1/10
Naphinel 2019 júl. 18. - 17:30:38 1/10
(24/44)
Spoiler!

Oké, ott hagytam abba, hogy ELLIEt üti el a kamion. Röhej.

Eddig is egy semmi film volt, telis-tele ostobaságokkal és valami felszínes marhasággal (a könyvhöz képest semmi), de ez vicc.

Röviden:
1. Hogy a vérbe lett Eileenből Elinor és kilenc éves??? :D Oké.
2. Megvan a film legbénább és -haszontalanabb mondata: "A Föld itt savanyú" - ez MI a fraannc?! A Pascow-s jelenet jó is lehetett volna, csak épp totál semmitmondó lett, nulla konkrétummal.
3. Louis egyből elmondja Rachelnek Church halálát, holott pont az volt a lényeg - és utóbb ezért tudta Gage-et is visszahozni -, hogy NEM VOLTAK OTTHON. Kíváncsi vagyok, mit mond, ezek után, hogyha Church visszatér. Béna.
4. Éttellift? :D És hogy megy el odaáig a béna, tehetetlen Zelda? Jézusok, akkora ökörséget.
5. Persze a macskát itt is vadnak állítják be, holott a könyvben csak lassú és eltompult lett, meg oké, gyilkolt, de az embereket nem bántotta. És Jud azért is merte felvinni oda, mert tudta, hogy nem fog ártani senkinek, hisz az ő kutyája is ártatlan maradt (persze, áh, itt neeem, már eleve gonosz volt az a "Mafla".)
6. Komolyan a pelenkás Gage-nek jelenik meg Pascow? OMG, ez de gáz.
7. és itt Ellie hal meg???

Nos, lényegében a fő dolgok maradtak ki, amik a MIÉRT-ekre adnak választ.
Ellie hisztériás rohama Church lehetséges halálán (amiért végülis Jud és Louis visszahozzák a macskát, Rachel hisztériás rohama, Jud és Louis jóbaráti kapcsolata, Ellie megérzései és álmai Pascow-ról, de az, hogy Ellie hal meg... szánalmas.

És a további 50 percben meg gondolom hülye öldöklés lezs, merthogy Ellie előbb meghal, mint egy óra.
Zahire 2019 júl. 05. - 23:18:48
(23/44)
Egy jó és izgalmas , félelmetes történetből készítettek egy - talán nem túlzok - dögunalmas filmet.Ráadásul remaket.Míg az első tényleg jó volt, és valóban félni lehetett tőle, ebben a mostaniban semmi feszültség, a sztori primitívvé degradálódott, és az eredeti történetet még jól ki is tekerték / egyébként a visszatérő kis genyó ereje már inkább nevetséges, mint ijesztő / és, hogy még rontsanak rajta, mindezt megfejelték egy már sci-fikből ismert, és ezért már sablonos befejezéssel.
2/10
JumpingJackFlash 2019 júl. 04. - 13:31:38 2/10
(22/44)
Egy marha nagy erőlködés az egész, hogy megőrizze az eredeti művet is (a könyvet), de különbözzön is a '89-es filmtől. Nem vágom, mi értelme volt ezt újra megcsinálni, ha az alkotóknak nulla gondolata volt az eredeti műről. Nagy jóindulattal 3/10.
k11zoltan 2019 júl. 03. - 21:55:04
(21/44)
Pár újítás volt benn, amúgy közepes.
6/10
ADQ 2019 júl. 03. - 13:39:33 6/10
(20/44)
Aki eloszor látja, annak még el is hiszem, hogy tetszik. Még gyermekkoromban láttam a régit, de egy emléke megmaradt spoiler: akhilesz vágás. A régiben sokkal gusztustalanabb és durvább volt. Lehet csak a 20 év szépíti meg, nyomasztóbb és félelmetesebb filmre emlekszem, mint ez.
3/10
User Friendly 2019 júl. 03. - 01:56:54 3/10
(19/44)
Vártam ezt a filmet, az előzetes alapján akár jó is lehetett volna, de megint csak beigazolódott, hogy ötlet nélkül és nulla kreativitással semmi értelme nincs egy remake-nek.
Borzalmasan erőltetett és unalmas az egész. Az eredeti verzió 30 éves és még mindig sokkal ütősebb. Ezen egy pillanatig nem tudtam izgulni.

