10/10
Jedi Lovag 2009 dec. 06. - 19:32:25 10/10
(201/341)
Mindenütt csak azt lehetett hallani a moziban,hogy "Kicsim,nem félsz?","szólj ha kimenjünk".
Vagypedig a másik verzió: "Anya,félek menjünk ki!"
Könyörgöm.Ez egy kisértethistória Idõbeli szellemekkel,kóbor lelkekkel,halottak visszatért kisérteteivel.Erre óvodást nem szabad elvinni.Minden szülõ azt mondja : Jaj,ez egy Charles Dickens történet,és ráadásul karácsonyos,ez nagyon jó lehet,el is viszem a gyereket.
De látni kell az elõzetes,olvasi kell a könyvet és akkor tudni igazán miröl van szó.
A történet sokszor nagyon vidám,ünnepies de sok nyomasztó,halálközeli jelenetet tartalmaz.
Egy a lényeg:Nagyon tanulságos,értelmes,és megmutatja az életünk során elkövetett tettek fontosságát.
10/10
Jedi Lovag 2009 dec. 06. - 19:25:48 10/10
(200/341)
Ja,tudom én de hát úgy könnyû (mint neked),hogy az ember nem karácsony mániás.:)
Nem tom miért van ez de karácsony imádó vagyok így a karácsonyi filmekkel is sokkal elfogultabb vagyok.
1/10
RixosWalerius 2009 dec. 06. - 16:06:09 1/10 Előzmény Jedi Lovag
(199/341)
Rájöttem kivagy Jedi Lovag!!
Zátonyi Dani!! ÓÓÓÓ, az osztályban nem ekkora a szád:-d Am. megy a karácsonyi ének közel sem akkora film, mint amekkorának beállítod...
Valér voltam...
10/10
Jedi Lovag 2009 dec. 05. - 20:16:16 10/10
(198/341)
Bocsi!:)
Valaki nagyon szereti a karácsonyt,valaki nem.
Én igen,gondolom te is de ez az utobbi szavazatod megkáérdõjelezi ezt számomra.
5/10
Illumination 2009 dec. 05. - 20:10:21 5/10 Előzmény Jedi Lovag
(197/341)
Egyébként azért a könyv meg a film eléggé más szórakoztató termék, könnyen lehet ami könyvben kiegyensúlyozott, filmen már nem mutat olyan jól, és fordítva. Ezért kár is ezen rágódni hogy elszabad-e térni filmadaptáció során az arányoktól. Amúgy "szégyelld", látod Te is hibázhatsz. :)
5/10
Illumination 2009 dec. 05. - 20:05:35 5/10 Előzmény Jedi Lovag
(196/341)
Véletlenül=véletlenül, miért csináltam volna direkt? A google azt dobta ki elsõnek és nem figyeltem eléggé, de kétlem hogy ettõl most megzavarodik a világ. :)
10/10
Jedi Lovag 2009 dec. 04. - 18:32:38 10/10
(195/341)
Nekem a 2.kedvenc karácsonyi dalom a Deck the Halls,de én azért is dicsérem,hogy belekerült az én kedvencem a "Hark,The herald angels sing" is(akkor van mikor a Jelen szellemével repülnek London felett).Amúgy hogy a fenébe adhatsz erre a filmre 10/5-öt?Most mit vársz,térjenek el a regénytõl?
Mert ha ezt akarod akkor megértem a bajodat,mivel teljes pontossággal követték Dickens által megírt regényt.Abban is ennyi vidám és ennyi nyomasztó esemény van pontosan.
Nem értelek!
Arra pedig külön gratulálok,hogy "véletlenül" 10/5-öt adtál a 99-es feldolgozásra úgy,hogy nem is ismered.Hát az a legjobb adaptációja a Karácsonyi éneknek.Bravó!
Szégyeld magad!
5/10
Illumination 2009 dec. 03. - 22:34:54 5/10
(194/341)
A film hát... a látvány eleve és 3D-vel is pazar volt, hangulatosak voltak az utcaképek, a figurák aranyosak, de túl hosszú lett a nyomasztó rész a vidámhoz képest. Szegény kisgyerekek. Viszont felcsendült a kedvenc karácsonyi dalom, a Deck The Halls, az jópont, de így is csak 10/5.
