9/10
Semprini 2015 aug. 09. - 14:43:18 9/10
(299/399)
OFF
Válaszodból az jött le, hogy nem kicsit vagy elfogult Schwarzival és velem ellentétben te (jó) színésznek tartod. Én nem tartottam sosem annak, ezért is volt meglepõ, amikor mégis tetszett. Conan vagy a Terminator számomra a pozitív kivételek, a többi filmje nem tõle vagy miatta jó, hanem 'annak ellenére', hogy nem színész bennük a fõszereplõ. Az akciók, trükkök, a többi szereplõ, a sztori, a rendezés mind-mind sokat számít - akciófilmek esetén néha bizony többet, mint az abszolút fõszereplõ személye, vagy pláne színészi minõsége(!). Persze még így is jóval többre tartom Schwarzeneggert, mint Van Damme-ot (az õ filmjeit meg sem nézem, totál érdektelen számomra) vagy Stallonét (neki jó pár filmjét láttam de szimplán ellenszenves, bármiben is szerepel).
9/10
offtopic
Bigpapa 2015 aug. 09. - 13:00:00 9/10 Előzmény Semprini
(298/399)
OFF (offtopic gomb eltünteti)

Arnold szinte összes filmje maradandó. A vörös zsaruban iszonyat jól hozza a merev Ivan Danko-t, a Kommandóban az egyszemélyes hadsereget, és az a film még ma is igen csak nézhetõ. Az utolsó akcióhõsben szinte önmaga paródiája, és nagyon jól játszik. A hulla a pelyhes is miatta mûködik igazán, bár imádom Sinbad-ot, de abban jobban játszik Arnold. A hatodik napon is többször nézhetõ, abban sincs partnere, csak önmaga. De tele van jó filmekkel: két tûz között, Az ítéletnap, az emlékmás....Sokat számít egy vígjátékban, hogy Arnold osztrák, így hiába él kint több,mint 30 éve, a humora európai, ezért mûködnek a vígjátékai. Az akciófilmjei meg azért, mert õ nem úgy csinálta,mint Jean-Claude Van Damme, hogy legyõz mindenkit, aztán a végén szarrá verik, majd feltámad és leveri azt, aki az elõbb szarrá verte. Arnold az elsõ perctõl a végéig uralta a filmet.Én ezért szerettem és szeretem a filmjeit.
Az Ikrek második része azért is mûködhet, mert Murphy is tudja, hogy nincs több dobása. Egy olyan ikonikus filmmel térhet vissza, ami 27 éves, de mûködött akkor is, és mûködne most is. Fõleg a két fõszereplõ miatt. Persze ehhez kell egy olyan rendezõ,mint Ivan Reitman, aki az elsõ részt is rendezte, és ez is hozzá van beírva. Ez nem mindegy. Õ nem fog engedni szar forgatókönyvet a vászonra. A Conanban elvileg Arnold meghalna, mert azt nyilatkozta anno, hogy úgy volt betervezve a Conan "sorozat", hogy amikor Conan hazaér, egy végsõ csatában meghal.És úgy gondolja, ez lehetne Conan végsõ csatája. Persze az nem happy end, így bizti nem engedi a filmgyár.
Na mindegy, ne szemeteljük tele a Jurassicot ;) ez is offba ment.
offtopic
Sz Peter 2015 aug. 04. - 19:12:03
(297/399)
A Conan-t nem kellene erõltetni ha újra nem bírnak összehozni egy normális forgatókönyvet.
Sõt, nem is mozifilm kellene belõle hanem egy normális sorozat, bár eddig az sem sikerült. :)
9/10
Semprini 2015 aug. 04. - 08:53:57 9/10 Előzmény Bigpapa
(296/399)
"Arnoldnál tervben van a Conan folytatása és az Ikrek második része, ha jó rendezõt kap és jó forgatókönyvet, akkor nem lesz ott gond."
Azért az aligha véletlen, hogy Schwarzeneggernek közel 30 éves filmes pályafutása alatt két ikonikus szerepe volt: Conan a barbár illetve a Terminátor figurája. Mindkettõben optimálisan érvényesülhetett Schwarzi gyakorlatilag teljesen mimikamentes "színészi" játéka és bodybuilder alkata. Még egy szerepet már nem tudnék mondani, ami ennyire rá lett volna szabva. Persze az Ikrek is nagy siker volt a maga nemében, de az már sokkal inkább volt építve az õ és Danny de Vito közti fizikai ellentétre, a Predatorban pedig voltaképp nem õ, hanem a lény volt a fõszereplõ, a többi filmje meg igencsak felejthetõ mozi (még talán az Ovizsaru említhetõ pozitív kivételként, de ott meg bizony bármelyik kis gyekekszínész-palánta lejátszotta a vászonról "Schwarzi bácsit"). Kormányzósága 8 éve alatt szinte egyáltalán nem filmezett, a nagy visszatérést alighanem a Terminator 5. része - egyesek szerint reboot-ja - jelentette. A visszatérés régi ikonikus szerepében szerintem azért sikerült ennyire jól, mert minden eddiginél önironikusabbra vették a figuráját, és nemcsak megmagyarázták az öregedését, de el is poénkodtak vele. Ugyanezt a Conan tervezett folytatásában már kevésbé tudnám elképzelni, de ha megkísérlik, akkor is könnyen lehet, hogy Terminator-utánérzésnek fog tûnni a dolog. Az Ikrek folytatásának terve pedig szintén csak újabb bõrlenyúzásnak tûnik, persze akár még jól is elsülhet de nem biztos, hogy szerencsés sok év után folytatni egy valaha nagy sikerû vígjátékot. Jómagam ugyan sosem tartottam igazán színésznek Schwarzeneggert, de mindig is nagyságrendekkel rokonszenvesebb volt számomra, mint nagy vetélytársa, Stallone.
1/10
SirDöme 2015 aug. 03. - 22:52:27 1/10
(295/399)
0 elvarassal ultem be a moziba, mert hallottam a velemenyeket rola. De meg ezt a nullat is sikerult alulmulnia. Ki a, aki kiad egy ilyen szoveg- es forgatokonyvet? A vegen mar nem birtam ki es hangosan nevettem.
7/10
farley77 2015 aug. 02. - 01:01:12 7/10
(294/399)
Jó kis 3D-s élmény volt. Többször ugyan nem nézném meg, de jó volt.
A T-Rex és Velociraptoros végkifejlet azért nem kellett volna, ott néztem egy nagyot.