A vége, amikor a halottak gyilkolják és temetgetik egymást, inkább röhejes volt, mint félelmetes, de ez mondjuk nem volt egy rossz ötlet. Hogy valami jót is mondjak, az utolsó jelenet, amikor az egész halott család Gage-et nézi a kocsiban és Church a motorháztetőre ugrik, egy jó lezárás volt. Kár hogy előtte végig kellett szenvedni a filmet :)


6/10
Antal Forgács 2019 júl. 01. - 18:01:23 6/10
(18/44)
Hát nem voltam odáig meg vissza tőle. Talán azt mondanám, hogy a régi verzió jobb volt.
6/10
nikato 2019 júl. 01. - 16:25:50 6/10
(17/44)
Végül is ijesztő volt, de nem volt valami jó. Eleve sok jelenet ugyanaz volt, mint az eredetiben, remake tudom, de ennek mi értelme? Akkor már csak az eredetit nézem... nem de? Bár volt benne több csavar.
De, hogy még a Ramones zenéjét is belerakták a végén cover verzióban, hát kész....... :D KICSIT SPOILER: Amúgy ijesztgetésileg még mindig Zelda vitte a prímet, nekem az eredetiben is Ő + Gage. SPOILER VÉGE
RTommy9 2019 jún. 30. - 18:54:32
(16/44)
Egyáltalán nem tetszett, baromság és beteg egy film! 3/10 semmi több!
4/10
pihes 2019 jún. 30. - 14:35:34 4/10
(15/44)
Miközben néztem, már vártam is a végét!

4/10
3/10
Gaddemon 2019 jún. 28. - 14:31:49 3/10
(14/44)
Nagy kár volt ezt leforgatni. De legalább a cica aranyos benne.
6/10
lotto 2019 jún. 25. - 19:24:15 6/10
(13/44)
Kisgyerekként az eredeti '89-es eléggé odavert! Mint ahogy a többi régebbi Stephen King filmadaptációk is jók! Ez nekem félig meddig tetszett.
SPOILER: Nagyon hiányoltam azt a részt mikor vissza sztoriznak, milyen volt mikor egy fiatal indián katona srác tért vissza a temetőből.:) Amúgy összességében nagy meglepetés volt, hogy itt nem a kisgyerek halt meg hanem a nővére...! Elment egynek, nade a vége...:/ tipikus Remake feeling. NEM eredeti ötlet. 10/6. Ha nem láttam/olvastam volna az originalt, akkor 7-8 talán.
10/10
Isti1991 2019 jún. 05. - 22:59:26 10/10
(12/44)
10 pontot adok rá, de az eredeti sokkal jobb. :)
Mondjuk az AZ-nál viszont részemről az új jobb. Az eredeti unalmas... :)
6/10
napleon 2019 ápr. 25. - 10:40:50 6/10
(11/44)
nincs benne sok feszültség, izgalom
inkább unalmas a film, a főszereplőnek meglepően jó a tekintete a horror filmhez, csak nem ehhez
6/10
Katalin93 2019 ápr. 12. - 20:56:13 6/10
(10/44)
Az eredeti filmet többször láttam, mikor meghallottam, hogy remake készült el is mentem a moziba megnézni. Elég nagy csalódás volt, mikor véget ért az első gondolatom az volt, hogy ez nem remake, hanem paródia volt. Az alapsztori ismert, vannak benne változtatások , amiken elgondolkodik az ember, hogy ez meg mégis minek kellett? Még a feléig le is köti a figyelmet, vannak benne ijesztő jelenetek, de onnantól, hogy elássa a gyereket végképp paródiaként hat, értelmetlenné válik. A vége is egy baromság. Otthon egy unalmas délután egyszer érdemes megnézni, hogy "na ilyen is van", de moziba felesleges rá pénzt és időt pazarolni.
Túrin 2019 ápr. 12. - 19:16:03 Előzmény tobywong
(9/44)
Az első film teljesen rendben volt. Nyilván lehetett volna jobbat csinálni egy akkori A-fimes költségvetéssel, de ami kellett, benne volt.
Itt gyakorlatilag a kárhozatra ítélt szereplőt változtatták meg a legártatlanabbról, akinek az értelme még éppen nyiladozik, és fogalma sincs életről-halálról, egy egoval, öntudattal rendelkező gyerekre. Hát kösz, nem kell remake, ha ez ezzel jár, és nem, nem kell nyakonönteni valami orránál fogva odarángatott gyerekrítussal, aminek semmi, de semmi köze az egészhez, amiről King sztorija szólni akarna.
Szóval igen, tudom, tudni vélem, mi "ebben" a lényeg (mire is irányult a kérdéses? az eredeti sztorira? másra nem is lenne nagyon értelme kérdezni), mit boncolgatott olyan szinten King, ami már gyakorlatilag zsigeri szinten fájt nekünk.
7/10
Antal Kellner 2019 ápr. 09. - 23:51:12 7/10
(8/44)
Picit vegyes érzéseket hagyott bennem. A 89-es verzióhoz képest,itt tényleg sokat dob a filmen hogy jó színészi alakításokat láthatunk. Engem (pedig többször láttam az eredeti verziót) nem zavart volna egyáltalán ha a sztorit nem bolygatják meg.Kivéve,azt hogy itt a nagyobbik gyerek hal meg,mert az valóban javított a filmen. De a végét sajnáltam,hogy megvariálták. Nekem addig 10-10 pontos volt,amíg az anya,vissza nem jön a kis kölökkel,szembesülve a helyzettel... utána nem tetszik, sőt a befejezés sem. Ami itt jobban tetszett,az az anya vissza emlékezései,látomásai a beteg nővérével kapcsolatosan. Illetve pár apróság... például a 89-esben ahogy hintázik a kislány veszi észre az erdőbe vezető ösvényt (jobb volt) illetve,az amit tényleg apróság.. hogy ott többször lehetett hallani, az elszáguldó kamionok hangját,ami szinte már nyomasztó volt.. de megmaradt. Mindent összevetve,ajánlom a remake-et is,mindenképp. 10/7 részemről.
1/10
Trevor Belmont 2019 ápr. 05. - 21:04:03 1/10
(7/44)
Normát megemlítette ... az eredetiben nem volt benne. De a kisfiú ... nem lövöm le a poént, eléggé kitekerték.
4/10
loserock 2019 ápr. 05. - 07:41:28 4/10
(6/44)
Szerintem megosztó film lesz. Vannak egész jó néhány perces jelenetek és több helyen jó beállások. A baj, hogy ezeket igazából már láttuk a trailerben. És van egy csomó közhelyes rész, változtatások a korábbi filmekhez képest a sztoriban, néhány “fordulattal”, amik hát... Biztos többen szeretni fogják ezeket, szerintem komolytalanná, amolyan tipikus 2019-es slasher-ré teszik a filmet. Az utolsó fél óra szinte olyan, mintha egy új Horrorra akadva filmet néznénk.

