Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2021 febr. 14. - 05:09:18 6/10
(1158/5118)
Azért az a szállitány a csokiból nem volt azonos a susnyásban találtakkal!!! A korábban átadott csoki - 30 kg, aztán meg a 100 kg rendben volt, és azokat papirdobozokban szállitották. A fadobozban talált csokik "vigyázat, törékeny" - nem ugyanahhoz a szállitmányhoz tartoztak. Viki azt jelentette telefonon valakinek, hogy a szállitmány nem a megfelelő helyen landolt.
Én az gondolom, hogy az ukrán rendőrséghez köze van ennek. Viki nekik dolgozik, talán muszájból, talán nem.
offtopic
guess.who 2021 febr. 13. - 18:01:34
(1157/5118)
Amúgy az tényleg komoly? Áttekerés közben láttam egy villanásnyi időre egy rózsaszín, 3 dolláros "okoskarkötőt", és éppen Laura magyarázta a Tatarenko gyereknek, hogy ezt kellene csempészniük a zarándoklaton, mert minden felbérelt ember kettőt átvihet a határon gond nélkül, és fejenként fizethetnek nekik 5000 Ft-ot a munkáért. Alapfokú matek: ha nagyjából 1000 Ft az óra értéke (itthon sem lehet eladni többért, de legyen mondjuk jóindulatúan 2000 Ft), és kettőt tud egy ember áthozni, akkor az eladási áron 4000 Ft nyereség. Fizetni kell az áthozásért 5000 Ft-ot az illetőnek, ez így akkor -1000 Ft. Az óra nem ingyen van, legyen mondjuk 500 Ft, mert nagytételben veszik meg. Ez akkor -2000 Ft két óránál. Plusz a szervezés, utánajárás, tárolás, árusítás stb.
Hogy én mekkora marha vagyok, hogy eddig nem ezzel foglalkoztam üzletszerűen!
offtopic
guess.who 2021 febr. 13. - 17:56:20 Előzmény napraforgó
(1156/5118)
Már itt is megkezdődött a DÖ hülyesége, amikor totál jellegtelen, és lényegtelen szereplőkből egyre nagyobb titkosügynök-kommandós-maffiavezért csinálnak, akik valójában a fél világot irányítják. Ott is felháborítóan ostobaság volt, itt sem tűnik jobbnak.

Ahogy a régi reklámszlogen mondja: de hát mit is várhatnánk egy olcsó mosóportól?
offtopic
guess.who 2021 febr. 13. - 17:54:05 Előzmény napraforgó
(1155/5118)
Ha már "Boni": a sztori szerint ugye atyácskánk neve "Bonifác atya" - csakhogy ez rendszerint valami papi, felvett név, nem a valódi, anyakönyvezett. Ildi mégis ezt használja bizalmaskodva is (csak akkor Bonizza). Miért is? Nem tudja, hogy Kovács Jenőnek hívják a szívszerelmét, ezért Jencikézhetné nyugodtan?

A Wikiről eltűnt az epizódok listája, ahol a nézettségi adatok is voltak. Érdekes: ha annyira jók lettek volna a számok, akkor valószínűleg büszke lenne rá a nagyasszony és eszébe sem jutna eltávolíttatni.
6/10
napraforgó 2021 febr. 13. - 16:45:15 6/10
(1154/5118)
Gina gond nélkül falja a csokikat. Timikének sem ártott meg és , sőt Mirellának és Sárikának sem.
Még Márk is evett a csokikól, sőt a kis Tatjána is.

