Téma: Kémek hídja

tdk 2016 febr. 10. - 21:55:41 Előzmény Xxy92
(29/89)
Márpedig volt olyan villamosjárat (S-Bahn), ami átment a fal fölött, még a 80-as évek végén is, amirõl volt egy videó a YouTube-on, csak sajnos törórlték:

http://www.youtube.com/watch?v=ciXarXYjP-g

A leírásánál szerepelt, hogy átérve vezetõt cseréltek, mert - természetesen - két külön vállalat üzemeltette a keleti és a nyugati szakaszt. A címe vala0i olyan volt, hogy Travelling through the Berlin border by S-Bahn (late 80s). Egy amatõr felvétel volt, és ha rákeresel a videómegosztón, akkor egy másik videó is ott lesz a találatok között (1989-2009), aminek a leírásában még hivatkozva van (valószínûleg tartalmaz belõle részletet, most nem néztem végig). Illetve van egy 2007-es felvétel is ugyanarról a szakaszról, csak ott már a felújított és új városrészek és állomások látszanak.

Az már más kérdés, hogy a film mennyire hatásvadász annál a jelenetnél, ahol

SPOILER

az utasok szeme láttára géppuskázzák le az átszökni próbálókat (eleve veszélyes húzás ez az utasok miatt is, meg ki az, aki pont egy olyan feltûnõ helyen szökne át - Hitchcock és a Szakadt függöny jut most eszembe errõl), illetve mennyire sablonos ott, ahol egy nagyon hasonló jelenet formájában tér vissza "ugyanaz" a látvány, csak már a szabad világban, Brooklynban.

/SPOILER

Egyébként nekem az angolul tudó német nem sántított, az eredetiben talán még akcentusa is van.
tdk 2016 febr. 10. - 21:29:57 Előzmény Morten
(28/89)
Huszonpár éve volt egy aranyköpés-gyûjtemény könyv, abban volt az, ami most a kommentedrõl eszembe jutott: "Én már láttam ezt a filmet, csak az másról szólt." :) Azóta néha beugrik csak úgy. Ezek szerint már akkor is... De hát miért is ne...? Egyébként a könyv maga ráadásul egy korábbi angol vagy amerikai mû fordítása volt, ha minden igaz.
10/10
barcelonantu 2016 febr. 10. - 13:19:24 10/10
(27/89)
Nagyon jó film,csak ajánlani tudom! nálam 10/10
9/10
Arter 2016 febr. 03. - 14:32:45 9/10
(26/89)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz, nekem is tetszett a film. Az elõzetes alapján meg kell mondjam kicsit pörgõsebb, izgalmasabb filmre számítottam,nem ezt kaptam, de ez nem gond hiszen a film a maga 2,5 órájával végig lekötött. Érdekes film volt. Amúgy is szeretem a megtörtént eseményen alapuló filmeket. Ez a történet éppen ennyi volt se több se kevesebb. Nem csalódtam sem Spielbergben, sem pedig Tom Hanksben. 10-bõl 9 pontot adok neki, mások úgy is lehúzzák, de hát ízlések és pofonok.
10/10
mummus 2016 jan. 30. - 18:16:53 10/10
(25/89)
Szellemes, hiteles történelmi-mûvészfilm. Van benne kémtörténet is, de inkább rátekintés a kor politikai, diplomáciai viszonyaira - mindez jó karakterekkel, finom, fanyar humorral és kiváló színészi alakításokkal.
Nagyon élveztem, elrepült az idõ (nem is tudtam, hogy 2,5 órás a film). Aki viszont akciófilmet vagy "James Bond"-osat szeretne nézni, az csalódni fog, ez a film nagyon más...
Kira Kalo 2016 jan. 26. - 05:50:09
(24/89)
Dehát, errõl szól a film. Pont akkor építik a falat. 1961-ben.
shoc 2016 jan. 24. - 22:10:23
(23/89)
Reménykedtem ebben a filmben.
A legnagyobb elszantsaggal es jóindulattal vagyok iránta.
A 45. percnél tartok.
Nem tul egetrengetõ.
6/10
Xxy92 2016 jan. 24. - 15:42:50 6/10
(22/89)
Nem tetszett. Pedig nagyon sokat vártam tõle a bemutatója alapján, valamint számomra Tom Hanks neve is fémjelzi a jó, és sikeres filmet. Ez a film sem rossz, még csak nem is unalmas, de valahogy hiányolom belõle a mondanivalót, az értéket, a mélységet.
Végigvezeti, hogyan a Szovjetunió és Amerika hogyan cseréli ki egy-egy emberét a másikra. Nyilván, ezen bartell megvalósítása nem ment volna mindenkinek, tehát errõl szól a film. De azért van két problémám:

- Senki ne mondja nekem azt, hogy a '60-as évek NDK-jának katonai vezetése folyékonyan beszélt volna angolul
- Sem azt, hogy a '60-as évek Berlinjében volt egy villamosjárat, ami lazán, menetrend szerint, utasokkal tele közlekedett az NSZK-ból az NDK-ba, majd vissza, a berlini fal fölött. Ez szerintem egy orbitális hiba.


