Myst-Era 2012 júl. 06. - 15:14:53 Előzmény nikato
(38/78)
Én kerestem youtubon, de nem leltem csak részleteket. De lehet csak rosszul kerestem :-(
Én azt sajnálom, hogy legalább ezt nem fejezik be rendesen, mert ami elõtte meg utána volt azt nem is hozták be Mo.ra ha jól tudom :-(
6/10
nikato 2012 júl. 05. - 16:57:32 6/10 Előzmény Myst-Era
(37/78)
Nagy állatság!! A txt-n is azt írták, h befejezõ részhez érkezett a sorozat, holott még lenne egy csomó rész!! Youtube-on esetleg fellelhetõ!!!!! + Utána még van folytatás, egy újabb sorozat velük, az arról szól, h visszatérnek Párizsba. Jó lenne, ha azt is leadnák, + volt ennek egy elõzménye, ami a Héléne és a fiú után volt. Abból tudtuk volna meg, hogy-hogy jutottak a szigetre.
Amúgy Jose-nak milliószor jobban állt a hosszú haj. Így annyira bájgúnár. Jeanne-t meg utálom, és Cynthia-t is. Unalmasak.. Héléne illi Nicolas-hoz.
Myst-Era 2012 júl. 04. - 19:01:51
(36/78)
Jelenleg a Prizma Tv vetíti, de ha jól láttam a mûsor elõrejelzésben jövõ héten már nem lesz. Azonban most pénteken a 143. résszel ér véget, az eredeti sorozat 160 részes, azaz van egy 5. évad is. Nem folytatódik a Prizmán??? :-( :-( :-( Nem tudja valaki honnan lehetne a további részeket megszerezni? ;-)
6/10
nikato 2012 júl. 02. - 22:38:28 6/10
(35/78)
Amúgy kár, h ennek az elõzményét (ami szintén a Héléne és a fiúk folytatása), nem adták le, meg ami még a Kalandos nyár után van. :D
6/10
nikato 2012 jún. 23. - 20:39:56 6/10
(34/78)
Nevetségesnek tartom, hogy valaki összejön valakivel, kb. 2 napja járnak, de már a házasságról és gyerekrõl beszélnek. Hirtelen szinte az összes lánynak megkérték a kezét.
Ezt az Audrey nõt meg utálom! Neki nincs más szerepe, állandóan csak kefél mindenkivel.
ildi1980 2012 jún. 19. - 15:57:54
(33/78)
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy Béné és Jimmy miért szakítottak? Lemaradtam róla. Nicola és Helene összejöttek mielõtt eltûnt?

Köszönöm elõre is.
6/10
nikato 2012 jún. 06. - 21:12:31 6/10
(32/78)
Hmm. Helene vajon már elõ sem kerül? Kár, h másak lettek a magyar hangok. És még ennek a sorozatnak is van folytatása 2011-2012-ben készült. Az fura, h elmentek nyaralni a szigetre és ott is maradtak.
Amúgy mindegyiket néztem, Elsõ-, Második csók, Helen és a fiúk, Kalandos nyár. :D
elistvan 2011 febr. 21. - 14:49:18 Előzmény BartMasters
(31/78)
Akit érdekel, elkészítettem az eredeti francia oldal alapján a sorozat wikipedia oldalát. http://hu.wikipedia.org/wiki/Kalandos_ny%C3%A1r

ja, és nem közvetlen folytatása a kalandos nyár a Hélene és a fiúknak. Közben volt még egy széria a kettõ közt amit idehaza nem a mutatott be a tv. Le Miracle de l'amour az eredeti címe. Sõt idén kezdik el vetíteni a TF1 francia csatornán (akinek van mûholdas tvje jól jár) a negyedik szériát Ami a Kalandos nyár közvetlen folytatása visszaköltöznek Párizsba.
10/10
BartMasters 2009 máj. 17. - 18:37:12 10/10
(30/78)
10/10
BartMasters 2009 máj. 17. - 13:03:49 10/10
(29/78)
Nos...nem folytatás, hanem inkább különbözõ szállak.




Kalandos nyár (1992) (TV film)
Az elsõ csók (1991) (TV film)
Második csók (TV film)
Helen és a Fiúk (Tv film)

A Helen és a Fiúknak a Kalandos nyár a folytatása, az Elsõ csóknak meg a Második csók. De ...mind1.

