Keló9 2011 jan. 15. - 19:03:40
(51/131)
Állandóan fikázva van Amerika, már annyira unalmas... A katonáknak az a dolguk amit mondanak nekik, nem õk mondják ki a háborúra az ,,áment''. Egyszerûen teszik a dolgukat, amire utasítják õket, ennyi...
Általában azok írogatnak háborúellenes dolgokat, akik még vízipisztolyt se fogtak a kezükbe. Természetesen, ha lehet, ki kell kerülni a vérengzést, de ez nem megy mindig.
blake11 2011 jan. 15. - 18:37:47
(50/131)
Annyira bírom,hogy az amerikaiak minden háborús filmjüket a hõsiesség és a hazaszeretet vezéreli.Miközben õk a jók és a becsületesek.Mindezt igazolja a 2atombomba,napalm támadás,tömeges civil kivégzések Irakban(amirõl ugye hallgatni kell)...
Szal ezek után elég nehezen tudok azonosulni az ilyen alkotásokkal.
Valaci 2011 jan. 15. - 15:40:06
(49/131)
Nekem egyetlen mondat ütötte meg a fülemet: "mindannyian a hazájukat védték"
Az amerikai hazát miért kell Vietnamban védeni? Van közös határ? Esetleg volt ott egy hétvégi telkük?
frenchbullie 2010 dec. 27. - 08:00:33
(48/131)
Üdv! Néhány éve vendégségben, éppen ebéd után, a házigazda bedobta a házimoziba a "Katonák voltunk"-ot... Kábé fél óra után, amilyen magamnak való, modortalan nõci vagyok, felpattantam és elpályáztam haza, csak este autókáztam vissza a férjemért:-) Viccet félretéve, értem én, hogy háború+vér+brutalitás összetartozik, de ha Vietnamról van szó, nekem a "Hair" az, ami mindent visz! Nem fröcsög a vértõl, mégis feledhetetlen és felülmúlhatatlan. A "Katonák voltunk" nem az:-(
6/10
thorgard89 2010 dec. 27. - 00:18:32 6/10 Előzmény kompikotró
(47/131)
Ez a film klisékbõl van összeragasztva. Azért egyszer meg lehet nézni.
kompikotró 2010 nov. 02. - 13:05:10
(46/131)
Tegnap volt szerencsém megnézni ezt a filmet és nekem csalódás volt...pontosabban maga a film remekül vázolta az amúgy is értelmetlen vietnami háborút és talán ez zavart...a rendezõ néha túlzásokba esett... Sajna Madeleine Stowe is pocsékul festett a feltöltött ajkaival. Úgy nézett ki mint egy bohóc!
Stratégiailag is tele volt baromságokkal ami már egyenesen majdnem arra késztetett,hogy elkapcsoljak!
Én voltam katona,bár vietnámot nem jártam meg (bebaxna),de azért ekkora ökörségeket amit ebben a filmben láttam én nem követnék el az tuti!
Nem sorolom most fel ezeket,mert sokáig tartana,de talán még annyit azért hozzáfûznék,hogy ha ezt a filmet a 60-as évek végén készítették volna és akkor került volna a mozikba,szerintem egy önkéntes amerikai fiatal sem ment volna a dzsungelba humusznak!!!
Sajnos nem így lett!!!
Mekk mester 2010 nov. 01. - 23:06:16
(45/131)
Miért nevezik ezredesnek, amikor ott a sisakján az õrnagyi rangjelzés?!
fordjee 2010 nov. 01. - 18:46:38
(44/131)
A magyarnál nem sok gusztustalanabb, irigyebb, bunkóbb nép van, én próbálok normálisan és úgy élni, hogy a végén tükörbe tudjak nézni, de az ilyen emberekért nem halnék meg, az biztos. Amúgy köpök a Mindenszentekre is, szégyen-gyalázat, hogy csak ilyenkor emlékeznek meg az emberek (tisztelet a kivételnek) az elhunyt rokonaikról, barátaikról, amúgy a büdös életben nem mennének ki hozzájuk. Ráadásul az a mód, ahogy intézik, szintén elég gyalázatos (virág és mécses vétel, kimenés, mécses meggyújtás, virágok lebaszása, aztán húzás).
vitkovits 2010 nov. 01. - 18:23:06
(43/131)
Legalább Mindenszentekkor legyünk jóhiszemûek: nagytudású, mély erkölcsiségû felebarátunk "ezért" helyett "azért"-ot akart írni, és úgy rendben is van. Az USÁ-ért én se mennék el a háborúba, de még a szomszéd utcába se'!
matje 2010 nov. 01. - 17:49:13 Előzmény fordjee
(42/131)
Hát gratulálok. Hogy lehet valakinek ilyen mentalitása. "ha hívnának sem mennék ezért az országért" remélem nem tartod magadat magyarnak, mert ha igen akkor komoly gondok vannak nálad.
Wolfskin 2010 aug. 23. - 02:43:31
(41/131)
Hogy lehet ilyen ostobán vágni egy filmet (Film+)? Amikor a végén a bajtársa özvegyének írt levelet olvassa a narrátor, az ellenséges katona anyját mutatják, akinek szintén írt. Tudom, hogy kell hely a reklámoknak, de azért ésszel is lehet(ne) dolgozni.

