Téma: Kenny Lin

Riamara 2022 márc. 19. - 15:09:33
(4667/4727)
Luoyang 28. rész
A kiszabadítási akció egészen jól sikerül, csakhogy most Yue és Gao kerülnek bajba.
Riamara 2022 márc. 16. - 19:38:47
(4666/4727)
Luoyang 27. rész
Yue megmenti Gaot, majd az új nyomok után vetik magukat. A trónörökös házi őrizetbe kerül, Liu Rant pedig elrabolják. Erlang próbálja kiszabadítani.
Riamara 2022 márc. 12. - 14:48:13
(4665/4727)
Luoyang 26
Mi tagadás a koronaherceg nem egy észlény, de úgy tűnik, hogy Liu papa is fölöslegesen tanult annyi filozófiát és alkímiát, mert gyakorlati érzéke a nullával egyenlő. Erlang és Liu Run nekiállnak kísérletezni a képletekkel, Gao pedig felkeres egy játékbarlangot, hogy megtalálja azt az illetőt, aki felültette a koronaherceget.
Riamara 2022 márc. 09. - 12:14:36
(4664/4727)
Luoyang 25. rész
Yue és Gao is felkeresik a templomot, hogy körbe nézhessenek. Találnak is néhány nyomot.
Így aztán megtudhatjuk, hogy vajon tényleg a koronaherceg áll-e a Chunqiu mögött.
Riamara 2022 márc. 06. - 12:44:41 Előzmény bori4
(4663/4727)
Igen, most már, hogy a Szövetség megszabadult a téglától, már sokkal hatékonyabb. Erre panaszkodott az Ősz Hírnöke is. Mert így a mozgásterük eléggé beszűkült.
A téglát pedig Gao a 23. részben végre szóra bírja, így nekik is lesz egy kis rálátásuk az ellenségre.
A merénylettel kapcsolatban pedig ugyanaz a problémájuk, mint a Changanban volt. Nem tudják miféle veszély fenyegeti a császárnőt. Csak annyit tudnak, hogy valamiféle merényletre készülnek. De a hol, mikor, és hogyan még teljesen ismeretlen. Először azt hitték, hogy sima felkelésről van szó. De kiderült, hogy ez csak elterelés volt.
bori4 2022 márc. 06. - 12:02:26 Előzmény Riamara
(4662/4727)
A nagy cél továbbra is a császárnő megdöntése? - gondolom ez nem változott....
Van ugye a császárnő kém- vagy hírszerző szervezete - elég nagy apparátussal, technikai felszereltséggel. Most már a belső árulót is likvidálták, mégsem hatékony a Chunqiu ellen. Ez nem tűnik fel a császárnőnek? Ha csak ő maga nem játszik kétfelé....
A három főszereplőt nagyon csípem, jól össze vannak válogatva.... Erlang feleségétől továbbra is kiráz a hideg, a szolgáló lányáról nem beszélve. :))))
Riamara 2022 márc. 06. - 11:37:20 Előzmény bori4
(4661/4727)
Ő a Chunqiu egyik vezetője. . Az Ősz Hírnöke. Ő a főnöke az orgyilkosoknak. A férfi pedig, akivel játszik, A Tavasz Ura.
Azért van ilyen fura nevük, mivel a Chunqiu fordítása "Négy évszak" lenne. Utalva valami taoista tanításra. Ebből kifolyólag nyilván kell lennie még két főnöknek is, akiket Nyárnak, és Télnek hívnak.
Ebben a részben végre bepillanthatunk az ellenség táborába is. Bár ezt a nőcit már láttuk egyszer, mikor azt a szerzetes-kémet majdnem elfogták.
Mivel a nyomozás valóban zsákutcába került, így a nyomozóink kénytelenek új nyomokat találni, ami új embereket, és új történeteket is von maga után. Most eléggé patt-helyzet alakult ki, hiszen a Chunqiu folyton takarít maga után (innen a sok halott) Viszont a sok gyilkosság óhatatlanul nyomokat hagy maga után. Ezekre a nyomokra vadásznak főhőseink. Ezért van, hogy látszólag össze nem illő eseteket vizsgálnak meg alaposan. Ebben mindhárman nagyon jók.
bori4 2022 márc. 06. - 09:51:16 Előzmény Riamara
(4660/4727)
Valahol nagyon "elvesztem" a történetben. Már mintha egy másik sorozatot néznék....
Ő pl. ki? Egy sor halott, egy sor új név, szereplő - de nem igen halad a fő szál, csak bonyolódik.
Riamara 2022 márc. 05. - 13:03:25
(4659/4727)
Luoyang 24. rész
Erlang egyre közelebb kerül a feleségéhez. Igaz Liu Run dolgozik is rajta, nem kicsit. Liu úrfi pedig elég rendhagyó helyen pillantja meg gyermekkori szerelmét. Fel is keresi, hogy beszéljen vele.