(Véletlenül a 99'-es filmre is ezt az értékelést adtam, pedig azt nem ismerem, sajnálom. :)
10/10
Jedi Lovag 2009 dec. 02. - 09:26:06 10/10
(193/341)
Én azért odok rá 10/10-et mert ez a kedvenc regényem és már olyan sok feldolgozását láttam így nagyon a szívemhez nõt és ez is nagyon tetszett.Amúgy egyáltalán nem baj az a lovaskocsis jelenet,nagyon izgalmas és látványos és baromi jól megvan csinálva.Voltak benne gyönyörû és fantasztikusan szép jelenetek pl:amikor a Jelen karácsony szellemével repülnek London felett az átlátszó csodaszobában és figyelik,hogy az emberek,hogy ünnepelnek és milyen boldogak.A Múlt szelleme rejtélyes,kissé félelmetes de melegség árad belõle,némi biztatást de kis lehordást is tartogat Scroogenak.Scrooge jobb nem is lehetne,olyan mogorva,olyan acél erõs mint ahogy a könyvben leirják.A Fezziwiges jelenet nagyon vidám,itt még Scrooge nem is pénzéhes,fösvény ember hanem tisztalelkû,ünneplõ fiatalember.Jacob Marley nem rossz,talán túl sok lánca volt,az volt a túlzás.
A Jövõ szelleme kiválló volt,félelmetes,tanító,fegyelmezett,büntetõ,kemény,semmi vidámság nincs benne pont ahogy Scrooge jövõjében sem.Egyetlen hibája a filmnek Nyomor és Tudatlanság kinézete a két elhagyott gyermek kinézete,itt olyanok mint a kis zombik.De ennél rosszabb a Jelen halála.Nagyon ijesztõ.
Nos,eszem szerint 10/9 de kap 10/10-et mert nagyon szép és tanulságos és elfogult vagyok a sztorival és imádom a karácsonyt.
Zempy 2009 dec. 01. - 22:55:04
(192/341)
13 év körüli lehettem, mikor a suliban a karácsonyi elõadáson én játszottam Scrooge-ot! Nagyon szerettem a szerepet, és a mûvet is. Elég komoly mondanivalót hordoz, és fiatal is volta még hozzá, de elsõ olvasásra is tetszett nagyon.

A Disney tipikus példája annak, hogy sok újat nem tud. Így más munkáját használja fel, csinosítja ki. Nem lepõdtem meg tehát ezen a feldolgozáson sem. Németországban vagyok, itt láttam a filmet. Sok rosszat nem tudok mondani. Egész tisztességesen, regényhez méltóan megcsinálták a filmet. A zene és a házak feletti röpködés tényleg remek volt, az öregúr és a szellemek is nagyon tetszettek. Én nem találtam unalmasnak. A végén Scrooge zsugorodását és a kocsis üldözést feleslegesnek és szánalmasnak éreztem. De hát valami látványt bele kellett csempészni még. Egy biztos, a kisebb gyerekeknek ez nem való, pedig animáció lévén mégiscsak õk lennének a célzott korcsoport. A legtöbb felnõttnek pedig talán nincs kedve egyedül beülni rá. nem tudom. Érdekelne, mennyire sikeres eddig a film.

Nem egy mérföldkõ, de Zemeckis elõzõ animációs retteneténél ez határozottan jobban sikerült. A könyv az igazi, ahol többször is szó szerint megborzongtam. Ehhez semmilyen film nem ér fel. Egyszeri megnézésre mindenkinek ajánlanám, pláne így karácsony elõtt.
10/10
Jedi Lovag 2009 dec. 01. - 19:59:23 10/10
(191/341)
Jól mondod!Az Alkonyat egy rakás humbug,értelmetlen ostobaság!
Amúgy az,hogy lehet,hogy az alkonyatot már játszák pedig azt mostanában jött ki és a Karácsonyi éneket ami egy hónapja jött ki azt nem???
Petrapetrus 2009 dec. 01. - 19:41:57
(190/341)
Nálunk természetesen MÉG MINDIG NEM játssza a mozi... De persze már a fél ország látta, csak én nem... Hülye Alkonyat, meg ilyen sz*rok mennek nálunk... KIT ÉRDEKEL??! :-( KARÁCSONYI ÉNEKET AKAROK VÉÉÉÉGREEE...!!!
