magicvoice 2015 jún. 26. - 11:55:37
(239/399)
Nekem végig deja vu érzésem volt, szinte minden jelenetnél a 20 évvel ezelõtti Jurassic Park jutott eszembe. Az akkor nagyot ütött, ez jóval kisebbet, ennek ellenére szórakoztató volt, csak pont az hiányzott belõle, ami egy filmet igazán naggyá tesz: az eredetiség, az izgalom és a feszültség. A World története és történetvezetése a Park gyenge utánérzése, a látvány, a technika persze sokat fejlõdött 20 év alatt, de még így sem tudták elérni azt a hatást, mint amikor a Jurassic Parkban elõször bukkant fel a mozivásznon egy "élõ" dinó és utána végigpásztázott a kamera a völgyön, mert az számomra akkor letaglózó volt. Ennek ellenére (fõleg a látvány miatt) érdemes megnézni, akik nem látták az eredetit, azoknak talán még izgalmas is lehet.
9/10
zsotya010 2015 jún. 24. - 19:52:22 9/10 Előzmény Újvállalkozó
(238/399)
A film nagyjából végig pörgött picit az elejét leszámítva és ennyiféle dínót biztosan mutattak benne:

Apatoszaurusz, Stegoszaurusz, Triceratopsz, Ankyloszaurusz, Gallimimusz, Dilophoszaurusz, Velociraptor, Tyrannoszaurusz Rex, Ramphorhinkusz, Pteranodon, Mosaszaurusz.

Indominusz Rex:).
Nem értem, hogy ezzel a mennyiséggel mi a baj.
9/10
zsotya010 2015 jún. 24. - 19:42:34 9/10 Előzmény Újvállalkozó
(237/399)
Igen, biztosan sok a nosztalgiázó, mert aki szereti a dinoszauruszos filmeket és a Jurassic Parkot az 2001 óta nagyjából nem kapott semmit, talán a 2005-ös King Kong, amin lehetett még szórakozni, de egyébként nudli volt, amit kaptunk.

Nem értem egyébként, hogy a Star Wars-t miért kellett decemberig kitolni, szerintem már régen készen van. De legyen, finomítsák csak, mert nagyon azt akarják beadni, hogy ez a régi trilógia vonulatát fogja követni, és hogy amit lehetett azt digitális effektek nélkül próbálták megoldani.

Egyébként a Jurassic World vége ha nem ez lett volna, nagyobb csalódás lett volna. Így viszont nem volt az:)!
A Star Wars le fogja nyomni, egyszerûen azért, mert azt jobban várja mindenki és nagyobb a tábora. Szerintem a nyitóhétvége biztosan teltházas lesz világszerte.
6/10
Újvállalkozó 2015 jún. 23. - 22:57:14 6/10
(236/399)
6/10

Látványos volt, de néhol kicsit unalmas. 2015-ben ennél egy kicsit több kell. Kevés dinót mutattak, a vége meg össze volt csapva. Gondolom a sok nosztalgiázó miatt jár ennyire magasan a bevétel listán.
1/10
szimoni 2015 jún. 23. - 22:30:39 1/10
(235/399)
Persze. A decemberi rekordot megdönti, és valszeg 100 milliós fölé jut az elsõ hétvégén, de nem tud vetekedni egy nyári nyitással.
Kovács kolléga 2015 jún. 23. - 22:19:50
(234/399)
A Star Wars amerikai premierje nem december 24-én lesz, hanem egy héttel elõtte, ami még nem ünnepnap. Szerintem az amerikai idõjárás függvénye, hogy lesz-e rekorddöntés.
1/10
szimoni 2015 jún. 23. - 21:52:08 1/10
(233/399)
Borítékolható, hogy a Star Wars nem fogja megdönteni a Jurassic World hétvégi rekordját.

