Téma: Keresztanyu

3/10
Pünkösdi Kató 2021 ápr. 07. - 21:35:27 3/10 Előzmény guess.who
(1838/5118)
Hogy engedhetik HB-t ötletelni, mert amit művel, az nem munka, hanem szórakozás. Néha tényleg hatalmasakat derülök. A múlt héten, amikor Imi az ablakon próbált bemászni Dzsináékhoz, hogy letartóztassa Bonit, nyitva volt az ablak. Nem sikerült beugrania, hát bement az ajtón. Közben meg Dzsina biztos bezárta az ablakot a huzat miatt...
3/10
Pünkösdi Kató 2021 ápr. 07. - 21:32:38 3/10 Előzmény guess.who
(1837/5118)
Nekem az fura, hogy Ildi nincs sehol. Minimum a kórházban kellett volna lennie, legalább egyszer Krisztáékkal. Úgy röhögtem volna, ha lett volna egy jelenet a fogadóból, amikor Ildi van a pultban, közben meg Tatyi kórházban.
3/10
offtopic
Pünkösdi Kató 2021 ápr. 07. - 21:26:22 3/10 Előzmény napraforgó
(1836/5118)
Vmelyik nap volt a tévében, hogy kilencvenvmennyi éves orvos is oltja a pácienseket, és nem 91 éves volt.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 ápr. 07. - 21:22:26 3/10 Előzmény nappalitv
(1835/5118)
Szerintem nem f.s, engem leköt ez a sorozat. Ok, rém idegesítő a logikátlanság, a teszetoszaság, a papagájok, de az vigasztal, ha vkinek kimarad egy-két rész, a sok ismétlés miatt vissza tud kapcsolódni. Szóvql, a történet halad, részről-részre, nem kell egy történetre 1 hetet várni.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 07. - 19:07:19 6/10 Előzmény guess.who
(1834/5118)
Abban az autópályás dossziéban csak pár szál papir volt, talán 3 lap. Egy autópálya szakasznak is rengeteg papirja van, nagy, kövér dossziékban, kihajtogatható méretarányos tervekkel, százféle melléklettel. Biztos kell környezeti hatástanulmány, rengeteg hatóság állásfoglalása, különböző egyéb szervek nyilatkozatai, az összes érintett település képviselőtestületének határozatai, esetleg társadalmi szervezetek nyilatkozatai, stb, stb.
És biztos, hogy ezek a papirok nem kerülnek különféle maffiózók kezébe, meg a korrupt rendőrtisztekébe sem. Biztos nem egy csokigyáros, meg egy vámtisztviselő juttatja vissza a dossziét, amit egy pap (??!) vitt át a határon.

A kislánykára ráfestettek pár karcolást, de én nem is szeretném ennél rozogábbnak látni. És biztos, hogy ha megkapja a vért, seperc alatt meg is fog gyógyulni.

Valaki tudja, mikor lesz vége?
offtopic
guess.who 2021 ápr. 07. - 18:37:58
(1833/5118)
A tegnapi rész elején, az összefoglalóban Viktoríját letolta "Gazsi ezredes", hogy a sutyiban küldözgetett autópályás papírokat nem íratta alá, hanem elvesztette. Tehát ha jól értem, barbiverzumban a határon átívelő autópálya államközi szerződését és terveit NEM a két ország külügyminisztériuma, közlekedési szakminisztériuma vagy esetleg még magasabb szerv kezeli, hanem holmi zűrös rendőrök, motoros bűnözők, csempészek és kishatárforgalmi vámtisztviselők hurcolásszák loppal át a határon.
Bár eleve nevetséges, hogy ha már aláírt szerződések vannak egy autópálya létesítéséről, akkor annak nyomvonaláról titkolózni kell - ez a valóságban azért úgy szokott működni, hogy társadalmi szervezetekkel, településvezetőkkel egyeztetnek előre, illetve lakossági fórumokat is tartanak előzetesen az érintett településeken a témában...
Erősen remélem, hogy valójában elhangzott egy észszerű magyarázat erre vonatkozóan, csak én nem láttam.

