Téma: Keresztanyu

offtopic
guess.who 2021 márc. 19. - 18:23:35 Előzmény napraforgó
(1578/5118)
Eleve nem szabad hagyniuk odáig fajulni a helyzetet, hogy ilyen memóriakártya-elvétel egyáltalán lehetségessé váljon. És az ilyesmit szerintem egy -normálisan felkészített- fegyveres egyenruhásnak tanítják is...
kék szem 2021 márc. 19. - 18:22:45
(1577/5118)
Tudomásom szerint a Rendőrség nem hoz végzést, hanem határozatot hoz. Ha a végzést 1975-ben írták akkor nem jó a címer.
6/10
Rojita 2021 márc. 19. - 17:50:34 6/10 Előzmény napraforgó
(1576/5118)
Én azon lepődtem meg, h két és fél hónap után, tegnap láttuk először mosolyogni. (Na, nem sokat, csak kicsit.)
6/10
napraforgó 2021 márc. 19. - 16:17:33 6/10
(1575/5118)
Meglepődtem, hogy Petra milyen hirtelen abbahagyta a nyomozást a nagyapja után.
6/10
napraforgó 2021 márc. 19. - 16:16:46 6/10 Előzmény Rojita
(1574/5118)
Ha Mikola kap egy golyót a lábába, nem tud elmenni. ha a kezét lövik meg, nem tudja kivenni a memóriakártyát és tönkretenni.
Persze, nem annyira jó, ha emberre kell lőni, de azt a pofátlanságot sem kell tűrni, amit a rosszarcú művelt. Felszólitás, figyelmeztető lövés, majd célzott lövés és abbahagyná a gúnyolódást.
kék szem 2021 márc. 19. - 15:36:23
(1573/5118)
Azt mondja Petra, "...a motoros megkötötte a kezem és a lábam, majd azt mondta itt várjak..." . Kérdezem, hova tudna menni összekötözött lábakkal?
kék szem 2021 márc. 19. - 15:18:28 Előzmény napraforgó
(1572/5118)
A sorozat végére majd Pálinkás papából csinálnak valamilyen hőst. Mint ahogy Goránból háborús bűnösből hőst csináltak.
6/10
Rojita 2021 márc. 19. - 13:32:23 6/10 Előzmény napraforgó
(1571/5118)
Ez a két határőr a kezdetektől már úgy viselkedik, mint aki a szabadságát tölti egy campingben. Az utas-ellenőrzésük is csak akkor szabályos, ha vki főnők figyeli őket. Jelenlétük, csak a látványnak szól, tk. teljesen feleslegesen ücsörögnek ott.
Ha vki fegyvert visel munkájához, akkor azt ki is képezték a használatára, sőt, feltételezem a határőröket felkészítették a különböző erőszakos konfliktusok kezelésére is. (Jelen esetben, itt a Rossz-arcút megállítottam volna egy célzott lövéssel a kézfejére, vagy a karjába, esetleg a vállába.) Ők tudták a legjobban, h a kezükben van a bizonyíték.
Remélem, a fk elégtételt fog venni ezen a Mikolán, mert így joggal várható, h a rendőrök után a határőrök is nyílt levélben fognak tiltakozni a lejáratásuk ellen.
6/10
napraforgó 2021 márc. 19. - 04:13:43 6/10
(1570/5118)
Róza mama most végre elárulta Petrának, hogy a nagyapja bűnöző volt, ráadásul nemcsak gazdasági bűncselekményeket követett el, hanem gyilkolt is és ezért lesittelték előbb Magyarországon, aztán kiadták Ukrajnának, illetve akkor még a Szovjetuniónak.
Ehhez képest Pálinkás György igen jól van és komoly egzisztenciája van Ukrajnában.

Ami érthetetlen, hogy Róza mama még csak meg sem akarja nézni a Petra telefonjában lévő képeket.
Vajon miért gondolja, hogy nem lesz rá és a családjára hatással, ha a volt férje újra feltűnik a szinen.
Ha az én volt férjem, aki bűnöző, gyilkos, stb. feltűnne a szinen, én bizony kiváncsi lennék minden mozdulatára, nehogy kárt okozzon nekem és a szeretteimnek. Na de Róza mamát kicsit sem érdekli a dolog.
---------------------
Sótonyi Tivadart vegzálja. Hát tényleg annyira valószinű, hogy betört a saját rendőrörsére..... és pláne felborogatott mindent.
6/10
napraforgó 2021 márc. 19. - 04:00:22 6/10 Előzmény Rojita
(1569/5118)
Mert mind a kettő beszari alak. Lehet, hogy nem akarnak fegyvert használni, lövöldözni, és nehéz is lenne megmagyarázni, hogy miért is lőttek rá (mondjuk csak megsebesitve nem komolyan), ha nála nem találtak fegyvert.
De kicsit fura, hogy Zab Attila ott nyüzsgött a határon, amikor a két határőr nem is figyelt rá, átmehetett volna a határon minden ellenőrzés nélkül. Oké, látni akarta a "szabaditókat".
Valahogy nem világos, miért kezdett el hepciáskodni, amikor fogalma sem volt arról, hogy drón felvétel készült róla, meg bárki bármit is tudhat róla.
Biztos, hogy az a memóriakártya megsérült, amikor a sárba taposta? Mert nem láttam, hogy eltört volna. lehet, hogy az még helyrehozható lenne a rendőrségi technikusok által?
6/10
Rojita 2021 márc. 18. - 21:05:48 6/10
(1568/5118)
Azért két fegyveres határőrtől hogy tud egy fegyvertelen ember értéket elvenni?
3/10
Pünkösdi Kató 2021 márc. 18. - 20:19:39 3/10 Előzmény guess.who
(1567/5118)
Szerettem a DÖ-t, a Keresztanyut is, de rém idegesítő dolgok vannak a nagysasszony miatt. Szóval én vaok az.:)
offtopic
guess.who 2021 márc. 18. - 17:19:09 Előzmény napraforgó
(1566/5118)
A rendőrség renoméja hosszú évek óta (amióta sokan sündőrségezik őket) gyakorlatilag nem létezik, és ezen nem fog segíteni az, hogy (alacsony színvonalon lenyúlva a francia csendőrfilmek és a Stan és Pan figuráit) megpróbálják ilyen műsorokkal "viccesnek" beállítani őket...

