Téma: Kék Valentin

Britt 2013 máj. 27. - 12:53:56
(80/120)
Ezt igazán jól leírtad. Jobban megfogalmaztad mint én. :)
Nekem amúgy azért volt különlegesen szívfacsaró ez a film, mert a film nézése közben és is majdnem úgy belezúgtam Goslingba, mint a filmbéli partnere.
Van valami imádnivaló a karakterében bármilyen szerepet is játszik.
gladiolus 2013 máj. 27. - 10:57:58
(79/120)
Valószínûleg félreérthetõ voltam.
SPOILER: Itt most nem kifejezetten a szerelem elmúlására gondoltam, hanem arra, amikor egy házasság teljesen kiég, mint ahogyan itt láthattuk. SPOILER vége.
A szerelem elmúlása sajnos bekövetkezik, amit nem vitattam, az elmúlásának okait viszont meggyõzõdésem, hogy sok ember keresi, ha szükséges keresni, ha nem.
Úgy gondolom, azért múlik el, mert az eleje, mondjuk az elsõ két év, amikor az egész világ lángol, normál esetben olyan intenzív, felfokozott érzelmi és fizikális állapot, ami hosszú távon nem, vagy nehezen kivitelezhetõ, és ami amellett, hogy fokozza az intenzitásunkat és életkedvünket minden téren, nagyon elvonja a figyelmet más dolgokról, amikre figyelnünk kell a mindennapi élet során. Ezért szerencsés védekezõ mechanizmus az a természet részérõl, hogy a szervezetünk egy idõ után mérsékeltebb övezetbe tereli a testünk kémiáját, és jó esetben egészséges, enyhébb keretek között az érzések tovább folytatódnak. Több lesz benne a szeretet és a kötõdés, a megszokás, a barátság, a kölcsönös alkalmazkodás és figyelem, de az alapja akkor is az kell, hogy maradjon, hogy jobb együtt lennünk a választottunkkal, mint bárki mással.
Rossz esetben viszont elveszítünk mindent, ami fontos volt.
Jó esetben megerõsíti a kapcsolatot a gyermekvállalás is, ez azonban önmagában nem elég a házasság, párkapcsolat és a kölcsönös szeretet fenntartásához.
A legfontosabb az, hogy bizonyos törvényszerûségeket ne rúgjunk fel, mint ahogyan itt a filmben történt. Ne kelljen lemondania egyik félnek sem az önmegvalósítás valamilyen formájáról, a kedvenc hobbikról, az igényelt sport mennyiségérõl csak azért, mert a másik fél mondjuk lustább életet él. És nem kelljen lemondani a közös elfoglaltságokról a barátokkal-mert ez utóbbi biztosan gyilkos hatású.
Fontos az is, hogy ha egy férfi megismert egy vonzó, vékony fiatal nõt, akkor az a nõ a szülés után ne veszítse el végleg és végképp az emberi formáját, legalábbis hosszú távon ne, mert attól is egészen biztosan borul a bili, és az is fontos, hagy a pasik ne növesszenek sörhasat a meccsek elõtt ülve, mert habár a meccs és a Forma1 önmagában teljesen rendben van, de lehessen velük beszélgetni másról is.
A szexben pedig ne csak a spontán, lerohanás szerû behatolás legyen az elsõdleges, bár vannak helyzetek, amikor ez is elég, sõt fokozza a varázst. De nem mindig.
Ha ezek a fontos tényezõk rendben vannak, akkor talán-talán kivitelezhetõ az élethosszig tartó, ami sok embernek elképzelhetetlenül soknak tûnik. Nagyanyáink is elsõsorban a társadalmi megszokás miatt tartottak ki élethosszig, de hogy mit éreztek közben, az már más kérdés.
Britt 2013 máj. 26. - 21:32:17
(78/120)
Nincs még egy film ami ennyire tökéletesen vázolná fel a párkapcsolatot.
Hiába keresi a választ az ember, nincs arra magyarázat, hogy miért múlik el a szerelem egyik pillanatról a másikra.
Lehet ezer okot/magyarázatot találni, de nincs konkrét válasz rá és szerintem nincs értelme keresni az okát. A szerelem egyszerûen csak elmúlik... ez nem egy örökké tartó állapot, viszont ha két ember igazán szereti, tiszteli egymást, akkor hiába múlik el a szerelem, mégis marad köztük egy kapocs, ami szétszakíthatatlan és ezért van, hogy egy házasság mégis mûködhet 30-40-50 év után is.
Azt hiszem a feltétel nélküli barátság az amihez a leginkább hasonlít ez az érzés. A barátság sokkal erõsebb kapocs mint a szerelem.
gladiolus 2013 máj. 23. - 20:57:23
(77/120)
Ebbõl a filmbõl csak a táncolós, éneklõs jelenetre szeretek visszaemlékezni. A You always hurt egy elég jó kis szám, de amit Gosling mûvelt vele, ahogy a hangjával idétlenkedett, az nagyon bejött nekem. Williams pedig teljesen illeszkedett ehhez a kis aranyos, gyogyós attitûdhöz, és együtt a kettõ nagyon szerethetõ volt.
A film további része kõkemény élettani dráma, szívfacsaró a maga leplezetlen realitásaival. Nem gondoltam, hogy a végén ez fog történni, reméltem, hogy nem, és hogy nem így.
Jók voltak az alakítások, és tetszett, hogy nem torlaszolták el hamis rózsaszín köddel az élet mindennapi drámai szálait. Nem tudom, hová vesznek el az ember érzései egy idõ után, és miért, de ez annyira törvényszerûnek tûnik...sajnos.
10/10
Milko2 2013 febr. 02. - 11:40:02 10/10
(76/120)
Teljesen lehangoló a szomorú realisztikusságával, hogy párkapcsolatok az évek alatt mennyire kihûlnek, még akkor is, ha az egyik fél rajongásig szeret. A legérdekesebb gondolat a filmben: "Hogy bízzak az érzéseimben, ha csak úgy hipp-hopp elmúlnak?" Azt hiszem ez a legnagyobb kérdés a filmben. Nekem 10/10.
sisteryes 2012 nov. 24. - 10:40:14
(75/120)
Kérlek olvasd el mit jelent a SPOILER
7/10
NADALFAN 2012 aug. 23. - 19:44:33 7/10
(74/120)
na ez a film pedig olyan mint maga az élet. mert elõbb utóbb minden kapcsolat megfárad .van hogy rendbe lehet tenni vagy hogy menni kell tovább. a film jól tükrözi ezt!
8/10
M.Zs.F 2012 júl. 29. - 22:25:52 8/10
(73/120)
Az elsõ olyan film, amit nem tudtam végignézni, mert annyira lenyûgözött ahogyan játszottak.