A film lekötött, s nem tûnt fel, hogy több, mint két óra telt el. Mégsem tetszik, és nem tartom sokra.


10/6
6/10
mrteddy 2015 dec. 31. - 00:24:17 6/10
(21/89)
Ezt akár a Bartók Béla 62-64. szám alatt is vetíthették volna...
spidermeeen001 2015 dec. 29. - 01:17:33
(20/89)
Nem tudom mit vártok egy valóságos eseményeken alapuló filmtõl.
Ahhoz képest egy jó film volt, de nem nevezhetjük klasszikusan lebilincselõ filmnek. :) 6/10
6/10
blaze86 2015 dec. 26. - 23:12:53 6/10
(19/89)
Titkon reméltem, hogy Spielberg magát is meghaladja majd öregkorára. Sajnos eleddig nem tette. A Kémek hídjával nem az a baj, hogy egy fekete-fehér világban játszódik, hanem, hogy még az annak elmesélése is "Spielbergesen fekete-fehér". A gyengébbek kedvéért Berlin NSZK és NDK része is sötét és kék, míg Brooklyn csupa fény és színek... (A valóságban egyébként pont fordítva van.) Ez a rendezõi egyszerûség végigkíséri a filmet, erre utaltam az elején. Ettõl függetlenül egészen nézhetõ mozi, Hanks pedig -poénnal élve- "élete egyik alakítását" hozta (jó volt, de semmi különös). Még valami: ha már Ámerikai az interpretation, akkor legalább egy jó soundtrack illett volna a filmhez, sajnos ez elmaradt. Maradtak a csöndek és a hídon álldogálások (csöndben).

6/10
kirby76 2015 dec. 20. - 12:18:39
(18/89)
Tegnap néztük meg, zseniális alkotás. Úgy telt el a 142 perc, mintha csak 30 lett volna.
Ne feledjétek, hogy ez egy megtörtént események alapján készült film/forgatókönyv. Épp' ez is emel a fényén, valamint ezért lett
volna nehéz beletenni pörgõs akciójeleneteket(melyet többen hiányoltak), mert akkor nem éppen a "megtörtént eseményeket" mutatta
volna be film.
Szvsz ez így volt jó ahogy.
10/10
showme79 2015 dec. 20. - 00:47:28
(17/89)
Hát egy nagyon finom, drámai film, számomra egyértelmûen az elmúlt év gyöngyszeme. Én az elõzetest látva azt gondoltam, hogy micsoda izgalmas, ráadásul akcióval teli film lesz. Nos, az elsõ megvolt, a második nem, de egyáltalán nem is hiányzott, mert annál sokkal, de sokkal többet adott! Köszönöm Spielbergnek ezt a remek alkotást!
8/10
Cinemár 2015 dec. 16. - 16:11:44 8/10
(16/89)
Nagyon jó film! Persze aki kevesebbet élt az "átkosban", annak unalmas lehet, pedig annál inkább meg kell, hogy nézze ezt a mûvet. A hatalmi sakkjátszmákat remekül mutatja be, az NDK-s jelenetek pedig a legjobb részei. A vége persze kicsit szirupos, de ezért is nézhetünk ma ilyen filmeket. Szerencsére!
lászló csóka 2015 dec. 11. - 21:02:30
(15/89)
Díszlet, operatõri munka, színészi teljesítmények, történet 10 pont. Valami azért hiányzott igazából nem tudnám megfogalmazni mi (váratlan fordulat?, drámaibb dráma?, nem tudom), de összességében az utóbbi idõkben az általam látott egyik legjobb film!!
Egyszer mindenképpen érdemes megnézni annak, aki szereti a történelmi filmeket és akinek nem hiányzik a 10 hulla/perc, csikorgó autókerék, és a szuperhõs fapofájú, de legyõz mindenkit fíling!! 8/10.
Gvendi 2015 dec. 08. - 10:38:43
(14/89)
Szerintem remek film, de nyilván kell hozzá némi történelmi ismeret a korról és érdeklõdés iránta. Aki unalmasnak találta, annak javaslom, hogy olyan filmeket keressen a jövõben, aminek a besorolása akció film, mert ez ugyanis dráma, ami szerintem így is megállta a helyét, nem hiányzott, hogy nem puffogtatnak el benne 10 percenként egy hadseregre való töltényt, vagy épp rakétát.
Sirius80 2015 dec. 06. - 21:55:12
(13/89)
Sokkal többet vártam tõle..azt hittem egy kicsit akciódúsabb lesz, de sajnos nem. Egy életrajzi dráma valós történelmi alapokon. Nekem rém unalmas volt.
9/10
roemer 2015 dec. 06. - 21:38:48 9/10 Előzmény rEVENGE
(12/89)
Minden megállapításod igaz.
offtopic
cellasto 2015 dec. 03. - 21:34:00
(11/89)
ennek a tartalmát pontosan elegendõ elolvsnom ahhoz,hogy eszembe se jusson megnázni
spielberg ide-tom hanks oda
10/10
livi65 2015 dec. 03. - 21:31:52 10/10
(10/89)
Ez nem egy akció film. Az nézze meg, aki szereti a történelmi filmeket.Ebben a kategóriában is a legjobbak közé tartozik.