Téma: Kántor

Doomsday For The Deceiver 2023 júl. 16. - 18:13:41
(78/78)
A negyedik részben szerepel ez a rövid párbeszéd:
Sátori: - Kolléga, legyen olyan szíves! Ismeri ezt az embert?
Pusztai: - Hogyne ismerném, ez Varga el... ööö... izé, úr.
Tanulság: egy elvtárs csak addig elvtárs, amíg nem lop; utána már úr.
Zahire 2020 dec. 31. - 16:33:41 Előzmény Tamas Kugyela
(77/78)
Igen, ismerem a Szamos Rudolf regényeket, de én most nem arról beszélek, hanem arról, hogy Tóthi Tibor 2011-ben, a rendszerváltás után két évtizeddel mit nyilatkozott. Viszont ezek szerint az állítod, hogy nem mondott igazat a saját kutyájáról....https://www.nyugat.hu/cikk/meghalt_csupati_bacsi_kantor_gazdaja, ezt azért ugye belátod, hogy nehéz elhinni.
Tamas Kugyela 2020 dec. 31. - 08:45:42 Előzmény Joan Fontaine
(76/78)
kapható Nekem nagyon hiányzik az eredti nem is hosszú Nem régen kiadták a röviditettet dvd-n 2. ősszesen utolsó2 rész hiányzik róla
Tamas Kugyela 2020 dec. 31. - 08:42:59 Előzmény Zahire
(75/78)
Ez a kutya Lux volt őt érte a robbanás Tóthi Tibor-Csupati kutyája nem az volt Igen a regény említi Legutolsó elbeszélés Az utolsó két híres nyomozásuk talán ez után jön. Azt tudom Kántort hazaviszi A regény szerint nem őt éri a robbanás. Lux szintén ő volt a másik nyomozó kutya aki miután gazdája leadott más hová távolabbi szolgálatba helyezik koborólni kezd nem tudja a új volt gazdát elfelejteni valahol befogadják. A regény szerint ami itt egyáltalán nem mese- sok hasonló rendőr kutyát képeznek ezekkel a módszerekkel. a sebesült kutya lux volt. Valamikro amikor ezt a filmet megrendezték benne volt a befejéz a két legutolsó büntény felderítése Nagyon hiányzik az 5 részes filmből annak ellenére egyik kedvenc krimim volt1. Szint. úgy Kutyám Jerry Lee, Rin-Tin-TIN
Zahire 2020 dec. 30. - 16:53:22 Előzmény Tamas Kugyela
(74/78)
Na igen, de a mellékelt cikkben maga "Csupati", azaz Kántor gazdája mondja, hogy Kántor aknára lépett és utána el kellett altatni."Kántor hűséges társam volt. A Fertő tónál éppen egy bűnözőt üldöztünk, amikor aknára lépett és az felrobbant. Nem ölte meg, de láttam, hogy menthetetlen. Az állatorvos csendben elaltatta."
Tamas Kugyela 2020 dec. 30. - 10:56:10 Előzmény Tamas Kugyela
(73/78)
Mindenki azt hiszi felrobban, lelőtték egyik sem igaz a felrobbant kutya lux volt Szamos rudolf megírta Kántor nem, nem is lőtték le egyszerűen elpusztult
Tamas Kugyela 2020 dec. 30. - 10:54:34 Előzmény Zahire
(72/78)
ezt akarják tükrözni ugynaz mint Szinetár Miklós 7 részes dvd változata am i rövidittett kihagyja a Török samu utolsó képeket. kihagyja ahogy a betyárvezér Bán Andrást cserkészi be első látogatás Bán Andráséknál Kántornál nem az 5 rész a rossz Ez is több epizódos film létező kutyáról akit csenevész kutyának hittek. Hol az utolsó rész ahol az Esztergomi kép megtalálása, drogok megtalálása sehol mert elfelejtették 5 részes film dvd írásánál hoppá a sorozatban ott van
Zahire 2020 dec. 30. - 09:55:53 Előzmény Tamas Kugyela
(71/78)
Zahire 2020 nov. 03. - 11:08:14 Előzmény Joan Fontaine
(70/78)
Épp ez a sorozat olyan, amelyikben szerintem nem "gyerekes, csimbum cirkusz" a zene, hanem a főcímhez, és az akció jelenetekhez is illő és mértéktartó.Nézz meg egy olyan filmet, amihez mondjuk Farkas Ferenc írta a filmzenét, az aztán tényleg nyekereg mint a verkli, ha kell, ha nem.De még a nagysikerű "Dúvad" című filmben is túl sok a háttérzene /pedig az Ránki György munka/.A "Kántor"-ban szerintem nem. A "Kántor, szagolj ! " nekem inkább azért tűnik soknak, mert túlságosan Kántor orrocskájára hagyatkozik, és arányait tekintve az epizódokból a valódi nyomozás / úgy értem, ami ténylegesen elgondolkodtatna, vagy az agytekervényeimet megmozgatná / a "Havasi történet" című epizódon kívül valahogy elmarad, pedig gondolom, hogy Kántor nyomozókutya és a nem négylábú nyomozók együttesen derítettek fel egy - egy bűntényt.Ettől függetlenül jól sikerült sorozat, jó színészekkel ! Bár csak most lennének ilyen sorozatok és ilyen színészek !
Joan Fontaine 2020 máj. 02. - 09:50:09
(69/78)
Tudom mostmár, hogy mi zavar még a legjobb régi magyar filmekben is, ez a gyerekes, csimbum cirkusz zene.
Nézem, nézem, egyszercsak észreveszem, hogy ideges vagyok, de miért is? Mert a film alapvetően jó, a kutya egy tündér, a százados egy tahó, Madaras a maga nemében, ahogy megszokhattuk, olyan, amilyen, Szilágyi Tibor cukorpofa-de ez a zene egyszerűen őrület már.
És fél percenként befújnak egy ilyen csinnadrattát és ez sajnos levesz az értékéből.