Csak a karakterek ne lettek volna olyan selejtesek! De legalább itt rühelltem a legkevésbé a gyerekeket. Igazából sehogy sem.
1/10
Niki175 2015 júl. 27. - 16:57:13 1/10
(293/399)
Hú, szörnyû volt. Mindegyik jurassic park film tetszett eddig, ez viszont... borzasztó volt.
9/10
Pinters 2015 júl. 26. - 11:28:09 9/10
(292/399)
Nekem valahogy a "fehér" dinó és a T-Rex végsõ harcáról a Jégkorszak 3. (dinók hajnala) jutott az eszembe ;D
Atesz1987 2015 júl. 26. - 09:30:54
(291/399)
Szerintem teljesen vállalható film, nem számítottam rá, hogy jól fogok szórakozni. Ugyanazokra az -amúgy hiteltelen- klissékre épít, mint az elõzõ részek, full lineáris a cselekmény szál, jó elõre ki lehet találni mindent, de még is mûködik, élvezetes film. A szereplõk közül Chris Pratt viszi a pálmát, a többiek sajnos csak statiszták. Elbírt volna egy jobb/ismertebb/erõsebb nõi fõszereplõt (ha nem is Gwyneth Paltrow, vagy Leslie Mann, de valaki hozzájuk hasonló kicsit tyúkanyós, kicsit szexi, 35-40-es, kicsit karrierista, kicsit sportos, szóval valami ilyesmi), és 3-4 kidolgozottabb, emlékezetes mellék szereplõt. De még így is jobban jártunk, mintha Marky Mark, és egy tyúkeszû szõke bombázó rohangált volna fel-alá, mint a Transformers 4-ben... Szerintem több volt ebben a filmben, de még így is bõven élvezhetõ, egyszer nézhetõ popcorn mozi.
9/10
offtopic
Bigpapa 2015 júl. 21. - 09:05:42 9/10
(290/399)
Ebben nem értünk egyet,de mindegy.

