Téma: Keresztanyu

1/10
nappalitv 2021 jan. 12. - 22:43:54 1/10 Előzmény guess.who
(358/5118)
Tökéletesen hozza a szerződtetett gálvölgyi sót.
1/10
nappalitv 2021 jan. 12. - 22:42:46 1/10
(357/5118)
Németh Kristóf a kocsija után a Szombathy Pált alázó bugyirózsaszín pólóját is sorozatosította. Melegítő mikor lesz?
1/10
nappalitv 2021 jan. 12. - 22:41:42 1/10
(356/5118)
Nem biztos, hogy jól látam. MrMárk Palágyi és Gál háza között, azaz Bárány Laura és Bárány Petra között is lakhat, a kamuházban.
6/10
Rojita 2021 jan. 12. - 22:05:11 6/10
(355/5118)
Még mindig ez a Márk: megjelenése, viselkedése, - tiszta antirendőr. Egy rendőrnek meg kell adnia a tiszteletet a felettesének. Ha a főnöke bejön az irodába, fel kell állnia, nem ülhet keresztbetett lábakkal, mint egy presszóban.
A tisztelgése olyan, mint ha egy operettet játszana. (Egyáltalán a tisztelgés: én nem voltam katona, de egyszer vki azt mondta, h tisztelegni csak sapkában szabad. Az itt nem volt meg mindig.)
Miért van fehér ing az őrmesteren? Az nem az ünneplőjük? A másik két rendőr kék pólóban játszik, Ő miért nem?
Ha itt a rendőrséget akarják kifigurázni, akkor az apró részletekre is kellene figyelniük.
1/10
Kellisa 2021 jan. 12. - 20:30:45 1/10
(354/5118)
Édes Istenem. Ezt a szánalmas amatőr szinpadiaskodást! Megint itt az összes élősködő nyomorult. Molnár Piroskát nagyon szeretem, de ez méltatlan hozzá.
offtopic
guess.who 2021 jan. 12. - 18:09:50
(353/5118)
Nyugi, nem lesz itt tűz, a dolog egyszerűen csak a szokásos DÖ-megoldás: egy baromságot (itt: a kulcs átadása) felvezetnek egy jóval hosszabb és jóval nagyobb baromsággal (itt: a "tűzoltóedzés"). Most még jön majd a "buli", ahol a DÖStefán-klón antiszínésznő jól összehaverkodik az OCsMárk-klón Márkkal, és utána mindenki elfelejti azt, hogy tűzoltószertár volt valaha a faluban...
offtopic
guess.who 2021 jan. 12. - 18:07:06
(352/5118)
Ez a tűzoltós baromság a DÖ legrosszabb időhúzós, töltelék jelenetsorait idézte fel. A végén meg a kulcsátadás végképp egy oda nem illő húzás volt.

