9/10
Bibolya46 jan. 30. 18:00:08 9/10
(59/59)
Egyetértek az előttem szólóval, bár nekem mindegyik karakter tetszett. Bájos film, szuper színészekkel!
7/10
cinemad 2023 aug. 24. - 00:35:32 7/10
(58/59)
Kedves, tartalmas film, amit tényleg sikerült mondanivalóval megtölteni. Nem igazán hívnám vígjátéknak, még akkor sem, ha intelligens és jó humor van benne. Ugyanakkor számomra végig egy bús, melankolikus hangulata van, ami inkább szomorúvá tesz (na nem a film minőségére, hanem a történetekre gondolok). Judi Dench, Meggie Smith, Bill Nighy és Tom Wilkinson nagyon jók élvezet nézni minden megnyilvánulásukat (pláne eredeti nyelven, bár a szinkron sem vészes). A kanos bácsika karaktert mondjuk kihagyhatták volna, nekem picit sem hiányozna. Az összes többi szereplővel nincs gond. Igazából semmi extra dráma, csavar, izgalom nem történik benne. De mégis nagyon emberközeli, kedves film, ami egy percig nem unalmas. Indiát pedig ezúttal is csodálatosnak sikerült ábrázolni. Soha rosszabbat.
9/10
Bibolya46 2023 jún. 11. - 00:29:13 9/10 Előzmény Cordelia
(57/59)
Én ezért nézem a Duna tv-t, ott nincs reklám. 😉
DUNAWÖLD 2023 jún. 10. - 02:53:22
(56/59)
Kizàrt, hogy egy angol így nyilvànuljon meg a gyarmati *alattvalókról* nyíltan, szemtől szemben...
Még egymàs között is!
Kizàrt.
Inkàbb ràgcsàlnànak üvegcserepet, semmint kimondják, amit gondolnak.
A színlelést, àlszentséget az angolok talàltàk fel. Ez nàluk történelmi hagyomàny.
A film: Provokàció...
Leràgott csont,
langyos, felületes, hamis tartalom, a sztori kiszámítható.
Az idősebbek rasszistàk, pfuuuuujjjjj...
Érzékenyítés, gàtlàstalanul.
Kinek kell magyaràzni a gyarmati mentalitàst. Bizony, vissza lesznek gyarmatosítva hamarosan.
Egyszer nézhető, ha keveset tud az ember a britekről, jobban élvezhető a mese.
jesolo 2023 jún. 04. - 09:34:49
(55/59)
Egyetértek a dicsőítésekkel, rendkívüli film és az érett szereplők tudásuk legjavát adják finom angol humorral, a képi világról nem is beszélve. Végre a Duna adta reklámok nélkül. A hab a tortán az lenne, ha másnap leadnák a folytatást is, ami nincs így. Életem talán legjobb két filmje, de persze megfelelő korúnak kell lenni hozzá. Várjuk gyorsan a második részét.
9/10
Kaposi András 2023 ápr. 12. - 19:03:19 9/10
(54/59)
Aranyos film, minöségi kikapcsolódás. Egyenlö arányban vannak a jó poénok és a drámai részek, mindkettöböl van böven, de azért nem az a sírva röhögös, vagy katartikus fajta, nem viseli meg túlzottan az embert, amikor könnyed szórakozás kell akkor tökéletes. Külön tetszett, hogy végre egy olyan Indiában játszódó film ami se nem idalista béke paradicsomának állitja be Indiát se nem Ázsia pöcegödrének mint általában a filmek. Kevesebb hatásvadászat, több realizmus. Akárcsak a karakterek tekintetében. Még a meleg mellékszálba sem kötnék bele itt az sem volt eröltetetten pc. Valahogy minden jól volt adagolva itt, nem akartak semmilyen téren baromi nagyot markolni a készítök. Szeretem az ilyet :)
9/10
Ocsisonka 2022 szept. 17. - 18:15:50 9/10
(53/59)
Végre egy igen jó, kellemes, humoros, szép gondolatokkal megtöltött film, melyet őszinte szívvel ajánlom, mindazoknak, akik az ilyent szeretik. Örülök, hogy ráakadtam erre a filmre.
wolfat 2020 jún. 24. - 06:58:31
(52/59)
Ha egy filmet annak alapján ítélünk meg, hogy a kitűzött céljait mennyire valósította meg, akkor ez mindenképpen egy első kategóriás alkotás. Szereposztás, dramaturgia, képi világ, angol humor… - minden nagyon a helyén van benne, (ami persze nem jelenti, hogy akiket nem ragad magával a sztori, hanem nagyon kritikus szemmel nézik, ne találnának hibákat benne.) Mint minden jobb filmnek, ennek is különböző jelentésrétegei vannak; nekem elsősorban az utazás, más kultúrák megismerésének az erejéről szólt. (Még egy tolószékbe került, idős, a világra már nem kevés cinizmussal tekintő hölgy is életre kel, szerepet talál a film során – hitelesen, azaz hihető módon és meggyőzően.) Ugyanakkor rétegfilm, idősekről, elsősorban az idősebb - vagy ahogy valaki az előttem szólók körül udvariasan írta -, a nagyobb élettapasztalattal bíró korosztályokhoz szól.
