Téma: Keresztanyu

3/10
Nickname123 2021 márc. 21. - 09:42:46 3/10 Előzmény guess.who
(1598/5118)
Nagyon kitekert magyarazat ez nekem. Az őzre se azt mondjuk, h párosujjú patás állatocska, pedig az, sok más állattal egyetemben. Tény, hogy van sok hagymás virág, de a hagymacskarol továbbra se tudok asszocialni pl. a jácintra vagy a tulipánra, de ez már az én gondom.
offtopic
guess.who 2021 márc. 21. - 09:33:18 Előzmény napraforgó
(1597/5118)
Eljegyzés? Zozóka (no és a színész is) nagyjából csak a saját izmaiba és az elképzelt sármjába szerelmes, Laurácska pusztán a szükségletei kielégítésére kellene neki - amit a butácskának tartott lány nagyon is jól érez, ezért pattintja le.

...ami persze nem jelenti azt, hogy fura írói logika alapján ne lehetne esküvő belőle a végén.
3/10
Nickname123 2021 márc. 21. - 09:31:41 3/10 Előzmény Rojita
(1596/5118)
Szerintem sehol. Ez csak egy olyan eszköz, ami akkor jön elő, ha a történet szempontjából szükség van rá, ld. mikor Igor átmegy a határon, de ha Mikola rongálja a bizonyítékot, akkor nem kell,mert ezt a szalat el akarják varrni, h Mikola tovább tudja az ügyeit bonyolitani, amivel a film tortenetet is vezeti. Elozetesbol nehezebb látványosan a Mester kedvére tenni és az ügyeket előrevinni.
offtopic
guess.who 2021 márc. 21. - 09:30:45 Előzmény Nickname123
(1595/5118)
Szerintem a '60-as években bemutatott szovjet rajzfilmre utalt vele.

Egyébként nagyon sok hagymás növénynek igen szép virágzata van, pl. a jácintok, krókuszok, hogy csak a legismertebb tavasziakat mondjam - azaz nyugodtan veheted úgy, hogy virágnevet ismételget. :)
3/10
Nickname123 2021 márc. 21. - 09:21:10 3/10 Előzmény napraforgó
(1594/5118)
Hagymácska, rosszul vagyok tőle. Tudom, h Oleg kedveskedésnek szánja, de a hagyma csip, megrikat és büdös leszel tőle. Nem lehetne legalább egy virágnevet ismételgetnie?
6/10
napraforgó 2021 márc. 21. - 04:11:40 6/10 Előzmény guess.who
(1593/5118)
Laura Petra szövegére adott reakcióira azt gondolom, hogy korábban nagyon is volt Zozóval szexuáális kapcsolata, amely valami miatt megfeneklett. A fiú megpróbálja időnként feleleveniteni, de Laura elzárkózik. Szerintem valami gesztusra vár a fiú részéről, meglehet, hogy egy eljegyzésre. De ha nem, akkor valamiféle változásra, amire a srác nem hajlandó. Pl. hogy kezdjen el rendesen dolgozni az izom felpumpálása helyett, felelősségteljesen élni, amire lehet akár családot is alapitani.
6/10
napraforgó 2021 márc. 21. - 04:04:26 6/10 Előzmény kék szem
(1592/5118)
Már többször több fórumban leirtam, hogy az unokatestvérek közötti szexuális kapcsolat jogilag NEM minősül vérferőzésnek, a házasság sem tiltott közöttük. (csak a nagybácsi - unokahúg, nagynéni - unokaöccs kapcsolat tiltott, de még ez is feloldható jegyzői engedéllyel!).

Az igaz, hogy a közfelfogás szerint az ilyen kapcsolat nem helyes, túl közeli rokonok, közöttük a nemi kapcsolat azért nem támogatott, mert a genetikai azonosság nagyobb az átlagosnál, ezért ha van a családban súlyos öröklött betegség, akkor nagyobb a valószinűsége, hogy az az utódokra átöröklődik és vagy megjelenik, vagy az illető hordozóként tovább örökiti azt az utódaira.

A mai viszonyok között az ilyen betegségek igen korán kiszűrhetők és megakadályozhatók, hogy sérült, öröklött betegségben szenvedő utódok jöjjenek világra.
Az igaz, hogy az én felfogásom szerint is jobb, ha ilyen gyermekek meg sem fogannak, mert a leendő szülők elkerülik a lehetőséget is, de azért az életben mégis előfordulnak olyan esetek, amikor egy pár annyira ragaszkodik egymáshoz, hogy muszáj segiteni nekik az egészséges utódok létrehozásában, pontosabban a sérült gyermekek elkerülésében.

