Téma: Keanu Reeves

danab1 2007 aug. 07. - 18:19:19
(12/1372)
Jó, akkor csak az a Golden Globe legyen meg (üzenem a zsûriknek).
Egyébbként valószínüleg tényleg sok oka lehet annak, hogy nem értékelik; szerintem szeretik az amerikaiak, de azért annyira nem. Mert más, márint úgyértve, hogy nem egy Brad Pitt. Pitt engedi, hogy kitálalják a magánéletét a lapok, de Reeves nem. Emiatt lehet, hogy beképzeltnek és különcnek tartják. Meg úgy a külsejei is inkább ázsiai-keleti, mint tipikus amerikai.
Egyébként én megmondom miért adnék díjat: Az ördög ügyvédjéért! De úgy abban meg Al Pacinoval játszott, és az hogy nézne már ki, hogy a fiatalka Keanu kap díjat, a tapasztalt és zseniális színészórás, Al Pacino meg nem?!
Szóval még várjunk, aztán idúvel majdcsak.
A következõ filjétõl nem tudom mit várjak.
Ja, meg az idõzítés: a Matrix az év végén jött ki. Hogy lehet, hogy semmire sem jelõlték (még a látványvilágot sem)
norton15 2007 aug. 07. - 14:09:09
(11/1372)
Oké Golden Globe lefixálva,már megbeszéltem a bírákkal...:D Kapott egy Best Kiss díjat? Norton is egy Globe-al, és két MTV díjjal (Best team{Brad Pitt, Edward Norton} illetve a Best Fight{Brad Pittel}). Persze van több díja is, de azok nemzetközi szinten súlytalanok. Lehet, hogy szimplán utálják Amerikában? Biztos hogy fog kapni díjat, csak idõ kérdése...:)
danab1 2007 aug. 07. - 13:34:56
(10/1372)
Rendeben, akkor egyezzünk ki egy Globe-ban!:-D
De azért kaphatna már vm díjat! Nem pont Oscar-t! De azért az is durva, hogy egyetlen szobrocskával dicsekedhet; azzal, amit az MTV-tõl kapott a 'Best Kiss'-ért.
Na, talán ennél azért valamivel több!
norton15 2007 aug. 06. - 20:38:07 Előzmény danab1
(9/1372)
Hát... azért Clint Eastwood filmjeit Oscarral jutalmazni, az nagyon nagy butaság...:) Az a baj, hogy a nagy stúdiók lobbiznak a filmjeikért, csak azt láttatják, emiatt a bírák csak azt ismerik. De Keanu azért érdemelne egy Globe-ot, de azért Oscart nem annyira, de ha elnyeri akkor oké...:)
danab1 2007 aug. 04. - 20:54:38
(8/1372)
Természetesen a világért sem szeretném, ha így tûnne. Teljesen megértem az álláspontodat.
Általában azért csak arra jutok, hogy jól osztják azt a díjat, legtöbbször nekem sincs kifogásom vele, és õk - szakemberként - jobban is értenek hozzá nálam. De mindenkinek van olyan színésze vagy filmalkotása, akivel vagy amivel kapcsolaban túlságosan is elfogult.
danab1 2007 aug. 04. - 16:27:31
(7/1372)
Elõször is, köszönet, hogy írtatok ehhez a témához!

Sajnos, én nem teljesen tudok azzal egyet érteni, hogy Keanu Reeves karakterszínész lenne - bár az érvelésedet megértem és elfogadom. De, ha Te magad azt írod, hogy mást játszik az Ördög ügyvédjében, mint mondjuk a Ház a tónálban, akkor hogy alakíthat ugyan úgy?
Például ott volt a Kis Buddha, abban egészen másként játszik mint tegyük fel a Láncreakcióban.
Persze, Kevin Spacey karaktersebb, vagy a többi általad említett, valóban kétségtelenül kivánló színmûvész.
De Keanu soha nem tanulta a színészetet (mert otthagyta az iskolát), ehhez képest pedig jó.
Meg Al Pacinohoz képest meg mondjuk még "fiatal" is.
De persze valószínüleg a szakmabeliek is Veled értenek egyet, mert még egyetlen Oscar-díja, vagy egyébb elismerése nincs.
norton15 2007 aug. 03. - 10:20:56
(6/1372)
Húúú, ez szép...:) Nekem is kedvencem Haley Joel Osment, meg néhány a te kedvenc színészeid közül is, de ez itt nem téma...
norton15 2007 aug. 02. - 21:42:55
(5/1372)
Ja és még valami: számomra Al Pacino A színész. Bármit el tud játszani.
norton15 2007 aug. 02. - 21:41:29
(4/1372)
Oké, tisztelem a véleményedet és el is fogadom.:)
Jav.: a Ponyvaregény magyar kommentárjában 4 arcra emlékszek, de lehet hogy én tévedek...:)
norton15 2007 aug. 02. - 20:01:38
(3/1372)
B*zze, ezt nem tudtam! De hogy érted, hogy "hasonlóan alakít"?
norton15 2007 aug. 02. - 19:42:36
(2/1372)
Hogy-hogy karakterszínész? (NE érts félre, nem negatívan.)

Jó színész, szerintem.

Szerintem Az ördög ügyvédjében nagyon jó volt meg a Mátrixban is. Az Édes novembert nem szeretem, egy Richard Gere film (Õsz New Yorkban) feldolgozása.
danab1 2007 júl. 22. - 20:39:33
(1/1372)
Igaz ma már indítottam egyet, de ezt sem állhattam meg! Elnézést!)
Azt gondoltam, hogy neki aztán tényleg van saját topic-ja!
Nade, ami késik...
Tehetséges színésznek tartom! A kedvenc alakításaim tõle: Matrix, Az ördög ügyvédje, Pár lépés a menyország, Édes november, Kis Buddha.
De a Ház a tónál is roppant aranyos. Meg igazság szerint még a többi filmjérõl is tunék valami kedveset írni, de ha kedvenceket kellene említenem, ezeket mondanám (Persze még neki is van olyan szereplése még inkább az elejérõl, ami kevésbé említésre méltó).
Olvasta valaki az életrajzi könyvét?
Úgy tudom nem is olyan sokára úgy filmmel jelentkezik.