10/10
portponthinnye 2010 ápr. 08. - 13:01:54 10/10 Előzmény Singaporeflash
(59/159)
Huhujjj! :D

Ezután valóban érdekel, mi a véleményed olyan apróságokról, mint pl.:
a.) HAARP projekt
b.) Ehhez kapcsolódóan Nicola Tesla munkája (már amit lehet róla sejteni vagy "tudni")
c.) A b.)-hez kapcsolódóan a véleményed, h vajon hogyan lehet az, hogy egy olyan jelentõségû feltaláló/mérnök/fizikus mint Tesla csak széljegyzetben szerepel egy olyan történeti összefoglaló könyvben, mint pl. a Fizika kultúrtörténete
d.) Vajon ez összefüggésben állhat azzal, h a szerzõ (Simonyi Károly) kiadhatta a könyvét majd minden országban és a fia (Charles Simonyi) olyan fényes karriert futott be...?! (Vagy csak szorgalmas emberek megfeszített munkája és sok kitartás és némi szerencse? - Egyébként minden tiszteletem az övék, imádom mind a könyvet, mind az Excel-t :P ;) :D XD)

Dobj egy linket, ahol ezt ki lehet tárgyalni (fórum vagy vmi), nehogy itt belém kössenek a filmkritikusok :)
1/10
Singaporeflash 2010 ápr. 08. - 10:20:01 1/10
(58/159)
Saaaajnalom:-) Ez egy vigjateknak alcazott propagandafilm, es ha nem tudod, mi all mogotte, meg nevethetsz is rajta. Amugy meg kiirtam a spoilert:-P
1/10
moniccc 2010 ápr. 08. - 09:53:53 1/10
(57/159)
A legunalmasabb, legfárasztóbb és legidétlenebb film, amit valaha moziban láttam... Azon gondolkodtam, hogy ki pénzel egy ennyire stílustalan filmet. Aki szereti a jó filmeket, az tartózkodjon. Egy brazil szappanopera is élvezhetõbb... :(
1/10
Singaporeflash 2010 ápr. 07. - 19:46:04 1/10
(56/159)
Barcsak viccbol irhattam volna:-) sajnos nem igy van, komolyan gondoltam.
1/10
Singaporeflash 2010 ápr. 07. - 17:41:53 1/10
(55/159)
Egy ujabb propagandafilm megteveszteni az embereket, megkonnyiteni a New World Order bevezeteset. Tipikus esete azon filmeknek, amiket ugy talalnak, mintha "titkokat" tarnanak a nezo ele - szegeny nezo igy azt hiszi, hogy huuuu, micsoda leleplezo film (tisztelet a kivetelnek), meg hogy nem is erti, "hogy engedhettek" ezt leforgatni a hatalmi szervek. Nemcsak hogy engedtek, de meg penzt is adtak ra. Az emberek megtevesztese nagyon fontos az Elitnek. Arrol van szo, hogy felfedik az igazsag egy reszet - de csak azt a reszet, amit lattatni akarnak velunk, es csakis ugy talalva, hogy az jo benyomast keltsen a nezoben, aki nem kepezte ki magat ezekben a dolgokban. Hozzataszem, hogy ez nem a nezo hibaja - nagyon nehez hozzajutni ezekhez az informaciokhoz.

***SPOILER***

A cel a megtevesztes, a New Earth Army es a "jedik", "szerzetes" katonak pozitiv szinben valo feltuntetese, valamint a kovetkezo okkult szimbolumok latvanyanak szoktatatasa a nezokkel: mindent lato szem a haromszogben, leforditott pentagram, kecskefej. Azt akarjak elhitetni, hogy a NEA egy pozitiv, spiritualis kiscserkeszekbol allo banda. Csak nehany "aprosagot" felejtettek ki/ferditettek el:
1. A NEA NEM also kezdemenyezesre letesult, hanem a legfelsobb hatalmi elit kezdemenyezesere
2. A pszi-kepessegeket emberek tavoli megolesere fejlesztettek ki tobbek kozt. Meg masok elmejenek kontrollalasara. Ez pozitiv???
3. A pszi-kepessegu katonak lelkileg megnyomoritott, disszociativ szemelyisegzavarban szenvedo emberek, akik epp a disszociativ allapot miatt kepesek a pszi kepessegek gyakorlasara. A disszociativ szemelyisegzavart kegyetlen elme-kontroll manipulaciokkal ideztek elo.
4. A pszi-kepessegek fokozasa erdekeben nem eppen a "fold-anyahoz" imadkoztak a valosagban, bar lehet, hogy ahhoz is. A valosagban emberaldozatokat is mutattak be, aminek eredmenyekeppen eroteljes demonoktol kaptak nagyobb pszi-erot. Ha a nezo ebben nem is hisz, ok igen. Amire erokent utalnak a filmben, az valojaban demoni segitseg. Az asztralsikon torteno kapcsolattartast es tanitast is demonikus megszallottsaguk tette lehetove. Olyan nincs, hogy valaki a bikajatol meg napimadastol meg tancikalastol lesz pszi harcos/katona - ez ahhoz keves.
5. Ezek a "szerzetesek" ("monk"), "jedik", nem az emberek baratai, hanem ellenuk vannak. A New World Order "teremtmenyei" a szerencsetlenek, es az emberek szellemi leigazasa a celjuk, a pszichologiai hadviseles. Mindenki ellen, aki nem hajlando a rendszer reszeve valni sajat elhatarozasabol.
6. Az egesznek a Monarch elme-kontrollhoz van koze, es minden van benne, csak pozitiv spiritualitas nincs.
7. Ezeknek a "jediknek" serult vagy nincs szabad akarata. Mentalis szinten totalisan ellenorzott szolgak, akiknek az elmejet a programozojuk ugy es akkor kapcsolgatja, ahogy es amikor csak akarja - akar tavolsagbol is az asztralsikon. Ennel sztem nem sok sotetebb dolog letezik.
8. Vajon miert nem hangzott el egyszer sem, hogy az egeszet az Illuminati kontrollalja? Meg egy "aprosag", ami kimaradt. Jaaa, tudom mar, azert nem hangzott el, mert nem akarjak, hogy a nezo tudjon a terveikrol, hoppa, hogy is felejthettem ezt el:-)
9. Az a sok nap/fold imadas azert volt, hogy szokjuk az uj szervezett vilagvallas gondolatat, ami mendenfele New Age dologbol fog osszetevodni, pogany -es termeszetvallasokbol, amikkel fel akarjak valtani a zsido-kereszteny vallasokat.

