Téma: Keresztanyu

luci87 2021 febr. 18. - 06:58:13 Előzmény napraforgó
(1178/5118)
Én Árpa Attilára gondolok..
6/10
napraforgó 2021 febr. 18. - 03:59:04 6/10
(1177/5118)
Ki a fekete sisakos motoros?
6/10
Rojita 2021 febr. 17. - 12:58:53 6/10
(1176/5118)
Mivel az egész film a nagyrészt tehetségtelen rendőrökről és a hasonló képességű csempészek harcáról szól, ebben benne kell, h legyen minden túlzás, idétlenkedés, de semmi bántás, sértés.
Az az országúti rendőri bírságolás sztem, határeset volt. A megvesztegetés pedig már túlzás. Történhet ilyen ma napjainkban? :)
Nem fognak ettől egyesek megsértődni? Sőt...?

Többször gondoltam rá, h ha egy csoda folytán ide tudták volna szerződtetni a bp-i Márk helyett, az ereje teljében lévő Saint Tropez-i csendőrt, mit tudott volna Ő csinálni? Emlékeztek az Csendőr- sorozat 1. részére? Hasonló a helyzet. A 100 %-osan szabálykövető törzsőrmester úgy vonul be a kisvárosba, h észrevesz és megbírságol minden törvénybe ütközőt és visszautasít minden haverkodást, (még a beosztottaitól is.) Felfelé pedig, a főnöke felé maximálisan behódol, nyal, szerviens. Ugyanakkor célratörő, tele van szakmai, hasznos ötlettel, sikeresen célra tartó. Egy teljesen más film lett volna. - Nyilván számtalan félresikerült akció után, a magyar rendőrség letarolta volna a csempészeket az ideérkezett külföldi vendég-csendőrrel a határkörzetben. Talán, az áthelyezett törzsőrmester itt is megdicsőült volna, bár ez túlzás, nálunk mindig a felül álló főnöké a dicsőség.
Leszámítva, h nekünk most nincs egy kb. 45 éves Louis de Funesünk, teljesen más forgatókönyv is kellett volna. A Csendőr - filmek egyoldalúan a csendőrök világát mutatta. Mindenki más bűnöző, ellenség volt.
Filmünkben a csempészek és a rendőrök hasonló képességekkel rendelkeznek, párhuzamosan ismertük meg mindkét oldalt. (Ebben remek vígjáték- és humoros vénával rendelkező magyar színészek vesznek részt. Még a két öreg rocker is remekül helyt áll a prózai szerepben. ) Bármennyire is hangoztatják, valószínűleg a végkifejlet nem arra megy, h minden csempészt lefüleljenek. Mindennek kell folytatódnia a hazai langyos, kellemes "bűnt is üldözök, szememet is becsukom, kicsit dolgozgatok, de kicsit törvényt is szegek" évszázados múltú hangulatban.
Kritizálhatjuk napestig a hihetetlen ötleteket, de nem ilyen az életünk? Nem mondjuk azt százszor is, h ilyen nincs, ez túlzás, ez nem történhet meg?
Hát kérem, kicsit zöld, kicsit savanyú a mi rendőr-sorozatunk, de a mienk ilyen.

luci87 2021 febr. 17. - 10:34:22
(1175/5118)
Ez a két balfék rendőr még viccnek is rossz,már fáj az idétlenkedésuk...(lsd.akcio jelenet parodia, vetodés foldon forgás..) Vajon ezt is abbahagyják majd, mint a Balatont?
3/10
Pünkösdi Kató 2021 febr. 16. - 21:30:48 3/10
(1174/5118)
Igen, időhúzás, és ezzel igencsak ártanak a sorozatnak.
offtopic
guess.who 2021 febr. 16. - 19:28:12 Előzmény Pünkösdi Kató
(1173/5118)
Ott is mindenkit szerettél és nagyon élveztél minden epizódot... :)