A kalandos nyár, nekem is kellemes nyári kikapcsolódást okozott. Emléxem, itthon feküdtem törött lábbal és a 2002es foci VBt és ezt nézztem, meg Babylon5-t(Csak tvm volt még akkor). Ej...régi szépidõk!
DICK666 2009 máj. 05. - 09:24:02 Előzmény Anikó84
(28/78)
ezúton szeretnék a magyar televízióhoz fordulni a kéréssel, h 2009 nyarán vetítsék le a sorozatot nagyon jó nyári hangulata van elõre is köszönöm!!!!!!!!!!
Anikó84 2008 máj. 13. - 11:26:11
(27/78)
Valakinek megvan a sorozat? Nagyon szeretném én is megszerezni. :) Elõre is köszi aki ír! :)
Csillaqua 2008 márc. 03. - 21:37:31
(26/78)
Birom a magyar adókat. Egy jó sorozatot sem képesek normálisan levetíteni. Erre sem voltak képesek. Köszönjük M1!
10/10
Perdikkas 2007 okt. 29. - 11:20:24 10/10 Előzmény macifül
(25/78)
Köszi, hogy lefordíttattad:-) Hát jó sok minden történik még a hátralévõ 18 részben. De ebben is különbözött a hagyományos szappanoperáktól, hogy nem úgy volt, hogy 10-20 részig nem történik szinte semmi, hanem minden részben csavartak egy jókorát a történetben. Ha az ember kihagyott 1-2 részt, akkor azalatt már szinte minden megváltozott.
Azt azért sajnálom, hogy Bené és Jimmy ezek szerint végleg szétmentek. Már annyiszor eljátszották ezt, hogy azt gondoltam, a végére mégiscsak együtt maradnak:-(
José és Johanna is úgy tûnik, hamar különváltak.
Az Helene, Jeanne, Nico hármassal is kellett valamit kezdeni. Várható volt, hogy nem marad minden annyiban, hogy Helene ott teng-leng a szigeten és megmarad barátnak. Várható volt, hogy lesz egy újabb tragédia, ami majd megoldja Nico dilemmáját, és miután Helene-nel ezt már eljátszották, logikus is, hogy Jeanne-t éri majd baleset.
Végül úgy tûnik, visszatérnek majd a kezdetekhez. Nico Helene-hez, Benedicte pedig Joséhoz. Bár én a korai epizódokat még nem láttam:-(

Remélem, az m1 nem felejti majd el leadni ezeket a részeket! Arra kíváncsi lennék, hogyan bukott meg David és Audrey terve...A másik 10 részt is szívesen lefordíttatnám valakivel, vagy szótárral nekiállnék, de a hivatalos honlap sohasem jön be nálam. Már sokszor próbáltam és mindig csak a fejléce jön be a honlapnak. Így aztán az epizódokat sem tudom megnyitni.
macifül 2007 okt. 24. - 15:22:33 Előzmény Perdikkas
(24/78)
A francia honlapról lefordíttattam az utolsó 8 részt (csak ezeket találtam. A hibákat nézzétek el,gyorsan gépelték!

Eredeti cím: Nelkule(N° 154)
A repulo roncsat 3000 m mélyen fedezték fel. Mikozben a rendorseg feleslegesnek tartja a tulelok tovabbi kereseset, Laly, Johanna, Stéphane, José és Christian összefognak Nicolas-val, hogy meg megprobaljak megtalalni Jeanne-t, es egy kis remenyt fenntartani, de ezen remeny sugara hamar kialszik. Csak Laly, meggyozodve erzekelesen tuli eroi altal, hisz benne meg mindig, hogy Jeanne el. Hélene-t kiboritja ez a drama, elut egy biciklist es ralel egy elhagyatott taskara, ami gyemantokkal van tele. Rudy tanacsara biztonsagba heleyezi egy bankban mielott fekeresi a tulajdonost.

Titre original : "Az idõ" (N° 155)
Jeanne eltunese ellenere, Love Islanden lassan visszater az elet a rendes kerekvagasba.. Bénédicte és Jimmy, miutan rajonnek, hogy a boldogsag milyen torekeny, egyre tobbet talalkozik. Hugo eletebe egy regi ismeros ter vissza Audrey szemelyeben, aki azert jott vissza a szigetre, hogy megkeresse Nicolas-t. Helene es Rudy meg vannak rola gyozodve, hogy a gyemantok a balesetet szenvedett biciklisei, igy teljesen osszezavarodnak, amikor egy csavargobandaval talaljak szembe magukatm akik a legrosszabb bekovetleztevel fenyegetoznek, ha nem kapjak vissza az ertekes koveket. Rudy-t elraboljak, Helene tehetetlen szemei elol (vak gondolom..). A fiatal asszony Nicolas-nal huzodik meg, amikor is jon a valtsagdij koveteles: Rudy a gyemantokert.Mint mindig, A csalad/torzs osszeul, ogy szembeszalljanak, es egy Nicolas altal vezetett haborus tanacs kereteben ugy dontenek, hogy Helene nagyobb biztonsagban lesz, ha a kis kunyhoban tolti az ejszakat.