Lehet, hogy az a műanyag csokis változat valamiképp Viki és az ukrán rendőrök csalija volt?
6/10
napraforgó 2021 febr. 13. - 13:12:56 6/10
(1153/5118)
Marozsán Gábor milyen sokat mászkál az ország keleti régiójában. Mint megtudtuk, ő a vidékfejlesztési Minisztérium valamely állmtitkárságán dolgozik, sőt, valószinűleg államtitkár.
Ő a DÖ Benedek alezredes - BM államtitkár Makkosszállási alteregója.
Érdekes volt, amit Rózának mondott Sótonyiról, hogy ravasz vén róka, vigyázni kell vele. Ehhez képest Sótonyi egy idiótaként mutatkozott be, aki bezárta magát a kóterbe és egyébként is csupa hülyeséget beszélt.
És vélhetőleg ő épitette be Bonifácot a faluba plébánosként. Vajon mit akar megtudni?
Boni Ildikótól sok mindent megtudhatott az apjáék üzelmeiről, ha máshogy nem, a gyónás örve alatt.
offtopic
guess.who 2021 febr. 13. - 10:01:11 Előzmény napraforgó
(1152/5118)
Dede! A takkernéni 2500 Ft-ot fizetett a 4 tábla csokiért a kóstolás után.
A benzinkúton azért nem fizetnek, mert elromlott a pénztárgép, és mindig ugyanazt az összeget mutatja. :)
Meg azt hiszem, Suvick is fizetett a múltkor Döglégyéknek húszezressel, mikor felbérelte őket valamire.
offtopic
guess.who 2021 febr. 13. - 09:59:24 Előzmény ccaty
(1151/5118)
"mert orvul nyomják a képembe.."
A TV2-n vagy az MTVA csatornáin ilyen piszokságok előfordulhatnak, hogy egy RTL-es sorozatot reklámoznak? Hová vezethet ez?!
6/10
napraforgó 2021 febr. 13. - 04:08:58 6/10 Előzmény Rojita
(1150/5118)
Szia! örülök, hogy újra látlak.
Nem tudom, hogy az előzetesben elfelejtették felismerhetetlenné tenni a hangot, vagy netán ennek a szerencsétlen papnak 2 főnöke is volt?

Amúgy mi oka lenne rá Sótonyinak, hogy megtiltsa a zarándoklatot, ez lenne a legjobb alkalom lefülelni a csempészeket.

Ezen a piacon soha nem fizetnek semmiért.. Nem láttuk azt sem, hogy Gina kifizette volna a nagy doboz csokit, és úgy általában semmiért se fizetnek. A kocsmában, kolbászdában sem, a benzinkúton sem, a szerelőműhelyben sem, szóval eben az univerzumban nincs pénz, mint fizetőeszköz. De még úgy diszkérten odadugva sem, ha már nem akarják közhirré tenni, mi mennyibe került.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 febr. 12. - 21:29:08 3/10
(1149/5118)
Most akkor Boni mivel magyarázta, hogy miért kell elmaradnia a zarándoklatnak? Értelmes magyarázatot nem hallottunk, a háttért sem tudjuk, hogy valójában miért kell elmaradnia.
6/10
Rojita 2021 febr. 12. - 21:06:32 6/10 Előzmény napraforgó
(1148/5118)
Az előzetesben én is felismertem G-t, de a filmen már eltorzították a hangját, Akkor az vmi technikai hiba lehetett az előzetessel.
6/10
Rojita 2021 febr. 12. - 21:03:59 6/10
(1147/5118)
Fizetett Krisztina a piacon a paprikáért és a brokkoliért? Mert olyan szépen elterelték Margit figyelmét, h csak a pletykáról beszélt aztán...
6/10
Rojita 2021 febr. 12. - 19:31:27 6/10 Előzmény ccaty
(1146/5118)
Hogy kellene hívni az ukránokat egy ukrán - magyar határon fekvő faluban játszódó történetben?
(Ráadásul, az ötlet külföldi licenc. Az RTL megvette.)

Egy színész pedig azt a szerepet játssza el, amire megkérik (és örül neki, ha kap munkát.)
1/10
ccaty 2021 febr. 12. - 16:17:35 1/10
(1145/5118)
Nem tartom szerencsés dolognak az ukránozást, amikor amott a szélsőségesek elég kegyetlen dolgokkal fenyegetődznek. Megeshet, hogy nem értik a vicceket, amelyeket én sem tartok viccesnek...

