6/10
Bob19 2017 szept. 26. - 13:32:36 6/10
(23/43)
Az eddigi legérdektelenebb rész. Bármelyik részét, bármikor szívesen megnézem újra és újra ha megy a tévében, de errõl azt hiszem mindig elfogok kapcsolni. Sajnos nincs meg az igazi Karib-tenger hangulata, még az immár védjeggyé vált fõcím zenét is kifelejtették belõle. Az eleje nagyon vontatott, hosszú és semmitmondó. Jack Sparrow és Barbossa is szörnyen unalmas alakítást nyújtott, lényegében háttérbe szorultak és egy jó poén sem csattant el sehol.
Kár, pedig nagyon vártam már. Azért remélem a folytatásra összeszedik magukat és visszatérnek az elõzõ részek feeling-jéhez.
Bigpapa 2017 szept. 17. - 11:23:56
(22/43)
Moziba nem mertem megnézni (ma már bánom), így tegnapig vártam, míg végre egy HD minõségû kópiát találtam. Valami miatt tegnap este angolul néztem meg, felirattal, és annyira élveztem. Salazar hangja, valami iszonyat jó, Johnny Depp pedig zseniális részeg angolban :)

Emlékszem, amikor az elsõ részt megnéztük moziban, oválisra tátott szájjal ültem és imádtam minden percét. Ahogy lehetett,megszereztem DVD-n és hol angolul, hol szinkronnal néztük. A második harmadik résszel sem volt különös gondom, bár a harmadik nekem kicsit sok volt. A 4. résztõl én idegbajt kaptam. Ezért is voltak fenntartásaim ezzel az 5. résszel.
Kb mint a Transformers filmekkel. Az elsõ atom jó, a második még nézhetõ, aztán onnantól kezdve, csak pénzlehúzás és egy rakás fos. Az utcsó kettõt már neten átpörgetve néztem meg, egy Ft-ot nem adok érte.

Itt megvan újra a Karib- Tenger hangulat, megvan az igazi Jack Sparrow, jók a poénok, jók a karakterek. Javier nagyon jó fõ gonosz.

SPOILER

A bank elhúzása tiszta Halálos iramban páncélszekrény húzás kocsikkal paródia volt. Mondjuk az is maga egy paródia, azt mi a fasznak rakták bele? De itt nagyon jó poén volt, mert egy mp-ig sem akarják, hogy elhiggyük, ez lehetséges. Orlando kicsit beuntan játszott, azért azt hittem, egy ilyen ziccert, hogy a csávó apja a Bolygó Hollandi kapitánya és egy legyõzhetetlen serege van, csak össze hozzák Salazar csapatával a végjátékban, de semmi.
Barbossa tuti fel fog tûnni, egy ilyen jó karaktert biztos nem hagynak veszni, feltámad (meg se halt) megint. Davy Jones feltûnését a végén (felirat után) nem igazán értettem, hisz a szigony minden tengeri átkot semlegesített, így õ is igazi ember kell, hogy legyen újra. Na majd kiderül. Ha a 6. rész is ilyen jó lesz, akkor tõlem maradhat polip :D

SPOILER VÉGE

Aki szerette az elsõ részt az nyugodtan nézze meg, mert kb ugyan az lett a hangulata. Nekem nagyon bejött, biztos, hogy ezt is még párszor unalmas estéken meg fogom nézni :)

10/10 (mert vissza kaptam az igazi Karib hangulatot)
10/10
Hige 2017 jún. 14. - 00:19:59 10/10
(21/43)
Évtizedes fájdalomtól szabadított meg ez a film. Pontosan, hiszen a 3. rész 2007-es. Az 1. rész nagy kedvencem, ha 100-szor nem láttam, akkor 1-szer sem. Aztán a 2-3. rész mindent tönkre tett. A 2. résznél még nem lehetett tudni, mivel nem volt lezárva a vége, de már abban sem tetszett a hangulat megváltozása - túl sötét és vészterhes volt, és túl kevés poén, azok is erõltetettek -, aztán a 3. rész már katasztrófa volt. Sírva jöttem ki a moziból anno, nem akartam elfogadni, hogy ez a történet vége. Természetesen soha többé nem néztem meg egyik részt sem... Még az elsõt sem, mert nem bírtam volna elviselni a szereplõk boldogságát, tudva, hogy milyen sors vár rájuk.
A 4. résszel nekem nem volt különösebb bajom, a korábbi történethez lazán kapcsolódik, és önálló filmként számomra teljesen elfogadható - meg is néztem talán 3-szor vagy 4-szer. Úgy éreztem, a hangulata is kezdett visszatalálni arra az útra, amit az 1. rész lefektetett. Arra is gondoltam, hogy - attól az apróságtól eltekintve, hogy Barbarossa él - akár közvetlenül az 1. rész után is jöhetett volna, az annak az eredményeit leromboló 2-3. részt nyugodtan ki lehetett volna hagyni.

