Téma: Képlet

8/10
offtopic
damienisback 2009 máj. 02. - 14:41:11 8/10
(15/615)
jajj, a ghost ridert tényleg elfelejtettem megemlíteni, mint gagyi szerepet. na az a film is borzalmas.
8/10
offtopic
damienisback 2009 máj. 02. - 12:28:12 8/10
(14/615)
SPOILER

na akkor sorban:
Nicolas Cage egy érdekes figura, bár én nem kedvelem annyira és vannak nála jobb színészek is, de ha azt nézem, hogy a Tolvajtempóban az Ál/arcban és mondjuk ebben a filmben is teljesen más karaktert alakít(és szerintem egész jól), akkor azt kell mondjam, jó választás volt erre a szerepre is(de van egy halom gagyi filmje is, pl next).
ami igazán megfogott ebben a filmben, az a hangulata.
a mondanivaló pedig mondhatnám azt is, hogy átlagos, hiszen mostanában készítettek pár hasonló témájú filmet(nem vigyáztatok a földre, pusztuljon az emberiség mottóval), azonban ennek a filmnek a vége happy end, de nem 100%-ban. hiszen nem arról van szó, hogy meggyõzik a "felsõbb hatalma(ka)t", hogy ugyan már, megváltozunk, légyszi ne pusztítsatok már el minket(amikor megállt a földben ez volt), hanem arról, hogy két ember kivételével mindenkinek pusztulnia kell, de õk kapnak egy esélyt az újrakezdésre. kb ennyi.
8/10
offtopic
damienisback 2009 ápr. 25. - 15:37:05 8/10
(13/615)
csakhogy ez mind feltételezés, mert az elérhetõ verziókon tûrhetõ a kép és a hang is. persze nem hd minõség, de nem is arról van szó, hogy full sötét az egész és néha felbukkan egy-egy szürke körvonal meg némi piros-sárga valami, amikor lezuhan a repülõgép...
Daderth 2009 ápr. 25. - 13:18:58
(12/615)
Nagyon-nagyon vááárom :|
8/10
damienisback 2009 ápr. 25. - 09:00:23 8/10
(11/615)
csak ott bukik el az elméleted, hogy ez a film sokkal inkább kaland/thriller/dráma, mint sci-fi. nem mellesleg, mint korábban írtam, még a "kamerás" verziónál is átjön, aminek át kell...
8/10
offtopic
damienisback 2009 ápr. 24. - 21:57:08 8/10
(10/615)
bizony, ennél a filmnél a látvány nem lényeges szempont, de még a gyengébb minõségû változaton is "átjött" aminek kellett.
Keba 2009 ápr. 24. - 21:41:12 Előzmény benkewood
(9/615)
Mivel egyenlõre csak Telesync-es(TS) minõségben érhetõ el a film, ami azért egy fokkal jobb a CAM-esnél (hangforrása tisztább)... ezért csak így nézhették meg. De nem értem, ez miért baj, ha vki így nézte meg és aztán véleményt ír róla. A jobb minõség nem fogja megváltoztatni a storyt max. csak a látványt, amit ugy látom senki nem értékelt...
benkewood 2009 ápr. 23. - 10:23:32
(8/615)
Hol néztétek meg a filmet bemutató elõtt? Ugye nem a szarminõségû kamerás felvételek alapján írjátok a beszámolókat?
8/10
damienisback 2009 ápr. 20. - 13:23:23 8/10
(7/615)
nem tudom, bár nem vagyok vallásos és nem is hiszek abban a storyban, amire céloznak a film végével, de nekem tetszett. sokkal jobb a vége, mint az amikor megállt a föld címû filmnek.
lng 2009 ápr. 20. - 13:15:24 Előzmény damienisback
(6/615)
Ritkán írok ilyet, meg imadon Cage-t, de egy ilyen fasza alapsztorit egy ilyen számalmas utolsó félórával elb%szni, egeszen a mentõkocsig 8/10, de a vegere már csak 3/10 maradt :(
8/10
damienisback 2009 ápr. 19. - 07:52:56 8/10
(5/615)
érdekes film, a mondanivaló is ott van, viszont a magyar cím, ehh, nc...
5/10
ba0805 2009 ápr. 16. - 13:08:52 5/10
(4/615)
befejezés legalább reális volt, nem úgy mint a többi hosonló filmnél, hogy egy csapat "superman" akarja megmenteni az egész világot, egy ilyen katasztrófát 100% hogy nem élne túl a Föld..
8/10
rosickyz 2009 ápr. 13. - 22:42:42 8/10
(3/615)
Valóban felfedezhetõk a filmben horrori elemek, lehet itt-ott félni.Én akarva akaratlanul a 23-as számhoz és a Amikor megállt a föld-höz hasonlítom a filmet, de nekem ez sokkal jobban tetszett mindkettõnél. Kicsit zavart, hogy a karakterek elképesztõen rideg természetûre sikerültek (ez is csak magánvélemény).
A néhány homlokráncolás ellenére egy körömrágó, nagyon érdekes filmet kaptam, értékelhetõ és elgondolkodtató véggel, s ez aztán nagyon nagy szó, mert az ilyenféle katasztrófafilmekben hiánycikk a normális befejezés. Jó volt,maradandó filmes élmény 8/10.
kutyafuttato 2009 ápr. 09. - 02:12:35
(2/615)
azert ennyire nem egyszeru a film.nem szeretem cage baratunkat, mert szerintem igazabol nem szines csak a hirneve, csillogasa (es esetleg tokeletes teste) -tehat egyszoval o az aki megtestesiti az amerikai almot-hajlandoak vagyunk tehetsegenek hianya folott eltekinteni, de ez a film olyan jol sikerult, hogy eltekinteni is elfelejtunk, mert kivetelesen szuksegtelen.en meg horror kategoriaba is sorolnam, kb felorankent felotlott, hogy ellenorizni kene, zarva van-e meg az ajto,es az a durva, hogy a film vege, ha ugy tetszik valamifele torz happy endet becsempeszve a vallas illuziojara apellalva feloldj a az egeszet.utoljara tizenevesken a bolygo neve halal kozben izgultam ennyire, de most a film vegen teljesen feloldodtam.zsenialis, ebbol a szempontbol mesteri.az egesz film alatt retteg a nezo es a vegen boldogan hisz a magyarazatban mely feloldja a felelmet.nincs utopanik.nincsenek masnap az utcan szembejovo verfarkasok esetleg vertunderek.az arabok kurvaidegesek lesznek kb 5 percel a mozi elhagyasa utan, miutan rajonnek, hogy mit adtak be nekik.hangsulyozom, kurva.
Keba 2009 ápr. 09. - 01:10:49
(1/615)
hohóóó..Cage barátunk megint látja a jövõt :D...igaz most számok segítségével, tehát egy ujabb tagot üdvözölhetünk a számok ihlette filmalkotások táborában...számok számok..mindenhol csak számok :)
Még nem láttam ugyan a filmet de bizonyára fél nap alatt megfejti az adatrengeteget, ha tippelhetnék, és mindenhol ott van ahol történni fog vmi és senki nem hisz neki..stb. :D
A plakátja meg egyenesen azt sugja: Holnapután, Világok harca, Armageddon...hogy ebbõl mi fog kisülni nem tom, de már tûkön ülök. Azt hiszem utánajárok és beteszem a letöltõ listámba eme szerzeményt is...
...majd valamikor:P

http://www.youtube.com/watch?v=7HPfAhA2FBU

Szerintetek "mi történik ha elfogynak a számok"? :D