Téma: Kenny Lin

bori4 2022 jan. 28. - 16:56:52
(4607/4727)
Nagy üldözés, ütős (szó szerint) közelharc, de csak elmenekült a nagy ellenfél... de hogy ilyen jó a harcművészetben, nem gondolom, hogy főrangú valaki lehet :))))
Riamara 2022 jan. 26. - 14:39:45
(4606/4727)
Luoyang 13. rész
Bonyolódnak a dolgok rendesen. A császárnő Jin herceget nevezi ki az ügy kivizsgálására. Song miniszterről, na megy a császárnőről is kiderül ez, meg az.
Yue bátyója eddig sem volt valami szimpatikus (bármennyire is szereti a húgát) de most aztán a mélypontra jutott.
Wang szökésben, ezért Yue és Erlang a nyomába erednek. Sajnos Wang túl alattomos... Yue bajba kerül. Erlang pedig új támogató után néz. :D
bori4 2022 jan. 24. - 09:13:32 Előzmény Riamara
(4605/4727)
Biztos nagyobb szerepe van itt a császárnőnek, mint ami jelenleg látszik - nekem is határozottan ez a benyomásom.... mindenkit össze összeugraszt, felhasznál a saját politikai játszmájához; nem kizárt, hogy ő gerjeszti az egész összeesküvést maga ellen....
Riamara 2022 jan. 23. - 19:57:20
(4604/4727)
Ugyanakkor nem tudtam elengedni azt a dolgot, amit a miniszter Gaonak mondott. Miszerint a trónörökös elleni támadás mögött maga a császárnő állt. Persze hazudhatott is.
Viszont ez egybevág azzal, amit Yue bátyja mondott a Chunqiról, vagyis hogy régebben őfelsége ügynökei voltak. Na most csak az a kérdés, vajon öt évvel ezelőtt is azok voltak?
Riamara 2022 jan. 23. - 19:48:32 Előzmény Riamara
(4603/4727)
Most így jobban belegondolva, lehet azért utálták ki a Nemkívánatos Kútból Gaot, hogy nehogy rájöjjön, mit művelnek odabent?
Riamara 2022 jan. 23. - 19:45:57 Előzmény bori4
(4602/4727)
Igen, olyan segítőkésznek és jószívűnek látszott. Viszont a magyarázkodása alapján egészen más ember ő, mint akinek mutatta magát. Első számú szabály, hogy nem csinálunk bele a saját fészkünkbe. Hát neki ez nem sikerült.
Persze itt azért felvetődik az a kérdés is, hogy a gettóból vajon hányan voltak benne a bizniszben? Mert azért egy ilyen nagy volumenű dolgot aligha lehetett titokban tartani.

Én mondjuk a hadügyminiszteren is meglepődtem. Hisz anno a tűz idején mennyire sietett megmenteni Yuet. Viszont, ha jobban belegondol az ember, akkor inkább csak azért sietett, hogy gyorsan elvarrja a szálakat, mielőtt valamelyik szállítóember elkotyogna valamit. Szegények. Lehet, hogy miután túlélték a tüzet, a katonák jól kinyírták őket?
bori4 2022 jan. 23. - 19:28:18 Előzmény Riamara
(4601/4727)
Ezt én sem hittem volna el, viszont jól meglepődtem a fejleményeken. Még vajon hány "köztes" fej hullik, biztos párszor még meglepődünk, mire elérünk a fejhez. Jól gondoltuk - összeesküvés a császárnő megdöntésére a fő mozgatórugó.
Utolértelek...
Riamara 2022 jan. 23. - 15:19:24
(4600/4727)
Luoyang 12.
Sejtettem, hogy Gao kiszúrja majd a régi haverja bűnösségét. Alapból gyanakvó, de nehéz is lett volna elhinnie, hogy nem tudott a műhelyről.
Riamara 2022 jan. 23. - 09:22:47
(4599/4727)
Ment válasz, kérlek nézd meg!
bori4 2022 jan. 23. - 08:24:30 Előzmény Riamara
(4598/4727)
Ment emilke..... nekem úgy tűnik jócskán előbb jön a felirat a képhez képest... :)
Riamara 2022 jan. 22. - 20:06:42
(4597/4727)
Luoyang 12.
Közben kész lett ez a rész is. Roppant izgalmasra sikeredett. A történet, meg a fordítás is. Mivel a felirat az utolsó öt percnél elcsúszott. Rendesen leizzadtam, mire rájöttem, hogy mennyivel tolódott el, és hogy lehet átidőzíteni. Mert ez egészen más, mint egy teljes feliratot átigazítani.
Persze remélem, hogy nem csak az én videómnál csinálta ezt! És nem valami kitörölt reklám az oka.
Riamara 2022 jan. 22. - 19:56:19 Előzmény bori4
(4596/4727)
Mert nem csak okos, hanem elég pimasz is. Lehetséges, hogy ez a törvényen kívülisége miatt van.
