Baldur 2011 nov. 17. - 20:54:52
(71/131)
Ha elvakult patrióta vagy és parancsra háborúzol, akkor úgy fogod érezni, hogy a hazádért harcolsz. Mindegy, hogy hol vagy. Az más kérdés, hogy ebben az esetben háború igazi oka nem a honvédelem, hanem egyéb politikai/gazdasági cél, a vezetõk csak visszaélnek a fiatal katonák hazafias érzelmeivel.
Ettõl függetlenül egy távoli ország is lehet veszélyes a hazádra. Fõleg a mai, modern fegyverek és a terrorizmus korában.
L-Olonnois 2011 nov. 17. - 20:05:32
(70/131)
Ha függetlenítem magam az alaptémától, jó film, de...
Felháborító, hogy az ismertetõ szerzõje olyat mert leírni, hogy a hazájukért harcoltak az amerikai katonák...Hogy miért??? A hazájukért??? Vietnámban??? Aha, tényleg...Meg mostanság is a "hazájukért" gyilkolnak halomra embereket a Közel-Keleten...
10/10
Ford Mustang 2011 aug. 08. - 18:35:10 10/10
(69/131)
A Film+ 122'-et ad le a filmbõl mindig.
conchita 2011 aug. 03. - 02:37:27 Előzmény Ghanima
(68/131)
..vagy az Apokalipszis most -ot.


A történelem folyamán sokmindennel magyarázták a háborúzást, de ezidáig sem tudtak kielégítõ magyarázatot találni, végsõ soron minden háború csak mocsok vér és halál, aminek a hatásait emberöltõkre viseli a társadalom. Mondhatnám, hogy ilyen egy viszmajor, csak az hibádzik, hogy errõl emberek döntenek és nem a természet mûve, mondjuk egy vulkánkitörés, vagy szökõár és egyéb ilyesmik formájában, ami ellen nem nagyon lehet tenni. Míg nem háborúzni egyszerûen úgy kell, hogy kizárjuk a lehetõséget az opciók közül: nincs olyan ok, amiért egy államfõ elküldi meghalni társadalma fiatal ffitagainak zömét, fõleg amilyen fegyverekkel nyomjuk ezt már manapság..dehát amíg ez a változás nem születik meg a döntést hozó fejekben, addig bizony bünti jár be-nem-vonulás-ért.

( Mellesleg elképesztõnek tartom, hogy a vietnámi háború kapcsán is el lehet kedzeni magyarozni...csakmert annyira aktuális és annyi közünk van hozzá, hogy bele kell passzírozni a vadmagyarságot- feltétlenül!!! Ahelyett hogy Mr Walken õrült tekintetének és fejének szánnátok inkább néhány sort -- ha elképzelem életem nagy mumusait és rámontírozom fejben az arcát a testükre,ha lehet ilyet mondani, még félelmetesebbé válnak )
apuska 2011 júl. 28. - 02:38:30 Előzmény AuSS
(67/131)
Az általad idézett mondat, ma nem úgy hangzott el. (Honnan tudja, milyen napom van.)
apuska 2011 júl. 28. - 02:36:31
(66/131)
Vaze, Ti nagyon mély vízben fulladoztok, vagy nagy már az oxigénhiány, esetleg nagyon fiatalok vagytok, vagy nagyon beszûkültek, vagy stb...
10/10
AuSS 2011 jún. 30. - 23:56:36 10/10
(65/131)
Életem egy nagy filmes élménye volt.
Szerintem nagyon jó film volt.
Voltak benne eléggé szívfájdító részek (mint mikor pl elindulnak hazulról éjjel a busz felé a katonák).

A kedvenc jelenetem:
- SZép napunk van ma uram!
- Mi vagy te egy kib*szott idõjós?
sanjust 2011 máj. 02. - 22:42:49 Előzmény sipmester
(64/131)
Figyelj mán ezt a dumát egy 30 évvel ezelötti Kisz gyûlésen is elsüthetted volna ,igaz akkor sem hitte el senki.
Hogy nem különbek mint a szovjetek?Erre csak egy a válaszom ,ha aszovjetek még lennének ,akkor Te nem irhatnál ilyeneket .Illetve írhatnál az amerikaiakról :D Nem tudom érted e?
Másrészt kire gondolsz mint demokratikusan megválasztott emberre,netán Saddamra?Vietnamról már megírtam a véleményem ,akét világrend harca zajlott ,amelyben az agresszor a SZU volt.Az egyszerû nép egyiket sem szerette ,csak a háború áldozata volt .
Te vagy az élõ példa a divatos Amerika ellenességre,aminek van egy nem is olyan enyhe szélsõjobbos ,nacionalista stichje .Ti meg beszopjátok.
sipmester 2011 máj. 02. - 00:31:29 Előzmény sanjust
(63/131)
jenkik beleszóltak a népek önrendelkezési jogába, demokratikusan megválasztott elnökök helyére véreskezû diktátorokokat ültettek. nem különbek a szovjetektõl. a jenkik az utolsó percekig bombázták vietnámiakat, pedig már meg volt dunálva, h aláírják a fegyverszünetet+ karácsonyi bombázás + my lai mészárlás, szépen bemutatták az emberi jogokat meg a demokráciát.

