Téma: Kaliforgia

10/10
wazzap 2014 júl. 22. - 18:39:40 10/10
(199/219)
Eszméletlen jó sorozat. David Duchovny annyira parádésan és hitelesen hozza a karakterét hogy egyszerûen megunhatatlanná teszi mind a sorozatot és mind pedig magát a karaktert. Az összes évada nagyon szórakoztató és látszik hogy nagyszerû forgatókönyvírók és rendezõk állnak a sorozat mögött, nem beszélve a zenérõl amit megint csak hihetetlenül jól hoztak össze. Annyira eltalálták a sztoriját is ahogyan Hank kettõs életét összehozták. Egy nõcsábász hihetetlenül vagány író aki több szász nõ után is csak egy valakit szeret igazán és vissza akar férkõzni a kegyeibe, csak folyton jön valami csavar ami átkuszálja az egész történetet de mindig ugyanoda tér vissza. Ott van még a többi fõszereplõ is akik szerintem remekül lettek összeválogatva és a mellékszereplõk is nagyon jók. A magyar szinkron szerintem kifogásolhatatlan. A "kategóriájában" ha van ehhez hasonlítható, akkor mindenképpen viszi a pálmát. Nem is értem hogy lehet a két pasi meg egy kicsivel ilyen szorosan összehasonlítani és még a másikat emelni ki jobb sorozatnak. A két pasi meg egy kicsit lényegesen gyengébb sorozat akár ha csak az imdb pontozásukat nézzük. Ebben a sorozatban minden szereplõ egytõl-egyig felejthetetlenül nagyot alkot. És a szókimondó szövegkörnyezete és a sokszori abszurd vagy kompromitáló jelenetei miatt lesz ez nagyszerû sorozat, tehát akinek ezek nem jönnek be az ne is nézze. Le a kalapom a sorozat elõtt és várom a 7. évadot. RESPECT!
6/10
blake11 2013 aug. 23. - 21:54:01 6/10
(198/219)
A sorozat amit teljesen Duchovny-ra írtak.
Ami a Két Pasi meg egy Kicsinek volt Charlie, az a Kaliforgiának Hank.
Azonban fontos megjegyezni, hogy a Kaliforgia egyáltalán nem számít olyan jó sorozatnak.
Lényegében csak a bäszásról szól, meg persze bele vittek egy kis Hollywood-it is.
Ebben a kategóriában messze jobb a Törtetõk.
hukrisz 2013 máj. 29. - 23:25:41
(197/219)
Hát az biztos, hogy egyre szoftosabb lesz a sorozat, de ezt nehéz értelmezni az alkotóktól, mivel soha sem lesz családbarát sorozat, mivel a szex már erõsen kimaradt belõle vagy ha mutatják sokszor már csak paplan alatt ölelkezõ embereket. (közben már pár évadon keresztül lehetett meztelen látni) Ugyanakkor a drog, alkohol és trágár beszéd erõsen jelen van. Tehát furcsa, hogy pont az erotika irányvonalból ennyire visszavettek. Elcsodálkoztam az elsõ részen, ami teljesen szex mentes volt. Majd a második, ahol leszámítva a flúgos elvonós csajt szintén nem történt semmi. Azt hittem már letiltották Amerikában vagy valami. Persze számomra a történet így is tetszik, mivel a szex az egy sokadlagos részlet volt a számomra! Kíváncsi vagyok meddig húzzák még, de az már biztos, hogy lesz 7. évad is amit Heather Graham-al fognak feldobni. Õ pedig nem volt soha prûd a kamerák elõtt! Jó néhány igen erotikus ágyjeleneten van már túl. Szóval biztos erõsebb karaktert és jobb színjátékot fog elõadni a mostani évad "Faith" Maggie Grace-nél! Azért a Marilyn Mansonos rész vicces volt! Az pedig ahogy kifigurázták a sztárok, hogyan is szokták a drog ellenes kampányokat csinálni egyenesen zseniális! Ahogy Atticus mondja: "Én már sok drog-ellenes kampányon vettem részt, volt amelyiken tisztán is!" majd kiestem a székbõl!
csaboci 2013 máj. 06. - 21:20:28
(196/219)
egyet értek nursi.igaz h nem láttam még csak a leszinkronizált részeket a 6. évadból de azzal a jézuskrisztsszupersztár rokkerral én se vagyok kibékülve.nagyon nem bírom a pofáját :)meg is lepõdtem mikor a 3. részbe Sebastian Bach volt a halott rocksztár.inkább õt láttam volna a 6. évadba.ráadásul szimpatikusabb is.a csajjal viszont még semi bajom.de eléggé kezd lelaposodni a sorozat.az elsõ 4 évad nagy volt de 5.tõl már nemtudnak mit kitalálni vagy csak már megszokott a sok baromság benne... :D
nursi 2013 márc. 22. - 08:22:40
(195/219)
miért kellett ezt a Lost-os, Taken-es csajt betenni egész 6. évadba?
sehol nincs a régiektõl (Sasha Bingham. Kali stb)
se a kinézetétõl se a játékától nem ájultam el, átlagos 40 kg-os festett picsa aki játsza az elérhetetlent és közbe nagy semmi! és a nyávogos "rocker" is szörnyû benne, ezekkel a fos mellékszereplõkkel annyira lehúzzák ezt a zseniális sorozatot nemár :(
Még szerencse hogy Runkle tartja a szintet még valamenyirre benne, de már nem annyira ütõs mint 1-4. évad és az 5. nagyja...
10/10
Rock n Rolla 2013 jan. 24. - 13:35:21 10/10
(194/219)
Sziaszokt!
Nem tudjátok véletlenül h az új évadot mikor kezdik szinkronizálni?
10/10
csikrisz 2012 júl. 22. - 11:39:04 10/10
(193/219)
Szerintem nem kezdünk távolodni, hiszen a 6x01-es jelenidõ a lehetõ legtávolabbi lesz. Onnan ismét közeledni fogunk.
Ettõl függetlenül igazad van. Én csak abban bízom, hogy