SPOILER:

Anno volt egy kapcsolatom, amiben ugyanúgy tartottam magam mint Cindy a filmben. Nem éreztem már semmit, de oda kellett magam adni, hogy ne legyenek konfliktusok. Amikor valakivel úgy szeretkezel, hogy sem a vágy nem hajt, sem az érzés hogy legyen szex, az érzelmek meg pláne nem.....na az valami egészen leírhatatlanul utálatos és mocskos érzés legfõképp magaddal szemben. És hát amikor a Jövõ-szobában a fürdõben nekikezdenek............

SPOILER VÉGE:

Michelle Williams egyszerûen azt gondolom hogy az elkövetkezendõ évek legnagyobb színésznõje, ha már most is nem az. Pláne mondom én ezt annak fényében, hogy ugyanaz nap láttam a Blue Valentine-t és az Egy hét Marilynnel címû filmet is. A Marilyn-es filmnek kétkedve indultam neki, leginkább a külsõ hasonlóságok miatt. Hát ahogy ez a nõ hozta a Marilyn-re jellemzõ dolgokat, a mozgását, a mimikáját, és a belsõ szenvedését az valami egészen különleges szerintem. Azt olvastam hogy ezt a szerepet Scarlett Johansson-nal szerették volna eljátszatni, és végül senki nem bánta meg a döntést. No igazuk is van. És azt azért tegyük hozzá, hogy Michelle Williams már anno mûvelt egy szerintem fergetegeset a Brokeback Mountain-Túl a barátságon-ban. Ott magasan Õ vitte a pálmát a mellékszerepének eljátszásával. Aztán meghalt élete szerelme, és mostanra magához tért.

A filmrõl még annyit, hogy hihetetlen fájdalom van benne, Ryan Gosling is egyszerûen fantasztikus, mind a ketten hozzák amit hozniuk kell. Azt hiszem ez így volt leírva nekik. Tömegfilm nem lesz, ne is legyen. És azt meg nem is tudom kinek lenne érdemes megnéznie......talán aki épp egy ilyen kapcsolatban szenved.

