Téma: Kaliforgia

10/10
Scarface80 2009 dec. 18. - 10:12:13 10/10
(99/219)
Na unalmamban elovastam az összes kommentet.
Scarface outtttt!:D
10/10
Scarface80 2009 dec. 18. - 09:46:11 10/10
(98/219)
Kicsit ledöbbentem a 3.évad utolsó részén,amit nem sokkal ezelõtt fejeztem be.
Ezek után kíváncsi vagyok nagyon a 4.évadra!
Mikorra várható?Lesz egyáltalán?
portponthinnye 2009 dec. 16. - 17:06:22
(97/219)
Na, annyi fost olvastam itt össze, h hazaviszek 6 részt és megnézem - úgyis melózni is kell valamikor :P

Mint X-Akták fan biztos furcsa lesz magyar szinkronnal, de majdcsak tudok koncentrálni, ha sokszor hallom azt, h szopás meg csikló.

Biez mindenkinek, mondok véleményt hamarosan... ;)
10/10
krell-100. 2009 nov. 24. - 13:27:22 10/10 Előzmény asylum033
(96/219)
"Ezek az emberek (karakterek)nem lelki bajokkal küzdenek, hanem egyszerûen nincs lelkük, zombik, ez mozdítja elõre a sorozatot"

igen? szerinted az ilyen emberek a zombik? akik többnyire úgy élik az életüket ahogy õk szeretnék - mégha csak egy sorozatrol van is szó?!
nos, szerintem meg azok a zombik, akik reggel/hajnalban X idõre felkelnek aztán bemennek a munkahelyre és X órát robotolnak majd hazamennek lerogynak a TV elé és ennyi az egész napjuk... tudod itt van az a probléma, hogy manapság már nem az emberek irányítják az életüket, hanem az életük irányítja õket.

Ugyan, hol vannak már azok az idõk, amikor az emberek még fel merték vállalni a gondolataikat és kimertek állni magukért és egymásért. És mindez miért? Mert félnek a következményektõl. Pedig jó pár dolgon lehetne változtatni a mai világban is, de ehhez nem az én általam "zombi"-nak definiált emberek kellenek, hanem igazi tökös pasik és cicis csajok :) akik nem engedik, hogy elnyomják õket.

na, nem is ragozom tovább a témát nekem 10/10...
ez kellene a népnek, hogy megtanuljon ÉLNI! igazi rock n roll élet ;) - csak a suli ne lenne haver -_-" vagy legalább ne ilyen lenne, amilyen.

egyébként a 3. évad nagyon jó XD külön meglepett Rick Springfield. :D imádom a csávót :)
10/10
ghalleck 2009 nov. 14. - 00:07:41 10/10
(95/219)
Évekig nem néztem sorozatot, ez volt az elsõ, ami a hazugláda elé szegezett. (Mogorva doktorunk csak késõbb jött be a képbe...)
Az elsõ évad hatalmas volt - szerintem ott kellett volna abbahagyni... Számomra úgy lett volna kerek, egész történet.
Gratula Duchovny-nak - egyenesen zseniális!...
pathfinder 2009 nov. 08. - 18:09:26 Előzmény Scarface80
(94/219)
Nincs mit és egyetértek. :)
10/10
Scarface80 2009 nov. 08. - 11:56:15 10/10
(93/219)
Köszi az infót még egyszer Path!
Hatalmas ez a sorozat!:)
pathfinder 2009 nov. 07. - 02:21:40 Előzmény Scarface80
(92/219)
Igen, szept 27-én volt a bemutató. A neten fellelhetõek az eddig leadott részek és pár nap 'késéssel' rendszerint fenn vannak a feliratok is szerencsére.
10/10
Scarface80 2009 nov. 06. - 02:32:27 10/10
(91/219)
Nem tudja valaki,honnan szedhetem le szinkronosan az elsõ két évadot?
A harmadik évad is elkészült már?
10/10
pgbor 2009 nov. 02. - 21:48:52 10/10
(90/219)
Évek óta az elsõ olyan film, ami a TV elé köt. Hank karaktere fenomenális, Duchovny pedig fenomenálisan játssza. Valószínûleg azért, mert nem sokat kell játszania. Õ ilyen. (régebben szex elvonóra is járt.) Rá írták a szerepet.

A váratlan fordulatok és szórakoztató, humoros párbeszédek miatt az embernek az az érzése van, hogy"2nagyon helyén van a film". Már az elsõ vágás is zseniális, ugyanakkor megbotránkoztató. Szerintem ez a film nagyon jó. De hát ízlések és pofonok, ugyebár. A humor egy elég szubjektív dolog.

