Téma: Keresztanyu

2/10
Ordító egér febr. 02. 20:48:58 2/10 Előzmény nappalitv
(1278/4738)
De bizony! A végén még ördögűzőnek minőítik vissza.
2/10
Ordító egér febr. 02. 20:41:15 2/10 Előzmény guess.who
(1277/4738)
Várjuk ki Petrácska reakcióját. Közben persze azt is el kell hitetnie a nagyanyjával, hogy mit sem tud a tisztáson lezajlott megbeszélésről.
kék szem febr. 02. 20:39:07
(1276/4738)
Elég! Hazugság vizsgálat, juj elég! Egy parancsnoknak semmi köze beosztottja szexuális szokásaihoz, mennyi nővel volt viszonya stb. Menjenek a francba! Ez már tényleg unalmas, hogy Sótonyi és Pepis Tivadar nem tud leszakadni szép fiú magánéletéről.
offtopic
guess.who febr. 02. 20:26:56 Előzmény adelheid
(1275/4738)
Ezen én is röhögtem, hogy kitalálják, hogy lehallgató a cucc, de nem dobják ám el jó messzire, hanem alaposan megbeszélik. És rendőr barátunk is dettó, még ki is keresi a neten, hogy ukrán cucc, de közben mindent kidumál Torzsa Sándorral.
adelheid febr. 02. 20:05:58
(1274/4738)
Mekkora örlet egy lehallgatókészülék fölött megsutyorogni a bizalmas dolgokat :D
5/10
napraforgó febr. 02. 19:53:32 5/10 Előzmény nappalitv
(1273/4738)
Nem úgy nézett ki. Engem a munkanélküliek kiskönyvére emlékeztetett, méretileg akkora volt.

Különben nem tudom elképzelni, hogy lenne ilyen előirás, miszerint az egyéni vállalkozó kiropraktőrnek kéne szakasszisztens. Orvosnak talán, de ilyen OKJ-s képzésnél biztos nem.
5/10
napraforgó febr. 02. 19:50:10 5/10 Előzmény nappalitv
(1272/4738)
Nemcsak a püspökök nyakában lóg kereszt. Nézd meg a Don Matteót, ő is hord keresztet a nyakában. Gondolom ízlés dolga, ha akar, hord, ha nem, hát nem. A mi kis falunk papja nem hord. Nyilván nem kötelező, csak szokás.
A püspökök nagyobb, díszesebb kereszteket hordanak, ami már inkább ékszer.
1/10
nappalitv febr. 02. 19:20:42 1/10 Előzmény napraforgó
(1271/4738)
Jahajjj, tegnap belelestem kb 10 percre és mit látok? Petruska megörökölte Stefike biciklijét, a szürkét!
Szláven ződ bringáját melyik suna fogja tolni?
1/10
nappalitv febr. 02. 19:19:10 1/10 Előzmény guess.who
(1270/4738)
Az nem a TB könyv volt?
1/10
nappalitv febr. 02. 19:17:51 1/10 Előzmény Ordító egér
(1269/4738)
A nyakában lógó kereszt miatt nem püspöknek kéne lennie? Nem te mondtad? Most meg lefokozták papnak aztán diakónusnak. Ideje lenne készülődni az elsőáldozáshoz!
offtopic
guess.who febr. 02. 19:17:30 Előzmény kék szem
(1268/4738)
A minimáluniverzumban így működik: ha egy szereplő megemlít egy nevet, akkor lehetőleg még abban a részben (de legkésőbb a következőben) fel is kell tűnnie az illetőnek. És minden más szereplő azonnal rá is kell jöjjön, hogy nem is lehet más, csak az, akit megemlítettek.
offtopic
guess.who febr. 02. 19:15:29 Előzmény napraforgó
(1267/4738)
Az a gagyi "lehallgatókészülék" a DÖ legnagyobb égését idézi: a szovjet oszcilloszkópot, amit el akartak adni georadarként. :)
De a legdurvább mégis Torzsa Sanyikácska reakciója, mikor Carlo megtalálta azt a jackdugós izét:
"Rohadt zsaruk!" - mondta mindezt úgy, hogy amúgy az apja rendőr.
5/10
napraforgó febr. 02. 18:07:57 5/10
(1266/4738)
Kiváncsi vagyok, ki lehet ez a Marozsán, milyen pozicióban van, hogy a Főfütyinek is parancsol.
Na és ki akarja lehallgatni Lallyost?
kék szem febr. 02. 18:01:22
(1265/4738)
Az öregasszony a gyengébbek kedvéért többször mondta Marozsán, Marozsán. Petruska fel is tette magának a kérdést, ő lenne Marozsán?
offtopic
guess.who febr. 02. 18:00:02 Előzmény Ordító egér
(1264/4738)
Nyilván sok dolgot "hallott", hiszen azért tartott ilyen hosszan a jelenetben ki a farakás mögött. Más kérdés, hogy a terepjáró jóval közelebb volt Körösztékhez, Damil meg mégsem hallott semmit (és persze ő sem látta Petrácskát). És a hallás ráadásul úgy valósult meg, hogy egy domb túloldalán ültek, HÁTTAL Petrának és suttogva, de legalábbis nagyon visszafogott hangon beszéltek. Ergo 1-2 méterről már nemigen lehetett volna érteni az elhangzottakat, pláne nem háttal, pláne nem háttérzajos természetben, pláne nem ilyen távolságból. De sebaj, a realitásra semmi szükség, hiszen ez egy MESE!
Már várom a hétfejű sárkány megjelenését.
offtopic
guess.who febr. 02. 17:56:18 Előzmény napraforgó
(1263/4738)
Tudod, hogy mindig ez van: a "megfigyelést" bármilyen feltűnően is műveli valaki, a megfigyelt SOHA nem veszi észre. Eleve az problémás, hogy a terepjáró után ő elindul bringával, ráadásul akkor, amikor az autó már majdnem kiért a faluból. De biztos úgy megizmosodott a húga rúdtáncoltatása közben, hogy bír kilencvennel tekerni.
Egyre bosszantóbb ez a Petrácska - a színésznő, de a karakter is. Pedig nyilván őt szánták az egyik jócsajnak (Dzsinnecske mellett), csak hát csajnak sem túl jó, nem is különösebben okos, egy idegesítő kavarógép - és mindezekre még büszke is, szóval legalább az egója óriási, ha más nem is.