Márk őrmester meg szerintem ott őrizte a zöldhatárt, ahol Sándorék a háttal a szikláról való leugrást játszották vagy 2-3 évaddal ezelőtt.
offtopic
guess.who 2021 jan. 12. - 18:05:24 Előzmény napraforgó
(351/5118)
Szerintem Gálvölgyinél irtó zavaró, hogy rengeteg szó felét egyszerűen lenyeli, nem mondja ki. Ez egy civilnél is bosszantó, de egy kifejezetten szép beszédet, hangsúlyozást, artikulálást tanult színpadi színésznél ne legyen már "védjegy".
6/10
napraforgó 2021 jan. 12. - 15:04:00 6/10
(350/5118)
Engem borzasztóan irritál Bárány Jóska kiképzési módszere, pontosabban, ahogy beszél a beosztottaival. Kislányoknak titulálja a tűzoltóit. Ezt már hallottam amerikai filmben is, katonai kiképzésnél, hogy hölgyeknek, kisasszonyoknak gúnyolták a sorkatonákat.
Én ezt a himsoviniszta dumát megvetem, mert azt sugaallja, hogy a nők nem érnek annyit, mint a férfiak, a férfiak felsőbbrendűek.
1/10
nappalitv 2021 jan. 12. - 10:40:03 1/10 Előzmény kék szem
(349/5118)
Márk zeuszék helyén lakik abban a kék "szolgálati" házban. Mi lehet még ott?
kék szem 2021 jan. 12. - 09:30:26 Előzmény Rojita
(348/5118)
Igen, a rendőre szolgálati fegyverét nem viheti haza, nem tarthatja otthon a párna alatt. Márknak lehet saját önvédelmi fegyvere van. Nem hiszem.
6/10
napraforgó 2021 jan. 12. - 07:27:03 6/10 Előzmény zazee
(347/5118)
Szerintem Gálvölgyi is érzi, látja, hogy ez egy szemét, hát nem is veszi komolyan a "feladatot", bohóckodik, ripacskodik, hozzáalakul a színvonalhoz. Az lenne fura, ha előadna itt egy királydrámát.
6/10
Rojita 2021 jan. 11. - 23:17:31 6/10
(346/5118)
Alakul ez. Most már megismertük a népes szereplő-gárdát, tudjuk, h ki melyik családhoz tartozik, mik a különböző tervek. Zavaró (volt) ez a 7-8 család párhuzamos mutatása, döcög a történet. Dehát, naponként több, mint egy órás a film, ki kell tölteni több szereplővel az epizódokat. Láttuk a DÖ-ben, unalmas volt, h legtöbbször csak a kevés szereplő miatt, a családfő ordibálását tudtuk nézni.
Mennyivel élethűbb LF itt veszekedős parancsnoknak, mint a DÖ okoskodójának.
Szerencsés, h Gálvölgyit kimozdították a pesti íróasztala mellöl.
Viccesek a katonaság - rendőrség tagjairól szóló filmek. (Jó, a Saint Tropez-i csendőr dinamikáját nem tudják elérni), de több vágással lehetne megpörgetni a ritmust.
Németh Kristóf is megtalálta a hangját tűzoltó-parancsnoknak. (Lehet, h a 300 Ft-os önkéntesi díj valóban ennyi ma? Mert akkor úgy mellékesen egy fricska is a társadalomnak.)
Nagyon jó Mihályfi Balázs ügyetlenkedései, Ullmann Mónikát még nem láttam ilyen papucsfeleség-szerepben. Magyar Attilának más szerepet kellett volna adni. Olegnek egy ukránul beszélő színész kellett volna, inkább olvastuk volna a magyar feliratozást, de úgy élethűbb lett volna. (Mennyi szerb beszédet kaptunk a DÖ-ben és túléltük.)
Márk/Kékesi Gábor karaktere valahogy hiteltelen. Ahogy többen írtátok, az a piros sportautós érkezése. Jellemző ez ma egy talán 30 éves se r.őrmesterre? Kellett volna 2 mondat a kocsi eredetéről. Lottón nyerte? Pénzt örökölt? Aztán egy ffi, ha kocsija van, némileg ért is hozzá. (Az akkumulátor vezetékének elvágását még én is észrevenném.) Aztán a pesti főnöke elismeri tehetségét, de mégis gyűlöli. Olyan mindenki bolondjának állították be, mindenki belerúg vmivel. Még a két kollégája is utálja, pedig a beosztottak azért össze szoktak tartani a főnökkel szemben. A fegyvert sztem a rendőrök az őrsön tárolják és nem alszanak velük otthon. A pofaszőrős arca pedig, hát, nem illik egy rendőrhöz. (Tudom, ma már egy rendőr viselhet szakállt, de itt neki olyan ápolatlannak tűnik a sok szőrtől.)
Molnár Piroska tündéri, lehetne több jelenete.
Szóval, van elég szereplőjük, van elég felvett anyaguk, jobban kellene keverni az eseményeket. Most olyan, h esténként kb. 2 szálat mutatnak. Beosztották a szereplőket?. De, ha már mindent felvettek, akkor rövidebbre kellene összevágni a történeteket. Pörgősebbé kellene keverni.
1/10
zazee 2021 jan. 11. - 22:38:43 1/10
(345/5118)
Igaz, Gálvölgyi mérhetetlenül ripacs, jelképe lehetne ennek a H.B féle vergődésnek!
janderka 2021 jan. 11. - 21:57:01
(344/5118)
Sokadik rész után is csak ugyanaz bukik ki belőlem, mikor belenézek: - Hát ez... Ez miiii? Egy markolhatatlan gyagyi.