Nincs az az isten, hogy megnézzem az új Mad Maxet, amikor az eredetit is utálom :)
anonem 2015 júl. 21. - 06:38:49
(289/399)
Jól láttam /otthon,monitoron/ hogy a gyilkolászás végén a böhöm nagy dínó békésen elballag? Folytatása lesz, vagy más célja volt ennek?
Kovács kolléga 2015 júl. 20. - 21:48:27
(288/399)
Egyelõre a Terminátor Genisys meg sem tudta közelíteni a Salvation bevételét.

Amúgy pedig Schwarzi sajnos nagyon is kiment a divatból. Talán azért, mert sokan Amerikában már nem az egykori filmcsillagot látják benne, hanem az exkormányzót, akinek nem biztos, hogy etikus volt visszatérni a színészethez.

Egy másik gondolat:

A Mad Max és a Jurassic World látványos példa arra, hogy mégiscsak érdemes meglépni az új karakterek behozatalát vagy a megszokott hõsök új színészre való lecserélését. Mert sajnos az a helyzet, hogy Chris Pratt vagy Tom Hardy színészileg úgy söprik le az öreg Arnie-t, mint a huzat.
9/10
Bigpapa 2015 júl. 20. - 21:19:22 9/10 Előzmény Kovács kolléga
(287/399)
OFF

Ha a Jurassic Park 3 után jött volna egy olyan rész,mint a Terminátorból a megváltás, a Jurassic Worldre se ültek volna be annyian, ezt hidd el nekem. Egy sztoriban egyszer csalódik az ember. Ha az új terminátorban nem Arnold játszott volna, én se nézem meg.
Az a baj, hogy nevesincs rendezõk rendezték az új Arnie filmeket és kb ugyan ilyen senkik írták a forgatókönyveket is. Egyszerûen nem hitte Hollywood, hogy kíváncsiak lesznek még Schwarzeneggerre. És lehet, hogy a 15-16 éves taknyoknak nem mond sokat,de 20-25 fölött igen is beültek a filmjeire. Az más kérdés, hogy a Sabotage egy baromi jó sztori lett volna, de olyan fasz rendezése lett, és a karakterek, akik Arnold körül voltak,mind nullák voltak, szóval abból kihozni bármit is, csak Arnold rutinját dicséri :D
Stallone azért tudott egybõl "visszaülni" a nyeregbe, mert olyanhoz nyúlt, ami kult film, a Rambohoz. Véresebb és kegyetlenebb lett, ráadásul ezerszer realisztikusabb,mint az elsõ 3 része volt.Utána megcsinálta az elb*szhatatlan retro sztárokkal telepakolt Feláldozhatókat és ketyegett a dollár gép. Az más kérdés, hogy nem szabadott volna kiengedni a rendezést a kezébõl,mert a második rész....na mindegy. Mivel Arnoldnál tervben van a Conan folytatása és az Ikrek második része, ha jó rendezõt kap és jó forgatókönyvet, akkor nem lesz ott gond. ;)
6/10
caseyjones 2015 júl. 19. - 14:45:02 6/10 Előzmény mro26
(286/399)
:):):) Az biztos, hogy más lett volna Schwarzeneggerrel egy Jurassic Park film. Én mondjuk el tudtam volna õt képzelni a dínók között.
Kovács kolléga 2015 júl. 17. - 21:46:03
(285/399)
Amíg a Jurassic World simán verte az eddigi õslényfilmeket (tudom, tudom, a dollár vásárlóértéke miatt mindez csalóka), addig a Terminátornak egyelõre kb. 150 millió dolláros lemaradása van a sokat szidott negyedik részhez képest. Ugyanez a hátrány a harmadiknál csaknem kétszázmillió.
Amúgy a box office adatok kapcsán tudni kell, hogy a blockbustereknek iszonyatosan magas a marketingköltsége. Mindez azt jelenti, hogy egy 155 millió dolláros filmnek világszinten legalább 300 millió dolláros bruttó bevétel kell a nullszaldóhoz.

