HgGina2 2011 jan. 17. - 00:32:42
(50/90)
Elõször talán az USA a CO2-kibocsátását vehetné vissza. Ez a világon a legjelentõsebb légszennyezõ ország. Aztán következhet Kína.

Érdekes módon a régi nagy szennyezõ német ipar már rájött, mi a teendõje. A Rajnában megint vannak halak, noha 20 éve még szinte nem volt benne élet. A Temze is hasonló állapotban volt.

Milyen furcsa, mindenki Brazíliát és az ottani õserdõk irtását veszi a legfontosabb megoldandó problémának, pedig az erdõségek nagyobb része az északi félgömbön van.
Nincs kivétel. Budapest kezdhetné a sok rothadó, rákkeltõ szemét BKV-buszok kihajításával, folytathatná a kat. IV. alatti autókkal, a teherautók szigorú ellenõrzésével...
Ész kéne ehhez, nem politikusok!
szamarhegy 2011 jan. 17. - 00:27:55
(49/90)
Érdemes lenne megpróbálni a 7 mrd.-os népesség növekedésének megállítását és csökkentését, akkor a vele járó fogyasztás és széndioxid kibocsátás magától csökkenne.
szamarhegy 2011 jan. 17. - 00:18:28
(48/90)
Szerintem ne relativizáljuk Al Gore-al ezt a problémát. A filmben adatok vannak, és szerintem több mint megrázó tény, hogy 650.000 év alatt 4-5 olyan kiugró hõmérsékleti és széndioxid kiugrás volt, mint mostanában, csak a mostani duplája a 650e. év. alatti 4-5 kiugró növekedésnek. Döbbenetes a probléma nagysága és növekedésének gyorsasága.
topikos8 2011 jan. 17. - 00:17:15
(47/90)
Nocsak Al Gore repülõn? Ezzel vajon hány kg széndioxidot juttatott a levegõbe?
Johny83 2011 jan. 17. - 00:12:40
(46/90)
Nem igazán ismerem Al Gore munkásságát,de itt most nem a személyét kell kritizálni hanem a film mondandólyát megérteni és magunkba szálni egy kicsit,mert ha így folytatódik minden ahogy most akkor unokáinknak már komoly problémái lesznek.Bár ez csak az én véleményem.
yawaza 2011 jan. 17. - 00:07:07
(45/90)
Javaslom,nézzétek meg a Fall of the republic címû filmet is,annak a vége felé megismerhetjük Gore egy másik arcát is.Csak nehogy törést okozzon:))
10/10
yoz007 2011 jan. 16. - 23:48:10 10/10
(44/90)
Nagyon - nagyon érdekfeszítõ
és elgondolkodtató !!!!!!
twillight 2011 jan. 16. - 23:28:47
(43/90)
Az élõlényeknek elõttünk esélye sem volt. Az ember az egyetlen ami megmentheti az életet. A természetnek - aminek része az emberiség is - SZÜKSÉGE VAN az emberre azért, amit az ember épít/het.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 jan. 16. - 23:23:52 10/10
(42/90)
Az élõlények elõttünk nagyon jól el voltak hidd el. :(
Az ember egy pusztító parazita.
Nincs rá szükség, hogy mindent szabályokhoz idõhöz és rendbe szabályok közt irányítsanak és rendszerezzenek. :(
Na, ez Király, mert eddig szinkronizálva még nem is láttam. :)
twillight 2011 jan. 16. - 23:19:01
(41/90)
Minek hagyni a bolygó élõlényeit évmilliókig "szenvedni"? Atomot nekik most!
10/10
NANU..! NANU..! 2011 jan. 16. - 23:13:08 10/10
(40/90)
Lenne értelme túlélni... ?:(
Szerintem nincs, mert olyan járványok törnek ki, hogy jobb inkább elõbb meghalni, mint évekig szenvedni. :(
detox 2011 jan. 16. - 22:59:09
(39/90)
az emberiséget kell megmenteni nem a földet. azt pont lexarja mi történik rajta :P
Rebbeka 2011 jan. 16. - 22:08:04
(38/90)
Napi szinten beszelunk a fold puszt6ulasarol. Ugy latszik mar tulsagosan es megallithatatlanul felgyorsult az ido. Vajon tenyleg csak a Joremenyseg fokanal lesznek tulelok 2012. December 21-en?! Mennyien fogjuk tulelni?
jack80 2011 jan. 16. - 19:26:46 Előzmény pimi
(37/90)
Valóban túl összetett a dolog ahhoz, hogy teljesen át lehessen látni. Viszont van olyan része a rendszernek, ami egyszerû, mint a faék. Ilyen például a légkör oxigéntartalma: az bizonyítható, hogy a légkörben (és a vizekben) lévõ oxigént a fotoszintézist végzõ "zöld" növények adják, az is pontosan mérhetõ, hogy melyik növény mennyit. Kiszámítható, hogy az egyenlítõi esõerdõk nélkül semmiképpen nem lenne elég. Az is pontosan meghatározható, hogy milyen hatalmas mértékben csökken naponta (nem évente, naponta!) ezen erdõk összterülete. Innen csak egyszerû matek.
Hannibal Lecter 2011 jan. 16. - 17:25:50
(36/90)
ekkora ember létszám (7milliárd) és ekkora környezetszennyezés nem volt még, ezzel kell csak számolni
10/10
jotaw 2011 jan. 16. - 13:40:00 10/10
(35/90)
Miután tegnap az HBO-on megnéztem a 2012 címü katasztrofafilmet, mely sztem dialektikusan kötõdik
a környezetmegbontások után keletkezett gyors evolúciókra,bizonyára az Al Gore, volt amareikai alelnök portréjában sok hasonlóságot fedezhetünk fel a filmbeli fõszereplõ alakításával.
pimi 2011 jan. 16. - 10:59:58
(34/90)
Nem tudom, hogy él-e még ez a fórum.
