10/10
Perlanadal 2022 márc. 12. - 08:59:02 10/10
(49/49)
Ritka jó, fordulatos sorozat. Tele van izgalommal. A színészeknek Oscar-díjat adnék!
andorsan 2020 dec. 16. - 00:08:56 Előzmény Sorozatos
(48/49)
Egyetértünk! :)
Sorozatos 2020 dec. 11. - 20:52:47 Előzmény andorsan
(47/49)
Sok mindenbe igazad van amit írtál,de ha az embernek van idős,beteg hozzátartózója,akkor hozzá kell alkalmazkodni.Nehéz kb 14 órán át fenntartani a figyelmét valakinek,akit csak a sorozatok kötnek le,mert mozgáskorlátozott.Én már úgy vagyok ezekkel a sorozatokkal,hogy már csak hallgatom őket inkább,mint régen a rádiójátékokat.A Seherezádét én kétszer láttam,tv ben és neten.Már alig nézünk a tvben valamit.A saját készítésű műsorait nézze az aki csinálja.(ha fizetnének érte akkor se nézném,pedig kéne a pénz.a reklámokról ne is beszéljünk.)A Mexikói és Dél-Amerikai sorozatokat is megunták az emberek.Ezt a filmet ha már elkezdtük,befejezzük.
andorsan 2020 dec. 11. - 17:51:17
(46/49)
Nyáron, pechemre megnéztem egy részt, aztán kíváncsi lettem, hogy végig ilyen agyament-e az egész? Aztán voltam olyan hülye, hogy továbbra is néztem, akkor már azért, hogy miképp lehet ezt a sok baromságot összeszedni, és lezárni illetve befejezni egy ilyen filmet. Ordít róluk, hogy kilóra gyártják, és a tartalma rendes körülmények között kitenne, maximum , egy 2 órás filmet, ha nem arra lenne kitalálva dramaturgiailag , hogy a végtelenségig nyújtani, mint a rétestésztát. (De az legalább jó!):)
Az külön egy idegbaj, (ami, nyilvánvalóan szándékos) hogy senki nem akkor pofázik, amikor kellene. A lényeget, azt csak az ajtóra tapasztott fülekkel tudják meg, de „természetesen” a hétpecsétes titkokat mindig nyitott ajtónál, lehetőleg hangosan ordítozva tárgyalják meg! :)))
Logika sehol, semmiben nem található, és mindenki úgy viselkedik, ahogy normális ember SOHA!
Évtizedek óta hozzák be ezeket a szemeteket, hol Mexikóból, Venezuelából, most éppen a törököktől kapják a borzalmakat. Biztosan, akciós áron.
Azok a török sorozatok, amik jelenleg is mennek, (belepillantva néhány percre), az ember elborzad, hogy csak a bosszúállásról, a kínzásról, és az egymás gyötréséről szól! Remélem azért a világ nem ilyen. Még Törökországban sem!
A tisztesség kedvéért hozzáteszem, hogy azért egy(!) olyan török sorozatot láttam, amire egy kolléganőm hívta fel a figyelmemet, amire Oscar-díjat adnék, (ha lehetne sorozatra), a címe:
Seherezádé!!! Az egy teljes hihető, emberi történet volt, pedig voltak benne válságok, problémák, de minden tekintetben NORMÁLIS volt szemben, ezekkel a mostaniakkal. Néha bele-belenézek egy-egy új sorozatba, de max. félóra után látszik, hogy egyetlen percet is felesleges rá áldozni, nemhogy hónapokat! Ráadásul a neten is annyi értékes olvasnivaló, zene van, hogy az ember rájön: szemetet nem kell fogyasztani!
De a lényeg, hogy karácsonyi ajándékként a TV2 befejezi ezt a hihetetlenül ostoba sorozatot!
Remélem, ilyen hibát nem követek el többet! Csak hálát tudok adni azért, hogy nem az elejétől kezdtem nézni! Sajnos a televízió a szándékos elbutítás eszköze. Vigyázni kell vele! Csak óvatosan használjuk!
andorsan 2020 dec. 11. - 16:57:37 Előzmény Sorozatos
(45/49)
Ritka egy ostoba film!
Sorozatos 2020 dec. 09. - 11:24:39
(44/49)
Most már tényleg bíztos,hogy dec 23.án vége lesz a filmnek.Utolsó három nap dupla részekkel .Nem akarják átvinni jövőre a vetítést.Kár lenne ha Oya dr nő becsavarodna végén.
margo1958 2020 dec. 08. - 08:18:11 Előzmény meggy100
(43/49)
Bugra Gülsoy és a kis Beren filmjét A lányom-at
hcsuti 2020 nov. 25. - 21:36:37
(42/49)
Kb 136 részes úgyhogy január első hetébe lesz vége. Mivel az ünnepek között nem fogják sugározni..........SZERINTEM.
9/10
meggy100 2020 nov. 18. - 12:05:33 9/10
(41/49)
szuper jó ez a sorozat.......kiváncsi leszek, ha vége lesz mit ADNAK HELYETTE......egyre jobban magába szippant ez a sorozat
Sorozatos 2020 nov. 18. - 11:49:19
(40/49)
39 bülömböl áll ez a sorozat a törököknél,az 117,de itt még van 120 rész is vagy még több,ezért elnézést kérek az okt 30 írásomért mindenkitől.Az utolsó részei izgalmasak lesznek,még lesz fordulat,hogy él a kisbaba.(Cerené)De jó is,szomorú is lesz a vége az utolsó török részbe belenézve,mert nem bírtam ki .😊😊😊
10/10
kriptonyt 2020 nov. 03. - 14:32:10 10/10
(39/49)
Kíváncsi leszek, hogy Nedim doktornőjének mi köze van a családhoz. Valahol olvastam, hogy komoly kötődése van, de hogy mi arra nem emlékszem.
Sorozatos 2020 okt. 30. - 21:20:00 Előzmény hcsuti
(38/49)
Szia!117 részes lesz.Még 22 rész van vissza.
hcsuti 2020 okt. 28. - 15:17:27
(37/49)
Sziasztok! Valaki tudja mikor lesz vége ennek sorozatnak???
K i n c s e m 2020 okt. 26. - 14:44:07
(36/49)
Nagyon rossz a szinkron hang, hogy lehet ezt javítani? Valaki tudna tanácsot adni?
8/10
Mézi 2020 szept. 15. - 22:43:27 8/10 Előzmény Pera60
(35/49)
Én is Home Officeban vagyok :) Tavasszal is ugyanez volt, remélem most is kitart pár hétig.