A másik: Tatyikát anyuciék meglátogatják a kórházban, jólnevelten fekszik az ágyban, a homlokán valami beforradt seb helyével (így azért már hetek-hónapok után nézne ki a seb, nem egy-két órán belül, de mindegy, ez mellékes), és teljesen nyugodtan beszélgetnek vele. Ezután a doktornéni a folyosón közli a szülőkkel, hogy többszörös bordatörése van és valószínűleg belső vérzése is. Már elnézést, de ilyen súlyos esetben nem csak úgy egy akármilyen ágyon feküdne a páciens, hanem minimum gépekkel figyelnék az életfunkcióit. Bordatörésnél meg pláne nem fecserészne könnyedén, mert levegőt is alig bírna venni...
6/10
napraforgó 2021 ápr. 07. - 16:33:35 6/10 Előzmény kék szem
(1832/5118)
Ha Timike Makkosszálláson nőtt fel, itt is ment férjhez, akkor mikor költözött el onnan az anyja és hol él most? Még ha Pálinkás Gy. le is lépett mellőlük, amikor a lánya 3 éves volt, Ludmillával csak kellett találkoznia Rózának. Feltételezem, hogy P.Gy és Ludmilla valahol máshol élték az a 3 évet és az asszony csak később költözött a gyerekével Makkosra. Mivel ők Sukorovok voltak, Rózának nem feltétlen kellett tudnia, hogy Sukorov azonos az ő férjével. Habár valami azt súgja, hogy az öregasszony tud mindenről.
kék szem 2021 ápr. 07. - 13:47:12
(1831/5118)
Jóska éjjel, nappal dolgozik, csak ne kelljen anyósával találkoznia. Gertrúd/Timike gyerekkori barátnők voltak Krisztával. A két nő Makkosszálláson nőtt fel. Ezek szerint Timike őslakos a faluban. Akkor viszont tényleg hihetetlen, hogy Róza mama nem találkozott sem Ludmillával sem pedig Pálinkás Györggyel.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 07. - 07:42:30 6/10 Előzmény luci87
(1830/5118)
Azért kissé röhejes volt, hogy Krisztina le nénizte Ludmillát, amikor a valóságban nincs köztük 10 év sem. Sajgál Erika igen kitűnően néz ki, de azért nem tűnik úgy, mintha 20-25 év lenne köztük. Balogh Anna (Timike) is épp csak 20 évvel fiatalabb Hernádinál.

Viszont igen csodálkozom Sótonyin, az ő korában már rég nyugdijban van egy rendőrezredes, nem aktivkodik és hülyéskedik a határon. Vannak még 73 éves aktiv korú ezredesek???
Nem tudom, mi van most, hogy a korkedvezményes nyugdijt eltörölték, de Tivadar is kissé öreg már az aktiv szolgálathoz. Az ő korában már csak aktatologatáshoz alkalmas.
offtopic
luci87 2021 ápr. 07. - 07:23:54 Előzmény bricskamaxi
(1829/5118)
Hát basszuskulcs,64 éves már,56 os szuletésű,megöregedett ő is mint más,aki nem halt már meg fiatalabban..:(..Sajnos a nővérem már ezt a kort se élhette meg,tavaly 62 évesen elhunyt..:( Anno még mikor Görög Lászlóval élt is látszott a korkulonbség Hernádi javára...
6/10
napraforgó 2021 ápr. 07. - 05:17:48 6/10 Előzmény Rojita
(1828/5118)
Én azon is kiakadtam, hogy Sótonyi még szürkületben, kora hajnalban megérkezik a rendőrörsre azzal a céllal, hogy megszöktesse Mikolát.
És első dolga felkapcsolni a villanyt. Miért? Igy könnyebb titokban tartani az ottlétét? Jajjj.
Az még a külső világitásban is égett, amikor Imi és Zénó megérkeztek, de nem mentek be, mert elmentek reggelizni a kocsmába. Hangyányit sem foglalkoztak azzal, hogy a rendőrörs ki van világitva, ergo van ott valaki.
6/10
offtopic
napraforgó 2021 ápr. 07. - 05:10:27 6/10 Előzmény macsek1121
(1827/5118)
Igen, ez elég bonyolult, én pl. B Rh negativ vagyok, az anyukám AB Rh negativ volt, az apám meg B Rh pozitiv. A húgom B Rh pozitiv lett és később a kisebbik is. A nagyobbik húgomnál még nem volt probléma az én RH negativitásom miatt, de a kisebbiknél már igen, mert akkor már a nagyobbik húgom pozitivitása miatt volt RH ellenanyag az anyai vérben. Sajnos akkoriban még nem volt az az immonglobulin injekció, amit később már beadtak az RH összeférhetetlenség miatt közvetlenül a szülés után.