Még akkor is, ha új köntösben, de tulajdonképpen beleépítették a sorozatba a Drága örökösök színvonaltalanságának összes korábbi topik-kritikai javaslatát. Úgy látszik, barbinak ennyire tellik csak. Még olyan pozitív/negatív "nagyágyúk" mellett is (vagy épp őmiattuk), mint legaja bohóc Gálvölgyi vagy középrutinban émelygő Molnár Pi.
Rebbeka 2021 jan. 11. - 21:35:32
(343/5118)
Ez nagyon gagyi! Ma megnéztem , azt hittem, hogy ez az első része. Csak most látom, hogy beléptem ide ez a 7-dik rész volt. Szégyen, hogy ilyeneket képesek készíteni és leadni. Semmi poén, erőltetett, nézhetetlen, időpocsékoló akármi. Nem tudom minek lehetne hívni, de műsornak, filmnek nem.
1/10
zazee 2021 jan. 11. - 19:16:34 1/10
(342/5118)
Belenéztem picit most a pénteki epizódba, hátha javulgatott valamit...csatlakozom az előttem szólókhoz, gyalázatosan primitív, semmit nem szellemes, inkább idegesítően bugyuta. Utálom, ha úgy próbálnak humorizálni, hogy mindenkit idiótának állítanak be, ahogy a filmben pl. a rendőröket! Egy bármilyen 1990 után készült magyar vígjátékban a poénok szinte csak arra épülnek, hogy mindenki buggyant...szánalom.
Nesze, magyar, neked ez is jó lesz!
1/10
nappalitv 2021 jan. 11. - 18:02:57 1/10 Előzmény guess.who
(341/5118)
Politikusok is vannak. Keranyban épp az a lényeg, hogy egy 1 éves kampány az egész. Láttunk már válaszást ököréknél, és itt is lesz. Mi van ha 4 hét múlva bedobnak egy időközi választást mert a jelenlegi polgi mondjuk meghal és Szacsvait csak addig szerződtették. Vagy kinevezik államtitkárnak és megüresedik a helye.
6/10
offtopic
napraforgó 2021 jan. 11. - 17:45:45 6/10 Előzmény guess.who
(340/5118)
Köszi, örülök, hogy van, aki osztja a nézetem.
Az ember szeretne egy jó magyar sorozatot látni, lehetőleg vicceset, és akkor ezt kapja.

Itt az a vicc, hogy TT sz@rik a WC-n, eközben Főfütyi bezárja magát a fogdába. Meg hogy a rendőrsrácot átb.sszák a kocsijával, csak az aksit kapcsolja le Janika, a haverja meg rögtön legombol a "javitásért" 50 rongyot.
Oleg, meg a két repper meg munkagéppel ássa az alagutat abban az erdőben, amiben akadálytalanul jönnek-mennek akárhová, és mégis a föld alatt akarnak csempészni, amikor a felszinen is lehetne.

Nem tudom, én ezeket nem találom annyira viccesnek.
offtopic
guess.who 2021 jan. 11. - 17:27:17 Előzmény napraforgó
(339/5118)
Ha lehetne itt lájkot osztani, akkor ez lenne az, amiért adnék.
Pont ezt mondtam pár napja, ti. hogy ebben az univerzumban már kizárólag bűnözők vannak (a Balla-Tóthban dettó, ott már a legelején sikeresen behozták az erőszakot is azzal, hogy összeverették az antipatikus Üveges Bélát), és ezeket a bűnözőket valamiféle jópofa, pozitív szereplőnek állítják be. A rendőrök és a nem csempész civilek pedig buták, mint a föld (vagy szimplán bunkók, mint TTibi, aki egy-az-egyben a DÖ-karakterét hozza most is, csak több a (pót)haja és pár betűt kicseréltek a nevében.

És ezekkel a figurákkal kellene a nézőknek azonosulnia?!