spoiler

nem hozzák be a 'megcsalós' szálat, tehát hogy valahogy kiderül hogy ez tényleg nem Hank hibája volt, nem csajozni ment Carrie-hez.
wrossi 2012 júl. 22. - 01:58:20
(192/219)
Ezért nem szeretem a sorozatokat,pontosabban ezt nem szeretem a sorozatokban,amikor karnyújtásnyira a boldogság - mert tudjuk,hogy Hank csak ezt akarja,mindig is ezt akarta - akkor jön egy csavar aminek "köszönhetõen" még néhány évaddal kitolódik a beteljesülés,de ha ez nem így lenne akkor minden sorozatból csak egy évad készülne.Mindenesetre én most csalódott vagyok és nem várom a következõ részt,mert eddig közeledtünk valami felé és most újra távolodni kezdünk anélkül,hogy odaértünk volna.
10/10
csikrisz 2012 júl. 16. - 00:08:22 10/10 Előzmény wrossi
(191/219)
Írhatnál ismertetõt a port.hu helyett. Ez jobban tetszik.
:)
wrossi 2012 júl. 15. - 00:08:58
(190/219)
Hank Moody egy farkas,nem is inkább egy róka bõrbe bújt bárány,egy igazi gentleman aki nagyon nem akar annak látszani.Világunk telis-tele van olyan emberekkel akik jobbnak próbálnak látszani mint amilyenek,Hank barátunk ennek az ellenkezõjén mesterkedik.Folyton azzal viccelõdik,hogy a pokolban találkozunk,de abból nem eszik mert az ilyen emberek a mennybe jutnak.Amikor lecsapta azt a Lars nevû hollywood-i nagyágyút akkor az ösztönei vezérelték és jelezte,hogy a lelkét nem adja az ördögnek bármit is kinál az cserébe.Hiába kiváló író soha nem lesz a filmszakmában sikeres,mert az a világ mocskos és egy szopásnál nagyobb ára van a sikernek.Amilyen rafkós ürge lehet,hogy mégis talál egy keskeny ösvényt a csúcsra,de onnan lehet igazán nagyot bukni amit õ biztosan nem mulaszt majd el kipróbálni.
10/10
csikrisz 2012 júl. 08. - 22:25:50 10/10
(189/219)
S6 - Tim Minchin, David Duchovny and Marilyn Manson.
Niquist 2012 júl. 05. - 13:48:03
(188/219)
A képet egy másik topikról loptam.
Elnézést a "szerzõtõl"! :(
Niquist 2012 júl. 05. - 13:45:37 Előzmény csikrisz
(187/219)
Te most itt fogadatlan angoltanárnak szegõdtél el, vagy mi a célod egy magyar on-line újságban fitogtatni az angol nyelvtudásodat? Talán küldjük el a megfejtést, és kapunk majd némi kis jutalmat? Esetleg legközelebb próbáld meg több nyelven is: lehet, hogy beiratkozok!
Mindenestre akárhányszor belenézek ebbe a sorozatba, nekem mindiga valami X-Akták epizód jut inkább az eszembe. Ui. - hangsúlyozom szerintem - David Duchovny ehhez a szerephez kicsit puhánynak tûnik.
Ahogy elnézem pl. a 212-es kommentedet, talán Neked sem teszik. Esetleg Natascha jobban?
10/10
csikrisz 2012 jún. 22. - 22:49:54 10/10
(186/219)
nagyon nagy

--
Californication Season 5, Episode 2 - "The Way of the Fist"

Hank Moody: "You're a really twatty fucking cunt you know that?"
Charlie Runkle: "Twat?! Twat?! I cunt hear you! I've got an ear infucktion..."
--
10/10
csikrisz 2012 jún. 22. - 22:48:47 10/10
(185/219)
téged is
cometzjeah 2012 jún. 22. - 22:18:35
(184/219)
Egy újabb izgalmasnak ígérkezõ okádás.
10/10
offtopic
csikrisz 2012 jún. 19. - 19:12:29 10/10
(183/219)
Ez esetben megkövetem magam. Elnézést. :)
offtopic
Niquist 2012 jún. 19. - 06:50:11
(182/219)
Kösz a figyelmeztetést, de ha észrevetted volna, eleve offtopicban írtam. :)
10/10
csikrisz 2012 jún. 18. - 22:14:15 10/10
(181/219)
Natascha annyira gyönyörû.
5x22
10/10
csikrisz 2012 jún. 18. - 21:51:45 10/10 Előzmény Niquist
(180/219)
Jó lenne ha a topicra koncentrálnál, mert ki leszel offolva.