gladiolus 2017 dec. 15. - 09:44:20
(341/341)
A történet mozgalmas és erõsen tanító jellegû, a kivitelezés pedig zseniális. A horrortó a romantikán át a drámáig minden mûfaj megfordul csak ebben az egy történetben. A szinkron szintén isteni.Megnézésre ajánlatos.
10/10
Torolt Felhasználo 2016 máj. 21. - 17:45:44
(340/341)
Mi az elsõ ami eszedbe jut ha ránézel a poszterre? Hát a Lemony Snicket - A balszerencse áradása!
Éééés Jim Carry eljátsz ismét ugyanazt a sminket, és ugyanolyan s*ggfej karakter!

Btw, milyen szánalom már. Ugyanaz a történet ezeremilliomodik kiadásban. Mintha nem lenne elég hogy a Reszkessetek Betörõket adják minden karácsonykor, de minden évben más színészekkel forgatnák le ugyanazt.

A sztori nyilván már nem új, de a kis eltérések! Micsoda város! Illegális szerencsejáték az utcán! Kokainszippantás! Ész nélkül az utakon száguldva csúszkáló gyalogosok! Láthatósági mellény nélkül!
Öregembereket halálra rémisztõ kísértetek!

Amúgy valójában itt nincsenek szellemek. Ami van, az egy szegény öregember, aki gyászolná legjobb barátját, de senki nem érti meg ezt. Felzaklatva hazamegy, ahol az emlékek hatására kicsit hallucinál, megcsúszik a jégen és beveri a fejét. Valószínûleg agyrázkkódást, esetleg sztrókot kap ennek következtében, ami kihatással lesz elmeállapotára és viselkedésére. Amit a környezete jól kihasznál.

Egy szegény öregember akit útált a családja, senki nem volt hajlandó a barátja lenni, és a szerelme is elutasította - mind "csodás" karácsonyi emlék. De most ráeszmél: szerezhet magának barátokat a hamis mammonból. Vásárolhat szeretetet.

Tisztára szimpatikus ez a Scrooch. Elõzékeny. Érzékeny. Tisztára szimpatikus.

És hogy "zsugori" lenne mint az asszony mondja? Amit fizet - az asszony ugye nem dolgozik - abból megélnek HATAN, és ebbõl egy nyomorék, ami olyan mintha kettõ-három lenne, tehát mondhatjuk hogy heten-nyolcan megélnek egyetlen fizetésbõl. Én azt nem szólnám le. Tetszett volna kevesebb gyereket vállalni és nem szórni a pénzt. Akkor nem lenne gond.

A bunkó szellem meg elmehet a francba a szövegkörnyezetbõl való kiaradásaival együtt. És mennyire jó dolgokat mutat neki! Miután megtudtuk hogy karácsonykor az apja verte és elzavarta, a jegyese elhagyta - most még azt is megtudjuk hogy a saját egyetlen hozzátartozója azzal múlatja a karácsonyát hogy rajta köszörüli a nyelvét! Én nem akarnék ott lenni hogy közvetlen a hátam mögött csinálják ugyanezt. De ha kényszeríthetném õket hogy kénytelenek legyenek nyilvánosan úgy tenni mintha szeretnének... Mert sok pénzt szórok eléjük...

PS: a grafika francia videojátékokéra emlékeztet.

PPS: Ez a változat egy Zsidó Világuralom alatt sínylõdik (amit 1843 Szelleme elítél).
8/10
idõjós1010 2016 jan. 04. - 13:01:07 8/10
(339/341)
Nos, én nem a következõ karácsonyra gondoltam hanem erre, és itt még friss volt az élmény. Sõt ! SPOILER a film végén elárulták nekünk azt is, hogy a kisfiúnak õ lett a második apukája. Nem csak karácsonykor. Egyébként igazad van, a minannapok úgyis visszarántanak a felismerésbõl a megszokásba. Viszont ez nem egy haladó ember számára is jól ismert, hétköznapi ráébredése volt ön-ön hibájának. Itt õ múltat látott, jelent, és jövõt, és nem képernyõn keresztül, hanem személyesen királyi helyrõl. Nem kellene a hétköznapi felismerés szintjére alacsonyítani ezt az élményt. Ez annál sokkal maradandóbbnak tûnt.
8/10
idõjós1010 2016 jan. 04. - 12:54:54 8/10
(338/341)
Nem, itt nem errõl volt szó, hogy az õ családja nem érezte az ünnep fontosságát, hisz ünnepelték a karácsonyt, csak nélküle. Már egészen nagy gyermekké cseperedett amikor sietett hozzá a kishúga, és hívta haza, hogy ünnepelje velük a karácsonyt, mert most az apjuk is így akarja. Kocsit is küldetett érte, vagy mi. Az a karácsony lehetett volna fordulópont az életében, és még idõben, de nem lett az. Ezt pedig már nem tudtuk meg hogy miért. Valószínûleg kudarc lett az is, de miként, és valóban így lett volna ? Még utalást sem kaptunk rá.
eIemes 2016 jan. 04. - 08:37:02
(337/341)
...és nem is kell a filmnek bemutatni, hogyan kamatoztatja :-)
Tényleg.
Mert az már hazugság lenne.
(Ami sajnos nem áll távol az amerikai limonádéfilmektõl.)