Kiváncsi vagyok, itt majd miket hordanak össze, mert HB asszony nem arról hires, hogy bárminek is utánajárna.
6/10
Rojita 2021 ápr. 06. - 23:40:27 6/10
(1826/5118)
Ez a makkosi Rendőrőrs riasztója hol létezik, hol nem. Hol bekapcsolják, hol nem.
Amikor Sótonyi reggel megérkezett az őrsre, a kulcsnyitás után, csak a villanyt kapcsolta fel, nem volt ott semmi riasztó.

A foglyot éjjelre magára hagyták, akár fel is köthette volna magát a Rosszarcú, mert az övét se vették el.

Nem lesz vidám a történet, ha a következő hetekben elkezdik a harcot kis Tatyi elhelyezéséről. Pláne, ha a kislánynak is elmondják az igazságot.
macsek1121 2021 ápr. 06. - 22:24:14 Előzmény napraforgó
(1825/5118)
Ez az AB Rh-negatív vércsoport kérdés bonyolultabb annál, hogy esetleg a Pálinkástól örökölték volna vagy hogy mindhárom lány alkalmas lenne vért adni - több, mint valószínű, hogy nem. Az egyik szülőnek vagy AA, A0, AB, BB vagy B0-nak kell lennie, a másiknak szintúgy (a 00 nyilván kizárva). A szülők tehát akármik is lehetnek, természetesen mindkettőnek negatívnak kell lennie.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 06. - 21:16:48 6/10
(1824/5118)
Kezd kibontakozni a cselekmény. Kiderült, hogy Tatyika nem Olegék lánya. Nagyon úgy néz ki, hogy Timike segitett Ginának, a húgának örökbeadni a babáját. Talált egy rendes családot a kicsinek Tatarenkóék személyében.
Vajon Gina felvállalja-e most a gyereket és ad-e vért neki? Aztán nyilván vissza akarja kapni a gyerekét, most hogy konszolidált házasságban él. Tivadar úgyis örülne egy gyereknek. Remek konfliktushelyzet, ha marakodni fognak a gyerekért.
Valószinűleg hamarosan kiderül, hogy Mariann a harmadik testvér. És talán mindhárom lánynak megfelelő a vércsoportja a véradáshoz a kislány számára.
Talán az öreg Pálinkás-Sukorovtól örökölték.
Ludmilla is szembesül Anatolijjal (azaz Gyurkával)
És most már szinte biztos vagyok benne, hogy a nagypapi is fel fog bukkanni az algiri nagykövetség estélyén., ahol Róza mamával rúgja össze a port.
bricskamaxi 2021 ápr. 06. - 20:58:21
(1823/5118)
Gálvölgyi Jánost már nem is említem.Régi kedvencem ő is,Csinibabában szerettem nagyon.Ebben a sorozatban miért ilyen kövér bameg?
bricskamaxi 2021 ápr. 06. - 20:57:03 Előzmény luci87
(1822/5118)
szegény Jucus milyen bestiálisan rondára lett maszkírozva vagy valóban ilyenre idősödött?valaki tudja? nem bírom nézni egy-két régi Ötvös Csöpis film bombázója után de még a Heti trutyiban is jó nő volt!!
3/10
Pünkösdi Kató 2021 ápr. 06. - 20:14:42 3/10
(1821/5118)
Tetszik, hogy Timike, Ildi, Gina is papucsban vannak otthon, nem pedig magassarkúban, mint a BK-ban.
6/10
Rojita 2021 ápr. 06. - 14:52:13 6/10 Előzmény napraforgó
(1820/5118)
Kösz. Ez teljesen kiesett.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 06. - 14:20:05 6/10 Előzmény Rojita
(1819/5118)
A fiának, aki elvitte Róza mamának.