Téma: Kapcsolat

man4gep 2012 okt. 23. - 01:44:27
(424/524)
Sziasztok

Minthogy látszik,sokan megnézték a filmet és vették a fáradtságot hogy kommenteljenek is. Ebbõl már eleve kitûnik nem egy átlagos filmrõl van szó. Pár szóban írok a filmrõl, lehet SPOILERKÉNT fog hatni, kérem aki még nem látta elöbb nézze meg. (számomra ezt nehéz megítélni jelen filmnél)
Ez a film felvet olyan kérdéseket amit egyrészt a tudományra másrészt a hitre lehetne visszavezetni. De több kérdést, mint ki és pontosan mi az egyén. Valóban ennyire kicsik lennénk... és még sorolhatnám. Ezt az oldalát szerintem remekül megfogta a film. Ezzel ellentétben nehezen tudnám pontozni a filmet, sõt nem is teszem. Elsõ olvasatban, akit kevésbé érint meg a dolog, kevésbé gondol bele a dolgokba azt tudná mondani hogy bonyolult film és ezzel õ lerendezi magában, avagy egy szimpla "ufós" filmnek tudja be. Van aki belegondol mivan ha... és feltesz pár kérdést, máris körüljárja a filmet. Ahogy olvasgattam fontos lenne egy angol kiadást elolvasni, biztos hogy többet lehetne megtudni belõle. Sõt, van aki elolvassa pl az én kommentemet és hülyének gondolom, mondván hogy milyen gondolataim vannak errõl a filmrõl. Természetesen mindenki más és más nyitottsággal kezeli a dolgokat, de ha valaki leírja hogy mit jelentett neki ez a film, nem hinném, hogy megvetendõ dolog.
Nem hiszem hogy a közeljövõben újra kellene néztem ezt a filmet, bár nem teljesen értem. Fõleg a vége ahol az érdekes jelenetek következnek, hisz minden ott derül ki (ill nem teljesen minden).Jó ez hogy viszonylag röviden lesûrítette a rendezõ? Hiszen itt lehetne vitatkozni ezzel a 18 órával, a többi tudóssal aki ott volt, az öregemberrel, magával a titkosítás tényével. USA. Maga a felfedezés, hogy ezt társadalmilag mennyire lehetne elfogadni, mennyire közérdek és nem az egyén áll a középpontban aki dönt.
Egy dolgot azért le lehet szûrni belõle, mégpedig azt hogy kapcsolatokra szükség van.

Várom a válaszokat, ki mit gondol még a filmrõl.
debut27 2012 okt. 22. - 20:33:13
(423/524)
Nagyon szépen köszönöm az infót!Amúgy nagyon kíváncsi vagyok rá.Mert már találkoztam olyan filmmel,hogy téves információ volt feltüntetve a boritón.Üdv:Peti.
offtopic
sofi 72 2012 okt. 22. - 19:40:07 Előzmény debut27
(422/524)
Gyorsan átgondolva 2 variáció lehetséges.;)

1. A Port-os változathoz hozzászámolták az esetleges ker. csatornák reklám anyagát is. :)))
2. (vagy/és) Mégis át lettél verve, és a tiéd a vágott változat. :D
debut27 2012 okt. 22. - 18:47:53
(421/524)
Sziasztok!Ma vettem meg a filmet,nem a kerülj szinkronba kiadást.A boritón 96 perc a film hossza és az van ráírva,hogy vágatlan itt meg 144 perc a film hossza.Most,hogy is van ez?
_goldie_ 2012 szept. 22. - 22:51:38
(420/524)
köszi :)
újra megnézem mert sokminden nem tiszta
10/10
Elena* 2012 szept. 22. - 22:30:06 10/10 Előzmény Krompaszky
(419/524)
Szerintem remekül összefoglaltad! A könyvben teljesen egyértelmû lesz a végére minden egy kis csavarral... Carl Sagan egyik legjobb regénye.
10/10
Elena* 2012 szept. 22. - 22:28:46 10/10 Előzmény Tereus
(418/524)
A könyvet elolvasva rájöhetsz, milyen fontos a hit vonala:) Ha tudsz angolul, akkor ajánlom az angol eredetit, mert a magyar fordításból egyszerûen kihagytak 5 fejezetet. Nem tudom, h azóta milyen kiadások jelentek meg, de a 90-es években kiadott könyv hiányos (így pl. aki nem látta a filmet, érthetetlenek lesznek bizonyos történések).
10/10
Elena* 2012 szept. 22. - 22:22:02 10/10 Előzmény _goldie_
(417/524)
most akkor választ kaptál a kérdésedre vagy nem?:o
Tereus 2012 szept. 22. - 20:17:19 Előzmény Krompaszky
(416/524)
Ez a meglátás független az általam kritizált részektõl. A metafóra mûködhet anélkül is, hogy a fõhõst a hitérõl faggatnak, vagy úgy, hogy a tömegben több az ufó hívõ, mint az istenkeresõ/félõ (...)
_goldie_ 2012 szept. 20. - 22:45:48
(415/524)
---Spoiler---
az ürességet csak egyetlen dolog képes elviselhetõvé tenni, és az a kapcsolat

a kihallgatáskor elhangzik h a kabinnal csak a másodperc töredékéig szûnt meg a kapcsolat
a film végén a négernõ beszélgetése James Woodssal:
a vizsgálóbizottság titkos jelentése a statikus állapot rögzítésérõl (18 órán át rögzítette)
---vége---
10/10
Elena* 2012 szept. 20. - 22:12:28 10/10 Előzmény _goldie_
(414/524)
SPOILER