Amúgy nincs munkakönyv. És hát ha Bárány József a kiropraktőr cég vezetője és egyetlen tagja (valószínűleg inkább egyéni vállalkozó), akkor vajmi kevés beleszólása van Timikének abba, hogy kit vesz fel dolgozónak. Felteszem: Jóska sem dumál bele, hogy milyen színű körömlakkot használ az asszony a saját vállalkozásában.
5/10
napraforgó febr. 02. 12:58:12 5/10
(1262/4738)
Valaki mondja meg, talán visszahozták a munkakönyvet? Én úgy tudtam, csak irásbeli munkaszerződést kötnek a munkavállalóval, rögzitve a legfontosabbakat (munkaidő, munkakör, munkabér, munkavégzés helye), munkakönyv már vagy 30 éve nincs. (1992. július 1-étől)

Makkosszállás ugyanúgy más univerzumban létezik, mint Ökörapáti, mert itt Mirellának kreáltak egyet és Birka Jóska, meg a neje cseppet sem csodálkozott rajta.
5/10
napraforgó febr. 02. 11:58:28 5/10
(1261/4738)
Csak néztem, hogy Petrácska bicajon követte Damil furgonját és senki nem vette észre. Damil nyilván nem nagyon nézeget a visszapillantó tükörbe.
Aztán a lány leállitotta a bicaját két gallykupac közé a tisztás szélére, a napra, jó megvilágitásba, hogy bárki láthassa, majd elbújt az egyik gallykupac mögé. Igy aztán mindenki azt gondolhatta, hogy a bicaj elkódorgott és megállt pihenni a rét másik szélén. Csak néztem, hogy a nagy konspirátor lánynak nincs annyi esze, hogy a biciklijét bennhagyja a bokrok között.
2/10
Ordító egér febr. 02. 10:27:16 2/10 Előzmény napraforgó
(1260/4738)
Anikónál Ökörfoson emlékezetem szerint volt HITEL ALMA tábla a söntés felett, Sóska kolbászdájában még nem láttam. Más: Petrácskát a bicajon meg a kidőlt fa mögött a valóságban bárki észrevehette volna. Már csak az érdekelne, mit hallott a szende leányzó a nyanya + Marozsán beszélgetéséből. A BK alapján minimum az elhangzottak egy részét, de nem teljesen és félre is értelmezte, így a hallgatózó téves következtetés alapján cselekszik.
5/10
napraforgó febr. 02. 10:19:54 5/10 Előzmény napraforgó
(1259/4738)
lemaradt a k betű Márk nevéből.