10/10
semese 2008 ápr. 26. - 18:49:02 10/10
(143/523)
Imádom. sokkal több van mögötte annál, amit ált az elsõ megnézésre látnak benne az emberek.
eugénia22 2008 ápr. 17. - 09:18:48
(142/523)
Nagyon jó film.Csak, nem mindenki vesziészre,de mindegy.És nagyon jó film.
yoyo444 2008 ápr. 17. - 08:16:03
(141/523)
Jó pár évvel ezelõtt az én baráti körömben is népszerû film volt, de mostanában is szívesen megnézném...
eugénia22 2008 ápr. 16. - 19:17:55
(140/523)
Szerintem is,nagyon jó film.A kedvenc filmjeim, hosszú listáján, kapott is helyet.
Nightbeetle 2008 ápr. 16. - 18:03:17
(139/523)
Szerintem is marhajó film. Nagyon örülök hogy megnéztem, de tényleg. Nem egysablonfilm. -- Habármonjuk...ez hol thriller? [: inkább dráma. -szerintem.
trillárom 2008 márc. 12. - 15:27:20
(138/523)
Szerintem jó film.Vannak olyan alkotások,amiknek a története nem nagy volumenû,de a hangulata, a zene(pl.itt is)mégis megfogja az embert.
10/10
orsee_16 2008 márc. 01. - 13:47:38 10/10 Előzmény kisvV
(137/523)
Szerintem a "hálivúdi" filmeknek is lehet mondanivalója és ennek úgyszintén van..Nem hiába hal meg a végén Ryan..Tisztára életszagú a film és a hasonló karakterû embereket mint Katherine vagy Sebastian szerintem elgondolkoztatja..Nagyon betett a film amikor néztem,iszonyatosan durva,nekem is egyik kedvenc filmem.A szereposztás pedig a legjobb!
10/10
kisvV 2008 febr. 11. - 20:46:25 10/10
(136/523)
szerintem fenomenális film.
Yvette Bourne 2008 febr. 03. - 12:49:17
(135/523)
Azt hiszem a múlt héten volt a tv-ben a második rész. Elkezdtem nézni, de hihetetlenül idegesítettek a szinkronhangok, meg egy az egyben a fõszereplõk is, úgyhogy el is kapcsoltam.
Tegnap néztem meg az elsõ részt a barátnõmmel. Õ már látta, és ez a kedvenc filmje. Ódákat zengett róla, így valami nagyon jóra számítottam.
Az elsõ jó pontot a legelején kapta, de csakis a Placebo miatt. Onnantól kezdve, háááát... nem voltam elragadtatva tõle. Igazából nincs semmi baj vele, egy szórakoztató film. Viszont az elejétõl kezdve tudtam, hogy ki mit fog csinálni, és ez elég gáz szerintem egy filmnél. (Fõleg úgy, hogy nem láttam, nem olvastam semmi "elõzményt".) Magyarán szólva elõre megjósolható a cselekmény. Csak egy példa: az elején, amikor a srác megkapja a könyvet a pszichológustól, elõs mondatom ez volt: "Tuti kidobja az elsõ kukába." És lõn. Ez minden második jelenetnél így volt. Az pedig már szinte az elején világos volt, hogy nem lesz hepiend, vagy a srác, vagy a csaj meghal. A befejezés tetszett amúgy, megszívta a csaj, legalább a R.P. rajongóknak megvolt az elégtétel.
Az alakításokról csak annyit: R. P.-tõl még nem láttam filmet, tehát nem is tudom kommentálni. Egy biztos: én egy ilyen "rosszfiú" szerepét nem egy nyálas, bodros szõke hajú, kék szemû szépfiúra osztottam volna... (Elnézést az R.P. rajongóktól.) R.W.-tól csak a Dr. Szöszit láttam, és ez messze felülmúlta a tingli-tangli libát, mit ne mondjak... (Persze nem volt túl nehéz, ha meggondoljuk...). S.M.G.-t pedig csak a Buffy-ban láttam, és a kettõ alapján akár azt is mondhatnám, hogy csak rettenetesen idegesítõ szerepeket kap... Amúgy az alakításával nincs gond, szerintem õ játszott a legjobban a filmben.
Szex: persze, hogy tele van vele, a mai világban enélkül már semmit sem lehet eladni. Ezen szerintem nem kell fennakadni. Az meg, hogy a 16 éven aluliak is megnézik: még jó, a "tiltott gyümölcs" mindig édesebb. Szerintem egyébként egy olyan gyereket, aki normális nevelést kap, az ilyenek nem tudnak befolyásolni. Persze kérdés, hogy ki kap normális nevelést mostanában...
Nagyjából ennyi a véleményem a dologról. Nem egy "kultfilm", ahogy itt egyesek írták, de attól függetlenül nézhetõ, egy unalmas este eltöltésére például tökéletes. Nem kell minden filmben mély mondanivalót keresni szerintem, fõleg az olyanokban, amik Hálívúdból származnak...
