Téma: Keresztanyu

1/10
nappalitv 2021 febr. 07. - 17:35:45 1/10 Előzmény kék szem
(1038/5118)
A pap gyakorlattal rendelkező takarítónőt vesz fel!
offtopic
guess.who 2021 febr. 07. - 17:30:28 Előzmény macsek1121
(1037/5118)
Pofonegyszerű - bár ez így tényleg nem túl reális.
A probléma ott van, hogy -ahogy a DÖ-ben, úgy itt is- minden eseménynt ennyire slendriánul sikerül megírni. Tehát nem kéthetente van egy ilyen fura dolog, hanem minden epizód, sőt: lassan minden jelenet teli van hasonló hülyeségekkel. És egy-egy alkalommal az ember még hajlamos elnézni, de a sokadiknál azért már felmerül a kérdés: ennyire igénytelen, ennyire tudatlan vagy ennyire nem is érdekli az egész, csak hogy legyen leforgatva valami és pénz legyen belőle?

Valóban Napraforgó említette most Nyíregyházát - de okkal: ugyanis múltkor a Sótonyis autócserés marhaságnál is automatikusan Nyíregyre mentek, még véletlenül sem a jóval közelebbi bármelyik városba. És a később riasztott Igor mégis hamarabb oda tudott érni és elhozni a kocsijukat...
macsek1121 2021 febr. 07. - 17:19:14 Előzmény guess.who
(1036/5118)
Az írónőnknek nem kellett utána néznie semminek, a sorozatban egy szóval sem említették, hogy Nyíregyházára ment volna bárki is a telefonért, ezt Napraforgó írta (gondolta hozzá), és hogy ez biztos feltűnt volna Timikének, stb. Erre írtam én, hogy miért is kellett volna Nyíregyházára mennie bárkinek is, elég, ha most vetünk egy pillantást a térképre. Egyáltalán nem szólt semmi a beszerzési folyamatról, mert minek? Egy pofon egyszerű dolog és teljesen érdektelen a történet szempontjából :)
6/10
napraforgó 2021 febr. 07. - 17:16:33 6/10 Előzmény macsek1121
(1035/5118)
Ha érzem is, azért ez a villámgyors telefoncsere akkor is irreális.
macsek1121 2021 febr. 07. - 17:12:23 Előzmény napraforgó
(1034/5118)
A csoki csempészáru, a sorozat pedig egy csempészbandáról szól! :) A csokin lehet tökölni, egy sima, hétköznapi mobiltelefon cserén nem. Tényleg nem érzed az óriási különbséget? :)
6/10
napraforgó 2021 febr. 07. - 16:54:50 6/10 Előzmény guess.who
(1033/5118)
Nem telt el 2 nap közben. Timike a másnapi reggelinél cirkuszolt Jóskának az előző napi ebéd miatt, amit Mirellával fogyasztott, ha egyáltalán megették. Jóska erre megdühödött, otthagyta a reggelit és elment a Tűzoltóházba lecsillapodni. Timike meg fölzavarta Sárikát a rendelőbe, hogy mondja meg Mirellának, hogy mindenkit mondjon le aznap. Sárika felmászott a lépcsőn, morgott, hogy magas, meg minden, és amikor belépett, Mirella már épp kicsomagolta az új telefonját és nézegette. Alatta meg ott volt a telós doboz.
Egyszóval előző délutánról aznap reggelre meglett az a telefon.
offtopic
guess.who 2021 febr. 07. - 16:36:57 Előzmény macsek1121
(1032/5118)
Nem úgy értettem, hogy ezt írtad, hanem úgy, hogy ha egy ilyen, századrangú dolog lenne a legnagyobb baki, akkor elégedettek lehetnénk.
offtopic
guess.who 2021 febr. 07. - 16:35:44 Előzmény napraforgó
(1031/5118)
Mondjuk ha ez tényleg így volt, hogy délután megígérte, akkor másnap reggelre elég necces, hogy már ott van az új. A legtöbb helyen délután 2-3 óráig (nagy ritkán 4-ig) vesznek fel megrendeléseket, mert a futár ez után érkezik meg hozzájuk, és addig még csomagolni, cimkézni kell stb. Ebben az esetben lehet szó másnapi szállításról, de a címzett végpontján is elég ritka az, hogy egy távoli kis faluban kora reggel legyen kiszállítás (hacsak nem ott kezd közvetlenül az adott futár, de ez azért elég esélytelen).
És itt teljesen igazad van, hogy Nyíregyháza helyett Vásárosnamény, Mátészalka, Fehérgyarmat vagy még Kisvárda is jóval közelebb lenne az állítólagos határfaluhoz (és mindegyik elég nagy város ahhoz, hogy akár több telefonos kereskedőcég is üzemeljen ott) - de ahogy másnak sem nézett az írónőnk utána, nyilván ennek sem: nagyjából tudja, hogy Nyíregyháza Szabolcsban van, mert az ott van az autópálya mellett, és kész.