Ez a legegyszerûbben azzal magyarázható, hogy decemberben, ünnepekkor
küldik a filmet a mozikba. Ebben az idõszakban az emberek nem
(elsõsorban) ezzel lesznek elfoglalva. Nem véletlen, hogy a rekordtartó
decemberi hétvégi bevétel odaát még a 100 millió dollárt se éri el!
Ilyen a december! Pedig hatalmas kasszasikereket küldenek ekkor is a
mozilátogatóknak, de a sok egyéb tennivalójuknak köszönhetõen az emberek
nem tudnak olyan létszámmal moziba menni, mint mondjuk a nyári
szezonban (május-augusztus). Mi a rekordtartó? Hobbit -1. rész (84.6
millió). Pedig a Hobbit trilógia mellett a Gyûrûk Ura összes része, a
King Kong és az Avatar is ekkor lett bemutatva, csak hogy említsek párat
a nagy 'Box Office Királyokból'! Az kábé tuti, hogy a 100 milliós
álomhatár a Star Wars filmmel meg lesz döntve és világviszonylatban a
végeredménye is jobb lesz mint a Jurassic Worldé. Ez kábé 1000%. :) De egyedül a
valaha volt legtöbb pénzt hozó hétvégi rekordot nem fogja tudni megdönteni az USA-ban. Akár fogadni is merek bárkivel ezt illetõen...
10/10
melody03 2015 jún. 23. - 21:50:13 10/10
(232/399)
Nekem nagyon tetszett. Azt nyújtotta, amire számítottam: nagyon eredeti, izgalmas, látványos és eseménydús volt minden kis hibájával és kliséjével együtt. Féltem, hogy túl "számítógépes" lesz és hogy az elõzetesben ellõttek minden valamirevaló, értékelhetõ jó részt, de szerencsére azokon kívül is bõven akadt látnivaló.

Teljesen pozitív moziélmény. Ez az a film, amit akár még százszor is megnéznék -csak úgy, mint az elõzõ részeket. Tökéletes folytatása, "utánpótlása" a klasszikus Jurassic Parkoknak.
10/10
ad mala 2015 jún. 23. - 21:29:32
(231/399)
Kiváló szórakozást nyújt a film, ha valamit, hát ezt érdemes vásznon nézni. Nyilván a sztori tök kiszámítható és a szövegkönyv nem rejt különösebb mélységeket, de igazi moziélményt kapsz! Fanyalgásra semmi ok, mondom ezt úgy, hogy a Jurassic Parkot abszolút etalonnak tartom, illetve úgy is, hogy alapvetõen inkább "mûvészfilm"-párti vagyok, mint popcorn.
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 23. - 21:20:56
(230/399)
A rajongóknak a premier sokkal nagyobb ünnepi láz lesz mint bármelyik egyéb ünnep (ami minden évben van).
És - szerintem - sokkal nagyobb a tábor mint a Jurassic esetében.
7/10
vargatama 2015 jún. 23. - 20:56:25 7/10
(229/399)
szimoni-nak igaza van pedig. A válasz pedig kézenfekvõ, mivel a Csillagok háborúja 7 nem nyáron kerül a moziba, hanem ddecemberben. DECEMBERBEN! Az ünnepi láz közepén. Akkora hétvégi rekordot, mint a Jurassic world, nem fog tudni csinálni.
Sz Peter 2015 jún. 23. - 20:42:14
(228/399)
"képtelen lesz"?
Ezt mire alapozod?
1/10
szimoni 2015 jún. 23. - 20:39:42 1/10
(227/399)
Összbevétel tekintetében a Star Wars új része tényleg jobb lesz, ez nem is kérdéses. Viszont a Star Wars képtelen lesz a Jurassic World 208.6 milliós hétvégi rekordját megdönteni!
Bár szép lenne...
Kovács kolléga 2015 jún. 23. - 19:52:15
(226/399)
Szerintem a Star Wars simán le fogja nyomni, de talán A kiválasztott 2. sem teljesen esélytelen.
1/10
pandulaa 2015 jún. 23. - 14:33:30 1/10
(225/399)
Ez a film csinálta a legtöbb bevételt az USA-ban a nyitóhétvégén! Whoa! Ezt egy darabig semmi nem dönti meg!!!
tazmanch 2015 jún. 22. - 00:31:34
(224/399)
Tegnap láttuk 3D - 4DX verzióban (Westend Cinema City).
Nagyon frankó kis élményutazás volt. A film is rendben volt (minden kis bakijával együtt), látvány adott, zúzott a mozgószéksor, fújt a szél amikor kellett (helikopteres repülések rulez), fröccsent a víz, jött a T-Rex szag :)
Nem olcsó mulatság, de egyszer mindenképpen érdemes kipróbálni.
Szerintem ezt majd x év-évtized múlva a hologram mozi fogja überelni, amit már most is megpendítettek a filmben (mármint a hologram effektet).
Kovács kolléga 2015 jún. 21. - 21:04:53
(223/399)
Alig kilenc nappal a premier után már az egymilliárd dolláros bevétel küszöbén van a film, ami félelmetesen jó teljesítmény.