Már csak azért sem, mert nem is nézem, csak egy-egy előzetest látok, melyeket el sem tudok kikerülni, mert orvul nyomják a képembe... időnként belenézek mindkét kanálisnál az esti hírekbe, de sajna az RTL folyamatosan lejárató kampányra használja, még ebben sem tud tárgyilagos maradni... amúgy utálom a politikát, főleg akkor, ha az áll ki a napra, akinek vaj van a fején... Az RTL-nél szeretnek napozni, főleg vajasan...

Molnár Piroskáért eddig rajongtam...

... eddig...
6/10
napraforgó 2021 febr. 12. - 15:52:33 6/10
(1144/5118)
Az előzetesben láthattuk, hogy Bonifác jelentett valakinek. Én úgy hallottam, hogy Sótonyi volt a telefon másik végén.
Gálvölgyi hangját véltem felfedezni.
6/10
napraforgó 2021 febr. 12. - 05:18:57 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(1143/5118)
Nem egy fegyveres doboz került Olegékhez, hanem szinte minden csokis dobozban elrejtettek egyet. Olegék gyűjtötték ki azokat egy külön dobozba.

Ami nekem furcsa, az, hogy bár a cigis dobozokat lefóliázták, a csokis dobozokat nem. De még csak le sem zárták azzal a ragasztószalaggal, amivel általában lezárják a csomagokat.
Ha a csomagokat lezárták volna, vagy le is fóliázták volna, Olegéknek eszükbe sem jut belenézni. (meg a kislány sem fér hozzájuk).
Most lehet találgatni, hogy hol kerültek bele a fegyverek? A csokigyárban? Vagy útközben valahol? Oleg sürgette, hogy szerezzék meg a faházat, mert a csoki a benzinkút mögött áll egy furgonban már vagy 3 napja és a csoki megolvad a napon. Tehát volt pár nap, vagy inkább éjszaka, amikor hozzáférhető volt.
6/10
napraforgó 2021 febr. 12. - 05:08:54 6/10 Előzmény macsek1121
(1142/5118)
Jóvanna, nem voltam katona. Nekem igy esne kézre, de hagyom magam meggyőzni.
macsek1121 2021 febr. 12. - 00:29:18 Előzmény guess.who
(1141/5118)
Igen, ez így logikus, ha valaki jobbkezes. Annak idején a gimnáziumban volt valami honvédelmi oktatás (egy nap), amikor célba kellett lőnünk egy katonai lőtéren. Mondjuk nekem a tízből volt három 1 pontos találatom, a maradék hét lövedék ment az erdőbe, arra tisztán emlékszem :) Azzal a módszerrel, amit Napraforgó leírt, igencsak csálén állna az ember... no meg a szeme is.
offtopic
guess.who 2021 febr. 11. - 21:40:24 Előzmény napraforgó
(1140/5118)
Má'mer'hogy miért a bal vállgödrébe, ha jobbkezes? Bal kézzel alátámaszt, jobb kéz az elsütőbillentyűn, jobb szem az irányzékon.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 febr. 11. - 21:29:48 3/10 Előzmény dr.66
(1139/5118)
Én igen és nagyon jól szórakozok rajta. Van olyan jó, izgalmas, humoros, mint a DÖ. A valóságtól való elrugaszkodást elengedtem, hagyom, hogy szórakoztasson ez a sorozat és ezt meg is teszi. Az a furcsa benne, hogy sokszor olyan hamar kiböknek ezt-azt, pl. nem húzták hetekig, hogy Damil keze is benne van a csokiba, Klárika rögtön elmondta. Tivadar sem ment egy hét múlva az edzőterembe a felvétellel. Az viszont nagyon zavar, hogy minden másik történetet megismételnek. Pl. Carló elmondta a sztorit Janinak, hogy Tivadar mivel gyanúsítja őket, stb.