Egy ilyen élmény, amin a három szellem átvezeti a fõhõst, teljesen felkavarja a lelket. De a mindennapok forgataga sokszor visszahúz a régi kerékvágásba. a megszokás, a régi kapcsolatok, ismerõs helyszínek könnyen és gyakran visszalöknek. Amíg friss a lelki élmény, az ember pillanatok alatt ráébred, hogy ezt nem kellene, vagy nem kellett volna ... de ha nem vigyázunk rá, az élmény halványul és egyre könnyebben kötjük meg a kompromisszumot régi kapzsi önmagunkkal.
eIemes 2016 jan. 04. - 08:32:29
(336/341)
ez egy klasszikus történet, az egri csillagokhoz sem írjuk le, hogy SPOILER a végén elûzik a törököket :-)

Dickens nem ad minden kérdésre választ.
VANNAK családok, ahol nem érzik az ünnepek fontosságát.
8/10
idõjós1010 2016 jan. 03. - 23:59:06 8/10
(335/341)
Am voltak dolgok amik ködösek, tisztázatlanok maradtak. SPOILER
Pl az nem derült ki, hogy neki miért nem volt gyermekkorában otthon karácsony. Miért nem szerették õt a szüli, illetve hát leginkább az apja, és a húgát miért igen ? Miért kellett neki minden karácsonyt az iskolában töltenie egyedül ? További alkalmazottjának gyermeke az alternatív jövõben miben halt meg ? A puszta szegénységbe halt bele ? Nem jutott étel az asztalra, és elegendõ meleg a lakásba ? Ez lett volna az oka ?
8/10
idõjós1010 2016 jan. 02. - 21:08:57 8/10
(334/341)
Jó lett volna ez, csak rövid. Sajnos a három szellem távozta után, már nem maradt túl sok játékidõ hátra, kamatoztatni hõsünk megújult szemléletét. Ilyen szempontból óriási csalódás. Rengeteg idõt szenteltek az átalakulásnak, viszont nagyon minimalisták voltak az örömteli karácsonyozás terén. Írta valaki, hogy a film nagy része elég nyomasztó hangulatú, és ez kb így is van. Pont ezért szerettem volna picit még együtt örülni az öreggel annak, amilyen a karácsony lehet egészséges lelkek számára.
Duccs 2012 dec. 23. - 11:45:32 Előzmény Petrapetrus
(333/341)
Egyszerûen hihetetlen jó. Nem tudom miért nem tudja leadni idén egy csatorna se.
Petrapetrus 2012 nov. 28. - 19:37:50
(332/341)
Üdv! :D

Igen. Megtekintettem. :D
10/10
Jedi Lovag 2012 nov. 28. - 19:31:58 10/10 Előzmény Petrapetrus
(331/341)
Üdv! :)
Karácsony ideje van megint. Érdeklõdök hogy azóta sikertült-e megtekintened a 2009-es Karácsonyi éneket
offtopic
Petrapetrus 2012 nov. 19. - 13:05:57 Előzmény tavrok
(330/341)
Nem a Richard Williams-féle, 1971-es darabra gondolsz? Nekem is az a rajzfilm a kedvencem egyébként. :)
10/10
Rudolfné 2012 szept. 13. - 17:27:05 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(329/341)
Imádom ezt a feldolgozást, szerintem is ez lett a legjobb :) Pedig azt hiszem, hogy a Dickens-történetnek a média által elõtermelt megfilmesítéseit 90%ban láttam. :P
10/10
Segítõ Béka 2011 dec. 13. - 11:57:03 10/10
(328/341)
nekem ez a feldolgozás tetszett legjobban
10/10
Hannibal Lecter 2011 dec. 10. - 23:35:30 10/10 Előzmény Ford Mustang
(327/341)
Én meg pont rosszabbra. Azt hittem egy Polar expressz féle gyermeteg mese lesz de Zemeckis igencsak komoly filmet készített, remek szimbolikával és persze megmaradtak a rakétán repülõs, jeges háztetõn csúszó jelenetek is, melyek 3d-ben biztos jól néztek ki, de a történet a lehetõ legjobb, klasszikus hangulattal lett megalkotva és nekem ez számított.
6/10
Ford Mustang 2011 júl. 17. - 12:39:38 6/10 Előzmény Voldemort
(326/341)
Nekem "csak" 6 pontot ér, jobbra számítottam.
10/10
Black Adam 2011 márc. 09. - 23:06:59 10/10
(325/341)
Körülbelül régebben 3 féle feldolgozását láttam a történetnek, volt modern, mesés, satöbbi, de eddig ez a legjobb! Nem is kell részletezni.
tavrok 2011 febr. 12. - 15:28:06
(324/341)
Ebbõl a történetbõl volt régebben egy mese, amit minden évben leadtak a tv-ben, de most sehol sem találom. Nem tudja valaki, hogy annak esetleg más volt a címe? Ez a verzió nekem egyébként egyáltalán nem tetszett. Semmi karácsonyi hangulata nem volt, mint annak a másiknak. Ez nekem inkább betegesnek tûnt. Gyereket semmiképp sem vinnék el rá moziba.
9/10
ariskerase 2011 jan. 18. - 16:15:47 9/10 Előzmény fredi60
(323/341)
Bizony, bizony. Milyen igaz. Bár Andersen is írt érdekes történeteket a meséinek van egy horror változata is, azokat finomította gyerekmesére. Nálam 10/8. Láttam többféle feldolgozást is az egyik kedvenc történetem érdemes elolvasni.
10/10
fredi60 2011 jan. 09. - 17:54:05 10/10
(322/341)
Többen is említik a film kapcsán, hogy "azt éreztem, hogy ez nem egy gyerek mese".

De Dickens sosem volt ilyen értelemben vett meseíró, mûveit nem gyerekeknek készítette - ellentétben pl. Andersennel.