Téma: Képlet

szisze 2013 jan. 30. - 23:35:39
(515/615)
Lehet hogy kanadai menekülteket.
szisze 2013 jan. 30. - 23:27:48
(514/615)
Ennyi!
6/10
HARCOS TIBI 2013 jan. 30. - 23:25:42 6/10
(513/615)
Amúgy nem egy ilyen ufó vagy mi volt,hanem sok,ha nem láttad volna. A többi ki tudja kiket vitt.
6/10
HARCOS TIBI 2013 jan. 30. - 23:24:20 6/10
(512/615)
Mert a fehér ember felsõbbrendû. Ennyi.
szisze 2013 jan. 30. - 23:19:48
(511/615)
Megint egy rasszista film. SPOILER!! Miért pont két fehér ember és két fehér nyúl a kiválasztott! :)
hotiron 2013 jan. 30. - 23:17:35 Előzmény _Freddy_
(510/615)
Gyümölcsöket, magvakat, terméseket. Kitalálják, túlélnek...
8/10
henxmoncsi 2013 jan. 30. - 23:16:09 8/10 Előzmény _Freddy_
(509/615)
nem tudom láttad e hogy egy buza földre rakták le õket és egy gyümölcs fa felé futottak!ugy hogy szerintem megoldották a kaját!ja mellesleg két nyulat is vittek magukkal...
zb70 2013 jan. 30. - 23:15:40
(508/615)
Legjobb ebben az egész filmben a zenéje volt, Beethoven 7. szimfoniája, a többi az 0.
Spoiler-Killer 2013 jan. 30. - 23:15:27 Előzmény _Freddy_
(507/615)
A nyulakat :)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jan. 30. - 22:04:08 10/10
(506/615)
viszont az érdekes a végében, hogy SPOILER!!! Azok a gyerekek akiket leraktak az új bolygón õk mit fognak enni? xD
8/10
laccmond 2013 jan. 30. - 21:59:17 8/10
(505/615)
Tavaly decemberben láttam elõször (rákövetkezõ nap másodjára), és nekem tetszett! Már csak azért is, mert nem a klasszikus 'minden jó, ha a vége jó' hollywoodi befejezése van.
10/8
popeszku 2013 jan. 30. - 17:55:37 Előzmény Tomiiii
(504/615)
Az alapmûveltség ott kezdõdik,hogy ilyeneket nem ír az ember.
Custom House for ExCeL 2013 jan. 20. - 01:05:08
(503/615)
Sötét vallási propagandafilm, már-már gyalázatos. Az még hagyján, hogy minden bibliai hülyeséget belevettek (Noé bárkája, angyalok, Ádám és Éva), na de a tudóst (konkrétan asztrofizikust!) alkoholista, az ateizmustól megcsömörlött szerencsétlen hülyének állítják be. Szerencsére azért megtér a végére. Pfejj.
Tomiiii 2012 dec. 27. - 22:09:20 Előzmény Jackhamma
(502/615)
Olvasd el a Bibliát...Nem kell vallásosnak lenni hozzá. Alapmûveltség.
Tomiiii 2012 dec. 27. - 21:58:16 Előzmény Jackhamma
(501/615)
OFF: Olvasd el a Bibliát...Nem kell vallásosnak lenni hozzá. Alapmûveltség.
Jackhamma 2012 dec. 23. - 10:10:24
(500/615)
Tegnap éjjel megnéztem, a végén vegyes érzésekkel kapcsoltam ki a monitort, de mindenképp volt valami ebben a filmben. Mivel nem ismerem a Bibliát, így nekem a vallásos motívumok nem tûntek fel (persze Ádám&Évás és a többi pofátlanul egyértelmû elem kivételével). Tudtam azonosulni Cage-el, még ha nem is a szívem csücske sem mint színész, sem mint ember.

