Téma: Képlet

Deecy 2012 nov. 04. - 17:34:07
(495/615)
Néztem tegnapelõtt, de kimaradt egy kis rész az elején, ezért most újra elkezdtem.
ÉS
***SPOILER***
amikor az autópályán lezuhant a gép, nem mutatták, ahogy Cage segíteni akar!!!! Megértem, hogy ilyenkor nem kellene lángoló embereket stb. mutatni, de akkor ne délután ismételjék!
kgeza 2012 nov. 04. - 17:32:26
(494/615)
Még ugyan csak jo film! (méghogy elégséges,vicc! XD ) Bár a vasárnap délutáni vetithetõség miatt azért elég rendesen meg lett nyirbálva! :(
4/10
szingh 2012 nov. 04. - 17:20:09 4/10
(493/615)
Erõs elégséges, vagy gyenge közepes? Ez itt a kérdés.
Néhány hihetetlenül jó, korunk legjobbjai közé tartozó látványelem (kb. 40 másodperc). Minden más egy nagy katyvasz.
Szär film, azért a 40 szekundumért némileg túlpontozva: 4/10.
Duccs 2012 nov. 04. - 17:06:19
(492/615)
Ez egy fasza kis film.
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 04. - 00:10:32 Előzmény agarik
(491/615)
Oké. Ha már te is ezt mondod, akkor lehet benne valami. Joccer is azt írta, hogy nézzem meg, mert tetszeen - õ nyilván a vallásos utalásokra gondolt benne. Na, majd eldöntöm, milyen :)
agarik 2012 nov. 03. - 19:03:17
(490/615)
Na jó, igazából:
mert "szabad akaratukból" kellett a kisfiúnak és kislánynak a szeráfokkal mennie.

Sajna ez persze nem jön össze, mivel egyszerûen elrabolják õket, de hát...
agarik 2012 nov. 03. - 18:58:47 Előzmény mandulavirág
(489/615)
Csak nyugodtan, mert amúgy jó film lenne.
agarik 2012 nov. 03. - 18:57:01
(488/615)
Semmiért. A történeten belül nincs indoka.
Millagro 2012 nov. 03. - 16:39:48
(487/615)
Remekül indult, de katasztrófa lett a vége.

Semmi értelme nem volt, hogy "besuttogták" a lánynak a képletet, hisz 50 évre elásták, lány élete ráment, a két gyereket meg úgyis elvihették volna, hiszen hallották õket, mást meg nem mentettek meg. Miért hívták fel a figyelmet a katasztrófákra, ha nem lehet változtatni rajtuk?
Túlságosan vallásos, mármint az eleve elrendeltetés, a személyes döntési lehetõségek teljes hiánya miatt.
Sz. Péter 2012 nov. 03. - 14:15:29 Előzmény agarik
(486/615)
De nem ezt kérdeztem. Hanem, hogy a képletnek mi volt a lényege?
Miért kellett "sugározni"? Miért kellett leírni, egyáltalán miért kellett, hogy tudjanak róla, mármint arról amik kódolva voltak benne?
offtopic
johnnyjungle 2012 nov. 03. - 14:12:06
(485/615)
Számomra kevés irritáló ember létezik a Földön. Nick Cage az. Egy hatasvadaszkodo fasz ripacs.
9/10
jozsi86 2012 nov. 03. - 10:43:41 9/10
(484/615)
Bocsánat: végig
9/10
jozsi86 2012 nov. 03. - 10:43:01 9/10
(483/615)
Hát ez kegyetlen jó! Izgalmas, látványos, olykor hátborzongató. Csak ajánlani tudom. Vigig izgultam, ami nálam nagy szó!
AvatáR Gil Maerth 2012 nov. 03. - 09:23:33
(482/615)
Nos, két napig vártam erre a filmre, és a végére igencsak sokkolt.
kissé M. Night Shamyalanos a beütés, hajaz a Hatodikra (picit) meg arra filmre, amiben egy kispalkó akar megvédeni egy felnõttet az elviteltõl. (nem jut eszembe a címe)
Valahogy ez a szerep nem Ketrec Misinek való. Szegény statikus, bár tisztessége iparosmunkát végez.

a katasztrófajelenetek nagyon durvák - még egy katasztrófafilmben is megállnák helyüket.
Tényleg érezni a brutális erõ és sokkhatásokat. Itt tényleg csak egy baba az ember.
:(
A végén lehetett volna egy elkerülhetõbb végzet is.
Több dologra egyszerûen nem tér ki a Film !

Péel: fekete kavicsok ügye. Mit jelent?
mennyit tudtak a nagy hárombetûs szervezetek?

a fõszeri szerintem sokat sodródott, és igazán idõt se hagytak neki.
Például hogy egy szervezet révén mondjuk mégiscsak megússza a dolgot, VAGY egy másfajta véget.

