Téma: Kavarás

János Alex 2014 júl. 13. - 22:26:54
(18/98)
Rendkívül gyenge film, hihetetlenül ízléstelen, rossz poénokkal, pedig nem vagyok Sandler ellenes, de ez gyalázatos. Mesterkélt, gyenge helyzetek, mûanyag állatok a rendezõ beteg elképzelései szerint viselkednek, teljesen felesleges "zenészek" szintén fogyatékos poénokkal... Aki jót akar, hagyja ki feltétlenül.
8/10
Smonika 2014 júl. 13. - 12:45:13 8/10
(17/98)
Tegnap néztük meg moziban. Tetszett, aranyos vígjáték, a gyerekek nagyon jók benne és persze a két fõszereplõ is. Hibának csak két dolgot tudok felhozni:

SPOILER (biztos ami biztos :)

1. Jim középsõ kislányának a szerepe - aki a halott mamájával kommunikál - szerintem nem lett eléggé kidomborítva. A vége felé vártam volna egy kis bonyodalmat a részérõl, mielõtt elfogadja Laurent. Eléggé komoly lelki teher volt rajta, kicsit több figyelmet kellett volna szentelni ennek a vonalnak. Nem hinném, hogy ennyitõl megoldódik az õ lelki problémája.

2. Miért mániájuk az amcsi filmkészítõknek, hogy végén elrontják a csókjelenetet???? Ugyanez volt a Nászok Ászában is, mikor Billy Idol közbeszól, baromi idegesítõ (bocs Billy) ! A nézõ várja a beteljesedést a két fõszereplõ között, erre ezt is elpoénkodják... Nem tudom, de engem zavar, tönkretette a katarzisélményt, amit vártam.
Már sok romantikus vígjátéknál tapasztaltam ezt és sajnos most sem tudtam kellemesen csalódni. Nekem elfért volna picit több romantika, több vibrálás, szerelemérzés Jim és Lauren között. Hisz habár vígjáték, komoly mondanivalóval is rendelkezik.

De azért tetszett :)
Teréz anyu 2014 júl. 11. - 13:59:27 Előzmény KF
(16/98)
OFF

Én azóta újra megnéztem az 50elsõ randit és be kell vallanom, az még mindig nagyságrendekkel jobb, mint ez...de a mai filmek között és Adam Sandlerhez képest ez egy csodás alkotás:)
10/10
KF 2014 júl. 10. - 00:57:28 10/10 Előzmény Teréz anyu
(15/98)
Most esett le, hogy honnan volt ismerõs a pali!! :))
10/10
KF 2014 júl. 10. - 00:53:42 10/10
(14/98)
Aki egy pillanatig is gondolkodik, hogy megnézze-e vagy sem, az ne gondolkodjon tovább, nézze meg!!! Óriási film, én könnyesre röhögtem magam rajta! Mindenkinek ajánlom, 10/10! Adam Sandler-nek az utóbbi idõben tényleg volt néhány rosszul sikerült mozija, de ez most elképesztõen jó lett!
10/10
Bigpapa 2014 júl. 09. - 13:04:32 10/10
(13/98)
Bevallom, picit féltem, mert Adam Sandler az utóbbi idõkben szerintem vállalhatatlan filmeket csinált, ebbõl talán picit, tényleg picit kivétel a Nagyfiúk 2, ami sajnos fényévekre van az elsõtõl.

Szóval félve ültünk be, de KELLEMESEN CSALÓDTUNK!

Végig jó a film, jók a poénok, nem gusztustalanok, mint a régebbi filmjeiben. Még szerencse, hogy itt csak producer volt és nem rendezõ, vagy forgatókönyvíró,mert akkor a hányás, fingás lenne a fõ poén. De hála az égnek,nem! :)))

Az alapsztori jó, teljesen bele tudod magad élni - 25 felett - ,hogy mi lenne, ha egyedül maradnál 2-3 gyerekkel és úgy kéne boldogulnod. Végig érdekes a film, hatalmasakat röhögtünk mindannyian, néha olyan sok poén volt egyszerre, hogy nem is hallottuk a röhögéstõl a második,harmadik poént. Majd meg kell néznem még egyszer. Az afrikai rész nagyon jó, igazi kis úti film, pazar helyekkel. Az egyetlen negatívum nekem Terry crews volt, akit amúgy imádok, és hatalmas poén volt a szerepeltetése, de a kevesebb több lett volna. Túl sokszor ,ugyan az jött elõ és így már idegesítõ volt, nem poénos.
Nagyon jól játszanak a szereplõk, tényleg nem lehetett belekötni, mindenki megfelelõ életteret kapott, senki sem volt elnyomva. Sandler poénjai ültek, kicsit olyan Apafej érzésem volt,de mivel szeretem azt a filmet, így bejött a stílusa. Drew Barrymore karaktere is jó volt, pedig õt annyira nem csípem.

