Téma: Kántor

olahmiki1959 2013 jún. 04. - 06:58:18 Előzmény Tibag05
(48/68)
"egyszerûen nem értünk a filmgyártáshoz és kész! Ha a magyar filmipart felvetné a pénzt sem tudna egy Földrengés, egy Titanic, egy Armageddon, egy Vírus, vagy egy Féktelenül filmet hatásában megcsinálni!!"

Imádom az ilyen hozzászólásokat, mert ilyenkor mindig valamiféle kényszert érzek arra, hogy megszólaljak.
Az amerikai filmipart felveti a pénz, mégsem fognak tudni soha az életben egy Hippolyt a lakáj, egy Körhinta, egy Tizedes meg a többiek, egy Pál-utcai fiúk, egy Ötödik pecsét, vagy a filmtörténet egyik csúcsát, egy Szindbád filmet hatásában megcsinálni!

És akkor még a Bakaruhában, a Hannibál tanár úr, a Hideg napok, vagy az Isten hozta, õrnagy úr!-féle csodákról nem is beszéltem.
Az, hogy a rendszerváltás után gyakorlatilag nem született igazán maradandó magyar film, egy másik beszélgetés témája lehetne...
vino-et-veritas 2013 máj. 28. - 21:18:22
(47/68)
Technikailag nem tökéletes, nem színes, néha zökken a dramaturgia, "elvtársaznak" benne?
Na és. Ma is ugyanúgy szórakoztat, mint 35 éve, tulajdonképpen kortalan...

Persze azért óhatatlanul ott bújkál benne a "korszellem".

Egyet nem tudok megszokni - ami pedig annyira jellemzõ a korabeli magyar filmeknél - ez pedig a csapnivaló utószinkron! Az utólagosan "beszerkesztett" zajokról már nem is beszélve.
A mai részben Horesnyinak az utolsó eszelõs jelenetben daját magát sem sikerült pontosan "szinkronizálni", elcsúszott a kép és a szöveg.
agipetro 2013 máj. 28. - 19:53:03 Előzmény ennyi baromságot...
(46/68)
Én nem így láttam, szerintem jól megvoltak (Madaras és a kutya)
Láttam, mikor egy keveset statisztáltam a filmben anno...
9/10
nikato 2013 máj. 21. - 21:57:44 9/10
(45/68)
Rex felügyelõ elõdje. :) Valóban lehetne színes, '76-ban azért már volt színes film nálunk is.
far vik 2013 máj. 21. - 20:50:04
(44/68)
Most látom csak, hogy Pongrácz Imre, aki Kántor eredeti gazdáját játssza, profilból tiszta Harvey Keitel... :)
porthuuser 2012 máj. 09. - 16:28:00
(43/68)
Hihetetlen hogy agyhalott emberek még a Kántor film topicjába is képesek beleszôni a mocskos politikát.
Ilyenkor merre van a moderátor?

