Téma: Kaméleon

pneklara 2011 máj. 16. - 16:05:42
(412/532)
Nekem is azonnal a Jó estét nyár, jó estét szerelem jutott eszembe:) Valaki kérdezte is itt talán, hogy van-e hasonló témájú film. Bár Fejes Endre regénye alapján a "kis görögöt"= enyém apuka görög diplomat, sokkal csóróbbnak gondoltam el, a filmben Harsányi G. sokkal szerethetõbb figurát hoz.
Igen, ez a film is - úgy tudom - egy újsághír nyomán született, egy szédelgõt elkaptak, aki kicsalta a magányos nõk pénzét, s egy be is avatta a részletekbe a rendezõt.
Tetszett a film, bár itt nem a szép szóra éhes nõk megvezetését állítja középpontba, hanem azt az okos nõt, akinél általában lebuknak a szélhámosok.Mondhatnánk, tessék, lehet belõle tanulni, példát venni, de magányos nõk, és csóró pasik mindig lesznek, s ki nem szédül el, ha azt mondják neki, amit szeretne hallani, még ha nem is igaz?:))
Pünkösdi Kató 2011 máj. 16. - 15:11:11 Előzmény retekgyerek
(411/532)
Elõfordult már velem is, hogy egy filmrõl homlokegyenest más volt a véleményem, mint a topic nagyrészének. Sebaj, bitztos nem ugyanazt a filmet láttuk. :))
Pünkösdi Kató 2011 máj. 16. - 14:40:03 Előzmény nasca
(410/532)
A plakát nem tetszik, olyan darabolós. Bár tény, hogy ez mégiscsak megfelel a filmnek, mert ha csak az arcát látjuk, semmi körítés, akkor már nem illik a film témájához. És mekkora találó, hogy szerepel is benne egy kaméleon. :)
10/10
Heisenberg 2011 máj. 16. - 14:19:11 10/10
(409/532)
Szerintem remek film volt,krimi, vígjáték, dráma világszínvonal. Izgalmas végig, bár azért erõsen sejtettem hogy ez lesz a nagy fordulat benne, meg visszatekintve a filmre a történetben volt pár fonákság, de ezzel együtt is visszaadta a film a hitet bennem hogy van még olyan hogy minõségi magyar filmprodukció. Csak azon gondolkodtam hogy 9 vagy 10 pontot adjak e, 10 adok rá.
10 pont
Pünkösdi Kató 2011 máj. 16. - 14:15:55 Előzmény Bandatag
(408/532)
Nekünk is eszünkbe jutott a végén, hogy Jó estét nyár, jó estét szerelem, de sajnos a filmet nem láttam még, így megítélni nem tudom. Nekem inkább az jutott az eszembe az elején, hogy ez a történet lehetne megtörtént eset is, ha nem is pont ezekkel a történetekkel, de tuti, hogy vannak házasságszédelgõk, csak ki kell nyitni az újságot, annyi a vége ugyanaz, a pali lelép a pénzzel, de ki tudja, milyen körítés közben. (Ja, van nõi házasságszédelgõ is szerintetek?) :)
Nagyon tetszett az elejének az a része, ahol a korábbi hódításaiból kaphattunk ízelítõt, nemcsak rögtön megáll Hanna ajtaja elõtt. Annyi minden tetszett ebben a filmben, hogy fel sem tudom sorolni, spoilert sem szeretnék, így megtartom magamnak. :))
Pünkösdi Kató 2011 máj. 16. - 12:34:00 Előzmény KAMÉLEON FILM
(407/532)
merész vállalkozás volt tõletek, hogy elõre ittatok a medve bõrére, ha 2008-ban olvasom ezeket a sorokat, nem tudom, megnéztem volna-e... :(
Cordelia 2011 máj. 16. - 11:10:38
(406/532)
Kiváló film. A Kontroll óta nem éreztem ilyen elégedettséget. Egy darabig fanyalogtam miért nem Csányinak adták Nagy Ervin szerepét. De csak addig, amíg el nem kezdõdött a film...

Szegény Hámori Gabriellának vastag a lába. Nem csodálom, hogy még a balett jelenetekben is nadrágot adtak rá. Bár õ annyira szép, hogy ez egyáltalán nem fontos.

Igen, Magenheim doki hiteles volt.