Nekünk tényleg többet nyújtott a film,mint vártuk, úgyhogy megérdemel egy 10 pontot. Nem is tudom,mikor adtam Sandler filmnek utoljára 10 pontot.
10/10
Csinga 2014 júl. 09. - 08:58:53 10/10
(12/98)
Gyerekekekkel néztük (10 és 12) és nagyon jól szórakoztunk !!

Bár a férjem és a fiam elolvasta amíg a kezdésre vártunk a Pesti Estben a kritikát, és már elõre nyafogtak,hogy "na már megint Anya választott, megint valami hülyeséget nézünk meg"...
Ehhez képest visítva röhögtünk kb ötpercenként, mivel az ötven elsõ randit is látták, az erre utaló jelenetnél kacagott a mozi, az obcén poénok nagyon elvétve voltak benne, az se képileg, inkább utalásilag a szövegben, amit egy gyerek nek is feltétlenül ért...
Édes volt a film, inkább romantikus. Öt gyerek a fõszereplõ ebbõl már nem lehet rosszat kihozni.. gyönyörûek a Dél Afrikai jelenetek képei.

Bátran ajánlom családi mozinak, mi nagyon jól szórakoztunk. Én is azt mondanám, a nyár eddigi legjobb vígjátéka ! 10/10 !!
10/10
Kazunari 2014 júl. 09. - 02:08:09 10/10
(11/98)
Nekem tetszett, olyan kellemes kis esti film feelingje van. Ahogy már fentebb írtam, jól összeszokott párosról beszélünk. (Itt exkurzusként megjegyeztném, h én személy szerint nagyon szeretem Drew Barrymoret, szimpatikus színésznõnek tartom, még akkor is, ha olyan világklasszis szerepei nem is voltak. Adam Sandler már teljesen más tészta. Õ talán sokkal inkább megosztja az embereket. Nekem a férfi színészek közül benne van a top-ban. Sokan nem szeretik, és még a jó filmjeirõl sem akarják elismerni, h jó, csak mert õ játszik benne. Azokat csak sajnálni tudom.) A tavaly nyári meglepetés vígjáték a Családi üzelmek volt, talán lehet, h az idei ez lesz? Elismerem, a gyengébb idegzetûek elmondhatják, h volt benne talán néhány obszcén poén, de nekem még belefért.
Mondjuk maga a történet eléggé kiszámítható volt (azért ez nem egy Hatodik érzék), bár a végén volt egy kis hullám. De nem ezért kell ezt a filmet nézni, hogy számolgassunk. Külön tetszett, h utaltak a másik két közös filmjükre (10 másodperces Tom az üzletben és a Nászok ásza is elhangzott (bár az utóbbiról nem tudom, h csak a magyar szinkronban ügyeltek e oda erre.))
Egy dolog volt amit, vagyis inkább, akit hiányoltam benne, Rob Schneidert. Általában minden filmjükben adnak egy-két jelenetig egy kis szerepet a másiknak, ez itt elmaradt. Sõt Adam Sandlernek a múltkori filmjébõl is kimaradt, nem tudom, h ennek mi az oka... Talán megromlott a barátság, vagy Rob visszavonult? Passz...
Nem volt lapos, végig jöttek a poénok, néha pihentagyúak, de hát én azt szeretem. Nem volt sok üresjárat, nem untam el magam rajta. Nem volt vontatott, sem erõltetett. Volt benne egy kis romantikus vonal is a csajoknak. Itt 7,5-ös értékelést kapott, de én bár tudom, hogy szubjektíven értékelem (mert szeretem a színészeket), de nyugodt szívvel adnák rá egy 8,5-öt. Sok olyan egy estés film van (teszem hozzá, h nem nézek meg egy filmet kétszer csak nagyon indokolt esetben) amikor leülök, végignézem, csak hogy nézzek valamit. Igazából azok nagy reakciót nem érnek el nálam, de jobb volt, mint a semmi. Nahh ez inkább olyan film, h leülök, végignézem és azt mondom, h nem bántam meg, megérte azt a 116 percet az életembõl, amit amúgy is kidobok másra.
Összességében jól összerakott film volt. Aki egy kis könnyed, kedves kis esti kikapcsolódásra vágyik, annak nyugodt szívvel tudom, kortól, nemtõl, vallástól, politikai, etnikai meg kitudja még, hogy milyen hovatartozástól függetlenül. Olyan jó kis családi vígjáték!
Jó szórakozást.
szghost 2014 júl. 08. - 17:21:01
(10/98)
Ez teljesen rendben volt! Párommal néztük moziban, és nagyon jól szórakoztunk mind a ketten! A filmnek kellemes hangulata volt, szórakoztató poénokkal megtûzdelve. Bátran ajánlóm mindenkinek, aki szeretne egy kellemes kikapcsolódást! 10/8
9/10
Opti77 2014 júl. 06. - 21:44:27 9/10 Előzmény zsottiecsem
(9/98)
zsoltiecsem, ha tájékozott volnál, tudnád hogy a filmet a happy maddison produkciós iroda készítette ami Adam Sandler cége. Valamint mindenki aki fikázta (nem a legjobb vígjáték a világon, félreértés ne essék) az volt a filmben amit Adam Sandler-tõl elvártam. A klisék pedig minden amerikai filmben megvannak pont ebben miért ne lennének. Kikapcsolt egy vasárnapi melós nap után. Volt mosoly és volt hangos nevetés is. Nem kell több. Pikacsu meg egyszerûen fennakadt a kategória besoroláson. Mondjuk akkor korhatáros vígjátéknak. (+12)
8/10
Pikacsu 2014 júl. 04. - 21:26:01 8/10
(8/98)
Ebbõl annyi igaz, hogy fingás szarás nem volt. Hugyozás viszont igen... "beteg vagy öcsém" ha ez neked családi
10/10
benkewood 2014 júl. 04. - 10:30:03 10/10
(7/98)
Nekem hatalmas (és kellemes) meglepetés volt ez a film!!!! :-) Olyan kritikát olvastam róla, hogy gagyi és obszcén poénokkal van tele, és ugyanolyan szar mint minden más Adam Sandler film. Ehhez képest a film humora rendkívül intelligens és bájos, nincs benne szarás és fingás (!!!!!), és szinte 5 percenként hangosan röhögött fel a közönség a teltházas teremben. Nagyon kellemes, nagyon vicces, és nagyon jól kikapcsol..... Az igaz, hogy nem családi mozi, én inkább randifilmnek mondanám (bár én egyedül néztem). De az 5 éves gyereket inkább vinném erre, mint a Transformers filmre. Nézzétek meg, remélem ti is kellemesen csalódtok benne!!! :-) Én nagyon jól szórakoztam, nálam a film 10/10, az év elsõ igazán jó vígjátéka! :-)
8/10
Pikacsu 2014 júl. 03. - 19:36:57 8/10
(6/98)
Ebben csak obszcén poénok vannak, nagyon meleg családi mozinak.
8/10
Pikacsu 2014 júl. 03. - 19:32:42 8/10
(5/98)
Faszverõs, vérfertõzõs, tágas vaginával viccelõdõs film a Családi üzelmeknél ért meglepve, hogy ezeket sokan! említés nélkül simán családi vígjátéknak állítják be.

