Téma: Kaliforgia

Kirhal 2009 jan. 06. - 17:17:45 Előzmény Obránszky Ármin
(59/219)
csak én véltem felfedezni hogy az epizód ismertetõvel van egy kis gond?
közel sem költöznek vissza New Yorkba,még mindig LA-ben élnek.

amúgy nem tudja valaki hogy ezt most magyar szinkronnal adják-e vagy sem?
10/10
asdfghjkl 2008 dec. 29. - 02:00:39 10/10
(58/219)
ha angolul nézzük, egy teljesen más sorozatot látunk, mint (mondjuk) magyarul, bár nekem mindkettõ bejövõs :)
8/10
Obránszky Ármin 2008 dec. 29. - 00:45:01 8/10
(57/219)
Különben csak én véltem felfedezni a második évadban egy Nagy Gatsby-parafázist? :-)
8/10
Obránszky Ármin 2008 dec. 24. - 12:44:55 8/10 Előzmény Gandalf73
(56/219)
Nem láttam a Californication egyetlen részét sem magyarul, de a jelenséget ismerem és egyáltalán nem vagyok tõle elragadtatva! Ezt csinálták az Office-szal is. Elkönyvelnek valamit vígjátéknak és szinte módszeresen kiírtják belõle a drámaiságot a ripacs, harsány szinkronnal, holott az is szerves részét képezi. Egy szinkronszínésznek, ahogy arra az elnevezés is utal, nem feladata újraértelmezni a szerepet, egészen egyszerûen annyit kell tennie, h a tõle telhetõ legnagyobb pontossággal visszaadja az eredetit.
Egyébként, aki nem annyira prûd, hogy az elsõ szex jelenet láttán hívja az erkölcsrendészetet, a meglovagolt, eltúlzott botrányon túl egy meglepõen emberi és szórakoztató sorozatra fog találni.
Del10Piero 2008 nov. 19. - 15:52:16 Előzmény matyko8891
(55/219)
Írtam pü-t!
matyko8891 2008 nov. 18. - 20:48:45
(54/219)
tudod honnan lehet letölteni? melyik csatornán adják külföldön? magyarországra mikor jön? köszi
Del10Piero 2008 nov. 18. - 12:41:59 Előzmény matyko8891
(53/219)
Már a 2.évad 8. része megy kinn:)
matyko8891 2008 nov. 16. - 02:28:43
(52/219)
hát isten király ez a sorozat! most végeztem az elsõ évaddal. remélem lesz folytatás. David duchovny nagyot alakít! igazi hiéna. van némi igazság Hank szerepében, hogy amerikai álom, de hát ahogy mondják amerika tényleg a lehetõségek országa.
tudja valaki, hogy lesz e következõ évad? én csak 12 részt láttam. nagyon bízok abban hogy lesz még folytatás. nem mondom hogy igy nem lehet abba hagyni, hisz ahogy vesszük tökéletes zárás. de azért megnézném hogyan hódít meg egy két lányt még hank. ha lesz 2. évad akkor hol fogják adni?
köszi
pirosaranyka 2008 nov. 15. - 11:21:34
(51/219)
...mann laura,az isten aldjon meg,vigyazz magadra,kerlek szepen: vigyazz magadra!!!
en akartam segiteni (ujra es ujra es ujra)...nem hagytad...jo (dehogy jo)...de most mar tenyleg aggodom...szerintem egyedul en,ezen a vilagon:(
10/10
asdfghjkl 2008 nov. 14. - 22:48:04 10/10 Előzmény asylum033
(50/219)
A túlfûtött szexualitást nem tudnám elválasztani az intellektualitástól, a két dolog nem zárja ki egymást, még akkor sem, ha az kivan mondva. szerintem.. Az igaz, hogy a nyers humor a romantikát kettétöri, de simán ott lehet a helye a hálószoba környékén. Az amerikai "szenvedést" az európaival összehasonlítani.. (mellesleg szoktam európai filmeket nézni, sõt, egyre inkább csak azt) hát.. teljesen más kultúrák, teljesen más környezetben szocializálódott emberek, nekik ez a problémájuk.. Attól még hogy egy pénz- és, státuszhajhász, üres életet élnek, állítom igenis lelki betegek, sõt, épp ezért. Hank nem találja a helyét, egy léhûtõ, de ettõl még miért ne lehetne mûvész?