Nedim állapota: Hm. Most van egy történet, amivel foglalkozom. Az a hasonlóság, hogy ott is egy fiatal gyermek kerül kerekesszékbe, de a lényeg, hogy nem jár iskolába, és nem szocializálódott. Mivel otthon ápolják, sosem ment egyedül sehová, normális ismerősei nincsenek, így húsz éves korára olyan lett, mint egy csiga: rögtön behúzódik a házába, ha zajt hall, nem tudja, nem érti az emberi reakciókat. A kommunikációjában is érződik az iskola és a közösség hiánya, meg úgy általában az, hogy eddig természetellenesen kellett élnie. Ezt most azért írtam le, mert Nedim teljesen másképpen gyógyult fel a hasonló sorsból. Neki még ugyebár, a gondjai mellé, el kellett tűrnie az elnyomást, meg a Vörös Diktátor házi praktikáit (ki tudja milyen mérgeket kevert az évek alatt az unokaöccsének). Ennek ellenére nekem is túl gyorsan jött Nedim állapotában a változás. A másik, hogy az előéletéhez képest eléggé összeszedetten beszél, túl sok kifejezést ismer annak ellenére, ahogyan felnőtt. Azért nekem az elfogadható kategórián belül van még a sztori, kivéve a gyors felépülést, az tényleg elég irreális. De gondolom nem akarták húzni az időt, meg megmagyarázta a pszichiáter, nekünk, nézőknek kiszólva, hogy igen, elég gyors a fiú fejlődése, de a régi gyógyszerek miatt :D Szóval elfogadtam, legyen akkor így.

Nekem bejön, hogy nem látjuk teljesen, Nedim mire készül,mire képes, és meddig fog elmenni. Van egy tippem, mit súghatott ma a kis nejének, kíváncsi vagyok, jól sejtem-e a dolgot. Szerintem most jó a sorozat. Csak maradjon is így.