Bizonyos szempontból neki is más rugóra jár az agya, akárcsak Erlangnak.
bori4 2022 jan. 22. - 18:30:58 Előzmény bori4
(4595/4727)
Amúgy nekem szöget ütött a fejemben, hogy volt egyszerű tisztviselőként, jelenleg halottkém - ehhez képest elég hamar le tud ülni az igen magas tisztviselőkkel, császári családtagokkal. Mindenkihez eljut, akihez akar, le is ülnek vele.... Ez hogy?
bori4 2022 jan. 22. - 18:27:01 Előzmény bori4
(4594/4727)
Gao mindig a többiek előtt jár, okosabb mint a társai. Ha majd meg is tud bízni bennük, az sokat segítene a lelki terhein ...
Kézenfekvő a válasz - egészen magas helyen kell lennie annak, aki a szálakat kézben tartja, aki mindent lát....
Riamara 2022 jan. 22. - 18:25:54 Előzmény bori4
(4593/4727)
A testőre visszament az igazi főnökhöz, miután utasítást adott Liunak az öngyilkosságra. Nyilván nem igazi testőr volt, hanem összekötő a Chunqiu és közte.
A császárnő viselkedése szerintem is furcsa. Nekem az is különös volt, hogy nem végeztette ki az egész családját. Pedig úgy szokta.
bori4 2022 jan. 22. - 18:20:34 Előzmény Riamara
(4592/4727)
Az furcsa, hogy még a császárnő sem kérdezi meg, mi volt a célja ezzel a rézlopással az öngyilkos nagybácsinak. Magasrangú nemesi család, dúsgazdag, nem haszonszerzésre megy itt ki a játék - másért asszisztált. Tevőlegesen nem is ő volt Earlang apjának a gyilkosa, hanem az a nagymellű embere, nem? Tényleg az most hova tűnt?
Riamara 2022 jan. 20. - 15:30:13 Előzmény bori4
(4591/4727)
Igen, emlékszem a filmre. Dee nyomozó egyik ügye volt. A Fantom láng rejtélye. Nekem is azonnal beugrott, a tornyot látván.
Riamara 2022 jan. 20. - 15:26:43 Előzmény bori4
(4590/4727)
Nagyon jól összefoglaltad. Megjegyzem Yue bátyja nekem is szörnyen gyanús.
És mondott Gao valamit, ami szöget ütött a fejemben. A császárnőnek ugye két rokonsága van. A férje családja és a saját Wu famíliája. A Wikipédia szerint eléggé lebegtette, hogy melyik családból választ trónörököst. Gao is erre utalt, mikor kisakkozta, hogy ki lehet az álarcos. Mivel a császári családból való trónörökös ellen volt a merénylet öt évvel ezelőtt, így nagyon valószínű, hogy az a bizonyos magas rangú egyén a Wu családból származhat.
bori4 2022 jan. 20. - 13:40:26 Előzmény bori4
(4589/4727)
Érdekesen ábrázolják Wu császárnőt, nagyon puritán öltözetben, környezetben.... Ennél sokkal hivalkodóbb, pompakedvelőbb, megalomániás uralkodónak láttatták máshol...
Arról a toronyépítkezésről külön film is készült, persze már nem emlékszem a címére, na nem sajnálta rá a pénzt és az emberáldozatot... Az ő dicsőségét, hatalmasságát jelképezte volna, ha elkészült volna...
bori4 2022 jan. 20. - 13:37:04 Előzmény Riamara
(4588/4727)
Vajon ki az áruló a szövetségben? Nem sok tagját ismerjük, lehet hogy még csak ezután lép színre? Elképzelhető, hogy a palotaőrség kapitánya, a bátyó az? - már amennyiben lehet két "állása" :-)
Összefoglalva - adva van egy titkos szekta, a Chunqiun , akinek a számlájára írhatjuk eddig az évekkel ezelőtti koronaherceg elleni támadást. Itt lettek Gao társai az áldozatok. Napjainkban megölték ugye a császárnő informátorát és a kislányát, valamint a rézlopásban is ügyködtek...
Ezzel szemben van a palotaőrség nyomozója Yue és a két pasi ugye - mindenki a saját sérelme miatt, majd úgy tűnik összefognak. Beszáll a császárnő kémszervezete, a Szövetség is a nyomozásba.
Most kiderül, hogy az álarcos szövetség főnök az egyik császári herceg...
Úgy tippelek, hogy lesz ennél még feljebb is az udvarban egy nagyfőnök, aki végeredményben a császárnő ellen munkálkodik, azaz a trónt akarja - és tartja fenn a Chunqiun-t amihez biztos rengeteg pénz kell - gondolom ez a rézsikkasztás is ezért történt. Ahogy lenni szokott, külön titkos gazdasági háttérbirodalma lesz ennek az csoportnak.