Kis spoiler és teória:

Érdemes visszanézni az utolsó trailert a film után. Van egy-két képkocka, ami a filmbe nem került bele. Egy ilyen, amikor a film elején látott álarcos gyerekek éjszaka állnak egymás mellett a temetőben, és mintha a középső már a halálból visszatért Ellie lenne. A film végére ugye “a zombi bosszújaként” Ellie és Church elintézik, hogy az egész család élőholt legyen. De ebbe belegondolva, mi van akkor, ha ez már a sokadik eset a környéken? Gyakorlatilag alig látunk embereket a film alatt, akik épek és egészségesek. Mi van, ha az eredeti terv az volt, hogy már évek óta megtelt a kisváros a temetőből visszahozott emberekkel, akik “köztünk élnek”? Például a gyerekek álarcos menete lehet, hogy valójában élőholtakból állt volna? Ellie is a visszatérés utáni első jelenetben felvette az álarcot. Szóval játszunk el a gondolattal, hogy “nem ugyanúgy térnek vissza”, de ebben a filmben önállóak és életképesek, még cinikusan viccelődnek is, csak a haláluk traumatizálta őket. És ha így van, akkor 1-200 év alatt a helyi lakosok fura dolgokat művelhettek.
Azt gyanítom, ez lehetett az eredeti forgatókönyvben, csak a stúdió vagy a tesztvetítések ezt elkaszálták.


pietro73 2019 ápr. 04. - 22:46:06
(5/44)
Tetszett... Kimondottan jó kis remake lett. Nekem kellemes meglepetés a film, jól van adagolva, sokkal rosszabbat vártam, de ebbe most nem nagyon tudok vagy akarok belekötni, úgyhogy mi a párommal jól szórakoztunk.