Téma: Kék Valentin

lajosbp 2012 márc. 28. - 23:24:06 Előzmény Pheithó4
(60/120)
Mûvészfilm rajongók elõnyben, ha nem az vagy kerüld el...
Pheithó4 2012 márc. 27. - 20:43:42 Előzmény hubie24
(59/120)
Érdekes, hogy nem láttátok a kapcsolat " KÖZEPÉT" igaz, hogy nem kaptuk bele a képünkbe, pontosan megmutatva, szájbarágva, minden egyes veszekedést, de azért ott volt: SPOILER- A reggeli vita a munkáról, a lány munkája ellentétben a sráccal, a bevásárlás, kié a gyerek téma, a lány apja, a hotelben a piálás és beszélgetés sem csak a jelen volt, nyakig benne volt a múlt is... - SPOILER VÉGE - Azért, ha jobban belegondolunk a szerelem eleje sem volt tökéletes... A párbeszédek "kidolgozatlanságáról" pedig csak annyit, hogy egy rossz kapcsolatban, nem csak ordibálás van és tányérdobálás, hanem hallgatások és a hallgatásból nem mindenki ért...
8/10
sanderb 2012 márc. 26. - 20:13:38 8/10
(58/120)
A történetet tényleg meríthették a világ bármely pontján élõ pár életébõl, ilyet szinte mindenki ismer. Tehát a téma nagyon is a földön hevert, csak le kellett érte nyúlni és kihozni belõle valami frisset, jót, tanulságul szolgálót. Mindez többnyire sikerült, bár filmtörténeti jelentõségûvé azért korán sem vált. A dialógusok és a forgatókönyv több részlete gyengélkedett, de a két fõszereplõ remeklése tudta ellensúlyozni, valamint a vágás is jól sikerült. 10/8
hubie24 2012 márc. 24. - 21:41:48 Előzmény Pheithó4
(57/120)
Abban azért igaza van BrattPitt35-nek, hogy a film csak a kapcsolat legelejére és végére tér ki. Az okokra meg csak utal. De az utálás során is csak közhelyek felsorolása történik. Az életben ezek része gyakran jelen van, de ez általában csak a felszín. Nem a legegyszerûbb bemutatása egy kapcsolatnak, de mindenképpen egyszerû módja. Én ezt hiányoltam. Az már személyiségem kérdése, hogy miért nem tetszett a vége. A színészi alakítások mindenesetre maximálisan profik voltak. Így nem bántam meg. Bár ezután kell egy más stílusú film hogy helyrerázzon.
Pheithó4 2012 márc. 20. - 11:48:47
(56/120)
Ne is törd a fejed ezen! Nézd meg 10 év múlva!
8/10
BradPitt35 2012 márc. 19. - 23:36:37 8/10
(55/120)
A film nem lett rossz csak egy dolgot nem értettem benne, mégpedig azt, hogy miért ment tönkre a pár házassága?
Tatus60 2012 márc. 03. - 22:58:35 Előzmény hubie24
(54/120)
Nem filmtörténeti remekmû, de nagyszerû színészi játékkal (sok rögtönzéssel) és kézi kamerával mutatja be a mai házasságok érthetetlen és megmagyarázhatatlan gyors szétesését. Nincs tûrés, alkalmazkodás, kitartás, megértés, tolerancia stb.
Mikor már a gyermek sem kohéziós erõ, akkor mit menthet a házaspáron a szex hotel alkohollal spékelve?
Hogy írta Wass Albert? Ha az életutak nincsenek egymás mellé rendelve, azokat a mennyezet sem tartja össze!
Bizony közben néhányszor az óra mutatókra tévedt a szem: így 7/10
hubie24 2012 márc. 02. - 11:50:15 Előzmény Sabyna
(53/120)
köszönjünk a spoilert és az erre utaló felirat hiányát
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 02. - 00:50:02
(52/120)
Kár, h töröltek, szívembõl szóltál.
3/10
drProktor 2012 márc. 02. - 00:24:12 3/10
(51/120)
Szerintem is hiányzott néhány dolog. Valóban, leginkább a forgatókönyvbõl.
A színészi alakítások annyira jól voltak,
hogy biztos el tudtak volna játszani egy hitelesebb történetet is.
Hiszen egyáltalán nincs nformáció arra nézve, tkp. mitõl ment gallyra a házasság.