Elég vegyes hát az összkép. (bennem legalábbis)

***

10/7 -erõs hetes(fõleg a suttogó emberes és katasztrófarészek miatt)
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 03. - 01:50:50
(481/615)
Ja jól van, akkor én valamit nagyon félreértettem, bocs. Azért lehet, hogy megnézem, ha valahonnan sikerül letöltenem, talán kíváncsi vagyok rá, mit hoztak össze.
offtopic
agarik 2012 nov. 03. - 01:37:08
(480/615)
Ja, amúgy a remény, cél és próbálkozás nem azonos a hittel.
agarik 2012 nov. 03. - 01:35:45
(479/615)
Itt nincs "kirajzás a csillagok közé".
Itt a bibliai Második Föld van, ahol továbbra is egyetlen bolygóra van beszorítva az emberiség, ráadásul egyértelmûen, csakúgy mint az alapsztoriban, technológiájától és önállóságától megfosztott rabszolgaként.

Egyértelmû hogy a filmben (is) az emberiség kiírtásáért és leigázásáért Isten és angyalai felelõsek. Sõt, látunk egy közvetlen elkövetett gyilkosságot is a szeráfoktól (amikor elütik a nõt).
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 03. - 01:12:44
(478/615)
Aha. Hát ez mind szép és jó, agarik, csak azt bibi, hogy pont te hiszel abban, amirõl a film szól, és én pont temiattad gondoltam arra, hogy mégiscsak megnézem, mert ebbõl talán rájövök, minek szövegeltél arról, hogy kirajzol a csillagok közé, a földön meg csak a lelki szegények maradnak.
agarik 2012 nov. 03. - 01:00:16
(477/615)
Csakhogy itt ISMERJÜK az alapadatokat.

Jelen esetben TUDJUK, hogy azért van "pont a Földön" élet, és nem mondjuk a Jupiteren, mert a Föld a Naprendszer kialakulása során pont abban a sávban van ahol a hõmérséklet éppen megfelelõ ahhoz, hogy folyékony víz létezzen a felszínen.
Azt is tudjuk, hogy (a földi típusú) élet azért alakulhatott ki, mert a szükséges anyagok (szén, oxigén, nitrogén) rendelkezésre álltak a folyamathoz.
Ismételten csak tudjuk, hogy egy reakció akkor megy végbe ha a körülmények olyanok, hogy AZ a reakció menjen végbe, nem egy MÁSIK. Pl. ezért nem fagy meg a víz 100 celsius fokon, és ezért nem forr fel a víz 0 C fokon.

Occam Borotváját alkalmazva (ami azt jelenti: azt a hipotézist fogadjuk el, amelyik kevesebb bizonyítatlan feltételezést tartalmaz) a kérdés így hangzik:
- a földi élet azért létezik, mert a természeti törvények véletlenszerû egymásutánja során így jött létre
VAGY
- a földi élet azért létezik, mert egy kozmikus órásmester, akirõl semmilyen ismeretünk nincsen, úgy alkotta meg a természeti törvényeket, hogy az pont létrejöjjön

Occam Borotvája alapján tehát a második lehetõség egyel több alátámasztatlan kijelentést tartalmaz, tehát elvetendõ (míg újabb bizonyíték fel nem merül).


Ehhez vegyük hozzá a problémafelvetés kérdését, mely esetben ismételten Occam Borotvája arra fog rámutatni, hogy a második feltételezés nem elfogadható.
A problémafelvetés kérdése alapján azt kell kérdeznünk:
- a földi élet a természeti törvények véletlen folyamatának eredménye,
VAGY
- a földi élet az elõre beállított természeti törvények szándékos folyamatának eredménye, amik a Kozmikus Órásmester elméjének véletlen folyamatának eredménye.

Tehát itt azt látjuk hogy a véletlenszerûség problémáját a második eszmefuttatás pusztán kitolja egy lépéssel, a tényállást a definiálatlan Kozmikus Órásmester létének feltételezésével súlyosbítva. Azt is észrevehetjük, hogy ez egy rejtett feltételezéssel van súlyosbítva a második hipotézis, mégpedig a célzatosság feltételezésével.


Végeredményben: több alaptalan feltételezést tartalmaz az antorpocentrikus (= embercentrikus) megközelítés, másnéven (ahogy a filmben nevezik például) a Determinizmus.


Végül pedig ha a fentiekhez hozzávesszük az evolúció tényét, valamint a káoszelmélet eredményeit (amit matematikai modelleken kívül kémiai, biológiai stb. kísérletek is alátámasztanak), már nem pusztán kizárásos alapon, hanem bizonyíték miatt jelenthetjük ki, hogy az elsõ nézõpont a helyes.
9/10
-greghouse- 2012 nov. 03. - 00:21:19 9/10
(476/615)
...ami jó is, ha általunk ismert vagy megismerhetõ, statisztikailag tapasztalt, más tudományok által alátámasztható lehetõségek közül kell választani. Nem érvényes azonban akkor, ha a megoldási lehetõségek közt teljesen ismeretlen természetû okok is elképzelhetõek.