Egyébként az általad felhozott ismétlős dialógusoknak egyetlen célja van: az időhúzás. Totál fölösleges volt 45 percről egyórásra növelni az epizódok hosszát, bőségesen elég lett volna ugyanennyi napi "sztorit" egy -a Doktor Balatonhoz hasonlóan- félórás részbe belesűríteni. Úgy nem lenne annyi felesleges üresjárat, ismételgetés, időhúzás stb., sokkal feszesebb lenne az egész, és nem tudna ennyire hihetetlenül ellaposodni és napról napra unalmasabbá válni. Én most már vagy két hete ott tartok, hogy öt perc alatt áttekerem: Tufa Tibi jeleneteit meg sem nézem, Petrácska és Torzsa Sándor idegesítő prüntyögését szintén nem, a zarándoklat körüli hatalmas bonyodalmak nem érik el az ingerküszöbömet, Timcsike vernyákolása nem érdekel, Suvick fájdalmasan önismétlő (kétszázszor láttam már ugyanezeket a paneljeit a DÖ-ben), a két kretén rendőr még fájdalmasabban kínlódva próbál irtó vicces lenni... Marad Vikicske és Pityke, esetleg Laura (de ő is zavaróan túljátssza), meg nagynéha Dzsinnecske, de smink nélkül (azaz felébredősre sminkelve) ő is kiábrándító.

A "sztori" meg -ha lehetséges- még rosszabb, mint a DÖ-ben. Pedig ott nem is volt sztori a három utolsó évadban.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 febr. 16. - 18:43:56 3/10 Előzmény guess.who
(1172/5118)
köszi. Nekem csak az romboló, amikor egy történetet hárman is elmondanak és még beszéd közben is megismétlik... Ekkor szoktam a fejemet fogni... Amúgy tetszik a sorozat, jókat derülök rajta, a szereplőket is kedvelem, nem úgy, mint a DÖ-ben az egyes családtagokat... Ott inkább a falu többi lakosa volt nagy kedvencem.
offtopic
guess.who 2021 febr. 16. - 18:24:13
(1171/5118)
Nem is állítottam az ellenkezőjét...
offtopic
guess.who 2021 febr. 16. - 16:42:47 Előzmény Pünkösdi Kató
(1170/5118)
Az első rész egymillió felett (de ez szerintem minden agyonreklámozott bárminél így van), a többi meg erősen zuhant, aztán amikor utoljára néztem (vagy egy hónapja), akkor már csak 6-700 000 között volt. Valószínűsítem, hogy az elmúlt egy hónapban bemutatott irtózatos gagyizás és iszonyúan unalmas történetvezetés (no meg a DÖ-ben is idegesítővé vált agyatlan mellékszálak tömege) rontott rajta, és inkább töröltették az adatokat, hogy ne lehessen a sikerpropagandát tényekkel cáfolni...
offtopic
guess.who 2021 febr. 16. - 16:39:20
(1169/5118)
Az üres nagyotmondására próbáltam inkább utalni... :)
6/10
Rojita 2021 febr. 16. - 14:47:54 6/10
(1168/5118)
Biztos, h kamu-csoki volt abban a dobozban? Teljesen fehér csokinak nézett ki.
A kocsiból kihullott dobozokban biztos, h valódi csokik voltak? Már nem is tudom, mert ahol felbukkannak ezek a sokoladak, azt mindenki rögtön megkóstolja.