10/8
7/10
Sadenal 2012 júl. 27. - 14:19:06 7/10
(72/120)
Érdekes volt a film hangulata és a zenei is jó volt néhol. Gosling és Williams alakítása nagyon jó volt, bár voltak kevésbé érthetõ dolgok a filmben, alapvetõen nem volt rossz. Majd egyszer újra elõveszem, mert nem egyszer nézõs és talán tisztább képet kapok róla.



7/10
2/10
Slano 2012 júl. 21. - 23:01:39 2/10
(71/120)
Ez a film szerintem nagyon rossz. Nem értem azokat, akik itt ajnározzák. A sztoriból egyébként sokkal többet ki lehetett volna hozni, ha egy kicsit életszerûbben próbálják megírni a forgatókönyvet. Szerintem egyébként a pasi az, aki teljesen gáz, baromi hülyén viselkedik, már régen érdemes lett volna otthagynia a csajnak.
Eszti88 2012 júl. 06. - 13:23:28
(70/120)
Sziasztok!

Nekem lenne néhány kérdésem a filmmel kapcsolatban.

SPOILER:

Oké, hogy nem idõrendben megy a történet, illetve 2 szálon fut, van a megismerkedõs meg a már együtt élõs dolog, és a jelenetek ezekbõl a korszakokból jönnek váltogatva.
Elõször is nem értem, hogy mit akartak kezdeni a csaj volt pasijának karakterével, aki a kislány igazi apja. Mert a csaj még akkor is oda van érte, amikor üzeneteket hagy a rögzítõjén, egészen addig, amíg veréssel nem fenyegeti meg Ryan Goslingot. Aztán a szupermarketben is konkrétan flörtöl vele, és zavarban van/lelkiismeretfurdalása van miatta. De mivel idõrendben elõször a szupermarketben látjuk, és utána tudjuk meg,hogy a múltban jól elverte a jelenlegi férját, nem is érti az ember utólag, hogy a csaj akkor meg mit lát még ebben a vadállatban. Fõleg nem értem, hogy Ryan Gosling mire lesz féltékeny, amikor a csaj bevallja, hogy beszéltek, de kamuzik, mert elhallgatja, hogy flörtöltek. Hiszen nem is tudja, hogy aki megverte meg a pasi ugyanaz, meg hogy õ a csaj apja, stb.... Ezt kicsit megoldhatták volna jobban is sztem.

A másik kérdés, hogy akkor most mikor játszódik a történet, úgy értem, hogy 19?? Mert a ruhák, az utcák, a kizárólag vezetékes telefonok miatt elõször a 70es évekre tettem, de aztán elõkerült egy CD, amit egy ezeréves lejátszóba tettek be...??

És értem én, hogy egy házasság modellje, de ez egy eléggé speciális házasság. Nem tömegjelenség ugyanis, hogy a csaj terhes lesz az aktuális pasijától, akit szeret is meg nem is. Aztán mivel megtartja a gyereket, ott kell hagynia az orvosit (feladja az álmait) és közben összejön azzal a pasival, aki sokkal inkább odavan érte, mit amennyire a csaj õt szereti. Oké, hogy a pasi egy lúzer, de legalább szereti, és vállalja a gyereket, és nagyon szereti a családját. De a csaj karaktere ennél többet akart, kezdettõl fogva, innentõl az egész élete egy kényszermegoldás. Az már csak hab a tortán, hogy közben totál kiábrándul a pasiból, akivel csak szánalomból és a gyerek miatt van még együtt, és szegénykém olyan naív, hogy észre sem veszi, hogy a fõnöke ki akar vele kezdnei...

A másik dolog, amit nem értek, hogy hogy lett a pasi alkoholista. Oké, hogy idõvel, meg hogy direkt ilyen 8 általánosos munkatapasztalat nélküli költöztetõ lúzernek írták meg, ami nem akar semmi többet, nincsenek ambíciói, de attól még nem kellene piásnak is lennie, vagy ha az, akkor ennek adhatták volna valami jelét már a fiatalkori jelenetekben is. Úgy jobb lett volna, mert amiért végülis szétmennek, amit a csaj már végképp nem tud elviselni, mindamellett,hogy nem ilyen életet szeretett volna, az az alkoholizmus problémája, ami meg nem annyira lett körbejárva a film alatt,hogy hogy jött...

