Téma: Kedves John!

5/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 29. - 00:43:03 5/10
(171/271)
Ohh Rejtõ...

Akkor viszont hatalmas baki...annyira utálom az amcsikat gondolták egy átlag amerikainak mindegy lesz, h németül vagy magyarul van a felirat egyik nyelvet sem értik...pfffff
5/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 29. - 00:34:01 5/10
(170/271)
Hú köszi az infót, bár kénytelen vagyok utána nézni, mert mindig komolytalankodsz:D
5/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 29. - 00:13:37 5/10 Előzmény PubiPotter21
(169/271)
Szerintem is különös szépség.
5/10
brrrrrrrrr 2012 febr. 29. - 00:08:09 5/10
(168/271)
Volt egy érdekes dolog a filmben...elvileg a pasi németországban állomásozott és odement egy helyhez, h a tévében néze a híreket...amikor is arra lettem figyelmes, h az van kiírva, h "Tigris kávéház" elég meglepõ volt, de nem vágom, h mi erre a magyarázat.
5/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 23. - 16:17:40 5/10 Előzmény Zoya hercegnõ
(167/271)
SPOILER

Elárulnád, h miféle nehézségei voltak a tengerparton élõ fiatal, gazdag lánynak, azon kívül, h élete szerelmére kellett várnia?

SPOILER vége
5/10
brrrrrrrrr 2012 febr. 23. - 16:15:19 5/10
(166/271)
SPOILER

Hát nekem nagy csalódás a film, fogalmam sincs mit vártam, de ezt biztosan nem...hozámenni, akárkihez, csak mert baromi türelmetlen, miss picsuka...hát szánalmas...komolyan mondom ekkora trét...megbeszélik, h hosszabbítson a srác, a lány döntése, majd rá nemsokára még csak nem is jelentkezik...és végül hozzámegy egy idiótához, akit nem is szeret csupán terézanyai gondoskodásból...hát elég ritka az igaz szerelem, de ha valaki ilyen könnyen eldobja, az meg sem érdemli, az egészen bizonyos. Nagyon remélem, h a film végén, max. mint barátok találkoztak, mert a srác sokkal többet érdemel.
Kicsit Számkivetett utánérzés az egész, de az azért ezerszer jobb...és fájdalmasabb, ez a szitu inkább idegesítõ, egy könycseppet nem tudtam ejteni, egyszerûen mélységesen sajnáltam a srácot, h egy ilyen idióta p@csával hozta össze a sors.
általában feminista nézeteket vallok, de vannak ilyen menthetetlenül érzéketlen nõk, halál rájuk!

Spoiler vége

10/5
offtopic
timi girl 2012 febr. 23. - 01:27:55
(165/271)
Nagyon jó film, rám nagy hatással volt.

SPOILER
Több helyen különbözõ véleményeket olvastam a film végével kapcsolatban. Én sem tudom biztosan eldönteni, hogy John és Savannah újra együtt vannak-e a végén. Lehet túl nyálasnak tûnik, de én remélem, hogy igen. :) Számomra úgy lenne teljes a történet.
10/10
honey1985 2012 febr. 20. - 09:29:43 10/10
(164/271)
Szerintem az egyik legjobb könyv és film, amit valaha olvastam és láttam. A filmet vagy 6-szor megnéztem, de egyszer sem bírtam ki sírás nélkül. A könyvvel ugyanígy vagyok. Még jó párszor elolvasom az biztos.
10/10
Zoya hercegnõ 2011 dec. 20. - 18:01:56 10/10
(163/271)
SPOILER film/könyv:

A könyvben Tim nem volt beteg, amikor feleségül vette Savannah-t. Másfél év múlva diagnosztizálták nála a rákot, amikor már házasok voltak. Savannah azért ment hozzá, mert Tim szülei autóbalesetben meghaltak és mindketten egymás támaszai lettek az egyedüllétben és a nehézségekben.
10/10
Zoya hercegnõ 2011 dec. 20. - 17:58:06 10/10
(162/271)
Szerintem az egyik legjobb film/könyv a romantikus dráma kategóriában. Többször megnéztem/elolvastam már és még egyszer sem ment sírás nélkül. :)
Akik azon a véleményen vannak, hogy összejöttek a végén, azoknak írom:

