Lycantrop 2008 máj. 29. - 00:15:26 Előzmény efes
(22/82)
efes: te vagy az elsõ, s egy a nagyon kevesek közül akinek nem tetszik ez a fajta animációs technika. Szerintem zseniális, újszerû és pontosan a filmhez illõ, hatalmasat dob a hangulaton és abszolút nem a májerkedés miatt csinálták így meg.

Egyébként a könyv errõl szól, rengeteg helyen szó szerinti idézés van belõle, de természetesen egy pár részt kihagytak a filmbõl ami a könyvben van, ami miatt egy-két helyen magyarázni kell egy olyan embernek aki nem olvasta a könyvet, hogy miért úgy történik a dolog ahogy.

Viszont ha te egy "óvodásoknak szóló antidrog-propagandát" véltél felfedezni, akkor fogalmad sincs mirõl szólt a film, illetve szól a könyv.
És valszeg PKD életútját sem ismered.
5/10
efes 2008 márc. 22. - 20:56:19 5/10
(21/82)
Nem tartozom a rajongók táborába. Nem is PKD sztorijával, nem is annak filmes feldolgozásával van bajom (bár nekem is jobban tetszett egy olyan befejezés, mint amilyet 'amatõr' vûázolt fel), egyszerûen egy balfaszságnak, maníros mûmájerkedésnek tartom ezt a fajta animációt, amit Linklater erõltet. Ha már ezeket az arcokat összecsõdítette, akkor mi a jó francnak kellett rájuk húzni ezt a gagyi, animés effektet, miért nem alkalmazott inkább jó rajzolókat és rajzoltatott volna magának egy abszolút a rajzolók fantáziájából építkezõ filmet? Ez így nekem szánalmas próbálkozásnak tûnik hogy valami egyedit alkosson, továbbá (nem tudom, PKD könyve is errõl szól-e?) de ez így egy óvodásoknak szóló antidrog-propaganda. Effekt nélkül, ugyanígy, változatlanul is sokal jobb lett volna. Így viszont ezt untam és végigásítoztam. Ez van... (és arra gondoltam, hogy pl. Robert Downey Jr. hogy szétcsapta magát a gázsiból...:)
8/10
cicademon 2008 márc. 13. - 11:29:02 8/10
(20/82)
Nagyon jó film , jó történettel , izgalmas képvilággal :) Aki szereti a nem szokványos filmeket, azoknak szerintem tetszeni fog.Keanu és Winona voltak a legjobbak!
Emmy 2008 jan. 01. - 21:43:21
(19/82)
Nagyon tetszett a film, már csak azért is, mert Winona és Keanue abszolút kedvencek, nagyszerû színészek
rena88 2007 nov. 14. - 19:07:03
(18/82)
Sziasztok!Én azt szeretném tudni,hogy ez a film megszerezhetõ-e videotk-kban.Elõre is köszi a választ!
Oshi80 2007 okt. 13. - 18:15:58
(17/82)
Mikor elõször láttam egymás után 2* néztem meg, és nem azért mert nem értettem, hanem mert annyira jó! Teljesen újszerû, zseniális!
Milan.Smoke 2007 szept. 06. - 22:34:53
(16/82)
Emberek,
nem arról van szó, hogy Hálaadásra visszamehet és találkozhat Mike-al, a barátjával (a doki, aki a farmra küldi, aki Winona-nak magyaráz a végén)? És nem eltesz egy virágot ajándékba?
Bizonyíték...
Szerintem.
zephon 2007 júl. 06. - 09:34:40
(15/82)
másodjára néztem meg a minap és azt kell, hogy mondjam, hogy jobban tetszett, mint elõször. nagyon jó a könyv és a film is.
8/10
Redfield 2007 febr. 08. - 19:18:13 8/10
(14/82)
Timke 2007 febr. 04. - 20:29:08
(13/82)
Nekem ez a befejezés is tetszett. Keanu lecsúszott, valószínûleg keresniük kell egy másik embert. Bár az is lehet, hogy még õ is feleszmél. Ha igen, akkor a második részbõl tuti kiderül.:D (már ha lesz, persze...)
Elsõ nézésre rendben volt a film, talán másodjára már nem tetszene annyira, de ahhoz képest, amire számítottam, szerintem nagyon jó volt.
amatõr 2007 febr. 02. - 15:37:24
(12/82)
Elmesélem a végét, aki nem látta a filmet, ne olvassa.