Ez az 5. rész mindent más megvilágításba helyezett. Elõször is végre úgy éreztem, hogy visszatért az igazi Karib-tenger feeling - nem csak a poénos karakterek és szituációk, hanem az az alapbeállítottság is, hogy ugyan van akció, de az valahogy mégis veszélytelen, inkább vicces. De ami még ennél is fontosabb, hogy - amennyire csak lehetett - helyre tették, amit a 2-3. részben elrontottak. Nem tudom, hogy eleve így tervezték-e, vagy idõközben gondolták meg magukat, de szerintem ennek így kellett lennie. Ma is sírtam a film végén a moziban, de az örömtõl és a megkönnyebbüléstõl. Utólag visszagondolva eszembe jutott, hogy olyan kicsit ez a rész, mintha az 1. rész remake-je lenne, de ez engem egyáltalán nem zavart. Voltak hasonló felépítésû jelenetek, ahol még a zene is ugyanaz volt, de én pont, hogy örültem ezeknek.

Spoiler
Pl. amikor Jack és Henry beszélnek a börtönben, szinte vártam, hogy Henry megkérdezze: "Hogy szabadítsalak ki?", Jack pedig azt válaszolja: "Ezek csak apró szegecsek, fogd azt a padot!"
Spoiler vége

Egyszóval rendkívül felszabadultan jöttem ki a moziból. Valami a helyére került, nem csak a filmben, hanem bennem is. Nagyszerû élmény volt.

Észrevettem egyébként egy különös dolgot, ugyanis volt már egy ilyen élményem majd' 3 évvel ezelõtt. Akkor az Emlékek õrét néztem moziban, és kb. 10 évvel korábban olvastam a könyvet. A könyv vége homályosan van lezárva, és én valamiért a rosszabbik megoldást képzeltem bele (akkor még nem tudtam, hogy van 3 kötet folytatása). Így kb. egy évtizedig mindig borzasztóan éreztem magam, ha a könyvre gondoltam. A film azonban határozottan állást foglal a befejezéssel kapcsolatban, és amikor láttam azt moziban, akkor is elképesztõen megkönnyebbültem - akkor is úgy éreztem, letettem a régóta cipelt terhet. És bár nyilvánvalóan semmi köze sincs a személyéhez, mégis egészen hihetetlen véletlen egybeesés, hogy mindkét filmben Brenton Thwaites a fõszereplõ!
10/10
Retetet45 2017 jún. 10. - 09:59:17 10/10
(20/43)
Nem volt ez rossz ! Csak tul rovid. Pl a 3.resz 169 perc ez meg csak 129 perc tehat 40 perc a kulonbseg ami nagyon zavaro
Egyebkent 10/7
Muya 2017 jún. 08. - 19:56:01
(19/43)
SPOILER
Az elsõ rész anno nagyon elvarázsolt, egy új mûfaj született vele, de így az ötödik résznél már nem durrantak akkorát a poénok. Kicsit önmaga paródiája, olyan Monty Phyton stílusú humorral megfûszerezve. Fõleg akkor emlékeztetett a fent említett stílusra, amikor viszik akasztani Jack-et és találkozik a rokonával a dutyiban.
Ja Jack. Hát ez már nekem túlzás volt. Depp arcjátéka, és a testmozgása is. Az elsõ részben még nagyon tetszett,mert ott pont elég volt. Itt már csak azokkal a sajátos mozdulatokkal játszott. Szerintem ideje lenne megválnia ettõl a szereptõl.
Hát a leányzó egyáltalán nem tetszett. Õ is annyira túljátszotta az egészet szerintem. Kinézetre sem jött be (nem vagyok leszbi :D )
Az ifjú Turner gyerek meg hát.. hát Õ is elbújhat elõdje mögött.
A nagy öreg Orlando Bloom viszont nagyon lustán adta elõ a megátkozott apát. Amikor találkoznak Keira Knightley-val, az tetszett. A fiatalok szerelme elég gyengusz, elõdjeik viszont hozták a várt lobbanást.
Na,nem hasonlítgatom az elsõhöz, mert nincs értelme.
A történet az hasonló az eddigiekhez, csak a tálalása már untat. Olyan, mint amikor mindig ugyanazon az útvonalon utazol, ugyanazt a tájat látod, csak más emberek mászkálnak ott.
10/10
istok87 2017 jún. 06. - 11:41:32 10/10
(18/43)
Ezt írta a port az ajánlójában:

http://port.hu/cikk/mozi/ujra-meno-kaloznak-lenni/article-46031

\"Kinek ajánljuk: Mindenkinek! A franchise ötödik része pörgõs, vicces, nagyon látványos,...\"

és tényleg, szerintem is nagyon jó lett, az elsõ rész után abszolút ez a legjobb.
10/10
6/10
ResidentEvil 2017 jún. 06. - 10:50:17 6/10
(17/43)
ez elég gyenge eresztés lett 10/6.
8/10
Larvitar 2017 jún. 03. - 10:06:21 8/10
(16/43)
10/8.

-spoiler-

Igazából nekem tetszett, a poénok is jók voltak. Salazar szerintem nagyon jó karakter, és a történet is nagyon jó, de ebbe a filmbe több volt, akár több része is lehetett volna. Kicsit összecsapták, és helyenként unalmasba fordult. Másrészt azzal, hogy az átkot feloldották, sajnos a bolygó hollandinak is vége, pedig még az is kaphatott volna egy különálló filmet, vagy valami történetet a következõ filmhez.