nem biztos, h bánnám, ha a szabdság-szobor egy vörös csillagot tartana. nézd meg a taxisofõrt, amerikának van másik arca is.
sanjust 2011 ápr. 10. - 23:32:57 Előzmény parking
(62/131)
Amerika a szovjet terjeszkedést akadályozta meg Kóreában és Vietnamban is ,mert nem nézhette tétlenül a "világforradalom" gyõzelmét:Ami ha sikerül ,és egyesülnek a világ proletárjai ,akkor Te most nem irogathatnál itten a domináns nagyhatalomról ilyen ellenszenvvel pl.
sanjust 2011 ápr. 10. - 23:29:38 Előzmény blake11
(61/131)
Divat manapság az Amerikaellenesség,pedig ha õ nincs ,akkor ma a Szabadság szobor tetején vörös csillag ragyogna.Ugyanis a szovjet rendszer aforradalom exportjára épült ,terjeszkedett minden áron.Ezt tette Vietnamban is és nagyon helyes ,hogy Amerika útját állta ahatárain kívül is ,mert ha ölbetett kézzel nézte volna a terjeszkedést ,akkor bekerítették volna ,és neki is annyi.
Seven7Crown 2011 márc. 29. - 22:22:58
(60/131)
-Hmm…
-Talán nagy filmnek szánták, látványos rendezéssel, és valós történettel, amit a hõsies helytállás jellemzett, viszont ez a hozzáállás a rendezésre is ráfért volna, mert csak egy szánalmas mozit tudtak összedobni!
-Még M.Gibson sem tudott segíteni, és így a minimális elvárásoknak is alig-alig felelt meg!
hopszi1 2011 márc. 04. - 20:42:31
(59/131)
Karaj film. Jó, hogy bepillantást enged a hátországba is. De az tetszik leginkább benne, hogy az ellenséget nem csak golyófogóként mutatja be, mint egy elcseszett rambó filmben.
parking 2011 jan. 20. - 10:22:14
(58/131)
Engem is a " Mindannyian a hazájukért harcoltak " Valaki világosítson már föl, mikor támadta meg Vietnam Amerikát. Valószínûleg akkor hiányoztam a történelem óráról. A kutya sem támadta meg õket soha, egyszer harcoltak amerikai földön akkor is a polgárháborúban egymást egyelték. Ja meg amikor az õslakos indiánokat mészárolták. Pöcs ki van velük. Amúgy a film jól megrendezett, Gobson és Sam Elliot nagyot alakít.
offtopic
Kezeslábas 2011 jan. 17. - 02:22:26 Előzmény blake11
(57/131)
Ez a Birodalmiak is tetszik, de a Toydariak találóbb lenne.
blake11 2011 jan. 16. - 17:42:30
(56/131)
Általában azok írogatnak háborúellenes dolgokat akikben van emberség.Miért,a vietnami háborúnak mi volt a célja,mert a nagy USA védelme biztos nem.
Azonban pacifista sem vok,mert igen is van amikor fegyverhez kell nyúlni sajnos.Az USA háborúinak nagy része csak a saját önzõ érdekeit szolgálja.Azonban az USA-t elismerem,hogy a semmibõl meddig jutottak,mert ezt igen is el kell ismerni(végtére is itt székelnek a Birodalmiak szal nem kell ezen csodálkozni)
Csak azt untam meg,hogy pont õk vannak olyan nagyra magukkal,hogy ilyen filmeket rendeznek(amikbõl meglehetõsen sok jó van).Közben meg a Birodalmiaknak hazát alapítottak Izraelben,kezükbe akarják venni Latin-Amerikát...
Ez nem elnyomás hanem egy rejtett diktatúra.De hát nem kell csodálkozni még a TV-bõl is a birodalmiak jönnek.
A népet pedig ezáltal úgy irányítják ahogyan csak akarják.
Nem az USA-t vélem felelõsnek,hanem akik irányítják ezt a szuperhatalmat.
Évszázadok óta tudjuk milyen emberek is ezek,de tenni nem tudunk ellenük.
De hát csak nyaljuk az amcsik seggét mert olyan sokat tettek értünk(ezzel nem arra gondolok,hogy bojkottáljuk a filmes alkotásaikat)Szal bocs,hogy ennyire eltértem.
Flashget 2011 jan. 15. - 22:31:25 Előzmény Valaci
(55/131)
Mi meg fegyverrel védtük a békét 1945-tõl 1990-ig..
Flashget 2011 jan. 15. - 22:30:32
(54/131)
Nem olyan rég a Mel Gibson által megformált ezredesrõl volt egy dokumentumfilm és szinte ugyanezt mondta mi történt ott vietnámban, mint ami a filmben is van.
A film meg egyszerûen jó..meg a Hamburger Hill is.
Bhagavad-gítá 2011 jan. 15. - 21:31:55 Előzmény olaly
(53/131)
jól mondod. multkor is errõl beszéltem. ez egy jó film.kemény de ilyen a valóságban is.
9/10
olaly 2011 jan. 15. - 20:31:33 9/10
(52/131)
Ez a film a háborús kategóriában a legjobbak között van. Megfelelõ drámaisággal írja le a háborút és az emberek érzéseit. Nem a "jó Amerikai" küzd a "rossz vietkong" ellen hanem ember ember ellen. Mindenképpen érdemes megnézni még azok számára is aki ezt a mûfajt nem is szereti.