Téma: Kenny Lin

Riamara 2022 ápr. 09. - 15:02:25
(4687/4727)
Luoyang 34. rész
Nem tudom Erlang bátyja mit képzelt? Tárt karokkal fogják várni odahaza. Szerintem teljesen megzakkant.
Erlang testőrét, és Li Beiqit viszont nagyon sajnáltam.
Annyira tudtam, hogy a Szövetséget majd Wu bátyónak fogják felajánlani. hmm...hmm.
Riamara 2022 ápr. 06. - 13:20:27
(4686/4727)
Luoyang 33. rész
Már itt a finis. Egyre izgalmasabbak a részek. Kezdődik a ceremónia, és a versenyfutás, hogy megakadályozzák a robbantásokat.
Riamara 2022 ápr. 05. - 11:39:15
(4685/4727)
Mint említettem a Yanxi palota forgatókönyvíróját azonnal megjegyeztem magamnak. A stílusa nagyon hasonlít Kim Young-hyun írásaira. (Palota ékköve, Silla, Mélygyökerű fa, Six Flying Dragons... stb.)
Így aztán, mikor néhány hete elindult egy új sorozata, rögvest belenéztem. A címe Royal Feast, vagyis Királyi lakoma. Most sem hazudtolta meg magát.
A történet, amolyan kínai Palota ékköve. A császári konyhára, az ételek készítésére, az ételek és a gyógyászat kapcsolatára fókuszál. Ettől persze még elég izgalmas és szövevényes a cselekménye. Viszont tény, hogy ha az ember leül mellé, akkor nem tud túl sok részt megnézni egyszerre, mivel óhatatlanul megéhezik, vagy kedvet kap, hogy egyik-másik finomságot elkészítse. :D
https://www.youtube.com/watch?v=g-IIvk8PePc
A sorozat fordítását Ewilja vállalta fel. Aminek azért is örülök, mert több jó fordítását is olvastam már, ráadásul így óramű pontossággal érkeznek majd a részek, és még letölteni sem kell. Jelenleg a 4. epizódnál tart a magyar felirat. Csütörtökönként jönnek az új részek.
Riamara 2022 ápr. 03. - 20:06:07 Előzmény Riamara
(4684/4727)
The story of Yanxi palace https://www.viki.com/tv/36279c#episodes
Riamara 2022 ápr. 03. - 19:55:51 Előzmény bori4
(4683/4727)
A lefordított részek a Vikin vannak. Most a 18. résznél tartanak. A Sárkányok fordítják. Remélem megy nekik majd olyan gyorsan, mint a Legendás királyné.
Én a Youtubon néztem végig.
A kopaszságot egy idő után meg lehet szokni. A két főszereplő meg annyira jó, hogy ez a kis szépséghiba semmit sem von le a vonzerejükből. :D
Fuha így is nagyon aranyos, a császár meg hát... alapból dögös, és amennyire döbbenet jól játszik, igazán lehengerlő.
bori4 2022 ápr. 03. - 19:48:06 Előzmény Riamara
(4682/4727)
Ha be tudtad fejezni, akkor kész a fordítás is? - hol található?
Gyönyörű tényleg a zenéje, viszont borzasztóan zavar a férfiak kopaszsága.... Hárem belső életéről már több sorozatot láttam, Vu császárnőről szóló életrajzi regény is részletesen taglalta a nők életét ebben a borzalmas "kalitkában"....
Riamara 2022 ápr. 03. - 19:35:00
(4681/4727)
Befejeztem a Yanxi palota történetét. Egyszerűen kiváló volt. Az egyik legjobb sorozat, amit láttam. Nagyon jól meg van írva a történet. A forgatókönyvírót azonnal elmentettem magamnak.
A szereplőgárda zseniális. Ritka, hogy szinte mindenki alakítását dicsérni lehet.
A helyszín valóban a Tiltott város volt. Most megismerhettem minden zegét-zugát.
A jelmezek, a frizurák, a sminkek, a kellékek, a környezet minden részlete nagyon hiteles volt. A zene pedig gyönyörű.