OFF
Ó dehogynem, olvasok én sok mindent, nem számít a könyv kora, ha a története megfog:)
Pera60 2020 szept. 15. - 20:20:01 Előzmény Mézi
(34/49)
Szia! Ha reggel írok,akkor kapkodok,mert megyek dolgozni. Na ennek is vége,mert a múlt héten ismét Home Office-ba kerültem. Tudja fene,a koromat láttad,azért mégis jobb a fiatalok között lenni. Nagy irodában dolgozunk és nem lehet megoldani a távolságtartást. Voltam bent mert felvétel volt,és kell találkoznom a delikvenssel.
A filmek: a konzervatív film a Fogd a kezem. Lassan véget ér, hát tudnak abban is szenvedni rendesen. És milyen furcsa szokás,hogy a legidősebb fiú dönti el,hogy a húgocska kihez mehet vagy nem férjhez. Ezért is mondtam,hogy nem jó ott nőnek lenni.
A mi filmünk: napok óta nem írtam mert úgy istenigazából nem is lehetett. A csodálatos gyógyulás,annyira hihetetlen valóban. De hát az akarat (és a düh) ezt hozta létre. Komolyan ha leül számítógép elé,akkor dünnyögök Neked egy sort.
Jó volt azért ma: a Dzseren vagy tényleg ennyire problémás,vagy a csuda tudja. A doktornő gondolom látott már éppen eleget,hogy felismerje a hárítást és a kóros hazudozást.
Nagymami őrjöng mert valahogy nem akarják oda a villába,pedig micsoda fogás lenne! Mármint a Nedim. Tudod mi a furcsa a Nedimben? Hogy végig összetetten tudott gondolkodni,hogy ennyire képben van? Mit is mondott? A gyerek felel az apja bűneiért. Tehát emlékszik,hogy mit látott.
A Dzsenk? Az igazai nagyvárosi elkényeztetett gazdag fiú. A bűnét azt elegánsan valahova az agya egyik zugába űzte,ha nem gondol rá nincs. Nagy ívben elkerülte az unokaöccsét és az unokaöcs készül leszámolni. Tök jogosan. Amit vele műveltek,embertelen és megalázó volt. Nagyasszony járt ebben élen,de az ő bűne ott meg bárhol nehezen tolerálható. Hogy az Agah úr hogy dőlt be neki és miért hagyta hogy lassan de biztosan gyilkolássza az unokaöccsöt a feleség,hát erre sincs magyarázat.
És jön a vége: az Elfújta a szél,ha tőlem jóval fiatalabb vagy,akkor nem olvastok már ilyent. Engem is az ismeretlen világ fogott meg. Persze ki nem olvasta a Tamás bátya kunyhóját? Ennyit lehetett a Délről tudni. Azóta már persze olvastam a Függetlenségi Háborúról , magáról erről a világról ,mert mint írtam általában a film után olvasok. Most egy kicsit átfordult a világ a tengerentúlon,törlesztenek az egykori rabszolgák leszármazottai.
8/10
Mézi 2020 szept. 15. - 19:20:40 8/10 Előzmény Pera60
(33/49)
Szia!

Dzseren komolyan nem ismerte fel a férjét? :D Végem! Ez a csaj teljesen idióta.

Dzsenkről: az, hogy mit érdemel és mennyit, egy elég jó téma.
Nálam Dzsenk bűnrészes. Annak alapján, amiket eddig sikerült látnom belőle, soha nem tapasztaltam, hogy annyira sietne segíteni az unokatestvérén. Vagy leállítani az anyját. Vagy csak megpróbálná. Igen, azt hiszem, ez a kulcsszó: megpróbálni. Az, hogy magában csendben őrlődött, szerintem nem ad felmentést a tetteire.


A nagymamában igazad lehet, nekem is úgy tűnt az egyik beszólásnál, hogy valóban tud arról, kitől terhes az unokája. A pszichiáternő mit is mondott ma Nedimnek? Hogy Dzseren kezelésre szorulna, és Nedimre bízza, mennyire áll bosszút rajta? És ezt honnan tudja a dokinő: eddig elvileg egyszer találkozott a lánnyal. Nedim elbeszéléseiből viszont ismerheti a jellemét. De akkor Nedim szavai alapján le is szűrte ezt, hogy a lánynak elmeorvosra lenne szüksége? Egyébként járhatna az egész família, ha már itt tartunk :D