Igen, a felvétel létezett, éspedig az a jelentõsége, hogy mindenki számára nyilvánvalóvá vált, hogy Ellie nem hazudott az utazásról... mert hát,igen lehetetlen, hogy 18 órányi anyag kerül rögzítésre 3 mp alatt. Ez nyilván kérdéseket vet föl, de erre már nem kapunk válaszokat, mert nem ez a lényeg, h hisznek-e neki vagy sem.
10/10
Elena* 2012 szept. 20. - 22:05:41 10/10 Előzmény _goldie_
(413/524)
SPOILER

A könyvben Ellie nem egyedül utazik, hanem egy tudóscsoporttal, és amikor visszatérnek, egyenként kihallgatják õket, de annyira elképzelhetetlen, hogy végül úgy állítják be, hogy kollektívan hazudnak, és a tudósok végül a saját tapasztalataikban is kételkedni kezdenek. Az idegenekkel való találkozás is teljesen másmilyen (egyénenként más).
A filmben az apa figurája azért jelenik meg, hogy könnyebbé tegye az elfogadást. Az "idegen" mondja is, hogy így könnyebb. egy földi embernek mindenképpen sokk ez az egész, és egy milliárd éves tudással bíró csoport, aki féregjáratokban utazik térben úgy, hogy ezek szerint a dimenziók sem ugyanazok, nem valószínû, h nehézséget okoz az agy hullámait leképezni.

SPOILER VÉGE
offtopic
_goldie_ 2012 szept. 19. - 12:13:00
(412/524)
jó tudom persze h nem tudományos elõadásnak szánták
"a titkosítás mûködik" ahh megint egy összeesküvés-elmélet?
OFF! se piros se narancssárga nem szeretnék lenni! :D
OK! maradok zölden :)
_goldie_ 2012 szept. 19. - 11:54:59
(411/524)
---Spoiler---
de a néger nõ szerint létezett a 18 órás videófelvétel
_goldie_ 2012 szept. 19. - 11:53:07
(410/524)
bármennyire is kedvelem és tisztelem a színészeket és a rendezõt
számomra ez a film érthetetlen..
vagy erre a filmre én még nem értem meg (még zöld vagyok hozzá) :D
elég árnyalt voltam..? :))
_goldie_ 2012 szept. 19. - 11:34:57
(409/524)
-
---Spoiler---
leszívták a nõ emlékeit..ebbõl építkeztek..miért/minek? mi értelme volt?
hiszen a nõ is rájött h nem a saját apjával találkozott..
az apja képmásaként jelent meg -h jobban elfogadja a találkozást -ezt mondta
ki volt a fickó egyáltalán?
---vége---
_goldie_ 2012 szept. 19. - 11:24:54
(408/524)
a végén jól értettem?
---Spoiler---
a nõ 18 órás videófelvételt említett? vagyis volt -de eltitkolták?
hallgat minden résztvevõ -aki a földi irányítóközpontban figyelte az eseményeket?
de ez mire jó? miért kellene mindezt elhallgatniuk? ennek nincs értelme..
---vége---
Borella 2012 szept. 19. - 02:37:37
(407/524)
Bocsánat: leírtak okán!
Borella 2012 szept. 19. - 02:36:20 Előzmény Krompaszky
(406/524)
A véleményed nagyon tetszik. A film nekem is a nehezen felejthetõ kategóriába tartozik, hiába az amerikai szájbarágós, hatásvadász stílus, mégis elképesztõ, megkapó pillanatai vannak a filmnek, pont az általad elírtak okán. Valóban az Univerzummal való rejtélyes, titokzatos kapcsolatunkról ad valami költõi képet, lélekemelõ ez a megtapasztalás a filmen. Az emberiség egész ismert történelme errõl a harcról szól, a hitetlenek hatalma és lehúzása, a hívõk küzdelme, szenvedései és felmagasztaltatása.
8/10
gregga 2012 szept. 19. - 00:21:43 8/10
(405/524)
Ja. De a jobbak közül. Nem szabadna a sci-fikben a tudománynak látszót túlzásba vinni, mert nevetséges lesz. A fordítónak üzenem, hogy a static az magyarul nem statikus, hanem zaj.