Úgy sejtem, az erdei úton elvesztett dobozokat nem a vaddisznók fogják megtalálni...
6/10
Rojita 2021 febr. 16. - 14:33:19 6/10
(1167/5118)
Vicces, de nem hiszem, h bárhol is létezne koedukált fogda. Az egyik ott marasztalt delikvenst el lehetett volna helyezni vmi takarítószeres raktárban, (már ha lenne), esetleg vmelyik iroda sarkában.
A kihallgatást meg praktikus lett volna rögtön megejteni az első ijedtség alatt.
Persze, így humoros.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 febr. 15. - 21:37:51 3/10 Előzmény guess.who
(1166/5118)
A nézettségi adatokat úgy megnéztem volna, eszembe sem jutott benézni oda. :( Milyenek voltak az adatok?
3/10
Pünkösdi Kató 2021 febr. 15. - 21:36:40 3/10 Előzmény napraforgó
(1165/5118)
Szerintem is kétféle verziója van a csokiknak. Nyilván Viki figyel arra, hogy csempészcsokit csempészeknek adjon. De, hiba esett a gépezetbe a fegyveres csokikkal. Aztán, amit Pityke talált a susnyásban, háát, az egy másik hiba a gépezetbe. De az, hogy Zsigust ukrán határőrök váltják le, ezen meglepődtem.
offtopic
guess.who 2021 febr. 15. - 19:37:05
(1164/5118)
Huh, ne durvulj! Inkább egy papírmasé, rosszul sminkelt Münchausen baronessznek.
kék szem 2021 febr. 15. - 10:06:43
(1163/5118)
Meg lehet Timike és Mariann apáról testvérek. Akkor Zozo és Laura unokatesók. DÖ-ben Stefi és Tamás.
guess.who 2021 febr. 14. - 19:58:59
(1162/5118)
Igen, bár nem közvetlenül - az eléggé megrázó élmény lenne. :)
Többféle megoldással találkoztam már: mivel ezek papíron vízhatlanok, tehát zártak, általában csak két süllyesztett, pöttynyi réz érintkező van a kéz felőli oldalon, amihez típustól függő USB-s töltő van. Van olyan is, aminél az egyik szíjat kell lefeszegetni az óráról, és az alatt egy normál USB csatlakozó van, amit be lehet dugni bármilyen USB-aljzatba. Amit Napraforgó is linkelt és az ehhez hasonlító megoldások úgy vannak, hogy a rózsaszín szíj-keret kombinációból ki kell pattintani magát az "okosórát", és a kipattintás után láthatóvá válik a korábban a kerettel eltakart (és ezért vízhatlan) microUSB-aljzat.
De mivel hely sem igen van ezekben az eszközökben, rendszerint csak néhánytíz, esetleg 1-200 mAh-s az akkujuk, amivel az óra-funkciókat (lépésszámlálás, szívritmus- és esetleg vérnyomásmérés. a telefonos applikációban alvásidő-grafikon stb.) el tudják látni pár napig. Többet nem: ha a Bluetooth-vevőt állandóan bekapcsolva tartjuk (a telefonnal ezen keresztül kommunikálnak), akkor lehetőség van például híváskijelzésre vagy SMS-fogadásra is egyes modelleken, de a folyamatos BT-kapcsolat (hiába viszonylag kis energiaigényű) drasztikusan csökkenti az akku élettartamát.
offtopic
guess.who 2021 febr. 14. - 19:27:10
(1161/5118)
Egyszerű: áram = napelem, melegvíz = napkollektor. :)

Még szerencse, hogy nem valami szovjet gyártmányú "nyomkövetőt" kellett hordaniuk (ha már a georadar is szovjet oszcillátor volt), mert akkor az úgy nézett volna ki, hogy egy kézbilincsre ráhegesztve egy 30 centis patkómágnes, rátekerve 2 kilométer rézdrót, körülötte húsz darab, egykilós elektroncső, és befőttesgumival az egészre ráfogatva egy Szokol rádió és egy laposelem. Mindezt Sándortűzoltó rakhatta volna össze nekik két rádióadó hegesztése között. :)


A baj egyébként az, hogy a GPS-vevő és a valamilyen rádiófrekvenciás adó is iszonyúan áramzabáló. Jelenleg nemhogy egy évre elegendő akkumulátort nem tudnak gyártani ilyen méretekben, de ezek az olcsó "okos" karperecek általában 1-5 napig bírják (ritkábban 1-2 hétig) a nagyon kevés funkciójuk ellenére is, pedig a valóságban sem GPS, sem rádióadó nincs bennük...
offtopic
guess.who 2021 febr. 14. - 18:56:21
(1160/5118)
Napkollektorral? Tehát melegvizet állítottak elő? Sosem láttuk Tufáékat fürödni... :)
offtopic
guess.who 2021 febr. 14. - 17:15:42
(1159/5118)
Az is mutatta volna, csak szándékosan nem mutatták meg működés közben, mert akkor azonnal megdőlt volna a "nyomkövetős" mese, ami egyébként is úgy volt hülyeség, ahogy volt. Például egy évig NEM kellett tölteni soha ezeket a karpereceket? Annak ellenére sem, hogy (állítólag) GPS-vevő működött bennük folyamatosan, és (szintén állítólag) a pillanatnyi koordinátákat folyamatosan küldte valahová, vélelmezhetően eléggé nagy adóteljesítménnyel?
Vagy azért volt az a sok bőrönd Tufa Tibiék házában, mert azokban voltak az akkuk? :)