Bár az utolsó külföldi kereskedő is meghal, mégiscsak használható nyomra vezeti a csapatot. A nyomok egy templomhoz vezetnek, ahol Erlang meglátja az egyik Chunqiu orgyilkost. Most azért óvatosabb (lévén Liu Run is vele van) Így a szakértőkre hagyja a terep munkát.
Riamara 2022 márc. 02. - 12:48:13
(4658/4727)
Luoyang 23. rész
Gao továbbra is segíti Yuet. Erlang titokban jól mulat fura sógorán.
Vajon ki találja meg előbb a bujkáló külföldi kereskedőt? Yue vagy az új orgyilkos?
Riamara 2022 febr. 26. - 13:18:20
(4657/4727)
Luoyang 22. rész
Új szereplők lépnek a történetbe. Bemutatják a Chunqiu főhadiszállását, és az Ősz hírnök után egy másik vezetővel, a Tavasz urával is megismerkedünk. 16. éjszaka neve sem megy veszendőbe, az egyik tanítványa azonnal átveszi a helyét. Legfőbb célja persze a bosszú.
Egy újabb Liu családtaggal is találkozhatunk, Liu Run öccse tér vissza egy hosszú utazásból. Rögvest jól fel is húzza magát a nővére házasságán.
Riamara 2022 febr. 23. - 12:03:02
(4656/4727)
Luoyang 21. rész, Az újratervezés
Az orgyilkos halálával nyomozóink zsákutcában találják magukat. Különösen Gao, aki úgy érzi, mivel bosszút állt, az életet teljesen céltalanná vált. Yue vigasztalja, és eközben néhány dolgot megtudunk a lány múltjából is.
Erlang a börtönben egy friss nyomra lel. Miután kiszabadul, azonnal a nyomába is ered. Vajon mi köze lehet két külföldinek, a császárnő elleni összeesküvéshez?
Riamara 2022 febr. 20. - 21:03:14 Előzmény bori4
(4655/4727)
Ó, én nem a csajt, hanem Gaot sajnáltam meg. :D Rettenetes érzés lehetett, amikor arról az emberről, aki már jópárszor megmentette az életét, és mindig mindenben segítette, egyszer csak kiderül, hogy voltaképpen ő az a gyilkos, akit éveken át keresett.
Ez még nagyobb pofon volt, mint Wang esete. Jut eszembe, vajon Wang tudta, ki rejtőzik az álarc mögött?
bori4 2022 febr. 20. - 16:49:31 Előzmény bori4
(4654/4727)
Gao nagyon bejön itt minden csajnak úgy látom...
És, hát ő is csak egy gyalogáldozat, a főnökség sűrű homályban továbbra is. Vajon még hány "nyúl" kerül elő a kalapból??? :)
bori4 2022 febr. 20. - 16:47:04 Előzmény Riamara
(4653/4727)
Minden szektatag orgyilkost "megsirattatnak" velünk a nehéz gyerekkora és élete miatt.
Ráadásul ő még üzletasszony is lett "szegény"... Én őszintén szólva nem hatódtam meg, de ahogy ezt a részt eljátszották mindketten, az alakításuk nagyon tetszett.
Riamara 2022 febr. 19. - 13:39:04
(4652/4727)
Luoyang 20. rész, amiből kiderül, ki a titokzatos orgyilkos. A leleplezés igazán drámaira sikerült. Még kicsit meg is hatott.
Riamara 2022 febr. 16. - 16:10:16
(4651/4727)
Luoyang 19. része nem kis izgalmakat ígér. A titokzatos orgyilkos feladatául kapta, hogy megölje Erlangot, Yue viszont mindent elkövet, hogy ezt ne tehesse meg.
Közben Gao csapdát állít a téglának. De nekem az a véleményem, hogy aki bele esett a csapdába, az tutira nem az igazi áruló.
Míg a testőrlányról simán el tudtam volna képzelni, hogy a Chunqiu tagja, addig az elfogott tettes csupán egy kis hal, akit beáldoztak. (szerintem)
bori4 2022 febr. 13. - 18:43:56 Előzmény Riamara
(4650/4727)
Ja, hogy ő...! Nem is emlékszem, hogy a szóban forgó részen túl láttam-e korábban, egyáltalán nem tudtam, hogy ő Chu mester testőre... Hát ez van. :-D
Az viszont feltűnő volt, hogy mindent Gao tervez meg, még a mester is csak igazodik hozzá :-))) Kész zseni ez a mi Gaonk. Csípem :)))
Riamara 2022 febr. 13. - 17:27:59
(4649/4727)
- Kivel találkozott aznap Han mester? - Kérdezte Gao.
-Mellesleg azt hiszem An Baitannal is találkozott, mielőtt elment. - válaszolta az ügynök.
Mire is Gao azonnal szimatot kapott. Mert ugyan ki más férhetett hozzá mindenhez? Ki volt ott mindenhol? Nyilván, hogy Chu mester személyi testőre.
Aztán neki is állt őt tesztelni. Azzal a róka mosollyal, amit akkor szokott használni, mikor nyomon van.
bori4 2022 febr. 13. - 16:02:57 Előzmény Riamara
(4648/4727)
Köszönöm, már töltöm.... :)