Ennyi. ^^
10/10
xnikol93 2008 jan. 27. - 13:26:16 10/10
(134/523)
csak 1 szó: ALAP
deniel11111 2008 jan. 22. - 18:12:49
(133/523)
szerintem, ez egy kurva jó film és a pasi is
eugénia22 2008 jan. 10. - 09:40:08
(132/523)
Én már elég rég láttam kétszer.Már nem annyira emlékszem rá, de nekem tetszett (ezért néztem meg mégegyszer).Szerintem van benne, fõleg elsõ nézéskor egy olyan hangulat, hogy "ez egy beteg film" és mégis tinifilmnek hajaz.A történet átlagos, fogadáskötés aminek a vége természetesen szerelem lesz.Ha jól emlékszem van pár poén is benne, amik nekem tetszettek,és szerintem pár szét-szort poén, jól is jön a filmnek.A két nõi fõszereplõ szerintem jól ellett találva. A férfi fõszereplõ nem annyira.Ha a mondanivalót kéne firtatnom, hát nem tudom, van mondanivalója az biztos.Valamiért szerintem a cím is egyféle utalás.Hogy Katryn gazdag és mivel korlátlan hatalma van, bárkivel/bármilyen emberrel játszadozhat kegyetlenûl.Szerintem bemutatja,hogy az ember bizonyos helyzetekben, vagy bizonyos hatalommal rendelkezve, milyen és menyire kegyetlen tud lenni.Gyakorlatilag ûzhet egy kegyetlen játékot, akár puszta kefftelésbõl is, ahogy azt Katryn is tette.Volt egy jelent amikor Sabastiannal beszélget, és elmondja neki,hogy azt akarta,hogy mikor Sebastian elõszõr lesz szerelmes, még akkor is dróton rángathassa, asszem rávette,hogy hagyja ott Anettet.Szerintem, csak én szerintem, a film egy példa arra,hogy az emberi kegyetlenségnek tulajdonképpen korlátlan határai van, még ha csak unalomból is van ûzve.Szerintem az egész film telis- tele van kegyetlen játszadozással, mndenki minenkivel játszadozik és hallgat a másikra.Talán még az emberi navitás is szerepet kap benne, könnyû a szereplõket az orruknál fogva vezetni.Ez a kegyetlen játszadozás eléggé messzire is megy, mivel Sebasztián meg is hal.Üzenet összefoglalva: ne légy teljesen naiv, és ne bizz meg túl könnyen senkiben, minden ember tud kegyetlen is lenni, valamint a rossz is elnyeri a végén a büntetését (Ketrynrõl minden kiderûl) vagy valami hasonló(?).Asszem elmondtam amit akartam, ha nem akkor még megírom.
dark_angel 2008 jan. 04. - 19:09:47
(131/523)
annyit mondanék: alapmû :)
10/10
Kellcsy 2007 dec. 29. - 16:39:29 10/10 Előzmény menta
(130/523)
El is mondják a film elején, hogy De Laclos könyvének átdolgozása. A Veszedelmes viszonyok címû film pedig egy az egyben a könyv.
zszoltan 2007 dec. 22. - 15:24:36
(129/523)
Szerintem mindenkinek, aki mindkét filmet ismeri. Ha igaz, amit a topic-ban korábban olvastam, akkor ugyanannak a könyvnek az adaptációja mindkettõ. (Illetve 'Veszedelmes viszonyok' több is van.)
menta 2007 dec. 22. - 15:07:24
(128/523)
nem olvastam végig a hozzászólásokat, de csak annyit szeretnék kérdezni h nekem tûnt fel egyedül a hasonlóság a veszedelmes viszonyokkal. mert sztem ez annak az átdolgozása.
Deeds 2007 dec. 07. - 18:04:06
(127/523)
Most néztem meg a filmet elõször, és elsõ látásra a film hibátlan! Minden benne volt amire számítottam, még az is amire nem. De azoknak ajánlanám inkább a filmet, akik szeretnek élni, és kiélwezni az élet minden percét (még akkor is ha kegyetlen).
annita 2007 dec. 02. - 18:32:01
(126/523)
A "többet vártam"-ot úgy értem, h egy kis Sin City-feelinget az egészbe, csak egy nagyon kicsit, kéjgyilkost, vagy vérbosszút, ilyesmit. Tudom, h egy film nem ezektõl jó, de ilyen címmel valami nagyon alkothattak volna.
annita 2007 dec. 02. - 18:27:28
(125/523)
Kegyetlen játékok - thriller, ennyit ismertem belõle, mielõtt láttam, ja meg az Every me and every you-t, és így utólag többet vártam tõle, a cím és a mûfaj többet sugallt. Egész film alatt azt éreztem, h benne van a lehetõség, de mégsincs; a vége egyenesen össze van csapva, kár, h a közepén tudni lehetett, h vki meg fog halni. Olvasgatva a hozzászólásokat: a zene tényleg jó volt, Sarah Michelle Gellar szintén, Sebastiannal nekem speciel az volt a bajom, h van egy dettó ilyen típusú barátom, és nem hiszem el, h ha vki ilyen, akk ennyire hirtelen meg tud változni, h pont az 523. nõje az, akibe beleszeret, áhh... Mindegy, azért összességében nem rossz, de nem életem nagy filmje, az tuti.
10/10
Adina22 2007 nov. 23. - 23:23:33 10/10
(124/523)
Nekem is ez az egyik kedvenc filmem:)Nagyon szeretem még mindig!!