Furcsa érzés volt, hogy a 70 rész után, még mindig elnéztem volna egy darabig. :D
Az első szerelem: https://www.youtube.com/watch?v=AL7MnY-AejE
És a második felvonás: https://www.youtube.com/watch?v=IiO59WXtJDs
Riamara 2022 ápr. 02. - 14:23:15
(4680/4727)
Luoyang 32. rész
Igazán mozgalmas. Gao új rajongót szerzett. Csak úgy tapadnak rá a lányok. :D
Riamara 2022 márc. 30. - 14:00:23
(4679/4727)
Luoyang 31. rész
Úgy tűnik meglett Erlang bátyja, és hát igen, ott van, ahol sejtettük. :D
Közben Li Beiqi, Yue bajtársa, valahogy eltűnt, miközben árulás gyanújába keveredett. Egyedül a lány bízik benne rendületlenül.
Gao és szélhámos barátja pedig rábukkan a Chunqiu táborára.
Riamara 2022 márc. 26. - 17:21:30
(4678/4727)
Luoyang 30. rész
amiből kiderül, hogy Erlang bátyja nem is halt meg. Ez viszont felvet egy kínos kérdést. Akkor hol is van?
Gao is felkeresi a Chunqiu őrült exfőnökét, és kap tőle egy homályos utalást a főhadiszállás helyére.
Yue bátyja némileg engedékenyebb lett, mióta felmerült a mennydörgés. Így hát felkéri Erlangot, hogy segítsen nekik a szertartás védelménél.
Riamara 2022 márc. 25. - 11:57:38
(4677/4727)
Story of Yongxi Palace - Bár nem mondanám, hogy a komorság jellemző a sorozatra, hiszen az intrikák nem csak csavarosak, hanem többnyire nagyon szellemesek is, a szópárbajok meg sziporkázóak, de azért a történet jó pár sorstragédiát felvonultat. (kitűnő alakítással bemutatva. Mint például a Legendás császárnéból ismerős színésznőé is)
Már a Király asszonyánál megállapítottam, hogy a császári hárem a politikáról szólt, hiszen a császári feleségeket legtöbbször túszként, vagy a családnak szóló kitüntetésként választották meg. Ezért aztán a háremben élő nők helyzete csöppet sem volt leányálom. Igazi kígyóverem volt, és hiába volt valaki jó szándékú, és becsületes, ha nem volt meg hozzá az ereje, könnyen odaveszett.
Itt is tele van a hárem remekül felépített karakterekkel, és logikus sorsfordulatokkal (a forgatókönyvíró bizony jól ismeri az emberi természetet)
Riamara 2022 márc. 25. - 11:36:33
(4676/4727)
A történet Qianlong császár uralkodás idején játszódik. A szereplők többnyire valóságos történelmi személyek. A főhősnő is, Ying Luo, aki egy egyszerű varrólányból lett császári nemesi hitves, valami elképesztő utat járva be. Hihetetlenül jó karakter. Nagyon ravasz, szellemes, konok. A végletekig tud szeretni, és gyűlölni azokat, akik a szeretteit bántják. Ezért a palotában csak úgy emlegetik, a császárné veszett kutyája. :D
A császár pedig kezdettől egy ravasz, nagyravágyó ribinek tartja. :D Hát innen szép a csúcsra jutni. :))

Egy közrendű család kisebbik lánya, akit a nővére nevelt fel, mivel édesanyjuk belehalt a szülésbe. A nővér a palota egyik hímzőlánya volt, amíg el nem zavarták a tiltott városból, majd öngyilkosnak nyilvánították. Egyedül a húga, Ying Luo biztos benne, hogy a lányt meggyilkolták. Ezért aztán fogja magát és ő is jelentkezik a palotába hímzőlánynak, hogy kinyomozhassa, mi történt a nővérével. Hamarosan rájön, hogy egy tivornya során egy előkelő férfi megerőszakolta őt, majd hogy ne legyen botrány a dologból elzavarták, és titkon megölték. Az első gyanúsítottja nem más, mint a császárné öccse, a palotaőrség egyik tisztje. Ezért aztán ügyesen beravaszkodja magát a császárné udvarába. Csakhogy tettes helyett barátokra, és szerelemre talál. Így lesz belőle a császárné legfőbb bizalmasa. És a testőrtiszt szerelme.