Szerintem maradjunk abban, hogy a két esemény között eltelt 2 nap, csak nincs minden nap jelenet. :)

(Még valami: attól, hogy leöntötte valamivel, egyáltalán nem kell, hogy tönkremenjenek a mai telefonok, mivel a belső elektronikáig nem ér el a folyadék, nem csinál rövidzárlatot. Ahhoz azért már fürdetni kell, de még akkor sem azonnal pukkannak el.)
6/10
napraforgó 2021 febr. 07. - 16:08:06 6/10 Előzmény macsek1121
(1030/5118)
Amikor pár tábla csokin több epizódon keresztül tökölnek?
6/10
napraforgó 2021 febr. 07. - 16:08:05 6/10 Előzmény macsek1121
(1029/5118)
Amikor pár tábla csokin több epizódon keresztül tökölnek?
macsek1121 2021 febr. 07. - 15:15:37 Előzmény napraforgó
(1028/5118)
Gyors intézkedés volt, de miért ne lett volna az és miért tököltek volna? Manapság ez nem bonyolultabb ügy, mint beszerezni egy új kenyérpirítót. Mutatták volna be a beszerzési folyamatot? A forgatókönyvíróknak nyilván evidens volt, hogy nem kell külön elmagyarázni a nézőknek, hogy vajon hogy kerül egy telefon egy faluba... szerencsére :)
6/10
napraforgó 2021 febr. 07. - 14:57:41 6/10 Előzmény macsek1121
(1027/5118)
Csak azért jutott eszembe Nyiregyháza, mert itt mindenki mindenért Nyiregyre járkál.
Amúgy tényleg mindegy.
Sárika délben leönti a telefont, Jóska aznap délután megigéri, hogy vesz helyette újat és Mirella reggel már az új telóját csomagolja ki, amikor jön Sárika takaritani.