Titre original : "Vegul" (N° 156)
Helene kunyhoba koltozeset sok kommentar koveti a banda tagjaitol. Meggyozodve, hogy o (Helene) az egyetlen, aki segithet Nicolasnak a trauma feldolgozasaban, mindannyian azt remelik, hogy Nicolas nem engedi majd el ezt az eselyt. Audrey az egyetlen, aki nem orul a nagy egymasratalalasoknak. Tisztaban van vele, hogy minden eselyet elvesztette Nicolas meghoditasara, Hugohoz kozeledik. Bénédicte és Jimmy ujra megtalaltak a boldogsag izet, Christian pedig vegul bevallja Lalynak, hogy meg mindig Johannat szereti. De, jelen pillanatban, mindenki a szerepere koncentral Nicolas terveben Rudy visszaszerzese erdekeben.
Titre original : "Orjongve" (N° 157)
Még ha Helene jelenlete segit is Nicolasnak tultennie magat lassan Jeanne eltunesen, mintha egy bolond szel fujt volna at Love Islanden, felbojdulast okozva a bandaban/a csoportban.

Titre original : "Guerilla" (N° 158)
Hélène es Nicolas egyre kozelebb kerul egymashoz. Jose rajtakapja oket csokolozas kozben. Bénédicte elhatarozta, hogy elhagyja Jimmy-t es bekoltozik a lanyok hazaba. Jimmyt ez felzaklatja es meg hatalmas szakmai problemai is vannak. Miutan megprobalt, hiaba, megtalalni egy elveszett klienst a szigeten, ertesitenie kell a hatosagokat. Laly zaklatja Christiant, de az tovabbra is ellenall. Rudy rajon, hogy jo uton van afele, hogy beleszeressen Eve-be, de a fitalalasszony tartozkodasra inti. Mivel schizofren, allandoan akozotti ket vagya kozott orlodik,hogy a jot vagy a rosszat tegye. Jovoje miatt aggodva a fiatalember ember egy latnokhoz, aki azt mondja neki, hogy Jeanne el. Rudy meg csak nem is sejti, hogy a szigetre valo visszateresekor, felismerhetelenul agyonegett arca miatt, ot szallitotta a taxijaban.

Titre original : "Vacsorak" (N° 159)
Vegul egyesulve, Helen es Nicolas elvezik a boldogsagot, amit reg elveszve hittek. Szerelme altal megerositve, Rudy arra torekszik, hogy segitsen Eve-nek ademonjai elleni kuzdelemben. Jeanne, megmenekulve a legi szerencsetlensegbol, visszater a szigetre.

Titre original : "Ami kovetkezik….(N° 160)
Baratai tudta nelkul, akik ot halottnak hiszik, Jeanne egy kis hotelbe vesz ki szobat a szigeten. Attol felve, hogy eltunese ota sok minden valtozott, maga kezd el kutatni Nicolas uj elete utan. Mikozben Mikozben Christian bejelenti Nicolasnak, hogy ugy dontott feltarja szivet Johanna elott, Bénédicte, Hugo perverzitasa miatt felzaklatva, Jose mellett talal oltalmat. Mindezen felfordulasok kozepette, Helen es Nicolas boldogok egymasratalalsuk miatt.
10/10
Perdikkas 2007 okt. 18. - 22:47:29 10/10
(23/78)
Hát, nem lenne rossz:-) Persze csak ha nem nagy fáradság. Talán fel lehetne tenni ide, a fórumra a hátralevõ 18 rész rövid tartalmát, Spoilerként...
Amúgy köszi, ha megteszed:-)
macifül 2007 okt. 18. - 20:06:31
(22/78)
Egyik barátnõm tud franciául. Ha gondolod, lefordíttatom vele.
10/10
Perdikkas 2007 okt. 17. - 22:41:10 10/10
(21/78)
Kár, hogy annak idején lemaradtam arról a soriról:-( Hát, talán majd adják valamikor azt is újra.

Ma felhívtam az m1 Közönségszolgálatát(merthogy az e-mail-ekre az mtv sohasem válaszolt még). Mit mondjak, az is minden, csak nem közönség-Szolgálat. Mikor rákérdeztem, hogy itt még nem kéne, hogy vége legyen, mi lesz az utolsó 18 résszel, akkor unott, kissé flegma hangon válaszolta a nõ, hogy ezt most itt egyelõre abbahagyták(Mondtam:"Azt vettem észre!). Majd valószínûleg folytatni fogják, de ezt nem volt hajlandó biztosra ígérni. Azt mindenesetre közöltem velük, hogy ez így nem fair, és remélem is, hogy be fogják még fejezni.
Bár én személy szerint kétlem, mert ha a 18 részt le akarták volna adni, akkor azt már leadták volna most végig, hiszen a 142 epizódot is megszakítás nélkül vetítették, hónapokon keresztül, a szünetnek itt, a legvégén már semmi értelme nincs. Ez legfeljebb arra jó, hogy ezzel rázzák le telefonon az elégedetlen nézõket.
Jó annak, aki tud franciául és legalább a tartalmát el tudja olvasni a végének.
macifül 2007 okt. 17. - 16:39:23
(20/78)
Ja, es koszonom a leirast!
macifül 2007 okt. 17. - 16:38:31
(19/78)
A Helen es a fiuk sorozatot meg anno a Duna Tv jatszotta. De ennek van mar vagy jo tiz eve is.