Amúgy ha azt nézzük, milyen hogy milyen gyatrán teljesítettek a vénülõ kaliforniai exkormányzó filmjei mostanában, akkor az eddigi bevétel annyira nem is rossz.
9/10
offtopic
Bigpapa 2015 júl. 17. - 10:10:18 9/10
(284/399)
1,475 milliárdos bevételnél tart a Jurassic World, a Terminator pedig 230 milliónál (155-bõl készült), egyikre sem lehet a bukás szót használni. ;)
Annyi szól a Jurassic World mellett, hogy annak sokáig csak egy sejtelmes bemutatója volt csak, amivel csigázták a népet. Aztán kapta meg a 2:30-as elõzetest, ami azért ütõs volt. A Terminator bemutatója túl hosszú volt, majdnem kivonata volt a filmnek. Nagyot akartak dobni vele, és balul sült el. És nem jó idõpontban mutatták be. De már így sem lesz bukás belõle.
offtopic
Vinnie731 2015 júl. 16. - 20:29:20
(283/399)
4 komoly tényezõ miatt nem lett siker az új terminátor:
A Terminátor Genesys ultra gagyi poszterekkel reklámozta magát, túl Spoilerezte magát + komoly konkurenciával kellett megküzdenie az Agymanók társaságában. A kiábrándító Jurassic World után nem volt kedve újabb folytatásfilmekre beülni az embereknek.
Kovács kolléga 2015 júl. 16. - 08:14:47 Előzmény Vinnie731
(282/399)
Ha ilyen egyszerû a dolog, akkor pl. a Terminátor új részére miért nem mentek el az emberek?

Ami Chris Pratt személyét illeti. Egy év alatt két olyan filmben is fõszerepet játszott, amelyik nem egyszerûen kasszasiker volt, hanem magasan fölötte teljesített az elõzetes elvárásoknak (az anyagiakat nézem, ugyanis Hollywoodban elsõsorban ez számít). Tényleg nem lenne semmi köze a fõszereplõnek a sikerhez?
Fecni007 2015 júl. 14. - 00:30:35
(281/399)
Én azt rühellem, amikor egy filmben semmi köze nincs egymáshoz az érzelmeknek és annak, ami kiváltotta õket. SPOILER Kiderül, hogy a nagynéni az elsõ napon nem ért rá a két kölyökkel foglalkozni, mert elfoglalt volt - erre az érzelmi reakció: anyuci érzelmileg összeomlik és zokogni kezd. Mi mást is csinált volna...
6/10
xzsoltzsoltx 2015 júl. 13. - 21:37:14 6/10
(280/399)
Még akár jó film is lehetett volna, de minek kell elrontani épületes baromságokkal, ennyire nincs fantáziája a készítõknek, vagy csak szimplán hülyére veszik az embereket, hogy "jóó van ez nekik"!
SPOILER pl. már biztos írták elõttem, de hogy nyomkövetõ van a dinobotban, erre van pár kaparás a kifutón , ááá menjünk be nézzük meg tuti biztos kiugrott - pedig csak elbújt a bokrok mögött. Hát ez egy vicc nem igaz, hogy nem tudták volna megoldani másképp a "szökést". És utána küldenek 10 gyalogos befogót kábítótölténnyel, hogy elkapják... Vagy mikor betörik egy nyamvadt üveg erre kirepül több 100 ragadozó madár egy überbiztonságos intézményben, ez volt aztán a védelmi rendszer...vagy mikor a csaj fél méterre fut a T-rex elõtt magassarkúban...SPOILER VÉGE és még sorolhatnám a sok nevetséges dolgot. És ezeket simán meg lehetett volna csinálni hihetõbben is, nem kellett volna hozzá túl nagy fantázia.