Ahhoz képest, hogy mindenen mennyit tökölnek, ez gyors intézkedés volt.
macsek1121 2021 febr. 07. - 14:27:19 Előzmény guess.who
(1026/5118)
Én ilyet nem is írtam, hogy a sorozat bakija lenne, inkább azt, hogy ezen miért kellene rugózni? Szerintem a forgatókönyvíróknak sem jutott az eszükbe, hogy különösebben meg kellene magyarázni, hogy hogyan került egy faluba egy mobiltelefon. :) Egy futárfurgon szerintem sem egy nagy csoda még egy kis faluban sem - gyanítom, hogy ezt csak a Budapesten vagy egyéb nagyvárosokban élők gondolják így (én is Budapesten élek, de azért nincsenek teljesen téves elképzeléseim egy faluról :)
Ez a téma kb. annyira érdektelen, mint amikor annak idején a DÖ-nél azon studíroztak az emberek, hogy vajon van-e bankautomata a faluban és ha nincs, hogyan jutnak készpénzhez vagy hogy Vali honnan veszi a húst az ebédhez stb. JAJJJ !!!
macsek1121 2021 febr. 07. - 14:19:40 Előzmény napraforgó
(1025/5118)
Szerintem elevenítsük fel a földrajzi ismereteinket és vessünk egy pillantást Magyarország térképére! Bárhol is van ez a falu az ukrán határnál, miért is kellene egy telefonért bekocsikázni Nyíregyházára? Elég elmenni mondjuk Kisvárdára, esetleg ha délebbre vannak, Fehérgyarmatra. Ez a kettő tuti, de lefogadom, hogy van még közelebb is, pl. Záhonyban vagy akár Vásárosnaményban... És Bárányéknál mindenki teszi a dolgát napközben, simán át lehet ugrani a másik tudta nélkül vagy valamilyen ürüggyel valahova. Esetleg Mirella maga.
Nekem tavaly a telefonomat egyébként a Magyar Posta, személy szerint a postás hozta ki egy buborékfóliás borítékban.
Akárhogy is, remélem, hogy a forgatókönyvírók nem a "Mobiltelefonok kiszállításának misztériumai a XXI. századi Magyarországon" című problémával fognak szórakoztatni bennünket, hacsak ehhez az ügylethez nem fog kapcsolódni valami rettenetesen izgalmas rejtély.... :)
kék szem 2021 febr. 07. - 12:53:49 Előzmény nappalitv
(1024/5118)
Megjelenik Bonifác feleségeként vagy volt barátnőjeként.
1/10
nappalitv 2021 febr. 07. - 11:30:11 1/10
(1023/5118)
Tavalyról egy riport azzal akit NAGGYON hiányolunk. De ami késik, nem múlik :)
https://www.youtube.com/watch?v=hB3UoOOQmAg
1/10
nappalitv 2021 febr. 07. - 10:52:08 1/10 Előzmény guess.who
(1022/5118)
Ebben a soriban az a baki, ha valami tényleg úgy van, mint ahogy az egyébként van.
De ettől függetlenül, hogy barbiwörldben ne felejtsék el, ismét leírom: Egy nagy fos az egész.
offtopic
guess.who 2021 febr. 07. - 08:17:37 Előzmény napraforgó
(1021/5118)
Azért ma már egyáltalán nem feltűnő egy kicsi faluban sem a futárok furgonja - pláne a járványhelyzet kellős közepén (és pláne azért, mert ugyan a falusi megfigyelő- és pletykarendszer még általában működik, de közel sem olyan színvonalon, mint 30-40 évvel ezelőtt: gyakorlatilag eltűntek a kapu melletti kispadok, az emberek jó része pedig jön-megy követhetetlenül). Mondjuk Macseknak igazat kell abban adnom, hogy bárcsak ez lenne a sorozat eddigi legnagyobb bakija!
6/10
napraforgó 2021 febr. 07. - 04:45:28 6/10 Előzmény macsek1121
(1020/5118)
Lehet hogy a futárszolgálat kiszállitja, de akkor egy ilyen autó elég feltűnő egy kicsi faluban. Minimum egy Sárika szétkürtölte volna a hirt, hogy a Jóskáék háza elé egy különös furgon állt be, rajta a felirat GSL csomagküldő szolgálat. Vajon mit hozhattak nekik?
De a titokban történő kiszállitást nem tudom komolyan venni.
macsek1121 2021 febr. 06. - 20:52:47 Előzmény napraforgó
(1019/5118)
A nagyon fullos mobiltelefonokat is kiszállítják akár 1 munkanapon belül . És igen, még egy kis faluba is, a futárszolgálatok járják az országot keresztül-kasul - ezt bizton állíthatom.
Mondjuk, bennem ez a kérdés fel sem merült, mert a történet szempontjából nemhogy századrendű, hanem tízezred rendű kérdés... :)