OFF

Bevallom, az utolsó bekezdésedben írtak nem egyértelműek. "A másik film az pedig konzervativ. Ott pl. még nem láttam a szerelmesek között egy csókot,max. összesimítják az arcukat." Itt a Fogd meg a kezem c. sorozatra célzol, ha jól értem? Az Elfújta a szél nálam is hiányzik, a filmet nem láttam sohasem, a könyvet sem olvastam, bár egyszer nekifogtam. Nagyon tetszenek ezek a visszaemlékezéseid! Jó olvasni, hogy régen mi hogyan volt. Nekem nagyon sok "retró" dolog bejön. Könyveknél, filmeknél, zenénél egyaránt. Érdekel az is, hogy akkor milyen volt az élet, mik voltak a szokások. Régebbi felvételeket is szoktam nézni. Törökország szerintem is érdekes. Az épületeiket szoktam figyelni, némelyik olyan, mintha egy mesefilmből lenne kiragadva. A konyhájuk is biztosan finom, eddig nem sokat kóstoltam, de szeretem a hasam, nyomós érv szokott lenni, hogy melyik kultúrát kedveljem meg :))
Pera60 2020 szept. 11. - 20:26:27 Előzmény Mézi
(32/49)
Úgy gondolom a mélyen rosszindulatú nagymama tudja,hogy a gyerek kitől van. -Anyuci vélhetőleg el is ájulna. Hát ha még tudná,hogy bájos kislánykája milyen körülmények között hozta össze. Nagyon érdekes a kép,amit az író elénk fest. Mint ahogy Törökország is igen érdekes lehet. Bár őszinte legyek,nem szeretnék ott lakni. Hogy ott nőnek nem könnyű lenni,az biztos. A másik film az pedig konzervativ. Ott pl. még nem láttam a szerelmesek között egy csókot,max. összesimítják az arcukat. A nagymama vallásos, szigorúan kendőben jár. Mondjuk mindig harmonizál a ruhájával a színe és egy brossal van összefogva.
Lassan véget ér,de indul a II.évad. Megálltak vele,mert nem volt szinkronizálva. Mindjárt meg is nézem a Médiaklikken.
Utána pedig az Elfújta a szelet. Tegnap felvettem. Én pl. rengeteget olvastam,most vagyok 65 éves. Nem is hallottam fiatalkoromban erről a könyvről. Pedig rendszeresen jártam könyvtárba. A rendszerváltozás környékén hozta be az akkori vállalati jogtanácsos, és mi végigolvastuk. Nemsokára hozták a filmet. Színes,szélesvásznú moziban. Hát nekem lenyűgöző volt. Azóta persze már láttam sokszor,de én szeretem. Olvasgattam róla hozzászólásokat itt a Porton,volt aki letette, sokaknak tetszett. Én az utóbbiak pártján vagyok.
Pera60 2020 szept. 11. - 19:21:43 Előzmény Mézi
(31/49)
Szia!
Tényleg nagyon jó volt a Dama műsora. Én szeretem a megjegyzéseit,mindig telibe találnak.
Hogy miért adta be a válópert? Mert arra számított,hogy széttépi az Agah úr,és akkor ő megint felülkerekedik rajta. Csak hát úgy tűnik tényleg a Seher valahol tetszik neki a maga egyszerúségében. Most azért egy kissé hitetlenkedve nézem: ilyen hamar felépülni,beszélni! Na mindegy. A cselekményt viszi előre. Kíváncsi vagyok,hogyan áll bosszút a kínzóján. A Dzsenk büntetését talán nem kellene erőltetni. Gyerek volt,aztán felnőtt,elkerült Amerikába és igyekezett elfelejteni az életmódjával,amit igen nehezen lehet.
8/10
Mézi 2020 szept. 11. - 17:16:03 8/10
(30/49)
Maiban a vacsora jelenet mindent vitt. Kár, hogy apu lekapcsolta Damla közvetítését, még elhallgattam volna. Az egész vacsora olyan volt, mint egy pszichiátrián felvett családi realityshow. Azok a fejek :D Damla kommentálhatná többször is a családi kalandokat.

Most Senízt nem értem, hogy miért is adta be a válókeresetet, és írattatta alá a férjével, ha nem is akar elválni. Ebből a húzásából mit remélt? Csak annyit, hogy Agah úrnak máskor ne jusson eszébe benne kételkedni meg titkolózni előtte? Mert szerintem pont az ellenkezőjét érte el.