10/10
Jedi Lovag 2009 nov. 30. - 08:51:59 10/10 Előzmény RixosWalerius
(189/341)
Azt mondot jó volt és adsz rá 1 pontot.:(
10/10
Jedi Lovag 2009 nov. 29. - 18:04:42 10/10
(188/341)
Te most ezt hogy érted???
Nem olvastad a könyvet?Látom nem.A Karácsonyi éneket Charles Dickens írta szórol szóra.És ha a filmet kritizálod akkor a könyvet meg az írót is mivel teljesen jól megcsinálták Dickens mûvét.
Én 2-szer is olvastam már.
1843-ban írta decemberben.Tehát ilyet ne mondj,hogy semmi köze Dickenshez!
10/10
Jedi Lovag 2009 nov. 29. - 17:37:05 10/10
(187/341)
Humbug!
Nagyon jó film szerintem,de ez egy fórum így mindenki azt pofázza amit akar,én is de én azt mondom:Nagyon tanulságos,értelmes,értékes,vidám,ünnepi történet!!!
10/10
Jedi Lovag 2009 nov. 29. - 17:25:33 10/10
(186/341)
Azért érdemli meg azt a titilust mivel nem cak animált figurák hanem szinészek játszottak benne úgy,hogy megvoltak animálva.Így élethû volt,nem úgy mint a Toy Story mert ott szinészi elõjáték nélkül szerepeltek az animációs figurák(amúgy imádom a Toy Story-t).
Megérdemelné,ez biztos.Egyetlen ilyen animált szinészes film létezik és az a Polár expressz ami szintén remekmû.
Amúgy a Jelen karácsony szelleme nevetése nem volt eröltetett csak zavaró.Amúgy a filmnek egyetlen hibája van és az az,hogy miért kell ilyen horrorisztikusan és drámaian meghalnia a Jelen szellemének.Nem elég,hogy közben a zombiszerû gyerekek Nyomor és Tudatlanság örjöngenek a kedves szellem kifehéredik,elhal,kimegy belõle az élet,nevet és nevet közben szétporlik és a végén már csak a csontváza van és még az is nevet.Na az a rész brutális,rémísztõ.
Más hibája nincsen szerintem,nagyon kedves,tanulságos és értelmes történet.
10/10
1/10
RixosWalerius 2009 nov. 29. - 17:15:19 1/10
(185/341)
Jó volt,de azért messze van a "legjobb animációs film" titulustól...
Néhol kicsit nyomasztó,am.meg itt egy csomóan szídják, pl. a FEL!-t, hogy milyen ijesztõ,akkor erre mit mondanának?
Na összességében jó volt, de messze nincs a legjobb animációs filmek között...
10/7
SPOILER:(LIGHTOS)
CSAK ENGEM BORÍTOTT KI A JELEN KARÁCSONY SZELLEMÉNEK ERÕLTETETT ORDÍTÓ RÖHÖGÉSE 10PERCEN KERESZTÜL???:-D
10/10
Jedi Lovag 2009 nov. 29. - 14:11:34 10/10 Előzmény elpigitos
(184/341)
Én is.Sajnos csak jövõre adják ki.:(
Amúgy ha tetszett akkor pontozd mert ez megérdemli a 10/10-et de ehez jó pontokat kell kapnia.
10/10
elpigitos 2009 nov. 28. - 18:43:47 10/10
(183/341)
Nekem nagyon tetszik a film. Ha DVD-n kiadják tuti megveszem.
10/10
Jedi Lovag 2009 nov. 26. - 22:40:48 10/10 Előzmény Hester
(182/341)
Mindenkinek csakis ajánlani tudom!
SPOILER!!!!!!
A legjobb és legszebb jelenet mikor a Jelen karácsony szelleme és Scrooge repülnek az átlátszó szobában London felett egy csodálatos templomi karácsonyi dalra a Hark!The herald angels sing-re és közben figyelik a karácsony örömét.Például,hogy milyen vidáman hógolyóznak a kéményseprõk,meghogy mindenki özönlik be a templomba és a sok finomságot amit a pékségben látnak.