Mindenesetre az unokatestvéri kapcsolaton nem kell sem kiakadni, sem szörnyülködni. Ezért Petra cirkuszolása Laurával abszolút nem releváns, unokatestvérek szerelme nem tilos.
macsek1121 2021 márc. 21. - 00:43:00
(1591/5118)
Lengyel Ferenc nagyot alakított néhány napja valamelyik reggeli műsorban. Kerek perec kijelentette, hogy az egész sorozatot az ő karakterére írták, majd ecsetelni kezdte, hogy Gálvölgyi Jánosról kiderült - akivel eddig még soha nem játszottak együtt -, hogy ők ketten milyen fantasztikusan egyformák, azonos az érdeklődési körük, ugyanazok voltak a hobbijaik fiatal korukban, stb. Oké, hogy Lengyel Ferenc nagyon el van szállva magától, de ne vonjon már egyenlőségjelet kettőjük közé. Egyáltalán nem imádom Gálvölgyit, de azért Feri ne legyen már ennyire nagyképű, hogy egy napon emlegeti magát vele.
6/10
Rojita 2021 márc. 20. - 18:34:23 6/10 Előzmény kék szem
(1590/5118)
offtopic
guess.who 2021 márc. 20. - 18:32:22 Előzmény kék szem
(1589/5118)
Ezt már pedzegetitek egy ideje, de szerintem Laura már nagyon a nyomulása elején tisztába tette Zozókát azzal, hogy haverok lehetnek, de semmi nem lesz közöttük soha. Ebből szerintem az jön le, hogy korábban sem volt semmi köztük, csak Zozócska csorgatta a nyálát Laura szűk nadrágjára.
kék szem 2021 márc. 20. - 18:07:02
(1588/5118)
Laura és Zozo együtt jártak, ha minden igaz akkor volt köztük testi kapcsolat. Márk szerint unokatestvérek. Akaratlanul vérfertőzést követtek el. Lehet a sorozat akárhányadik évadában kiderül Róza mama legnagyobb titka, hogy Mariann nem Pálinkás György lánya.
6/10
napraforgó 2021 márc. 20. - 04:43:32 6/10
(1587/5118)
Mirellácska még mindig Timike faházban lakik? (vagy a sajátjában, ha hiszünk neki) Onnan miért sárkányrepülővel menne a polgármesteri hivatalba???
Mert annak semmi értelme, hogy a határról bemegy Nyiregyre, felül a sárkányra, majd visszarepül Makkosra lepottyanni. És akkor nagyon gyorsnak kellett lennie, hogy a zuhanás után villámgyorsan kiugorjon a gépből és elszaladjon, hogy senki meg se lássa.
És akkor még arra sincs ideje, hogy letörölgesse a pofijáról a rúzscsikokat, amelyek ki tudja hogy keletkeztek. Talán épp sminkelt repülés közben, azért is zuhant le, mert nem ért rá odafigyelni, hogy valami baj van.
Azt látjuk, hogy a késés, munkaidő, ilyesmi kicsit sem érdekli. Sőt, a polgit . Ha a nő ott van, a polgi kiköltözik a hintaágyra, ha nincs ott, az sem zavarja.
6/10
Rojita 2021 márc. 19. - 23:01:58 6/10 Előzmény Nickname123
(1586/5118)
Tényleg... Hol is van a kamera a határon?
3/10
Nickname123 2021 márc. 19. - 22:46:30 3/10
(1585/5118)
Ilyenkor a határőröknél lévő kamera felvételeit miért nem használják? Azon rajta kell lenni, h szándékosan tette tönkre a bizonyítékot Mikola, emellett a két hataror és Petra vallomása már csak használható lenne. Vagy csak akkor tudjak a kamerafelveteleket nézni, mikor Igor megy át a határon a kislánnyal?
6/10
Rojita 2021 márc. 19. - 22:36:34 6/10 Előzmény napraforgó
(1584/5118)
Mintha kimaradt volna ott egy jelenete, amihez kellett volna a festő overall... Lehet, h ő "szállt le" a sárkányrepülővel? De akkor a polgi észrevette volna, ha későn, zihálva érkezik...Á, igaz, ez a polgi, nem egy figyelő ember.
De amikor "lezuhant" a sárkány, akkor az emberek hogy hogy nem látták meg, h ki ült a gépben?
6/10
napraforgó 2021 márc. 19. - 21:57:31 6/10
(1583/5118)
És miért volt munkás overálban? Azért a papirok lapozgatása és rendezgetése nem olyan koszos munka, hogy munkásruha kelljen hozzá.
6/10
Rojita 2021 márc. 19. - 21:43:27 6/10
(1582/5118)
Mirabellának ma miért voltak piros festékcsíkok az arcán, miközben a polgi íróasztalánál lopta a napot?

Imi rendőrnek a nyakán (jobbról) egy piros vágást fedeztem fel. Eddig nem tűnt fel...
1/10
zazee 2021 márc. 19. - 19:37:23 1/10
(1581/5118)
Azért ilyen a valóságban nem létezik, hogy Mikola csak úgy raplizhat, rongálhat, gúnyolódhat két hatósági személlyel is mindenféle következmény nélkül. Olyan képtelenség ebben a sorozatban sokminden! Kíváncs lennék, hogy az eredeti sorozatban is ennyire hülye és tehetetlen a határőrség, a rendőrség és a tűzoltóság?!
kék szem 2021 márc. 19. - 19:18:09
(1580/5118)
Róza mamának nagyon jó kapcsoltai lehetnek. 1980.IX.20. Személyi dosszié, Pálinkás György. Hogyan került az öregasszonyhoz? Biztos nem az irattáros adta oda neki.
offtopic
guess.who 2021 márc. 19. - 18:28:34 Előzmény kék szem
(1579/5118)
Mivel "emberölés gyanúja miatt" van a feliratban, így nemigen lehet végzés, legfeljebb a gyanú miatti nyomozás megindításáról valami feljegyzés. Az alján meg az az "Egyetértek:" és egy dátum mi akar lenni? Ha alá kellene írni, akkor lenne ott egy vonal... Vagy a két dátummal ért egyet kétszer a dokumentum szerzője?! :) A címer viszont valóban remek találat! :D

Pálinkás Gögy összemontírozott fényképe meg a szokásos szánalom, bár lehetett volna mellé állítani még egy bikinis Algát és egy házassági öltönyben álldogáló Kálmán bácsit, hogy tökéletesebb legyen...