Téma: Karosszék

nappalitv 2023 ápr. 12. - 02:55:04 Előzmény Omachel
(5/5)
Izé... 12 volt, de azóta megtanultuk már, hogy a többit ellopták. :)
10/10
svartni 2021 máj. 16. - 16:56:28 10/10
(4/5)
Kedvenc filmjeim egyike. És bizony fel-felvillan Szeleczky, Rajnay és Pataky drámai képessége is. Szilassy és Latabár kettőse is meglepően jól működik. A szék meg egy gyönyörű 1865-80 körüli darab.
Omachel 2007 márc. 03. - 10:09:24 Előzmény Gulis
(3/5)

Kedves Gulis!
Ha minden igaz, még mindig birtokomban van ez a felvétel, de ennek még alaposan utána kell néznem, egyrészt mert rengeteg kazettám van, és a rendszerezés még az egyharmaduk esetében egyáltalán nem történt meg, másrészt meg - sajnos - megtörténhet -, hogy letöröltem. Ennek ellenére, megpróbálom felkutatni az ominózus részt...
Amint a nyomára bukkanok, megírom neked. Egyébként szívesen digitalizálnám akár az egész sorozatot, hogy így tegyem közkinccsé, de sajnos nem rendelkezem a szûkséges technikai apparátussal...
A dolgot tehát csak a klasszikus módon, személyes úton tudom lebonyolítani, ha ez Neked így megfelel...
Akárhogy is, kérlek, dobj meg egy e-maillel és a kommunikációt is folytassuk ezen a módon, ha lehet.
A címem:

szollosij@citromail.hu
Gulis 2007 márc. 01. - 21:39:56
(2/5)
Kedves Omachel!
Bocs, hogy nem a témához írok, de két hónap után most nézettem meg a nejemmel a Pusztaház örökösei c. filmsorozatot, amelyet az M1-rõl vettem fel még decemberben. Az utolsó résznél nagy meglepetés ért minket, mert a videó mûsorváltozás miatt nem vette fel a befejezõ részt. (Most jelenleg lefejezõ állapotban vagyok a részérõl...)
A fórumon olvastam, hogy te felvetted a sorozatot, kérlek írj vissza, hogy megvan-e még, és megkaphatnánk-e valahogy. Elég lenne csak az utolsó rész...
Elõre is kösz a válaszod.
Omachel 2007 febr. 26. - 14:43:16
(1/5)

Az elsõ magyar remake...

A klasszikus Ilf-Petrov mû, a Tizenkét szék magyar változata: csak éppen megtisztítva az orosz változat minden nagy erényétõl, ráadásul a script rendkívül ötlettelen és a korszakra jellemzõen nevetséges...

Amúgy aranyos kis film: Szeleczky Zita olyan édes, hogy meg tudnám enni vacsorára, Latabárt meg nem kell magyarázni (természetesen zseniális)...

Szóval íme a magyar Tizenkét szék (úgy látszik, nekünk csak egyre futotta)...