Szóval nem azt mondom, hogy többet vártam a filmtõl, csak kicsit mást. Nem vártam a happy endet, tetszett is hogy nem volt az, csak nekem a logikája nem jön be, meg az, hogy ráhúzzák, hogy ilyen egy átlagházasság, pedig egyáltalán nem kell ilyennek lennie, az övék sem ilyen lenne, ha a csaj pl elveteti a gyereket, de akkor meg nem is maradt volna a pasival. Szerintem ennyi, várom a véleményeteket!
2/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 máj. 21. - 16:50:52 2/10 Előzmény Creativ3Form
(69/120)
az más :) akkor mondd már el, hogy milyen a rossz vágás, milyen a jó? és nem a rendezõ dönti el, mikor legyen vágás? miért a vágó érdeme a jó vágás?
7/10
Numa 2012 máj. 19. - 19:59:51 7/10
(68/120)
Viszont jó apa volt!
7/10
Numa 2012 máj. 19. - 13:47:24 7/10
(67/120)
Érdekes film. Sok mindent felvet. Nem számítottam ilyen befejezésre. Sajnos pont a válás témát feszegették a végén.
Creativ3Form 2012 ápr. 24. - 02:21:08 Előzmény Segítõ Béka
(66/120)
OFF

Pl. engem érdekel, mivel vágó vagyok. ;-) És amõgy is érdekel mindig egy film szakmai oldala is, nemcsak a történet, a mondanivaló stb.

ON
2/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 ápr. 16. - 12:14:27 2/10 Előzmény xandi990
(65/120)
így van! ez egy rüfke. 25 ismeretlen férfival szexelt!
az ilyet be kéne zárni! komoly mentális problémái vannak.
2/10
Segítõ Béka 2012 ápr. 16. - 12:12:30 2/10
(64/120)
szóval a srác felneveli a csaj zabigyerekét (a kis riherongy k-nak 20-25 "barátja" volt - és ilyen akar orvosira menni?!), egy fattyút! és erre még a csaj hagyja el a srácot?
az oké, hogy a srác nem figyel oda annyira a csajra, de ezt el kell neki mondani, szépen, esetleg többször.
ha nem figyel oda, de akkor se érthetõ miért hagyja el ez a riherongy cafka a srácot.
2/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 ápr. 16. - 12:03:09 2/10 Előzmény sanderb
(63/120)
off
ki a tököm dicséri meg a vágást? kit érdekel ez?
on
2/10
Segítõ Béka 2012 ápr. 16. - 12:01:29 2/10
(62/120)
szóval azt hiányoltam, hogy megmutatnak bizonyos dolgokat, amiket utál a csaj a srácban, a kettõ idõsík között. és eleinte még humorosnak veszi, aztán már utálja, ilyesmi.
2/10
Segítõ Béka 2012 ápr. 16. - 11:59:42 2/10
(61/120)
na szóval megnéztem ezt a filmet, beharangozták vmi újdonságnak, miközben csak az elsõ 20-30 perce nézhetõ, ezután folyamatos mélypontra kerül a film, amibõl nem sikerül elõjönni.
kb onnan már teljesen nézhetetlen, mikor bemennek a jövõ szobába.
a lényeg: a film nem koherens, egyszerûen nem értem, miért utálja meg a csaj, nem mutatják ezt a változást, pedig ez az amitõl újszerûnek tûnhetett volna a film. nem: mutatnak két csajt: aki örül, meg aki már nem örül a barátjának.
ennyi, ez semmi, valljuk be, nem is érdemes megnézni a filmet, semmi új nincs benne, semmi izgalom, semmi érzelem.
a jellemfejlõdést, jellemváltozás miatt lehetett volna díjnyertes szerep a csajnak, de máshogy akartak, és nem is tartom olyan jó színészeknek, hogy ezt eljátsszák.
gosling jó volt, bár a végefelé a könyörgõs részeknél úgy éreztem túljátsza magát, mintha kikandikált volna a ripacslóláb, de nem volt vészes.
ennyi.
nézzétek meg a Kill the irish címû filmet, ezerszer jobb, igaz más kategória, de most ez mindegy.
a jó filmek ösztönzõleg hatnak, a rosszak pedig megutáltatják a filmeket.