porthuuser
Tibag05 2012 máj. 09. - 15:43:28 Előzmény b.veronik
(42/68)
Kántor és Mancs tényleg a mi kutyánk marad örökre, de hogy soha semmit nem tudunk és nem is fogunk úgy megfilmesíteni mint az amcsik, (vagy akár mára a németek) az tuti!
nálunk ez nem egészen pénz kérdés! egyszerûen nem értünk a filmgyártáshoz és kész! Ha a magyar filmipart felvetné a pénzt sem tudna egy Földrengés, egy Titanic, egy Armageddon, egy Vírus, vagy egy Féktelenül filmet hatásában megcsinálni!!
gabroca 2012 jan. 17. - 22:17:54
(41/68)
76-ban csinálhatták volna színesre ezeket a filmeket, így sajnos értéke egy részét elveszti ezzel.
b.veronik 2012 jan. 16. - 20:29:59
(40/68)
Kár, hogy mindenrõl a rosszízû politika felé tájolódik el a fórum. Mikor néztük, kit érdekelt az egész politikai háttere. Volt egy nagyszerû németjuhász nyomozónk - talán Rex felügyelõt is ez ihlette - Aki valóban élt, valóban nagyon jó kutya volt, s szép eredményeket értek el a gazdájával. Hogy esetleg a film ilyen vagy olyan volt a kornak megfelelõen? Ki tudja a mai magyar filmekrõl 50 év múlva hogyan vélekednek? Bizonyára sok minden furcsának, nevetségesnek tûnik majd a mai szlogenek, megszólítások, stb... közül.
Kántor akkor is megmarad Kántornak, s pl. Mancs mellett egyik büszkeségünknek.
benzol52 2012 jan. 07. - 23:26:32
(39/68)
Igazad van!
Engedjük át magunkat a nosztalgiázásnak....
Bizony, akkor vagy 35 évvel fiatalabbak voltunk :-)
ennyi baromságot... 2012 jan. 07. - 17:07:31
(38/68)
Furcsa: gyerekkoromban imádtam ezt a sorozatot.
Most egyre azzal voltam elfoglalva, hogy a kutya mennyire nem foglalkozott Madarassal. Annyira látszik, hogy egy a kamera látószögén kívül esõ embernek engedelmeskedik, hogy az már zavart. :(
10/10
_Freddy_ 2012 jan. 03. - 16:45:37 10/10
(37/68)
Kiskoromban szerettem a nyomozókutyás filmeket,sorozatokat. Ezt csomószor láttam, de már nagyon régen, ideje lesz megint megnéznem.
Sorozatfüggõ 2011 ápr. 01. - 17:54:34 Előzmény Forestgamp
(36/68)
Elnézést, a válasz Siegelindének szántam!
Sorozatfüggõ 2011 ápr. 01. - 17:51:18 Előzmény Forestgamp
(35/68)
Hát most jól elbizonytalanítottál. De ha utánanéztél, biztos így volt, köszi.
keksztekercs 2011 márc. 27. - 01:15:31
(34/68)
jó kis film, ebben a részben még Bujtor is szerepel!
siegelinde 2011 márc. 26. - 20:15:31
(33/68)
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy "ki" a kutya, amelyik Kántort játszta? Mi a neve és kié volt?
siegelinde 2011 márc. 26. - 20:13:40 Előzmény Sorozatfüggõ
(32/68)
Bocs, de a lopkodós kutya még csak nem is Lux volt (érdekes, én is úgy emlékeztem, hogy õ volt, de aztán utánanéztem a könyvben), hanem egy harmadik kutya, akire Sátori százados visszaemlékezett, hogy a Lehelen látta.
10/10
Forestgamp 2011 márc. 26. - 12:54:44 10/10 Előzmény Sorozatfüggõ
(31/68)
Látom nem vagyok egyedül mint rajongó ezzel a filmmel kapcsolatban. Gyermekkoromban láttam elõször, már akkor magával ragadott és nagyon emlékszem is rá, vagyis nem az a fajta amit megnézünk és két nap múlva a címére sem emlékszünk. Legkedvesebb kutyusom szintén a Kántor nevet viselte, de sajnos már odaát hajtja a macskákat. A fõszereplõt alakító személyhez: A legendás rendõr, minden idõk legeredményesebb magyar nyomozókutyájának, Kántornak a gazdája volt. Történetüket az 1970-es években könyvekben, majd többrészes játékfilmben is megörökítették. Tóth Tibor a Csupati becenevet egy kollégájától kapta, mondván, hogy neve "csupa ti", ezt a nevet kölcsönözte a regény, majd a film fõhõse is.

A fõhadnagy temetésén a Vas Megyei Rendõr-fõkapitányság vezetõi is jelen voltak, három megyébõl érkeztek kollégái, akik közül többen a gyászmenetben is rendõrkutyát vezettek az oldalukon.

Tóth Tibor január 6-án, életének 82. évében hunyt el szombathelyi otthonában. Halála után a Vas Megyei Rendõr-fõkapitányság pályafutását méltató közleményt adott ki, amelyben arról tájékoztattak, hogy az országos rendõrfõkapitány az elhunytat a "rendõrség halottjává" nyilvánította. Ismét együtt vannak Kántorral...
Sorozatfüggõ 2011 márc. 13. - 17:30:43
(30/68)
Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy Kántor NEM egy piti kis zsivány kutyája volt, aki pénztárcákat lopott a piacon, hanem egy rendõrségi kutyakiképzõ telepen valódi nyomozókutyák kölykeként született. A lopkodós kutya Lux volt, akivel egy ideig együtt nevelte Csupati a Kántort is. Kettejüket kombinálták össze a forgatókönyvírók. Lehet, hogy azt hitték, így eladhatóbb a sztori, csak épp badarság. A továbbiakban is sok minden nem egészen a könyv szerint ment, ami talán megbocsátható, bár valóságos személyeknél és valóban megtörtént eseteknél szerintem ez nem igazán ildomos. Amúgy nagyon jó a film.
bitor 2011 márc. 13. - 02:05:39
(29/68)
A dolgozó népet szolgálom. LoL!
Lakatos Mónika - Romanimo
2019. november 12., 19:30 Lakatos Mónika - Romanimo

Évszázados roma balladák és ritmusos pergetők a Müpában.

Jegyvásárlás