A fröcsögõk meg nézzenek inkább román mûvészfilmeket.
6/10
offtopic
_Freddy_ 2015 jún. 20. - 16:25:56 6/10 Előzmény Novalis
(222/399)
Sikerült a leglényegtelenebb elszólásomat kiragadnod a szövegembõl, gratulálok. :) Egyébként igazad van, de ez a lényegen nem változtat, a karakter harmatgyenge és nem csak õ volt az egyetlen aki végig csak telefonálgatott, többen is voltak így sajnos.
Marcipáncica_ 2015 jún. 20. - 10:23:22
(221/399)
Körülbelül azt kaptam amit vártam. Izgalmas, szórakoztató és hát ezek a mára már klasszikussá vált zenei motívumok... Összességében teljesen pozitív moziélmény. Amit külön ki kell emelnem: VÉÉÉGRE egy film amiben nem irritáltak a gyerekszereplõk, sõt teljesen hihetõ és szerethetõ karakterek voltak. Viszont a többi szereplõre a két felnõtt fõszereplõn kívül, sajnos tényleg igaz az egysíkú, ill. klisés jelzõ. Röviden ennyi. 8/10
8/10
Ze74 2015 jún. 19. - 23:02:12 8/10
(220/399)
Az egyik oldalról nézve ez volt a legjobb rész,mert a leglátványosabb,persze hiszen eltelt 22 év az elsõ rész óta.Úgyhogy ez akár kötelezõ is,még akkor is ha "akárki" rendezi.
Mozi után,mert ott néztem 3d-ben azon gondolkoztam mi is hiányzik:
Elõször arra gondoltam,hogy kár volt 3d-ben nézni,mert nem volt olyan jól kivitelezve(meg amúgy is nagy csalódás az otthoni FULHD 3d után egy vászonón mindenki által használt agyon karcolt szemüvegen át nézni.Ilyenkor a film elötti bemutatók alatt lázas szemüveg tisztitás történik.),de nem ez volt a bibi......hanem napokkal utána valamelyiken elcsíptem a '93-as elsõ részt,és elég volt belõle 5 percet nézni,hogy rájöjjek mi volt a hiba!
A színészi játék,a karakterek kidolgozása....de azokban jelenetekben mikor tudjuk,hogy most valami történni fog,ahogyan az fel van építve,és a végletekig húzzák a nézõt.......na ott van Spielberg keze nyoma...és ehhez nem speciális effekt kell.(Az elsõ részben 7 perc volt benne,utána néztem).

____________________________________________________________________________________________________________

Amúgy ezt le kell írnom,hogy a Jurrasic park 1-re mindig emlékezni fogok,mert van egy jó sztorim.

Abban az idõben a mozizás élményéért jártam,nem randi célpont volt a mozi,ezért ugyan ilyen film örültekkel szerettem járni,mint én magam.
Akkori egyik jó barátommal.
Csak sajnos volt neki egy rossz szokása,ami abból állt,hogy õ kitudott a filmbõl zökkenni,míg én teljesen átéltem(már amikor jó volt)és egy újjal megbökte az arcom vagy a nyakam.Persze meg is ijedtem,meg rossz volt,hogy megzavart.
A sztori a következõ : Jurrasic park telt ház,600 ember,nem is kaptuk jó helyre pedig elõre meg vettük,esõs nap volt vittünk esernyõt.
Az a jelenet volt mikor a fõhõsnõ lemegy vissza kapcsolni az áramot,és a sötétben hátrál...lehetett számítani,hogy most lesz valami, feszültséget fokozó zene.......és ekkor én aki rá van tapadva az akkori ország második legnagyobb vásznára....kizökkenek és a kampós esernyõt a barátomnak oldalról a nyakára húzom!Ebben a pillanatban a filmben is a fõhõsnõ vállára esik Samuel Jackson alakított professzor keze.....A barátom akkorát ugrott,hogy a mellette üllõ 5-6 ember tõle ijedt meg az egész mögöttünk üllõ sor rajtunk röhögött.
Nem tudom miért csináltam,spontán jött,de a barátom csak annyit mondott a fil után,hogy soha többé nem ijeszteget mozi alatt,mert most jött rá,hogy milyen szar érzés volt! :)