Mondjuk a kutyának se kellett volna másodpercenként ismételgetni, hogy szagolj szagolj, keress keress tyutyukám, mert egy-két szóból is értett volna, mivel baromi okos, na ez is kicsit idegesítő volt.

Annak viszont örülök, hogy ezt a kedves, szépséges, komoly nyomozóutyát (aki nem szárazdajka) megörökítették az utókor számára, megérdemelte. Nagyon lehet szeretni egy ilyen kutyát, és jó lehet kiérdemelni a szeretetét és a ragaszkodását.
Tamas Kugyela 2019 aug. 22. - 11:11:34
(68/78)
Kedvenc regényem, kedvenc filmem. Valószínűleg van 1 olyan része is ami Kántor halálát mutatja be, és bár a Budapesti rendőrfőkapitányság múzeuma örökre örzi a kiállított híres nyomozó kutyát, abban a robbanásban mikora drog szállítmányt lefülelik Lux vesztette életét, nem Kántor, aki valószínüleg más módon vesztett életét. A film visszaadja a regényt némi pontatlanságokkal, sajnálom nem a teljes sorozatot vették filmre. A 10 pontot megéri nekem így ez a történet hiányos.
Tamas Kugyela 2019 aug. 22. - 11:06:31
(67/78)
Annyira jó volt hogy mára elfelejtjük a legjobb juhász kutyának a vérvonalát, génjeit és azt is ezt a fajtát nem lenne szabad félre tenyészteni. Elfelejtjük hogy Kántor szintén Kofa kölyke volt és habár kóbor németjuhászból vált rendőr kutyává nem ő volt az egyetlen kóbor németjuhász. Egy másik nyomozó Luxxal nyomozott aki szintén Kofa kölyke volt és bár nem futott be olyan karriert mint társa kiváló volt.
Tamas Kugyela 2019 aug. 22. - 11:01:05
(66/78)
Igen ez volt az első kutyás krimi ami belopta magát a nézők szívébe, de a rex felügyelő előtt ott volt valami izgalmasabb ami megalkotta Rex felügyelőt ez a Rin-Tin-Tin krimi sorozat volt.
10/10
Baumag1 2017 jún. 19. - 22:26:31 10/10
(65/78)
Üdítõ volt a sok amerikai egy kaptafára menõ film után!
vino-et-veritas 2016 okt. 01. - 17:59:25
(64/78)
Engem Madaras szinte minden szerepében "zavart" és mintha tényleg "zavart" is lett volna, mint aki azonnal felrobban.
Nem vitaindítónak szánom, de van néhány színész, akivel szintén "nem tudok mit kezdeni" (pl. Madaras, Eperjes, Csányi Sándor, stb.)...
vino-et-veritas 2016 okt. 01. - 17:28:07
(63/78)
Ha nem kap(ott) megfelelõ szerepeket, más irányba keresgél.
Nincs ezzel egyedül a színészek között...
_nyugiss_ 2016 okt. 01. - 14:04:07
(62/78)
szivesen :)

egyébként kánya kata most nagyon elõkerült az m3-on, nemrég adták az egy õrült éjszaka-t
abban is játszott
meg volt valami szinházi közvetítésben is nemrég

hogy lett belõle ilyen társkeresõs valaki? :D
anno még valami ilyesmi mûsora is volt valamelyik rádióadón, ha jól emlékszem :)
|=|=| 2016 szept. 30. - 21:56:37
(61/78)
Köszönöm a gyors választ, klassz vagy!
_nyugiss_ 2016 szept. 30. - 21:43:16
(60/78)
engem madaras nagyon zavar, abszolut nem lehet a könyvben lévõ csupati-val azonosítani
egyébként nem lenne rossz sorozat...
vino-et-veritas 2016 szept. 30. - 20:27:24
(59/78)
Egyértelmû, rajta van a szereplõlistán is.

Somogyvári egyik utolsó filmszerepe is ez a rész.

A Csányi - Farkas "nehézfiú" páros pedig felejthetetlen...