A film kellemes,ellenben nincs benne sok poén, ami van nem igazán szülõkkel, vagy gyerekekkel megnézve ajánlható.
8/10
zsottiecsem 2014 júl. 02. - 14:57:42
(4/98)
Tegnap láttam, és a kezdeti közepes szint után (kb 20 perc) elég gyorsan átvált a film egy erõltetett klisékkel telerakott bugyutaságba, ahol a forgatókönyvet kb egy 13 éves gyerekek csapat írhatta. A filmet kb így rakhatták össze a producerek és a forgatókönyv írók: "szóval megszereztük Drew Barrymore-t és Adam Sandlert akik tutti nyerõ páros, viccesk õk már így is, magukban, de legyen mellettük egy csapat gyerek, adjunk teret az összes szponzornak: Visa kártya, Dick's üzletlánc, Hooters, Intimbetét stb de úgy jó bõ nyállal, majd tegyük át az egész sztorit valami egzotikus helyre.....ne a görög legyen az a Mamma Mia-ra hajaz, szóval Dél-Afrikába, tõlük is kérjünk ezért pénzt, mert végül is ultifilm is lesz ez egyben, promótálva Dél-Afrikát meg minden. Azt a végén mindenki összejön mindenkivel és mindenki jobb ember lesz kicsivel, oszt csá! A hülye nézõ meg örül, meg boldog, és otthagy pár ezer agyselytet, neki ez is elég jó." Szóval dejó, hogy nem adtam pénzt a jegyért, mert akkor most ez zavarna. :D
Teréz anyu 2014 júl. 01. - 19:12:51
(3/98)
Egész jó kis film lett ez, jó kis poénokkal érzelmekkel, majdnem olyan jó, mint az 50 elsõ randi.

SPOILER**************
A legjobb poént "10"másodperces (vagy mennyi, nem emléxem) Tom volt:D
_Freddy_ 2013 dec. 18. - 10:24:30
(2/98)
_Freddy_ 2013 dec. 05. - 09:32:11
(1/98)
Drew Barrymore és Adam Sandler egy vakrandit követõen egy üdülõhelyen találják egymást.