Lehet, hogy már senki nem olvassa, azért én leírom a véleményemet.
Ha józan ésszel és némi logikával mérlegelünk, akkor a Földet, mint globális rendszert kell vizsgálnunk. Ebbõl a nézõpontból egy kicst az az érzésem, hogy a bolha köhög.
Hány éve tanulmányozzuk a föld idõjárását? 50 éve? Mert az csak a mûholdak után vált lehetségessé. Valamikor kialakult a zöld õserdõ helyén a Szahara. Volt közünk hozzá? Mi is van az ózon réteggel? 10 éve világkatasztrófa, lyuk a pajzson, lesülõ birkák az Andokban. Most mi is van vele?
Lehet, hogy nagyon cinikus vagyok, de nagy üzlet lehet a globális felmelegedésben (is).
A Föld nagyobb és összetettebb rendszer annál, hogy mai lehetõségeinkkel és eszünkkel megfejtsük. Az évmilliók alatt hány hasonló változás zajlott? Jégkorszakok, meleg ciklusok, stb.
Nem tudom, hogy szeretném-e, hogy ne legyen közünk a mostani változásokhoz, vagy sem.
1/10
Balatony 2010 máj. 26. - 11:46:53 1/10
(33/90)
igen-igen a tanulmányok persze hogy a globális felmelegedés okozásával foglalkoznak, nem a létével (ezt elírtam). Nézd- amíg ilyen megalapozatlan filmek kerülnek ki, addig még jó, hogy, hogy nem értenek vele együtt a szkepticisták. Fontos tudni, hogy õk sem a tagadják a gw-t, csak szem elõtt tartják, miért tehetnének többet.A saját szememmel nem látom, mégis tudom: a vízhiány most nekem még nem, de hamarosan probléma lehet, úgyhogy spórolok vele pl. Vannak dolgok, amik nem szorulnak magyarazétra, mert vitatni õket felesleges, vannak és kész. A gw kilóg, nincs konszenzus, folyamatosak a felemás egymást cáfoló hírek és tanulmányok, a bõrömön pedig nem tapasztaom. Bizony, nem tapasztalom- mert hiába vannak szélsõségesnek túnõ jelenségeke itthon is, amíg a média nem vágta a fejünkhöz, hogy ez a gw miatt van, senki sem pánikolt emiatt.
Viszont egyetértek veled:ha környezettudatos vagy, azzal nem veszt a világ. Én is annak tartom magam. Csak jó, ha tudjuk, miért tesszük.
(az elõzõ kommentem nanunak ment)
susmuruss 2010 máj. 26. - 11:25:18
(32/90)
irodalmat megneztem/elolvastam. (ez lemaradt az elozo vegerol)
susmuruss 2010 máj. 26. - 11:24:31
(31/90)
nem leszek elfajzott es meghallgatom mind a ket velemenyt. Al gore-e megvolt mar johet a tobbi.
Itt emlitenem meg hogy az angol "tudosok" altal publikalt dolgokhoz eleg szkeptikusan allok. Hallottunk mar komoly angol tudomanyos tenyt kortarsainktol? En meg nem, bar biztos vannak ott is ertelmes tudosok, csak mivel azt mondtad a hogy gazdag a (szak)irodalomuk, igy eleg hiteltelen.
Erdekesek lehetnek a tanulmanyok amik cafoljak a globalis felmelegedest. Ez a jelenseg letezik, ezzel minden hozzaerto egyetert. A vita arrol szol, hogy mi miatt letezik a jelenseg. En azt mondtam eddig hogy mi okozzuk. Ha elfogadod hogy letezik a jelenseg viszont szerinted nem mi okozzuk (ill nem mi gyorsitjuk fel), akkor azt mondom nyugodt szivvel lemegyek a garazsba es berantok par benzin-, dizeluzemu motort es hagyom napokig.Vicces nem?
En meg mindig azt mondom hogy nem nagy dolgokrol beszeltem az elso kommentemben, csak amit minden ember veghez tudna vinni. Es nanu nanu-nak nincs igaza. Lehet hogy a feketearanytol valo fuggosegunket nem tudjuk azonnal megoldani de mersekelni tudjuk. Ma azt mondjak a technologia nem teszi lehetove, nem tudjak helyettesiteni.Es csak nezopont kerdese hogy mennyire fejledt a mai technologia. 100 ev mulva csak nevetnek rajtunk azok akik elektromos autoval jarnak es a termeszet energiait hasznaljak, mint ahogy mi is kinevetjuk a gozgepeket, mennyire alacsony volt a hatasfokuk a befektetett energiahoz kepest. Szal meg lehet valositani csak minden hozzaallas kerdese. En ugy latom hogy a mai fiatalokat kell megcelozni a temaval mivel oket lehet meg jo utra teriteni es nevelni, de minket mar nehez.
Ehhez a filmhez visszaterve. Lehet hogy sok tulzas hangzott el a filmben, de kerdem en, a filmet cafolok nem tuloznak? Nyilvan azert mert ha a grafikon csak fele olyan magasan ivelne felfele az utolso evtizedekben akkor senki nem foglalkozna vele, es nem tenne semmit. Minden al gore-ra lesz egy valasza az altalad emlitetteknek, es minden altalad emlitettre tud reflektalni egy al gore fele. Ez igy fog menni amig valaki nem tudja bizonyitani az allitasait ugy hogy a sajat szemeddel is tapasztald. En mindesetre megteszem a tolem telhetot azzal nem veszt a vilag.Majd meg irok, es vitazhatunk ha az ajanlott