...pláne azért, mert valójában nem vicceseknek, hanem kőagyú kreténeknek, hatalmi tébolyban szenvedőknek és gyépéseknek mutatják az egyenruhásokat, akiknél még a nem túl eszes ukrán hősszerelmes Pityke is fényévekkel értelmesebb.
6/10
Rojita 2021 márc. 18. - 17:17:28 6/10
(1565/5118)
Dzsupin Ibolya Sárikája nekem tetszik, akár van ilyen nyelvjárás, akár nincs.
offtopic
guess.who 2021 márc. 18. - 17:14:48 Előzmény Pünkösdi Kató
(1564/5118)
Huhh, valami idő- és tértorzulásba kerülhettem, mert az előbb azt olvastam, hogy Pünkösdi Kató kritizálta a Bé művek alkotását... Ha paródia, akkor zseniális - ha pedig egy ál-Pünkösdi Kató regisztrált, akkor: ejnyebejnye, a személyiséglopás csúnya dolog! :)

Egyebekben egyetértek, pontosan a leírtak miatt nem nézem.
6/10
Rojita 2021 márc. 18. - 17:14:26 6/10
(1563/5118)
Kb 1 hónapja volt, h Lajos és Jóska betört éjszaka a rendőrőrse, h visszaszerezzék a lefoglalt csempészcsokikat. Akkor sütötték el azt a (nekem tetsző) poént, h nem volt semmi riasztó a rendőrségen, hanem a bejárati ajtó kulcsa a lábtörlő alatt volt. Jó, képtelenség, de humoros, h mint egy családi weekendház kulcsát, ott hagyták.
Tegnapra azonban, már volt riasztójuk, hiszen a nyíregyi kapitányság azonnal jelentkezett, h észlelték a behatolást.
Akkor, ma már illene, (ha eddig nem tették meg), h lereagálják a risztójuk létezését. (Azért kapták, mert már egyszer betörtek hozzájuk, vagy tk. régen is volt, csak elromlott, vagy régen, olykor elfelejtették távozáskor bekapcsolni...)
3/10
Pünkösdi Kató 2021 márc. 18. - 16:55:48 3/10 Előzmény napraforgó
(1562/5118)
Nem is az a baj, hogy viccesek, lusták, falnak munkaidőben, valljuk be, Makkosra felesleges a rendőrörs. Jó, kell a sorozatba, de most ez lényegtelen. Nem várhatjuk el, hogy egy 20 lelkes kisközségben uolyan eseménydús legyen napjuk, mint vmelyik fővárosi kerületben. De ez túlzás nagysasszony! És a papagájok is, rém idegesítő, hogy mindenki sztorit hárman ismételnek el!!!!!
3/10
Pünkösdi Kató 2021 márc. 18. - 16:53:36 3/10 Előzmény napraforgó
(1561/5118)
pontosan, ezerrel le van szabályozva a sziréna, gyorshajtás lehetősége. Meg kell győződniük, hogy megkapták az elsőbbséget, nem automatikus az elsőbbség. Remélem, elmeszeli az alkotókat a rendőrség, bár más szereplőket is lehetne, mert nincsenek bekötve. Engem nem zavar, ha a filmben nincsenek, csak nehogy már nem állhatnak fejre, mert épp az elmebeteg főnökük épp üvölt vagy hadonászik.

Direkt nézem Győzikék óta - azt hiszem, ő(ke)t büntették meg, mert nem volt bekötve.

6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 15:25:29 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(1560/5118)
És bizony egyáltalán nem tetszik, hogy a rendőröket, akik az életünket, biztonságunkat kellene védeni, korruptnak és idiótának ábrázolják. Tivi ráadásul még arrogáns is, nemcsak idióta.

Tipikusan az a megalomán barom, akinek van egy icipici hatalma és a világ urának képzeli magát.
6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 15:19:40 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(1559/5118)
Nekem nagyon úgy tűnt, hogy a két hülye rendőr bizony nem volt bekötve, amikor szirénázni és gyorshajtani kezdtek. Igaz, csak hátulról mutatták őket, de nem láttam a keresztbe menő biztositóövet a válluk felett.

Lehet, hogy rosszul tudom, de bizony a rendőröknek sem szabad csak úgy kedvtelésből szirénázgatni, a megkülönböztető jelzéseket csak indokolt esetben használhatják. És az bizony nem indok, hogy igy hamarabb érnek Pestre.