Téma: Kampókéz

8/10
Ildikó Nóra 2021 szept. 10. - 21:00:48 8/10
(7/27)
A film tetszett, érdemes megnézni, végig érdekes, izgalmas, jók a színészi alakítások. A filmzene, a ruhák, kiegészítők (főleg a főszereplő Teyonah P. ruhái, kiegészítői), a lakások berendezése nagyon tetszett. A szinkron is nagyon jó, főleg Bogdányi Titanilla, nagy kedvencem.
5/10
sawyerx 2021 szept. 06. - 08:27:13 5/10
(6/27)
Már 10 perc után azon voltam, hogy tök hasonlít a Mi és a Tűnj el! c. filmekhez, hát utána olvasom, hogy ugyanaz rendezte...
Korábban egy Kampókéz-filmet sem láttam, fingom nincs a mítoszáról, de valamiért mindig különbnek tartottam a Rémálom az Elm utcában, Halloween, Péntek 13 filmektől, Tony Todd arcától pedig még alapból is be lehet fosni.
Így totál laikusként ültünk be rá, és a felvillanó logóknál azt hittük, hogy valamit elb*szott a mozi, mert tükrözve jelent meg a film. Nyilván, ez direkt volt, a flashbacktől már oké volt minden, a tükrök pedig később nagy szerepet játszanak a cselekményben. Képi világban a film nagyon erős, legközelebb részletesebben nézem, tuti mindnek van valami jelentése.
A készítői lista a klasszikus 5 perces zenés montázs, amit általában unok, ám itt a felhőkarcolós fordított felvételek igen frappánsra sikeredtek.
Már az elején feltűnő a kötelező PC-dolog, ami a film végére már tényleg átmegy irritáló szintre. A néger karakterekkel semmi bajom, de az erőltetett ratyi gyerek, a "gonosz fehér mindig veri a feketét"-vonal, és hogy kampókéz csak szemétkedő fehéreket öl... hát talán a rendező netán kicsit rasszista? :D
Színészileg a flashback kampókéz és a főhős nagyon el lett találva, jól alakítottak és jó volt a smink, jelmez, mások sajnos csak erősebb középszerek. Erről tehet inkább az írás, ami az összképet nézve szétesett, unalmas és lapos felvezetés után csak összekuszáltak mindent. Ha olyan hangulatban és cselekményben indul (vagy felétől ér be) a film, mint amit a végén kapunk, sokkal nézhetőbb lenne.
Ez így egy klasszikus feldolgozásába ültetett, remek képi világgal és aprólékosan megrendezett tömör propaganda.

5/10



===SPOILER===

A film elejétől kezdve agyaltam, hogy a srác csak halózza-e az egészet, tudathasadással pedig ő követi-e el a gyilkosságokat, de aztán belegondolva, hogy van 3 korábbi része, mondom, akkor csak valóságosnak kell lennie a mumusnak... meg hát az emberek nem repkednek.... Így viszont logikátlannak tűnik, hogy a rothadó kezén és nyakán senki nem lepődik meg. Az pedig még mindig nem világos, hogy ha kampókéz egy szellem vagy megtorló entitás, minek neki emberi test vagy porhüvely?

===SPOILER VÉGE===



8/10
Wasabi Studio 2021 aug. 29. - 11:42:15 8/10
(5/27)
Nekem nagyon tetszett a film. Afféle folytatása az 1992-es Kampókéznek. A története is jól ki lett találva, a színészek jól játszották a szerepüket. 18+ jelenetekből nem volt sok inkább csak a vége fele, de itt nem is volt probléma, mert inkább a történetre adtak a készítők.

A liftes jelenetet nagyon eltalálták


3/10
Edoardo 2021 aug. 29. - 08:55:54 3/10
(4/27)
Nagy volt a várakozás - nagy volt a csalódás, pedig nagy elvárások nem voltak. Vontatott, lassan indul be, gyenge színészi alakítások a kötelező meleg-vonallal.
2/10
AdamT91 2021 aug. 27. - 22:55:24 2/10
(3/27)
Jó gyenge film, kár volt moziban nézni
8/10
Zsombi1970 2021 aug. 26. - 02:39:44 8/10
(2/27)
Nem volt rossz film. Nekem kifejezetten tetszett. Ha megnézed az 1992-et akkor sokkal érthetőbb lesz.😃✌
Matyika vagyok 2021 máj. 02. - 23:50:17
(1/27)
Mikor lehet már megnézni?