SPOILER:
A film utolsó jelenete alapján úgy tûnik, de a könyv másképp fejezõdik be és talán dobott volna a filmen, ha meghagyják eredetiben, mert nagyon szép és megható. John mindenrõl lemond a szerelme miatt és rájön, hogy Savannah boldogsága fontosabb számára, mint a sajátja. Ezért segít Tim gyógyulásában az érmékért kapott pénzen, és a könyvben nem 2 hónapig vannak együtt, hanem utalás van arra, hogy Tim teljesen felgyógyul és még sokáig élhet.
Az epilógus nagyon szép.. itt írja le, ahogy 1 év múlva teliholdkor John nézi õket és éjjel Savannah kimegy a házból a holdat nézni, mint régen. Vagyis hogy attól függetlenül, hogy boldogan élnek Timmel, sosem felejti el az elsõ szerelmét, ahogy John sem õt.
Lényegében John áldozathozataláról és a lelkében történt változásokról szól minden, és hiába nem happy end-del ért véget, egy nagyon megható történet.
SPOILER VÉGE

A színészek is nagyon jók voltak, Richard Jenkins pl. zseniálisan alakítja az Asperger-szindrómás apát.
Kevés olyan film van, ami szinte egyenértékûen jó a könyv-változattal, még ha némi változtatást bele is tettek.
Nekem 10/10, az egyik kedvencem. :)
sanches 2011 dec. 19. - 21:44:52
(161/271)
Szerintem aki más véget várt volna ettõl a történettõl, az az egész filmet nem értette.
Ennek így kellett lennie, ahogy történt, nem véletlen, hogy Nicholas Sparks írta a történetét.
Az eleje sablonosan indul, de a végére teljesen megváltozik.Ha belegondolunk a szereplõk helyzetébe, mi is azt tettük volna.

Ha belegondolunk, hogy mi lett volna ha...
Ha Savannah elhagyja Timet, és Johnnal marad, elõször is magára hagy egy rákos beteget, és a fiát, amit valljuk be nem sok jóérzésû ember tudna megtenni. Másodszor pedig, ha elképzeljük õket a szürke hétköznapokban, az egész unalmassá válik, összeházasodnak, élnek veszekednek, és pár év múlva már nem lesz meg az a ragaszkodás, az a szerelem. Minden komolyabb hangvételû mûben, ha belegondolunk, sose lesz happy end. Mivel nincs boldog befejezés. Csak a romantikus vígjátékokban, és a mesékben van ilyen, aki arra vágyik nézzen azt.
Ennek így kellett történnie, ahogy történt, szerintem tökéletes vége lett.