(elegancia? egy büdös paraszt vagyok)
3/10
asylum033 2008 nov. 14. - 14:22:43 3/10 Előzmény asdfghjkl
(49/219)
Az a helyzet, hogy ebben a sorozatban keresve sem találni intellektuális humort (magadnak is ellentmondasz a válaszodban: "...nem sok intellektuális humort láttam, márpedig én ezt annak mondanám. Igen, a sorozat vulgáris"). A szexre alapozott, legtöbbször közönséges és elcsépelt helyzet-poénok ill. szójátékok messze nem intellektuálisok, legfeljebb röhögni lehet rajtuk. Ha egy híres írótól (Hank) csak erre telik, akkor az régen rossz. Azt is mondhatnám, ilyen emberrel könnyû azonosulni. Mégis, nem hiszem, hogy egy átlag közép-európai õszintén azonosulhatna ezzel az életérzéssel. Ezek az emberek (karakterek)nem lelki bajokkal küzdenek, hanem egyszerûen nincs lelkük, zombik, ez mozdítja elõre a sorozatot, máskülönben be lehetne zárni az egészet 4-5 rész után.
Hank karaktere pedig nem más, mint egy újabb szélsõségesen eltorzított, lebutított verzió arról, amit az amerikaiak "mûvészlélek" címszóval akarnak eladni. Ha szenvedõ mûvészeket akarsz látni, nézz inkább európai vagy Woody Allen filmeket vagy menj el egy író-olvasó találkozóra.
Más. Nem kellene átmenni személyeskedésbe. Nem túl elegáns. Ennyi.
pirosaranyka 2008 nov. 12. - 00:17:15
(48/219)
mellesleg,szerintem a Hank lanyat jatszo szinesz is telitalalat.nekem tetszik,ahogy jatszik.
pirosaranyka 2008 nov. 12. - 00:14:17
(47/219)
amen !!!
10/10
asdfghjkl 2008 nov. 11. - 23:45:54 10/10 Előzmény asylum033
(46/219)
A helyzet az, hogy mostanában nem sok intellektuális humort láttam, márpedig én ezt annak mondanám. Igen, a sorozat vulgáris, nyers, cinikus, fricskázó, egy olyan vonalat képvisel amit az ember vagy szeret vagy utál, de semmiképp se közömbös. Egy túlpörgött, túlértékelt életnek megmutatja az idilli és depresszív oldalát is. Ezek az emberek nem a villanyszámláik kiegyenlítésével küzdenek, hanem súlyos lelki bajaik vannak, ez a "jóléti" nagyon kényelmes társadalmi berendezkedés hátulütõje, túl sok ideje marad az embereknek a kattogásra. Hank figurája, a szélsõséges, kicsapongó, igazi mûvészlélek, aki nem találja a helyét a világban, szerintem el van találva. Én azonosulni tudok vele.. Az érezhetõ, hogy nem minden részt ugyanaz írta, ezért a színvonal is ingadozik, de mondj már jobbat.. pláne amerikait.. (bár úgylátom nem sok pozitív töltetû hozzászólásod volt eddig.. kinek van igazán világfájdalma? :) ) Szerintem igenis van mondanivalója. Persze mindenkinek más, de hát nem vagyunk egyformák.. Egy a lényeg: az élet humorral sokkal könnyebb, szebb, jobb..