A film vegso uzenete, hogy a jedikre van szukseg, szinten arra hivatott, hogy amikor majd nem is olyan sokara eljon az a nap, mikor megszunik a vilag ahogyan eddig ismertuk, az emberek konnyen fogadjak el, hogy militaris erok elme-kontrolja es egyaltalan, kontrollja alatt kell elniuk. Sot, valojaban a New World Order szellemi sikon akar gyozni. Az embereket szellemileg akarja rabszolgasagba taszitani, hogy fizikai haborut mar ne is kelljen vivni. Ezert csinaltak ezt a filmet is. Felelmetes a sok "szeretet", "pozitiv felfogas" es egyeb feny-asszociacio miatt, amit beletettek elfedni a rendkivul sotet es negativ szandekaikat. Az egyik legfontosabb jelenet amikor EM es GC kitikkadva fekszenek es meghalljak a kecsket, es amikor kovetik, a kecske elvezeti oket a vizhez, sot meg egy helikopter is jon, tehat a kecske a szimbolikus megmento. Ez kulonosen sotet jelentosegu. Azt uzeni: kovesd a kecsket (A kecske Lucifer/Baphomet jelkepe), es a kecske (ordog, Lucifer) elvezet teged az elet vizehez es megment. A lenyeg, hogy "kovesd a kecsket". Aki ezt latja, majd tudni fogja azt is, hogy nem kell kovetni a "kecsket", es a "kecske" barmennyire is szeretne mast hazudni/sugallni, az elet vize akkor is Istentol szarmazik, nem tole:-P

***SPOILER VEGE***

Undorito film, tenyleg. Inkabb nem is adok ra pontot, mert NEM a rendezessel volt bajom, hanem a szubliminalis uzenettel. Ezek tenyleg nagyon beindultak. Csak azt sajnalom, hogy GC elvallalta ezt a szerepet. Nem tudom, hogy tudja-e, mi van emogott az egesz film mogott, de ha igen, akkor sajnalom, hogy o is bedolt az NWO-nak.
10/10
Prutti 2010 ápr. 06. - 20:32:59 10/10
(54/159)
Hát ennél a filmnél ki kell kapcsolnod az agyad... :D
Nem tudom, hogy George Clooney-t hogy vették rá a szerepre de én néha már sírtam.
Elmebeteg egy film, nem fog mindenkinek tetszeni, nekem bejött. :)
10/10
portponthinnye 2010 ápr. 06. - 12:36:49 10/10
(53/159)
"szvsz" = "SZerény Véleményem SZerint" - dehát nem mindenki születik együtt az Internettel, ugyebár... ;)

Spacey: Azért írom/írtam ezt, bár élvezem sok filmjét, lassan úgy éreztem az idõk során, h azért kap egyre unszimpatikusabb szerepet, mert nem a szerepet kell neki alakítania, hanem úgy látják, h ez a szerep illik egyre jobban hozzá. Valahogy van számomra némi taszító a jellemében és amikor ki akarom élezni a jellemrajzát, az ebben az egy szóban összesûrûsödött, hogy "szar".
10/10
Ngelina 2010 ápr. 06. - 11:28:23 10/10 Előzmény Adamo
(52/159)
ez nem kritika. ez csak vélemény :)
10/10
Ngelina 2010 ápr. 06. - 11:27:18 10/10 Előzmény portponthinnye
(51/159)
a helyedben hozzátettem volna, hogy "szerintem".
Ülne.
10/10
Ngelina 2010 ápr. 06. - 11:26:10 10/10
(50/159)
Hát, ez a film nem böszméknek készült, az biztos...

