3/10
Adamo 2010 márc. 31. - 08:36:46 3/10 Előzmény murati
(39/159)
Én csak annyit tudok mondani, hogy nagyon sajnálom azt az 1300 Ft-ot, amit kiadtam érte a moziba, és azt a 90 percet, amit elvett az életembõl. Ennyi szerintem elég kritikának.
3/10
murati 2010 márc. 29. - 23:51:32 3/10 Előzmény picassol23
(38/159)
egyetértek.

Abszolút nem tetszett a film. Tulajdonképpen teljesen értelmetlennek találtam, annak ellenére, hogy nem lehet állítani rólam, hogy hülye lennék vagy igénytelen. Egyszerüen nem lattam ertelmet...
8/10
Henci8 2010 márc. 29. - 10:02:19 8/10
(37/159)
Az alap tényleg az, hogy nem mindenkinek való ez a film. Azzal én is egyetértek, hogy talán nem egy kimondottan moziban megnézendõ, de mindenképpen "látni kell" kategóriás film.
A színészek közül Ewan játéka a leggyengébb és õ sem rossz. Ebbõl érzékelhetõ, mennyire jó a többi. Nekem Jeff Bridges tetszett a legjobban, de persze Geroge Clooney és Kevin Spacey is kiválóak. Az persze megint csak igaz, hogy az ilyen színészeknél jó tisztában lenni az elõéletükkel és látni pár filmet az eddig általuk készítettekbõl, mert így lesz pl. abszolút mulatságos Kevin Spacey játéka.
A sztori mögött rejlõ kritika (háborúfika) szintén javára válik a filmnek és abszolút mértékben mulattató. A hippis részek pedig már-már kedvet csináltak egy cigihez =) (Persze átvitt értelemben) Az a feeling és az idea, amit õk képviseltek átjön és tényleg érdemes elgondolkozni rajta, hogy nem rossz dolog az, ha az embernek nem az agresszió az elsõ gondolata, hanem a boldogságra való törekvés a másik emberrel való normál együttélés.
Ami miatt nem 9-es vagy 10-es a film, az az, hogy szerintem ha már lúd legyen kövér. és én egy kicsit több poént raktam volna bele. Lett volna rá lehetõség.

Spoiler
Szerintem a legjobb jelenet, a Jeff Bridges-eseken kívül, amikor a két amerikai ügynökség egymást lövi Irakban. Hihetetlen amerikafika, amit el tudok képzelni, hogy még meg is történt a valóságban. A marhák...

8/10
10/10
Lúúúúú 2010 márc. 28. - 16:02:12 10/10
(36/159)
Nagyon beteg film! Állati jó! :D Nagyon szeretem az ilyen humort, olyan Douglas Adamsre emlékeztetõ.
1/10
picassol23 2010 márc. 28. - 14:11:22 1/10
(35/159)
Egész idõ alatt azon gondolkodtam, hogy saját korlátoltságom miatt nem értem-e a filmet. Számomra ugyanis egy értelmetlen és bugyuta történet, értékelhetetlen poénokkal (amolyan "Magyar Vándor" színvonal). Hazaérve gyorsan el is olvastam az értékeléseket.
Rá is jöttem, hogy biztosan velem van a baj, ugyanis szeretem Adam Sandler filmjeit...:)))
Szóval kinek ajánlom? Igazából nem tudom. Aki szereti az "igényes humort". Pl. hogy amerikai katonák LSD hatása alatt virágokkal táncolnak a sivatagban. Hát ez roppant "igényes" és vicces.

Ez egy olyan film, ami ha otthon a tévében megy, akkor átkapcsolom 10 perc után.
MEG NE NÉZZÉTEK!
7/10
Lasagne 2010 márc. 28. - 11:13:27 7/10
(34/159)
Tényleg jó film. Van egy sajátos humora!:) Hippis jelenetek nagyon készek!:D George-tól tartottam, hogy mennyire lesz humoros ezzel a kis bajuszkával...de jó volt, jól megoldotta:)
Tika 2010 márc. 28. - 01:13:12
(33/159)
És Jeff iszonyú jól játszik.

Spoiler

Kedvencem az "LSD-s jelenet"
Tika 2010 márc. 28. - 01:10:18
(32/159)
Nekem tetszett. Az utolsó 10 percet leszámítva. 8/10 (És nagyon jók a betétdalok!)
luppe 2010 márc. 27. - 16:11:24
(31/159)
Nem tetszett! Zavaros és ostoba a története. Nem gondoltam volna, hogy két ilyen jó színészt ez ilyen rossz filmbe szerepeltetnek. Meg is lepõdtem! Jobbat vártam!
Volt pár poén a filmben, de ez sem javít sokat a filmen.

3/10
10/10
ramit 2010 márc. 27. - 15:52:29 10/10
(30/159)
Mint angol humor elég jó. Kicsit elvont, de szerintem nézhetõ. Azért kíváncsi lennék a bakikra is, mert hogy némelyik jelenetet nem lehetett egybõl felvenni az is biztos.
Szappan* 2010 márc. 27. - 07:14:17
(29/159)
Nekem viszont bejött, szétröhögten magam rajta. Maga a sztori nem igazán tetszett, valahogy olyan kiforratlan, tényleg kicsit "se füle se farka" .
Kárpótlásul -szerintem- giga poénok vannak benne, ráadásul véresen komolyan elõadva! Összességében inkábbb furcsának mondanám...7/10
bobo78 2010 márc. 27. - 00:42:33
(28/159)
Szerintem ez a film egy oltari nagy okorseg. Se eleje se vege. Komolyan mondom en eleg sokfele humort szeretek, a faraszto angolhumortol az idetlen sirvarohogos parodiaig, de ezen a filmen csak egyszer tudtam nevetni, de akkor is mar kinomban.