Bár nekem a közepén kicsit unalmassá vált a film, mégis 10 pontot adok. Aki megérti és átérzi a filmet, annak nagyon különleges élményt nyújt.:)
10/10
Emanuella 2011 nov. 12. - 03:01:13 10/10
(160/271)
Nekem nagyon tetszett a film, bár ott elvágnám a történetet, hogy John visszamegy katonának...Szerintem az azt követõ rész kissé kusza volt. Számomra nem volt teljesen világos, mire fel volt jó ez a hatalmas önfeláldozás és önmarcangolás...Mindenesetre ettõl eltekintve teljesen jó film, és érdemes megnézni!
9/10
ilovedogs 2011 szept. 21. - 20:41:35 9/10
(159/271)
Nagyon szép film!A színészek nagyon jól játszanak...de szerintem a rendezõk picit elnézték, hogy eltelik a filmben kb. 10 év és a fõhõsök semmit nem öregszenek:)))Ezt leszámítva tetszett!
SPOILER:azt mondjuk nem értem,hogy azért mert valaki rákos lesz miért kell hozzámenni...ezen lehetett volna még finomítani,na mindegy...film:)
4/10
Mike088 2011 aug. 29. - 02:22:26 4/10
(158/271)
Nem adott semmit. Tipikusan a dejóképûsrác nem is kell csinálnia semmit már akkor is elolvadok szindrómában szenvedõ sóvárgó nõk filmje.
10/4.
4/10
Mike088 2011 aug. 29. - 00:25:51 4/10
(157/271)
Hát kicsit megijedtem mert imdb-n jóval alacsonyabb az értékelés és a kritikák se valami jók de mindjárt nekiállok aztán kiderül......
süsückeee 2011 aug. 25. - 14:49:20
(156/271)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz, ez nem simán a szerelembeesés-összeveszés-kibékülés sorozatáról szól, ez tényleg más film volt. Én ma láttam elõször, de vagy 6x elbõgtem magam rajta, pedig én aztán nem vagyok nagy sírós. Beleszerettem ebbe a filmbe, tökéletes fõszerepek, mellékszerepek, tökéletes rendezõ :)
SPOILER
Az tényleg durva volt, h Timhez ment hozzá. Nekem még az is nagyon durva rész volt, mikor Savannah írt Johnak, h nem bírja nélküle... és h hozzá ment máshoz. Hát még az amikor az apjától búcsúzott... A végérõl kicsit hiányzott az, h nem mutattak még valamit róluk.
SPOILER VÉGE
10/10 Tökéletes volt! :) ♥
10/10
lillyy.cat 2011 aug. 24. - 20:32:25 10/10
(155/271)
AZ EGYIK KEDVENC FILMEM! Szerintem nem véletlen, hogy a legszebb filmek eredetileg könyv formában íródtak, és csak aztán filmesítették meg ezeket.
***SPOILER***
Channing Tatum karaktere szerintem kicsit a 'furcsa srác'-karakterre hajaz. Magának való, szótlan.. vagy lehet, hogy csak azzá tette az élet; de amúgy számomra vonzó a személyisége. Eleinte nem tudtam, mi fog kisülni Johnból, de lassan kiforrott a srác. Nekem nagyon szimpatikus volt, Channing-et alapból szeretem, jól áll neki a 'kemény fiú'-stílus. A meghatározó szerelmes jelenetek (pl. amikor az épülõ házban vannak, elered az esõ és elcsattan az elsõ csók vagy mikor Johnéknál "játszanak" és Savannah elbújik a gardróbban) fantasztikusra sikeredtek, 100% romantika és szenvedély, EGYÁLTALÁN NEM CSÖPÖGÕS! Számomra olyan volt, mintha Amanda és Channing valóban szerelmesek lennének... ezek szerint nagyon jól játszottak együtt, teljesen össze voltak hangolva. Savannah döntése, hogy hozzáment Tim-hez, szívfacsaró volt!
***SPOILER VÉGE***
Nagyon tetszik, hogy nem csak a megszokott szerelembeesés-elválás-szomorúság-újraösszejövés-happy end az egész. Vannak benne nagyon elgondolkodtató jelenetek!
Na most, én amikor elõször láttam, legalább 5x sírtam rajta.. azóta kb. 10x néztem meg újra (annyira tetszett!), és ez a szám csökkent, de még mindig el-elpityeredek rajta. Az egyik legszebb film, amit eddig láttam! ÉRDEMES MEGNÉZNI!
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 04. - 15:18:12 Előzmény PubiPotter21
(154/271)
Hát ha biszex szemmel akarnám nézni, nekem akkor se jönne be, csatlakozom az elõttem szólóhoz. Szerintem izlések és pofonok. Engem kimondottan taszit a külseje és az arca is. Nem szeretem a szõke nõket. Én más tipusu nõket tartok szépnek, ahogy gondolom vagyunk jó páran igy ezzel magamon kivül is. Ahogy nem minden pasinak sem jön be. Ez van.
10/10
diusletoltes 2011 júl. 04. - 15:10:47 10/10 Előzmény gabriella_
(153/271)
Ma újra megnéztem a filmet! Szerintem összejöttek a film végén, vagyis én úgy gondolom!
SPOILER
Mikor a film végén megölelték egymást mosolyogtak, meg olyan hosszantartó "mély" ölelés volt illetve John biciklivel jött, mely jelentheti azt, hogy hosszan távon marad, különben kocsival ment volna, nem? És otthoni ruhában volt :D
SPOILER VÉGE
Ez csak az én véleményem, én így tudtam elemezni a filmet, de egy biztos 10/10 pont jár a filmre!!! :)
10/10
gabriella_ 2011 júl. 02. - 15:22:07 10/10 Előzmény Képkockaördög
(152/271)
"Filmmûvészeti" szempontból mi lett volna szerinted a helyes befejezés?
Értem én, hogy neked a kivitelezéssel van gondod, de az is tökéletes volt, mert jelen esetben nem lehet függetleníteni a kettõt.