Hányszor megfogadtam, hogy többé nem nézek filmet tv-ben...
Ghanima 2010 aug. 22. - 19:37:34
(40/131)
A kedves harcimarciknak, ha még idekukkantanának, ajánlom megtekintésre ezt a filmet:
http://port.hu/a_gyilkos_igazsag_the_truth_about_killing/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=13467170&i_topic_id=1

Amúgy pedig, ha valaki igazán meg akarja érteni és érezni, hogy mi az a háború, és milyen hatása lehet az _emberre_, akkor ajánlom megtekintésre A szarvasvadászt...
fordjee 2010 aug. 18. - 09:50:43
(39/131)
JAh, és kedves Port.hu, azért a fotóriporter szerepét játszó Barry Peppert szerintem illene feltüntetni a szereplõk között, elég lényeges a szerepe és nem is játszik keveset (többet, mint pl. Chris Klein).
fordjee 2010 aug. 18. - 09:48:07
(38/131)
Azért még mindig elborzaszt az a tény, hogy nagyon sokan önkéntesen vonultak be, a haza szeretetében, és a hazájukért harcoltak, majd a háború után gyakorlatilag mindenki leszarta õket, megnyomorodtak, sérültek lettek lelkileg, és a NAGY hazájukat egyáltalán nem érdekelte.
Eszembe nem jutna önkéntesen bevonulni egy háborúba. De ha hívnának, se mennék szerintem, fõleg ezért az országért.
10/10
Ford Mustang 2010 aug. 17. - 23:38:09 10/10 Előzmény gyurma666
(37/131)
Hát jó is lenne ha mindenki így tehetne ahogy leírtad, mivel ha a haza szólít akkor sajnos nincs mese...
A film meg nagyon jó, hasonló A szakasz c. filmhez.
suuperbus 2010 aug. 17. - 23:33:47 Előzmény skip
(36/131)
Micsoda marhaság. Politikailag elveszíteni egy háborút? Az meg mi? Az USA katonailag és erkölcsileg is elvesztette a vietnami háborút. Amit ott mûveltek az népirtás volt, milliószámra gyilkolták a polgári lakosságot, nõket és gyerekeket is.
Ha más ország csinálja, akkor a politikai vezetõk bíróságon végezték volna.

Mindez nem von le természetesen azoknak a tragédiájából, akik - akkor az USA-ban sorozásos rendszer volt - hazájuktól, az Egyesült Államoktól távol és nagyon fiatalon haltak meg. Szerintem õk nem hõsök, hanem áldozatok.
Commodus 2010 aug. 17. - 13:29:49
(35/131)
A háborúk többségében, nyilván vannak kivételek, az "ellenségeid" elenségei, a legnagyobb ellenségeid, tehát azok, aki a háborúba küldenek, sok igazság van, abban, amit mondasz...
Persze általánosítani nem lehet, de Vietnamra ez tök igaz...
gyurma666 2010 aug. 17. - 13:00:04
(34/131)
Nekem aztán küldhetnék a sorozó papirt, hogy háborúzzak itt, meg ott. Ha azt érezném veszélyben van az akit szeretek, esetleg a saját életem, akkor védekeznék, de csak az otthonom körül. Más ne ugráltasson, mert még a végén õ lesz az ellenségem:)
judos3 2010 aug. 16. - 10:53:31
(33/131)
szerintem az ember önzõ a saját életért bárkit kinyirna vagy bármit.Ha nem igy lenne nem az emberek lenének atáplálék lánc csucsán. Én megvetem azt az embert aki nem életre való.
Leonidas300 2010 aug. 14. - 15:14:10
(32/131)
Nem én mondtam hanem az egyik idióta haverom aki egy kicsit túlzásba viszi a pacifizmust,nemigazán lehet meggyõzni arról hogy nincs igaza,úgyhogy ezt neki mondhatnád.