Látszólag a kutyus halála váltotta ki az egészet, ennek pedig akárhogy nézzük is,
semmi értelme.
Remek volt az a rész, amkor még összeismerkedésük idején a fickó penget a csajnak,
az meg táncol, nagyon jól lejött az amatörizmusuk,
életszerû és megkapó volt a suta bájuk.
8/10
r0t0 2012 márc. 01. - 19:00:23 8/10 Előzmény dimension75
(50/120)
Tényleg nem kerek a film, valahogy. A színészek tökéletesek, a rendezés tisztes iparosmunka, szvsz a forgatókönyvvel van a gond.
A színészek... zseniális alakítások. A férfi és a nõ bõrébe is egyszerre tudja magát beleképzelni az ember. Megemlíteném még a jó szinkront, a fickóé különösen jól sikerült.
Nem volt meglepõ a film vége és miért lett volna szomorú? Aki már egyszer is volt picit is hasonló élethelyzetben és tudja, milyen egy kapcsolatot a saját romjaiba bedönteni, az tudhatta, hogy ezt csak így lehet megoldani.
10/10
Sabyna 2012 febr. 29. - 13:47:06 10/10
(49/120)
***SPOILER PÓTOLVA***

10/10
Bár elszomorított, hogy a végén Dean elmegy - annak ellenére, hogy mennyire szereti a feleségét és a kislányt! Számomra ebbõl az jön le, hogy annyira szereti õket, hogy még arra is képes, hogy a saját "boldogságát" feladja azért, hogy nekik - pontosabban Cindy-nek - jó legyen!
Hihetetlen film és tökéletes szereposztás!
dimension75 2012 febr. 28. - 13:26:01 Előzmény karolinakiri
(48/120)
"Minden nagyon frankó a filmbende nekem így is valami még hiányzott"
Egy nagy füles vagy egy picsánrúgás?
7/10
karolinakiri 2012 febr. 26. - 14:47:06 7/10
(47/120)
7 pont
Minden nagyon frankó a filmben...a színészi alakítás,a szerkezete,a megoldások,amivel kontrasztot teremt a múlt és jelen között...de nekem így is valami még hiányzott.
lippije 2012 febr. 21. - 09:18:20
(46/120)
Ma jelenik meg DVD-n, ha minden igaz, ott lesz a helye a gyûjteményben. Napokig rágódtam rajta, miután láttam, és nagyon nehezen tudtam rávenni magam, hogy írjak is róla - persze nem azért, mert nem jó a film. Kíméletlenül õszinte és egyszerû, és pont ez adja a nagyságát. Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/02/blue-valentine/
10/10
dsa1032 2012 jan. 24. - 18:53:31 10/10
(45/120)
Ryan Gosling nagyot alakított, a csaj se volt rossz! Nagyon bejött ez a film egyszerû volt de nagyszerû 10/9.
9/10
beo71 2011 dec. 02. - 17:07:20 9/10
(44/120)
Egyszerû és nagyszerû.
Ilyen könnyû lenne a filmkészítés?Meríteni kell az élet nevû valamibõl,hozzávenni két remek színészt és nyert ügyünk van?Valószínûleg nem.Különben nem kellene 10-12 évet rááldozni egy ilyen egyszerû ,elhaló házasságról szóló,sima,mégis tûéles és hatásos, gondolkodtató drámára.9/10.
Nagyon jó,hogy bármely országban élhetne ez a páros,nincsen benne semmi amerikai maszlag,isteni,ahogyan a két zseniális színész alakít és nem játszik(mielõtt túl játszaná magát).Az apró mozdulatok,nézések,a zene,minden tökéletesen mûködik.Talán csak annyi a rossz benne,hogy lehangol,szomorúvá tesz,de csak pár órára,egy nap múlva már az ember mosolyogva gondol rá,micsoda jó kis filmet látott.
Pheithó4 2011 nov. 14. - 11:25:12 Előzmény Bellavita
(43/120)
Próbáld meg nem csak a lány oldalát nézni! Szerintem a srác az aki ugyanolyan maradt, nem biztos,hogy csak õ unalmas... Pont a hárítás / hogy a srác tehet mindenrõl / az ami keserûvé, elégedetlenné teszi... Persze lehet, hogy csak Gosling miatt tûnik így...