Csak egyfajta morbid kivancsisag miatt neztem vegig, hogy mi lesz a vegkifejlet, nem kellett csalodnom, olyan elvont mint az eleje volt.

4/10
Bigpapa 2010 márc. 25. - 12:52:24 Előzmény shoc
(27/159)
A bemutató alapján nálam megérdemel a film egy próbát,mert ahogy a mellékszereplõket elnézem, már 10-15 kedvencemet is felfedeztem.
Ben Stillertõl és hozzá Kállóy Molnár Péter szinkronjától idegbajt kapok,szóval ha nem olyan a film,akkor csak jobb lehet :))))
Nagyon jó az angol humor,és ha az még elvont is, akkor nyerõ párosítás.
És qrva jó szerintem,ha egy George Clooney és Jeff Bridges elvállalnak egy ilyen "idióta" szerepet.
Nagyon várom a filmet.
10/10
portponthinnye 2010 márc. 25. - 10:49:02 10/10 Előzmény portponthinnye
(26/159)
Persze itt mindenféle kritikusok olyasmiket írnak, hogy USA, meg Iraki háború, meg társadalomkritika - nem tudom, ezek random gugliznak ilyen szavakra és amire a legtöbb találat van, azt beírják õk is a saját irományukba??

Senki ne higgyen nekik - õk se tudnak már USA nélkül gondolkodni! Ez a film az emberek boldogságáról szól - nézd meg és tudod, hogy nem tévedek!
Segítõ Béka 2010 márc. 21. - 19:00:30
(25/159)
a bemutató film, jobb, mint maga a film.
10/10
portponthinnye 2010 márc. 21. - 18:48:32 10/10
(24/159)
azért hirtelen erõsen elgondolkodtam, h hol is van ez a jelenet ebben a filmben :P :-o
8/10
ibacs 2010 márc. 21. - 12:38:03 8/10
(23/159)
Aki azt hiszi hogy az a humor, amikor Ben Stiller arcán folyik a takony, ezt ne nézze meg.
shoc 2010 márc. 20. - 19:23:55
(22/159)
sziasztok. irásommal segiteni probálok azoknak akik egy megszokott clooney/spacey/mcregor-mozit várnak. ez egy remek film, de közel sem felel meg a fenti elvárásoknak. tele van morbid ráadásul angol humorral, talán ez már az angoloknak is elvont. jó a film, de aki arra számit hogy "ez biztosan 3x job lesz mint az ocean's eleven", merhogy "mekkora ász szinészek vannak már benne", szoval aki erre számit azzal semmi baj nincs, de a film egész más stilus. kb. olyan mint amikor beültem a twilight-ra, mert meg akartam nézni egy megszokott vámpiros mozit, erre két sovánka fiatal fél órán át bámul egymás szemébe. az is jó csak nem nekem szólt hanem 11-15 éves lányoknak. szoval ez egy elég un. "érett/nemes" humorral megáldott film, nem egy könnyed agynélküli/rágógumi darab.
10/10
portponthinnye 2010 márc. 17. - 23:58:57 10/10
(21/159)
A hidegháború könnyes siratása ez a film - megyek beszerezni a könyvet, mert erõs hiányérzetem van: itt még lenni kell valaminek.
Azt gondolom, attól mellbevágó, ahogyan egy letûnt korszak embere keresi egykori saját magát. Nem nevetünk rajta, mert kicsit sajnáljuk, kicsit hinni akarunk neki - kicsit úgy vagyunk vele, mint az ex-jedi riporter: inkább vele sodródunk, mert mi magunk is épp ezt csináljuk: keressük azt az önmagunkat, amikor - egykor - boldogok lehettünk.
Persze a felismerés, hogy igazából kortól/korszaktól függetlenül mindenki épp ezt csinálja, ez rátett egy lapáttal...

Nekem kb. ez jött le belõle - és mivel szottyadt alma szívem van, meg is adom neki a 10/10-et.

Jó tanács: A trailer vígjátéknak állítja be, mert szerették volna jól eladni, de semmi köze a "hagyományos értelemben vett" vígjátékokhoz, de azért ott van:

Kedvenc jelenet (és sok hasonló van benne):

***SPOILER***

- Van egy történet Wong Wifuról, a legnagyobb kínai harcmûvészrõl, aki egyszer megküzdött valakivel, és legyõzte. Aztán a fickó finoman megkoppintotta a fejét. Wong ránézett, a fickó csak bólintott. Ennyi volt. Átadta neki a Halálos Érintést. Wong meghalt.
- Abban a pillanatban?
- Nem. Tizennyolc évvel késõbb. Ez a borzasztó a Dim Makban. Sosem tudhatod, mikor fejti ki hatását.

***SPOILER VÉGE***
10/10
Slujza 2010 márc. 15. - 23:45:33 10/10 Előzmény pozsizsuzsi
(20/159)
ugyanígy vagyok vele :D
és amiben Spacey benne van, az nem szokott rossz lenni...