A harmadik évad nagy sikerére való tekintettel hamarosan kezdik a negyedik évad forgatását. Ójessz!
8/10
Obránszky Ármin 2009 okt. 09. - 02:16:24 8/10 Előzmény Redfield
(89/219)
A régebbi HBO-s sorozatokkal szemben még az újabb HBO-s sorozatok sem állják a sarat, akkor hogy várhatod el mindezt a Showtime-osoktól? :-) Nemrég elkezdtem -azóta be is fejeztem- az OZt és úgy elszégyelltem magam amiatt, h unalomûzés céljából Weedst nézek, holott ilyen finomságokat addig nem is láttam, h azóta egy részt sem szedtem le.
(Különben a Dexter elsõ és pláne a második évada nagyon, de nagyon rendben volt. Ott talán abba is hagyhatták volna...)
pathfinder 2009 okt. 08. - 00:45:44 Előzmény Redfield
(88/219)
Nyilván ahány ember, annyi vélemény, nincs ezzel baj. Ha magát a koncepciót nézzük, szerintem eredeti ötlet, engem, aki nem vagyok 'sorozatjunkie' sikerült a képernyõ elé ( a monitor elé ) ültetni, ami egyébként nem sûrûn fordul elõ.
véleményem szerint a megvalósítás is korrekt lett, Duchovny jól hozza a kissé lezüllött, (ön)ironikus, sõt cinikus, de alapvetõen szerethetõ és a kritikus helyzetekben mégis többnyire helyesen döntõ karaktert - talán pont ezen tulajdonságai miatt szerethetõ. Szerintem messze árnyaltabb a kép egy 'káromkodós-baszós' sorozatnál. A 'megdugok minden nõt' dolog pedig - bármennyire fura - csak gyenge mellékszál, arról nem beszélve, hogy Hank egyre kevésbé törekszik erre a sorozat elõrehaladtával. A dialógusok ötletesek, tele vannak olyan szóviccekkel és utalásokkal, melyek miatt élvezet nézni - megint csak szerintem. Inkább nem vetem össze más sorozatokkal, már csak azért sem, mert nem igazán tudom. ( Egyrészt szinte semmilyen 'friss' sorozatot nem nézek, másrészt nem ismerek még csak hasonlót sem ehhez)
Itt el is érkeztünk a lényeghez: ez a sorozat eredeti és ez felülírja minden hibáját a szememben.

Update: A 3. évad eddig szerintem sem egy erõs eresztés, remélem felszállóágban vagyunk...
Redfield 2009 okt. 07. - 12:31:40
(87/219)
Az elsõ évad kb: felénél járok. Eddig nem vagyok túl jó véleménnyel a sorozatról. A Showtime-nál nem kivételes eset, hogy próbál valami erõset adni, de közben elhasal. Míg a Dexterben például a mellékkarakterek érdektelenek és irritálóak gyakran kivétel nélkül, itt inkább a történet és a stílus az, ami nem kifejezetten megkapó. Illetve sokaknak az, és nem is hibáztatom õket, de lássuk be: a szex és a káromkodás színvonalas alkalmazásához az HBO ért, itt inkább az a helyzet, hogy legyen benne egy rakás szex, és a dialógusok legalább 60 %-a is a szex körül forogjon az epizódokban, és kerítsünk hozzá egy már bejáratott palit akirõl el tudjuk hinteni, hogy akármekkora zülledék, bármilyen nõt megkaphat magának. Színészi tehetség nem kell, elég, ha sármos. Szóval Duchovny-nak jobban állt az X-akták, és ha már ilyen vagányra vették, lehetne Bukowski-sabb is.
A történet megint minden, csak nem eredeti. És mielõtt valaki elkezdené, hogy ilyen a valóság is: nem, nem egészen. Azt még elhiszem, hogy a nõket se sok minden érdekli a szexen kívül, de az általános emberi reakciókat nézve ez tényleg vígjáték. Hank Moody egy ember, akinek valaha mindene megvolt, és most baszhatja. Ha valaki emiatt a sztori miatt ad neki 10 pontot, azt csak sajnálni tudom. Akinek meg szexfüggõ, de mégis családcentrikus pasi kell, az talál bõven a képernyõn kívül is.
Eddig 5/10, ez még javulhat és romolhat is.
pathfinder 2009 okt. 01. - 00:02:38
(86/219)
Ezért néztem meg csak az elsõ részt.
pathfinder 2009 szept. 29. - 02:11:28
(85/219)
Na igen... Nem vagyok naiv, de azt gondoltam, október eleje elõtt nem fogom tudni megnézni, erre most az elõbb vettem észre, hogy felrakták feliratostul.
Az ember azt gondolná, a show business hazájában komolyabban veszik ezeket a dolgokat és szept. 27 elõtt nem lehet fenn a neten...
10/10
asdfghjkl 2009 szept. 27. - 19:56:23 10/10
(84/219)
elírtad, de bizonytalan voltál, aztán két perc alatt utána néztél, valld be, nem para :D

Ja, kösz a tippet.
10/10
asdfghjkl 2009 szept. 27. - 15:44:00 10/10
(83/219)
Sept 27, 10 PM ET/PT@SHO

Elvileg 6óra az eltérés, tehát itteni idõ szerint bõ 12 óra múlva, hajnali 4kor kezd az új évad :) Reggel már úgyis fent lesz a nagyobb torrent trackereken..

Hát remélem nem csinálnak belõle szex és nyúljorkot
10/10
ronnieweasley 2009 aug. 22. - 22:54:41 10/10
(82/219)
a 3. évad 1. része amerikában szeptember 28-án lesz elõször látható. hogy ide mikor jut el........
10/10
mimihopps 2009 júl. 08. - 08:55:48 10/10
(81/219)
tényleg nagyszerû sorozat:)
igaz az 1évad izgibb volt valóban mint a 2. és az évadzáró se volt olyan, amiért érdemes lenne várni a 3.évadot:P
lew asby tényleg hamar szállt ki, jó lett volna szezonzárónak...
kíváncsi vagyok az 1éves várakozás mit hoz, milyen nagy durranás lesz a következõ évad. talán a vártnál gyengébb lesz? lehet egyre rosszabb részek lesznek? vagy hank moody a 13millió kaliforniai nõvel küzd meg amíg karen távol marad?:D
a story miatt megadom a 10bõl 10et:)

ui.: viszont remélem charlie és marcy kibékül...talán emiatt a szál miatt várom az õszt...
Iceman87 2009 jún. 14. - 20:37:22
(80/219)
Hát az a karakter nekem is bejött. kár hogy nem szerepel többet.
2. évad tényleg gyengébb lett, de azért ezen is lehetett röhögni.