Natahát, a filmben kiderül, hogy Keanu csak azért kapta a drogosházban azt a megbizatást, hogy tudta nélkül rászoktassák a D anyagra, és így feltünés nélkül becsempészhessék a New Path nevû rehabintézetbe, mely viccesmódon stikában pont a D elõállítója. Namostugye úgy van vége, hogy Keanu a rehabfarmon vegetál, gõze sincs róla, hogy lényegében tudta nélkül leleplezõsmissönre küldték, és a fõnökök arra várnak, hogy néhány agysejtje mûködésbe lépjen, összeálljon benne a kép, és leplezze le a gonosz rehabintézetet. Szóval Nekünk nézõknek nyitva hagyják a filmet, lehet, hogy bejön az efbíájosok számítása, de az is lehet, hogy narkósként ottrohad szegéyn keanu.
Én befejeztem volna a filmet, Nálam az utsó 15 perc úgy nézett volna ki, hogy Keanu rájön mindenre, becsempésztet magának 2 stukkert, zúzós zene mellett szarrálõné a gonoszokat, tocsogna a vér, majd a végéna fõhõsé lenne a csajszi. Bezonyám.
Timke 2007 febr. 02. - 15:08:32
(11/82)
Mindannyian mások vagyunk.:) Milyen befejezést hiányoltál? Szerintem befejezték.
amatõr 2007 febr. 02. - 12:27:15 Előzmény Timke
(10/82)
Nekem nem tetszett, unalmas volt, és nekem hiányzott a befejezés.
Timke 2007 jan. 12. - 23:08:57
(9/82)
Jó. Abszolút jó. Féltem tõle, de végülis olyan, mintha egy "normális" filmet néznék, csak ugye grafikusan. Nekem tetszett, ez a stílus pedig abszolút dobott rajta.
PriemRyeest 2007 jan. 11. - 07:31:05
(8/82)
A Scanner Darkly - Kamera Által Homályosan

Philip K. Dick a kedvenc íróm, és a regényeibõl és novelláiból készült filmeket nagyon szeretem. De ezzel nem csak én vagyok így. Arra számítottam, hogy ez a film is belép majd a "nagyok" közé /Szárnyas Fejavdász, Minority Report/, és ezt is számon lehet majd tartani, hiszen a könyv amibõl készült nagyon jó, talán az egyik legjobb. De ahogy néztem, elfogott a kétely.
A történet teljesen hû a regényhez, szinte semmit nem hagytak ki, ami jó is, ám néhol eléggé elhúzza a történetet a semmitérõ párbeszédekkel. Megpróbálják minél több jelenettetel és a beszélgetéssel bizonyítani hogy mit is mûvel, milyen káros hatásai vannak a drognak, ebben az esetben a H anyagnak. Néha már tényleg azt lehetett érezni, hogy egy drogellenes kampányfilmet nézünk. A látvány, ami eléggé egyedi ezzel a technikával, viszont nagyot lendít a hangulaton. Ugyanez vonatkozik a zenére is, amit igazából külön filmzene cd-n nem bírtam végighallgatni, de ebben a környezetbe beleillett. Teljesen visszaadják mintha valaki tényleg émelyegne, és szétmosódva látná a világot. És a Maszkafandert is nagyon jól megoldották, el sem bírtam képzelni, hogy hogy fog kinézni, de szerintem nagyon jó lett. Viszont ha néha sokáig mutatták közelrõl, nekem is begolyózott tõle a szemem.
Azt tudom tanácsolni, hogy aki a felénél fel akarná adni, mert nagyon elnyújtottnak tartja, nézze végig, mert a végén hatalmas poén várja, és úgy majd összeáll az egész kép, hogy mire is ment ki ez az egész játék. Csakúgy mint az össze K. Dick regényben. /és filmben./
Hogy kinek ajánlom? Hát ezt nehéz lenne megmondani. Amikor bemutatták csodálkoztam hogy csak pár száz moziban vetítik, de most már megértem.
Akik szeretik a sci-fiket és a csattanós végû filmeket, azoknak mindenképp látni kell, de azért válogassátok meg hogy kivel nézitek, mivel nem mindenki tudná végignézni.

5/10

priemryeest@freemail.hu
8/10
graniti 2006 dec. 22. - 22:05:25 8/10
(7/82)
Robert Downey Jr., Woody Harrelson és Rory Cochrane (a bogaras Charles Freck) nagyon jók benne. Jobbak, mint Keanu.
8/10
graniti 2006 dec. 22. - 22:02:33 8/10
(6/82)
Láttam végre. Nagyon tetszett. Úgy jó, ahogy van.
8/10
Redfield 2006 dec. 09. - 22:38:14 8/10
(5/82)
Remek, és írójához méltó adaptáció, jó színészekkel, és qrva jól kivitelezve. Szégyen, hogy a mozik nem adták...
marmyk 2006 dec. 01. - 12:41:08
(4/82)
Szerencsére már láttam a filmet és szerintem is, megérdemelné a mozit. De nem kajálná a magyar nép. Sajna ez van.Ma kell a profit, és ha nincs akkor sajna film sincs. Pedig jó. Érdekes képi világ, jó hangulat. A történet is elgondolkodtató. De a cikkben írják ezt a kópiát is alig sikerült megszerezni. Most így két film jut eszembe, aminek hasonló sorsa volt. Az egyik a mostanában vetített Ó, testvér, merre visz az utad? Bemutatták a Titanic filmfeszten, és moziba nem jött. Pedig Ott van benne Clooney aki ugye „sztár” és ott vannak Coenék, akik nem arról híresek, hogy rosszfilmeket készítenének (meg még egy-két híres és jó színész). A másik pedig a Blöff, bár ez be lett mutatva mozikban de Titanicra rá egy évre. Ez is ott volt elõször vetítve Magyarországon. Szóval az úgy nevezet minõségi filmek (számomra ezek azok) nehezebben jutnak a mozikba.
marmyk 2006 dec. 01. - 06:58:46
(3/82)
<a target="_blank" href="http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/anif1123/" title="http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/anif1123/">index.hu</a>

Talán igaz, nem hinném hogy beülnének az emberek :(