján örültem, hogy az idióta új karaktereken kívül legalább Ian Malcolm visszatér, erre szerepel 2 percet... A szigetes-lávás rész nagyon kevés volt, inkább arra gyúrtak volna a felesleges dínóápolgatás és a kastélyban való fel-alá rohangálás helyett. Karakterek ebben a filmben sem voltak, sőt, a faszi valami extrán fogyatékos lehet, mert se a szigeten nem ugrott be a nagy üveggolyóba, se a kastélyban nem kezdett menekülni, hanem inkább a bamba fejével odaállt a falkának, lávának, dínónak. Á, iszonyúan gagyi ez a film, a régi második rész milliószor jobb, és legalább a dínókak is van valami funkciójuk, itt csak statiszták egy lelketlen látványfilmben. Ha már tizen-x fajt elhoztak a szigetről, ne csak azt a hibrid szart mutogassák, ahogy mindig lemarad a főszereplők megzabálásáról pár centivel. A film második fele teljesen felesleges időhúzás.

3/10
5/10
Viktor6665 2018 okt. 13. - 21:59:03 5/10
(65/84)
Egyre rosszabbak az amerikai filmek. Nem tudnak kitörni a klisékből.