Nem akarok senkit sem kioktatni és megmondani a "tutit", de a film végének megértéséhez szüksége van bizony megélni, átélni egy-két olyan dolgot, amikor igazán és õszintén megértetted és átélted, hogy honnan ered a "meghasad a szívem" mondás... Nem elég ennek megértéséhez maga az életkor, vagy akár maga a tapasztalat, a kettõ együtt kell ehhez és harmadiknak a tapasztalásból történõ tanulás (enélkül az elsõ kettõ nem ér semmit) .
Ész kontra szív: egész életünk legnagyobb és állandó csatája, ami adott esetben a legnagyobb szomorúságot eredményezheti, még ha "helyesen" is döntesz.
Ettõl függetlenül nem élsz át folyton, tûzijátékot a személyes történeteid végén, nem lesz mindennek a vége happy end vagy éppen óriási dráma, az élet pedig egyetlen másodpercre sem fog megállni, történjék bármi veled, kegyetlenül halad tovább.
Egyszerûen lezárul egy szakasz, s a következõ pillanatban kezdõdik egy újabb. Levonod a konzekvenciákat és ha hajlandó vagy rá tanulsz is belõlük, majd tovább lépsz, hogy újabb tapasztalásokat szerezz, hogy megtaláld a boldogságodat (mert lehet ragozni, hogy kinek mi a fontos az életében, ha nem találja meg azt az embert, akit szerethet, akivel osztozhat az érzéseiben, akkor kitörölheti a hátsóját azzal, amije van, legyen az bármi).

DE (!!!) ha jelen történetrõl beszélünk, akkor ennél igazibb és drámaibb nem lehetett volna a vége:

Létezik olyan lelki fájdalom, ami annyira mély és erõs, hogy már szinte fizikálisan is fáj - ilyenkor nem feltétlen zokogsz, nem feltétlen mutatod ki, de attól még benned van, és mindent megtennél azért, hogy elhagyjon ez az érzés. A lány is ezt élte át, de ettõl az idõ még haladt elõre, az élet folytatódott, és neki azt kellett tennie,amit.
Aztán egy idõ elteltével elkezded feldolgozni a döntésed következményei által okozottakat. Lezársz egy olyan szakaszt az életedben, amirõl azt kívánod, bárcsak megtehetted volna, hogy a szívedre hallgatsz, de tudod, hogy a döntésed helyes volt, még ha fájdalmas is. Így a fájdalom feldolgozása után tovább tudsz lépni, és engedni tudod azt, hogy folytatódjon az életed , amiben aztán "bármi" megtörténhet - a kávéház, az ölelés pontosan ezt szimbolizálta.
Két ember, akik mindig is szerették és szeretni fogják egymást, de akik már annyi mindenen keresztül mentek, akik már soha nem lesznek ugyanazok, mint annak elõtte - õk ölelték meg egymást ott és akkor. Mosollyal az arcukon, de a legbensõbb, legmélyebb érzésekkel, olyan szorosan, amennyire az lehetséges. És mellékes, hogy lesz-e folytatása kettejük közös történetének. Nem ez a lényeg. Van ilyen. Ezért tökéletes a film befejezése.

De természetesen nem kell mindenkinek tessen.