10/10
smileface03 2011 nov. 01. - 19:08:33 10/10
(42/120)
Nagy hatású film. Tipikusan az a fajta amin napokig vagy hetekig gondolkodik az ember. Zsenialitása talán az hogy a fõszereplõk és a történetük hétköznapi és teljesen reális.
10/10
Bellavita 2011 okt. 14. - 23:53:30 10/10
(41/120)
Kiváló film. Ilyen naturalisztikusan régen láttam egy párkapcsolatit történetet bemutatni.Szinte mindenki átment már ezen, s tudja, hogy a kezdeti lángolás, az érzelmek milyen gyorsan eltûnhetnek- s ezért fontos, hogy a másikban ne csak egy illúziót kergessünk, hanem ott legyenek a mélyben a kapcsolat alapjai is. Kusza történet, de éppen ezért életszerû- hiszen az életben sem fekete-fehér minden. A lány elcseszte az életét, bevállalta a babát, s a srác akkor éppen kapóra jött neki- belemenekült a karjaiba, s azt hitte, ez elég is lesz egy életre. Feladta a karrierjét, nem lett soha orvos, hanem a szürke hétköznapokban nevelgette gyermekét egy unalmas "senki" mellett. A lány érzi, hogy nem ezt akarta. A többet akart. Sikeres férfi mellett boldog családot- de ez a vágya már visszavonhatatlanul kicsúszott a karjai közül. Ugyanakkor tartozik a srácnak, hiszen akkor õ volt az, aki felvállalta gyermekével együtt, s aki csodálattal és imádattal néz rá, imádja kislányát (aki nem is az övé!). Tartozik neki. Szeretnie kellene. Boldognak kellene lennie. De nem az. S az érzések felett nem lehet dönteni- õ is úgy gondolja, hogy eldöntheti, hogy a pasival marad és boldog lesz, de valahogy lehúzza a spirál, egyre jobban látszik a kényszeredett mosoly az arcán, hiszen teste minden sejtje tiltakozik: egyszerûen nem akar így élni. Nem tudja mit akar, próbál maradni, de nem megy. Szerintem ez a folyamatot fantasztikusan ábrázolták, a belsõ vívódás minden pillanatát magaménak éreztem.
S ott a srác. Õ boldog. Nem akar többet, nem akar mást, nem akar karriert, nem akar semmit. Mert õ mindent megkapott az élettõl, amit csak akart. Vagyis nem is akarta- hiszen nem akart családot- de mégis boldog. AZ imádott nõvel élhet, a munkáját elvégzi, szereti, egy édes kislányt nevel- neki minden idilli. Csak egy hiányzik: a nõ, akit szeret, nem szereti õt viszont. Hiába minden szeretet, próbálkozás, nem tud kicsikarni érzelmeket a párjából, a folyamatos elutasítás elkezdi õt is felõrölni. De küzd.... bár hiába minden, bármit tehet, a lány soha nem fogja elfogadni sem õt sem a közös életüket.
S a két oldal harca, ahogy próbálnak együtt élni ketten, de mégis egyedül- hiszen a mély gondolataikat és érzéseiket soha nem beszélték meg: a lány folyamatosan megjátsza, hogy minden rendben, s a srác összezavarodva próbálja tetten érni a dolgokat. Pl. amikor elutasítja a szeretkezéskor.
Jajaj, nagggyon jó film! Ügyes a rendezés nagyon. Kicsit zavaró volt, hogy az expasi és a mostani nagyon hasonlít egymára, illetve az idõsíkok gyors váltakozása miatt nehéz volt követni a történetet ( talán jobban el kellett volna változtatni õket, mondjuk a csajnak legyen rövid haja, és akkor minden ok)- de a végén azért összeállt a kép.
Fantasztikusan veszi észre és fogja meg azokat az apró mozzanatokat, amelyek mindenki számára ismerõsek. Amik jelek, s amikbõl a vak is tud olvasni- csak épp az nem, aki benne van. Mert belülrõl minden még bonyolultabb, még kuszább, pedig egyértelmû volt, hogy ez a kapcsolat nem fog mûködni hosszú távon. Ahhoz nincsenek meg az alapok...
Fantasztikus játék, nagyszerû téma, és feldolgozás!
EZ a film, az az igazság, hogy 10 pontos. Ritkán adok tizest, de ez megérdemli.