3/10
asylum033 2008 nov. 07. - 21:44:48 3/10 Előzmény kovi83
(45/219)
1. Ja, ha már valakinek nem tetszik ugyanaz, akkor seggfej. Egyértelmû.
2. Észrevette valaki, hogy milyen gyenge színészi teljesítmények vannak ebben a sorozatban (Duchovnyt meg pár másik színészt leszámítva)? Pl a fõszereplõ lányát játszó "színészlány" egyszerûen borzalmas, faarcal játssza végig a szerepét. És ne mondja senki, hogy ez az emó-s életérzés autentikus megjelenítése.
3. Szerintem szomorú, ha már csak a dekadencia, a sötét, keserû szarkazmus és világfájdalom tud sikeressé tenni egy sorozatot. Mert valljuk be, ezeken kívül nincs más mondanivalója a sorozatnak. Se megoldást, se kiutat nem mutat fel, egyik oldalra sem - vagy igen? . (Jól példázza a sztori gyengeségét, az, ahogy a készítõk feldúsították a cselekényt Hank managerének történetével, mintha az eredetileg kizárólag az íróra fókuszáló nézõpont nem ígért volna egy évadra való mókát).
Templomok megszentségtelenítése helyett inkább ütõs sztorival kellene felhívni a figyelmet. Így az egész elsõ évad (ezt láttam) nem más, mint többnyire olcsó (és egyáltalán nem sokkoló, maximum ostoba és hatásvadász), szexen és erõszakon alapuló poénokkal elnyújtott szenvedéstörténet, amely maga is ugyanolyan steril, mint az ábrázolás középpontjába helyezett író, Hank.
(igen, minek nézem, ha nem tetszik? Azért, hogy véleményt mondhassak. Mert minden epizód után reménykedtem, hogy jobb lesz, mert megérdemli a hírnevét. Az elsõ évad alapján nem. De lehet vitatkozni, a seggfejezést lehetõleg kizárva, gyõzzetek meg.)
10/10
kovi83 2008 nov. 05. - 20:14:05 10/10 Előzmény Ilovecooking
(44/219)
Te mekkora 1 "se**f*j vagy"!Ez a film kib*szott jó!
Ilovecooking 2008 nov. 04. - 23:21:42
(43/219)
Fura, hogy mostanában milcsoda divat lett Hollywoodban az irónia, szarkazmus és dekadencia (pl. ez, meg dr. house és egyebek), úgy tûnik már õk is unják a maguk hiperpozitív-örök happyend hozzáállásukat mindenhez de mint eddig mindennel, ezzel is csak majmolnak. Szerintem.
pirosaranyka 2008 okt. 24. - 23:16:44
(42/219)
"Eredeti nyelven valahogy a sok poén ellenére is szomorkás a film"

...es nekem pont ezert tetszik: a szomorkas hangulata miatt.
a Kaliforgia eleg szerencsetlen cim,mert szerintem itt a szex csak illusztracio (ha ugy tetszik,mellekszal:).ha nem igy lenne,engem nem is igazan erdekelne ez a sorozat.a veg nelkuli szex kiindulopontja es kovetkezmenye annak a vegtelen kiuresedettsegnek,nihilnek,a 'normalis let' utani sovargasnak.
lehet,hogy masok maskent latjak (sot,biztos),de nekem a Californication egy 21. szazadi dekadens tragedia.(s.k. stilusmeghatarozas,nem erdemes vele[m] vitatkozni:)
10/10
Peet1991 2008 okt. 24. - 14:33:04 10/10 Előzmény Gandalf73
(41/219)
Ez most november 2.-tól a 2. évad lesz vagy ismétlés??
10/10
Gandalf73 2008 okt. 10. - 08:43:33 10/10
(40/219)
"Itt vagyunk," gondolta a lány, "a világ szélén, a nyugati civilizáció legvégén, és mindannyian kétségbe vagyunk esve, hogy érezzünk valamit, bármit. Ezért folyamatosan összejövünk és kefélünk, az idõk végezetéig."