SPOILER: Okés a dolog, hogy elõször nem hisz az egészben, aztán mikor biztossá válik, akkor próbál elébe menni/megakadályozni, a végén pedig már beletörõdik. Viszont engem az irritált az egész film alatt, hogy kb senkitõl nem kér segítséget. Elõször a kollégájának mutatja meg, az nem hisz neki, õ beletörõdik. Beszél a kiscsaj anyjával, az elhajtja, õ beletörõdik (pedig annyira látszik a csajon, hogy rohadtul felkavarja amit Cage mond neki, és csak úgy csinál, mintha most hallaná elõször ezt a "jóslatot".) A másik dolog, amit már korábban is leírtatok, hogy megnézném azt az apát, aki ilyen könnyen elengedi az egy szem fiát, hogy elvigyék a fekete ruhás, suttogó, zseblámpát nyelt emberek. Viszont számomra ami minden logikát nélkülözött, az a metrós rész. Betelefonál elõzõ este az FBI-nak, hogy zárják le a környéket, ahol vélhetõen terrortámadás lesz másnap. Odamegy, magára hívja a rendõrök, az FBI ügynökök, és a metrórendõrség figyelmét, kvázi elcsalja õket a (vélt) helyszínrõl, az helyett, hogy odamenne a hárombetûsökhöz, hogy "Csá, Nick Cage vagyok, tegnap én telefonáltam be nektek hogy itt ma sokan meghalnak. Amúgy van egy listám, amit nem ártana ha megnéznétek, mert 50 évvel ezelõtt írták, és szerepel rajta az elmúlt 50 év nagy katasztrófáinak és baleseteinek helye, ideje, és áldozatszáma. Amúgy zsír a napszemüvegetek". A másik dolog: ha az ember kezébe kerülne egy ilyen lista, és beigazolódna hogy mûködik, akkor mi lenne az elsõ dolog (az után hogy alsógatyát cserél)? Megnézi a lista végét! (na jó, elõbb a következõ dátumot, de akkor is, könyörgöm...) Cage b*szott rá, pedig amikor egy pillanatra mutatták a filmben, akkor nekem egybõl lesett hogy az nem 33, hanem EE, és világvégére utal (csak én azt hittem, hogy az "Entire Earth" rövidítése). Erre õ: f*ck this sh*t, ez egy monogram! Számomra ott törik meg egy ilyen film, amikor okosabbnak érzem magam a fõhõsnél.
SPOILER VÉGE.

Amúgy aki nem szeretné belelátni a filmbe a vallást, és ismeri a Schrödinger macskája-elméletet annak kicsit más értelmezést nyerhet így a sztori. (A filmre egyszerûsítve: azért van úgy, mert vizsgáljuk, hogy úgy van-e. Ha nem vizsgálnánk, lehet hogy másképp lenne)
1/10
Shiviatar 2012 nov. 11. - 22:14:34 1/10
(499/615)
Szerintem nem. Tényleg vérlázító a film, de amerikában ez elfogadott. Ott az a bûnös aki nem vallásos.

Emellett baromira megosztó is a film, lásd 600 hsz., és már nem egy vita kerekedett.

A filmben egy jó dolog van: Beethoven gyönyörû 7. szimfóniája.

Spoilerek:
A látvány elmegy, és hogy a vége nem a megszokott világmentõs az jó (bár ahogy vesszük, mert Noé bárkája, és hogy minden élõlénybõl viszünk 12-õt....), és úgy ahogy van kinyírják a földet és rajta az összes élõlényt. "Hurrá." Bár a halál nem számít, hisz Cage az utolsó pillanatban megtér Istenhez ("apjához"). Így õt már az örök dicsõség várja ("nagy fényesség"). Taps! Szörnyû....
1/10
Shiviatar 2012 nov. 11. - 21:55:20 1/10 Előzmény -greghouse-
(498/615)
Dehogy nem tudjuk. Tudjuk hogy nem vagyunk kísérleti labor, sem az "5000 éve teremetett Föld 2 szál emberének utódai". Vicc ahogy kétségbeesetten kapaszkodnak a rendezõk állandóan a vallásba....

Egyszer látnék egy sci-fi-t ami mentes istentõl. :(
merkel 2012 nov. 09. - 22:27:14
(497/615)
Ez egy nagy filmnek készült, a képi világa profi, a rendezõje is jó (Dark City, A holló), de nem sikerült igazán. Olyan, mint a rendezõ néhány korábbi filmje (Dark City, Én, robot) abból a szempontból, hogy csak a végén derül ki, mirõl van szó, de egy nagy katyvasz lett az egész (nem akarom elsorolni a különbözõ elemeket, mert lelõném a poént, de van benne néhány). A komolyzene sem illik hozzá (amúgy tudja valaki, mi ez?). Azért összességében jó film (10/8), és vannak benne ütõs, félelmetes jelenetek.
Zelota4020 2012 nov. 04. - 17:42:57
(496/615)
Épp most nézem és totál felhúztam magam.
Miért vágnak ki a filmekbõl rész(eke)t? Totál kiakasztó! Már többször láttam (pl Jackie Chan filmeknél is, pedig azt ráadásul késõbb vetítették - másik adón), hogy az "erõszakosabbnak ítélt" részeket egyszerûen kivágják... Teljesen zavaró tud lenni, s engem nagyon dühít. Valaki, valakik dolgoztak azokon a jeleneteken, s a filmhez tartozik. Milyen jogon veszik ki? Nem elég, hogy karikázzák? Meg ha nem akarom nézni azt a jelenetet, behúnyom a szemem és kész... Arghhhhhhhhhh. Teljesen elment a kedvem a filmtõl. Oké, nem egy nagy szám, de azért megnéztem volna, közben pedig az egyik kedvenc, (számomra) nagy hatású jelentet totál kivették belõle (a repülõgép szerencsétlenség után hogyan segít megmenteni az embereket).
Hülye TV!
(Bocsánat a kirohanásért! Meg biztos nem ide kellene ilyeneket írni...)