9/10
kislena48 2019 jan. 06. - 16:21:57 9/10
(51/59)
antibond hozzászólása nagyon rendben van! -és valóban egy nagyszerű film. Mikor adják a második részt?
antibond 2019 jan. 06. - 10:55:50
(50/59)
Áradozhatnék hosszan és részletesen a film erényeiről, kiválóságáról, helyette azonban egy olyan gondolattal egészítem ki az eddigi - dicsérő - hozzászólásokat, ami talán kissé furcsa lesz, de komolyan hiszem, hogy jogos.
Ez az alkotás kiváltképp azoknak ajánlott, akiknek elsőre nem tetszik.
Javaslom, hogy rugaszkodjanak neki még egyszer, és közben törjék a fejüket, ők hol rontották el az életüket.
Gyönyörűen bemutatja a film ugyanis, hogy lehet változni, változtatni, pozitív irányba, amit korábban rosszul csináltunk, és a körülöttünk élőkre is lehetünk kedvező hatással, csak észre kell vennünk, kinek, mire van szüksége, s ha tehetjük, adjuk meg nekik. S ezáltal mindenki több lesz, sokkal több.
Nagyszerű film ez, ha még nem mondtam volna...
7/10
sexykex 2017 márc. 27. - 13:55:55 7/10
(49/59)
Van bent egy indiai - mondta a hölgy, és igaza volt. Odakint viszont rengeteg indiai mászkált, ezért bent maradt. A film hõsei végül is kimozdulnak, ami jó, akár ez a mozi. (Fõleg akkor jó, ha nincsenek különösebben nagy igényeink és szeretjük a limonádét is.)
Cordelia 2016 szept. 15. - 22:24:12 Előzmény orgyen
(48/59)
igen
orgyen 2016 szept. 04. - 02:33:10 Előzmény Cordelia
(47/59)
Tom Wilkinson-re gondolsz az "Alul semmi"-bõl?
Ott pld. Végvári Tamás a hangja, aki magasnak éppen nem mondható de kíválóan bánik a hangjával.
Sok szép hangú színészünk van (vagy inkább már csak volt), de nekem azok tetszenek a legjobban akik emellett nagyon jól tudtak bánni a hangjukkal és a szerep függvényében akármilyen hangon meg tudtak szólalni. Személyes vélemény hogy ebbõl a szempontból a 3 legszebb és legjobb hangú magyar színész Szabó Gyula, Végvári Tamás és Kristóf Tibor volt, mert sajnos hármójuk közül már ketten nincsennek köztünk.
10/10
Cukros csirkecomb 2015 dec. 19. - 19:10:49 10/10
(46/59)
Nagyon szép film. Teljesen emberi, mégis van varázsa. És ez a mondat nagyon klassz benne: "A végén minden jóra fordul. És ha még nem jó, akkor még nincs vége." Elmentettem magamnak.
10/10
Arthurknight 2015 dec. 19. - 18:36:18 10/10
(45/59)
Parádés film annak, aki gondolkodik, aki érez és aki szeret nevetni.
Cordelia 2015 dec. 13. - 21:50:57
(44/59)
így van, erõlködni kell, hogy megértsük a párbeszédeket vagy felhangosítani a tévét. Az egyik fõszereplõnek olyan jellegtelen hangot adtak, ami sem a termetéhez, sem a karakteréhez nem illik: egy ilyen magasságú férfinak hosszú a hangtraktusa, nyilván zengõ hangja van, egyébként a Full Monty egyik fõszereplõje és ott kiváló volt a magyar szinkron hangja.
Edmond Dantes 2015 szept. 06. - 11:25:41
(43/59)
Összehasonlíthatatlan és összetéveszthetetlen hangulatú és körítésû film öregedésrõl, öregedni-tudásról/nem-tudásról, magányról, magányûzésrõl. Játszódhatna bárhol, ezt a sztorit történetesen Indiába helyezték az alkotók: a "nyersanyag" azaz a téma egyetemes, a "fûszerezés" indiai. Nekem Örkény Macskajátéka is eszembe jutott a filmrõl, ami máskor, máshol játszódik, de (kicsit?) hasonló témában utazik, (kicsit?) hasonló üzenetekkel. Jó volt látni a szédületes Gettómilliomos fõszereplõjét, Dev Patelt és a great old star-okat, bár Judi Dench kétségkívül túlkoros a szerepéhez. A film folytatása, részben azonos szereplõkkel már-még megy, még gondolkodom...
10/8
Cordelia 2015 aug. 23. - 22:43:59 Előzmény palikg
(42/59)
tizenöt percenként volt egy hosszú reklám. hogy lehet így egy jó filmben elmerülni?
9/10
palikg 2015 aug. 22. - 18:45:29 9/10
(41/59)
Tetszett, jó kis film. 10-bõl 9.
9/10
palikg 2015 aug. 22. - 18:45:14 9/10
(40/59)
Tetszett, jó kis film. 10-bõl 9.