Riamara 2022 márc. 25. - 11:02:18
(4675/4727)
Amikor a nemzetközileg legnépszerűbb kínai kosztümös sorozatokat emlegetik, akkor legtöbbször a Princess Agents és a Story of Yongxi Palace címe vetődik fel.
Az előbbit már láttam. Tényleg emlékezetes történet volt. A másik sorozat is régen piszkálta már a kíváncsiságomat, de túl sok minden szólt ellene.
1. Még nincs teljesen lefordítva
2. Túl hosszú. 72 részes
3. Iszonyatos méretekben található meg a torrent oldalakon.
4. A Qin császárság idején játszódik. 1740-es években, ami nem a legkedvesebb kínai történelmi korszakom. Lévén a férfiak ekkortájt mind kopaszok voltak, a divat pedig igazán rémes volt. Mintha mindenkit valami agyoncicomázott zsákba bújtattak volna.
5. Az egész történet egy helyen játszódik. A Tiltott városban.

Aztán a minap mégis belevágtam, a már elkészült részekbe.... és totálisan beszippantott. Így, mikor elfogytak a magyar részek, rákerestem a Youtubon, és ott folytattam tovább a nézését. Képtelen vagyok abbahagyni. :D
A forgatókönyv remek. A történet egy kicsit a Dong Yi-ra, és a Palota ékkövére hajaz. Nagyon fordulatos, és habár híján van mindenféle akció jelenetnek, mégis roppant izgalmas. A karakterek rendkívül jól vannak megírva, pedig aztán van belőlük szép számmal, de mind igen figyelemre méltó. Ami pedig a leginkább lenyűgöző, az a színészi játék. Rég láttam ilyen emlékezetes alakításokat.
https://www.youtube.com/watch?v=62uuVE4FwTE
bori4 2022 márc. 24. - 13:53:15 Előzmény Riamara
(4674/4727)
Jaj, tényleg.... nagyon lehetséges.
Riamara 2022 márc. 24. - 11:26:36 Előzmény bori4
(4673/4727)
Szerinted Gao húga vajon honnan fog előkerülni? Remélem nem ő a Chunqiu új bérgyilkos lánya!
Riamara 2022 márc. 24. - 11:09:38 Előzmény bori4
(4672/4727)
Már eddig is szóvá tettük, hogy a húga iránti érzelmei kicsit furák.
bori4 2022 márc. 24. - 07:20:26 Előzmény Riamara
(4671/4727)
A barlangba zárva kettecskén - ez nálam mindent vitt, annyira jól csinálták :-)
Ez a köhécselő főparancsnok bátyus hiszti, nekem kicsit túltolt volt. Nincs nálam az üvöltözés arányban a szeretettel....
Riamara 2022 márc. 23. - 11:58:18
(4670/4727)
Luoyang 29. rész
Yue bátyja tényleg mindent megtesz a lányért. Még a hegy gyomrából is kikaparja, ha kell.
Sajnos közben elkészül az első adag robbanószer is, és Erlangék biztonsága is kétséges.
Riamara 2022 márc. 19. - 22:08:12 Előzmény bori4
(4669/4727)
Ami azt illeti, már az első résztől sejtettem, hogy a császárnő elleni merénylet a templomhoz fog kapcsolódni. Mint abban a Wu császárnős filmben is. Mikor mutatták az építkezést, azonnal az a film ugrott be róla. :D
Én csak azért furcsállom ezt a puskapor dolgot, mert azt hittem ennél régebbi találmány. Így kezdetben csodálkoztam is, mit nem értenek rajta. De az összetevőkből (különösen a salétromból) egyértelművé vált, hogy erről van szó.
bori4 2022 márc. 19. - 18:14:41 Előzmény Riamara
(4668/4727)
Na kezd ez tisztulni.... Véletlenül nem éppen a puskaport találják fel? És a császárnő hatalmas építményét akarják felrobbantani, valami fény napján, amikor avatják?