akinek az Apárda ütök-féle humor jön be, az nem fogja ezt élvezni.
aki a kissé szubtilisebb humor felé hajlik, az igen.
mert sajnos itt ész kell megérteni a poént, nem tolják az arcodba.
1/10
boszme 2010 ápr. 06. - 10:02:31 1/10
(49/159)
Nézhetetlenül szar. Alig vártam, h vége legyen.. :S
Sajnálom az idõt meg a pénzt amit erre fordítottam! 1/10
10/10
offtopic
Gabriella54 2010 ápr. 05. - 21:47:03 10/10 Előzmény portponthinnye
(48/159)
Neked sz@r színész, szerintem remek és ezzel a véleményemmel nem állok egyedül.
Egy Oscar még "becsúszhat" véletlenül, kettõ már kevésbé :)
5/10
Trombi 2010 ápr. 02. - 14:10:23 5/10
(47/159)
Hát PPH, sajnálom, h ilyen rossz véleménnyel vagy Kevin Spaceyrõl! Nem Te osztod, szerencsére, a szerepeket, de ez a film, bármilyen intellektuális humorral teli volt, ahogy itt olvastam egy kommentben, nem volt lég szórakoztató... Én hibám, h minek ültem be akkor, de kár, h ez lett a filmbõl, ami...
weekthor 2010 ápr. 02. - 13:09:30
(46/159)
Sziasztok!

Szerintem elbûvölõ (sic!) kis film volt, amelyet sok okossága ellenére sem kell túldimenzionálni. Nem egy Taxisofõr, hanem egy kedves hollywood-i film néhány apró mondanivalóval.

Hadd legyek egy picit illetlen! Bõvebben itt énekeltünk róla:

http://budapestkave.blog.hu/2010/03/24/premier_elott_lattuk_a_kecskebuvoloket
pacino96 2010 ápr. 02. - 11:40:38
(45/159)
Azért abban nem értek veled egyet, hogy kevin Spacey szar színész,mert szerintem nem véletlenül kapott 2 Oscar-díjat.
10/10
portponthinnye 2010 ápr. 02. - 09:15:03 10/10 Előzmény Gabriella54
(44/159)
Kevin Spacey alapból szar színész szvsz, még szinkronhangnak se volt jó a Moon-ban. Amolyan "mindjárt megduglak" hangja van, amitõl áll a szõr a hátamon.

Ellenben ha hihetünk a hidegháborús õrületnek, akkor én elég sok realitást látok a sztori "régi vonalán" - a mostani történet a sci-fi hozzá és az gyengíti le az egészet.

Örök szabály: ha az író nem tud elég jól hazudni, akkor ne is legyen író. Hamar kiderül, melyik történetet lehet elhinni, még akkor is, ha csak részben igaz.
10/10
Gabriella54 2010 ápr. 01. - 12:37:44 10/10 Előzmény picassol23
(43/159)
Hencivel értek egyet, nem árt, ha ismered a színészek korábbi munkáit (pl. a jedi lovagok sem véletlenül kerültek bele a történetbe)
Tökéletesen rávilágított a háború értelmetlenségére, az amerikai vezetés korlátoltságára, emellett még szórakoztató is volt - bõven 10!
Clooney és McGregor kiválóak, minden gesztus, mozdulat a helyén van.
Ráadásul Kevin Spacey fenomenális, olyan, amilyen lenni akar: ha akarja, utálod, ha akarja, a tûzbe mennél érte. Mondjuk itt az elsõ változat jött be, de az nagyon!
10/10
offtopic
Anditos 2010 márc. 31. - 12:55:17 10/10
(42/159)
Legjobb, ha te magad deríted ki, mi az "igazság". Én is azt fogom tenni. :-)
Poohikan 2010 márc. 31. - 12:51:19
(41/159)
Ajjaj, reméltem a fórum ad támpontot, megnézzem é avagy sem, de be kell valljam, nem lettem okosabb, gyalázás:dícséret 1:1!
maukaar 2010 márc. 31. - 09:13:04
(40/159)
Nem tudtam hogy kínomban nevetek rajta, vagy tényleg. Alapvetõen nem lenne rossz maga a filmötlet, de az utolsó egyharmada tejesen szétcsúszott, totális értelemtlenség. Mintha a forgatókönyvíró a felénél bevett volna egy marék gyógyszert megküldte whiskivel és lesz ami lesz alapon firkált valamit(Ugyanezt éreztem a dolgok állása címû film kapcsán is. Nemtörõdöm módon visszavezette a sztorit a legbanálisabb hülyeségbe). Manapság már csak elkezdik a történetet, ritkán fejezik be hasonló lendülettel sajnos.