SPOILER
Szegény Tibike! Vajon feltámad egy folytatásban? Remélem lesz második rész.
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 16. - 10:42:34
(405/532)
Örülök, hogy sokak véleménye egyezik az enyémmel és nem ócsárolják a filmet megszokásból. Nagyon sok kérdést felvet a film. Nekem talán a legfontosabb szál, mennyire pénzközpontú a világunk. "Annyit érsz, amennyi pénzed van". Ezt boncolgatta korábban a "Jó estét nyár, jó estét szerelem" is. El lehet képzelni, ha Fejes Endre már az ú.n. szocializmus idején így látta a társadalmi viszonyokat, mi lehet a helyzet ma, az igazi vadkapitalizmus korában. Vannak asszociációk "A nagy Gatsby"-vel is.
Mennyire zárt világ a gazdagok világa, nincs igazán átjárás egy volt intézetis csóró számára.
A szereplõk kitûnõek voltak. Nagy Ervin tökéletesen alakította a figurát. Kulka is telitalálat volt. Valószínûleg nem esett nehezére eljátszani a szerepet. Tetszett, hogy kendõzetlenül és meglehetõsen undorkeltõen volt bemutatva a homoerotikus jelenet.
Goda Krisztina már a "Szabadság, szerelem"-mel bebizonyította, hogy birtokában van az amerikai filmkészítés profizmusának, de képes ezt a profizmust a bugyuta amerikai klisék nélkül használni.
Igazán jó film volt 10/10.
Pünkösdi Kató 2011 máj. 16. - 10:19:33
(404/532)
Én is megnéztem, egészen véletlenül. Nem is tudtam, hogy van ilyen mestermû! Fordulatos, a két srác szövegén annyit nevettem, nagyon tetszett. A többi? Mestermû. Folyamatosan haladt a történet, nem voltak üres, semmitmondó jelenetek, a cselekményben nem volt zavar, törés, logikailag minden a helyén volt. A vége volt a nagy csattanó, Nem tudom, lesz-e folytatása, ha igen, örülnék neki, mert lehetett volna még tovább folytatni, de csak ugyanilyen fordulatos cselekménnyel.
Csányi Sanyi nagyon jó volt, nagyon tetszett a külföldi jelenete, amikor bolyongott az éjszakában. Nagy Ervint abszolút hihetõen játszotta a szélhámost, az elején drukkoltam neki, de meg tudta változtatni a véleményemet a film vége felé, örültem, amikor találkozott a sötét éjszakában Csányi Sanyival és lábaiva.
László Zsolt is nagyon ász volt a szerepében, tetszett a végén, ahogy analizálta volna Ervint pillanatok alatt, azt hittem, hagyja.
Tényleg nem akarok spoilert írni, én sem szeretem, ha vki írja, de most olyan nehéz errõl a remek sorozatról írni konkrétumok nélkül. Sebaj, keresek egy másik beszélõs topicot. :))
Szóval, hiánypótló ez a film, igyekszem újra megnézni, mert ezt többször kell látni, mert minden egyes jelenet fontos a történetben.
10/10
Született90 2011 máj. 16. - 09:44:44 10/10
(403/532)
Az utóbbi évek talán legjobb magyar filmje! Legalábbis a Szabadság, szerelem óta! Dicsértessék a rendezõ. Fordulatos, humoros, elgondolkodtató. Nem is tudnám kategorizálni, mûfaj tekintetében! A zenéje is megállja a helyét. Még külföldön is tarolna ez a film. Na, ilyenek kellenének nekünk, magyaroknak, nem a sok idiotizmus, mert akkor ezt is bekategorizálják, h " fúj magyar!!", és meg se nézik. Ez pedig súlyos hiba lenne!
9/10
offtopic
rege 2011 máj. 16. - 09:03:56 9/10
(402/532)
Nem terveztem, hogy megnézem, de a magas pontszám felkeltette az érdeklõdésemet. A legjobb magyar film, amit láttam! Remek forgatókönyv, bár tartottam tõle, hogy a hollywood-i sablonok szerint ér véget a történet. Ilyen csavarra biztosan kevesen számítottak.
Kovács kolléga 2011 máj. 15. - 22:35:16 Előzmény M.Zs.F
(401/532)
Abszolút egyetértek, hiszen szerintem is minimum kilences film. Remélem, hogy Andy Vajna majd az efféle forgatókönyvekre bukik, és nem rombolja az idegeinket egy háromórás Liszt Ferenc-eposszal.

A szélhámosfilm elnevezés a készítõk kreálmánya. Nincs benne semmi rendkívüli. A téma pedig õsi, hiszen magyar és külföldi filmek sokasága szólt már szélhámosokról (A tizedes meg a többiek, A nagy balhé, Kapj el, ha tudsz, A Riviéra vadorzói stb.)
10/10
Evelin Tekla 2011 máj. 15. - 22:34:21 10/10 Előzmény Zombaby
(400/532)
azt a mindenit! színvonal! az álom.net talán jobban tetszett?
10/10
Evelin Tekla 2011 máj. 15. - 22:33:12 10/10
(399/532)
Nagyon jól kitalált forgatókönyv, semmi nyál, kevés sablon, fordulatos, jó a szereplõválogatás, Csányi végre megkapta a neki egyébként is illõ bárgyú fiatalember szerepét, Ervin és Gabi arcán kevés félmosoly, borongós hangulat. Remek film! Az egyik legigényesebb a magyar filmek felhozatalában.
Elgondolkodtató :)
7/10
Semprini 2011 máj. 15. - 22:22:06 7/10
(398/532)
Persze, a pszichológus valójában a csaj pasija volt, el is hangzott a filmben.
Joe Hallenbeck 2011 máj. 15. - 22:20:55
(397/532)
Most akkor hová lett a csávó pénze ?
Odaadta pszichológusnak az meg továbbadta a csajnak ?
Kockás 2011 máj. 15. - 21:41:10 Előzmény aquariusgirl
(396/532)
Nahát ha valakinek, akkor pont a Kulkának nem kínos a dolog. Sõt !!!! :))Õ csak magát adta .
saibor 2011 máj. 15. - 21:38:41
(395/532)
remek sztori, símán üti a Hófehérke meg a hét törpe történetét.
10/10
bonnita 2011 máj. 15. - 21:27:05 10/10
(394/532)
Szerintem is az utóbbi évek legjobb magyar filmje.
dvd- n láttam és ma itt is megnézem, csodálkoztam is,
hogy az rtl berakta esti fõmûsoridõbe, mikor tudvalevõleg
az agyhalottaknak sugároznak mûsort az esetek kilencvenöt
százalékában.
nodola 2011 máj. 15. - 21:19:09 Előzmény moore
(393/532)
Sinkovits Imre!