Összegzésképp nekem ez a rész jobban tetszett, mint az Ismeretlen vizeken, de az elsõ 3 részhez nem ér fel.
3/10
BecseiGy 2017 máj. 29. - 01:00:28 3/10
(15/43)
Nos azt hiszem beállt a Disney is abba a sorba, akik sokadik bõrt is lehúzzák egy adott témáról, de a végére csak a csont marad a nézõknek. Ez a rész a leggyengébb Karib-tenger Kalózai rész. A történet jó lenne, de elnyújtott, helyenként unalmasba fordul. Az esemény sokszor megakad, leül. A poénok erõltetettek, helyenként teljesen elrugaszkodnak attól a kortól amelyben elméletileg játszódik a film. Szerintem aki nem akkora fanatikus, mint Mi - bár e után a rész után már Mi sem... - várja ki a DVD-t, amíg 990-ért meg nem lehet kapni. Ahogy sejtem nyár végére el is jön az ideje ennek.
xballx 2017 máj. 28. - 14:28:40
(14/43)
Gagyi, unalmas fos, elcsépelt sablonos fércmunka. Kár az idõt vesztegetni rá.
10/10
tesz-vesz 2017 máj. 28. - 14:24:27 10/10
(13/43)
minekünk egészen tetszett, jó volt, megérte elmenni rá. persze feliratosan kell nézni az összeset, a magyar szinkron elég pocsék az eredeti hangokhoz képest. többször volt hogy nem hallottam a következõ poént, mert még az elõzõn nevettem.

a végén a kisfilmet nem éri meg kivárni
mozitekercs 2017 máj. 28. - 11:50:46
(12/43)
4. remake 230 millió dollárból. Johnny hozza az eddigieknél is unalmasabb alakítást, amivel egy gond van, hogy fõszereplõ. Élõholtak, továbbra is az ötlet és költségtakarékosságból. Semmi más jelentõségük nincs. Egy könnyed szórakozásként teljesen jó film, de értékelve azt, hogy mennyi munkát-pénzt tettek bele, egy elszomorítóan gyenge teljesítmény. Kaya és Brenton nyílván az a két szereplõ, akik nélkül az egész élvezhetetlen, és igazából ezért õk a történet igazi szereplõi, nem Javier és Johnny. Johnny Deppnél még a statiszták is jobb teljesítményt nyújtanak. -olyan egyértelmûen, hogy élmény Ez eddig se volt ismeretlen, de most végre tökélyre fejlesztette. Igazából nem lebeszélni szeretnék senkit, csak lehúzni a filmet. Ami viszont még is a film mellett szól:
Jack szemsminkje, és nincs a filmben Apple reklám.
5/10
giggs1985 2017 máj. 28. - 08:40:03 5/10
(11/43)
Sajnos ez valóban olyan rossz, mint amit az imdb és a metacritic sugallt. Nagyon izzadságszagú az egész, de mivel ezt a sorozatot ennyien szeretik, majd nyúzzák tovább, mint a rétestésztát...
10/10
Slayer_HUN 2017 máj. 27. - 22:43:08 10/10
(10/43)
A második óta ez a legjobb rész! Ma néztük meg a moziban. Minden egyes fillért megért! A Galaxis õrzõi 2-õn nevettem ennyit. Arra is 10-est adtam, így ez is megérdemli! 10/10 :)
10/10
DefAlt 2017 máj. 27. - 15:09:01 10/10
(9/43)
Ja hát meg Salazar magyarhangja nem volt igazi.
10/10
DefAlt 2017 máj. 27. - 15:07:03 10/10
(8/43)
Szerintem fantasztikus volt ! Imádtam ! Minden elvárásomat kielégítette (és mielõtt valaki megkérdezné, nagy elvárásaim voltak) ! Egyedül a gyerek Jack szinkron hangja nem tetszett (az eredeti jack hanhja volt....kicsit kiámbrándító ... Gratulálok a szinkron készítõknek). De ezen kívül nem tudok olyat felhozni ami nagyon elrontotta volna a filmet. Ajánlott megnézni.
fanaf1@vipmail.hu 2017 máj. 26. - 09:46:20
(7/43)
Végre! A 4. rész vakvágány volt, de az 5. ismét hozta a könnyed humort, Jack esetlenkedéseit, jó beszólásait, egy jó történettel.

Spoiler
A stáblista utáni jelenetbõl remélem, hogy a következõ részre újra csatlakoznak Bloomék.
Spoiler vége
cellasto 2017 márc. 05. - 20:11:34
(5/43)
barbossa és sparrow miatt kötelezõen megnézem, az fix :)
annyira eltalált karakterek, hogy bûn lenne kihagyni
Törvénytelen 2017 márc. 05. - 14:25:15
(4/43)
Az elsõ nekem nagyon adta moziban :) de amikor készül egy jó filmhez két pocsék folytatás (mint a mátrix esetében is), akkor az alaposan lehúzza az elsõt is, hiába volt jó az, már azt sincs kedvem így újra nézni.