Téma: Keresztanyu

6/10
Rojita 2021 ápr. 08. - 22:45:37 6/10
(1858/5118)
Dacára Tatyi és Gina azonos vércsoportjának, nagyon remélem, h végül kiderül, ők mégse rokonok és Gina kislánya még valahol Ukrajnában, egy intézetben van.
A kis Tatyi 7-8 éve egy szerető családban él, még az örökbefogadásáról se tud. Bűn rossz lesz a történet, ha most elviszik a filmet egy gyerekelhelyezési procedúra vonalán. Ahogy jogtudor topiktársunk kifejtette ez a gondolat mindenfajta törvényességi alapot nélkülöz. Azon túl pedig nagyon nem vidám egy 8 éves kislányt családból kiszakítani és beavatni családi zűrökbe.
6/10
Rojita 2021 ápr. 08. - 22:29:20 6/10
(1857/5118)
Nem igazán értem, h az algíri nagykövetnek, vagy Algírnak milyen közös ügye van a makkosszállási lakosokkal? (Mert én nem csak udvariassági érdeklődésnek vettem a nagykövet kérdéseit.)

Ha a fogadást egy x éves érettségi találkozó megünneplésére rendezték, akkor kik voltak az osztálytársak? Vagy legalább vki tarthatott volna egy köszöntőt az érintetteknek.

A fogadás helye indokolta volna, h az úri vendégek vmi arab tápot kapjanak és ne a magyar, készen kapható, apró pogit és mini lekváros linzert. (Nem is tudom, külföldön ismerik a pogácsát?)
bunor 2021 ápr. 08. - 22:28:49
(1856/5118)
Ez így is történt.
Ádám Villa, Városligeti fasor
https://adamvilla.hu/
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 21:42:15 6/10 Előzmény Nickname123
(1855/5118)
Miért zabál Imi és Zénó a tárgyalóasztalnál, amikor van erre a célra egy külön helyiség, az iroda melletti Büfé. Korábban a büfében ettek, nyáron meg a büfé ablaka alatti padon.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 21:38:52 6/10
(1854/5118)
Hiába adnak szép ruhát a parasztra, azért nem lesz belőle úr. Ahogy Jani az államtitkárnak kinálgatta a pogácsát.... elég prosztó volt. Róza néni illemtanórát is tarthatott volna neki. De Petra sem volt különb, ő meg ismét a nagyapjáról faggatta Marozsánt.

Kicsit meglepődtem, és nagyon is zavarosnak találtam azt a magyarázatot, hogy azért nem akarják az autópályát, mert azzal nagyszabásúbbá tennék a csempészetet. Fegyverkereskedelem, embercsempészet, tiltott szerek, virusok behozatala. Hogy van ez?
Az arabok hősnek tartják Pálinkást - akinek mellesleg egy sejk lányát kellett volna elvennie Róza helyett (!!!), Róza a Gulágot jelölte meg volt férje tartózkodási helyéül, miközben Marozsán is pontosan tudja, hogy hol van, bár letagadja, egyáltalán ismeri.
Petra eléggé kullancs módra kérdezősködött, ennek ellenére eléggé udvariatlanul dobták ki. Egy nagykövetségen az ilyesmit finomabban csinálják.

Én nagyon sajnálom, hogy Pálinkás György nem bukkant fel, ahogy vártam.

A másik nagy baromság, hogy Gina most hirtelen fellép, mint anya és már a kórházból ő akarja hazavinni a gyerekét.

Az ilyesmi csak Barbilandban történhet meg, a valóságban soha.

1. Valószinűleg Gina hivatalosan lemondott a gyerekéről és hozzájárult az örökbefogadáshoz.
2. Az örökbefogadás titkos volt, vagyis a hatóság nem közölheti az örökbefogadókkal sem, ki a vér szerinti anya.
3. Még ha vissza is akarná csinálni, Ginának semmi esélye. Pláne nem arra, hogy egy hét alatt keresztülvigye az akaratát. Még akkor is évekig pereskedhetne, ha nem volt egészen szabályos az örökbefogadás.
4. Nem beszélve arról, hogy Gina átköltözött Magyarországra, talán a magyar állampolgárságot is felvette. Hogy akarná elvenni egy ukrán állampolgárságú családtól az ukrán gyereket, hogy egy másik államba menjen vele?
5. Nekem úgy tűnik, Tivadar még most sem tud a gyerekről, hisz Gina letagadta. Most hogy akarja elővezetni, hogy hirtelen mégis lett egy 8 éves kislánya?
3/10
Nickname123 2021 ápr. 08. - 19:25:38 3/10
(1853/5118)
Eleve nem értem, h Imi és Zénó a büfében reggeliznek, ami ha szemből nézzük a rendőrség épületet jobbra van, majd valamelyik kinéz az ablakon és látja settenkedni Mikolát a motorja felé, aki ha jól emlékszem Tivadar irodája felől került oda. Majd jobbra-balra nyomoznak és egyik sem mondja, h a büféből vettek észre, h szokik a fogvatartott, ami azért érdekes, mert a fogda, ahol Mikola volt a rendőrség bal oldalán van. Tehát, ha a motorját akarta volna a szökés után megszerezni Mikola, akkor sem temfergett volna Tivadar irodája körül, ami a rendőrség udvaranak belseje fele van, hanem a rendőrség épületének elején parkoltatott motorjara pattant volna és hajts.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 16:02:19 6/10 Előzmény kék szem
(1852/5118)
Ilyen apróságokon fennakadsz? Nyilván valamelyik osztálytársa értesitette, aki tartja vele a kapcsolatot, és aki tudja, hogy most épp hol él és milyen néven.
De ezt találja ki HB asszony. Nekem az is tetszene, ha Pálinkás összes feleségei is megjelennének az estélyen.
Vicces lenne egy arab nagykövetségen egy magyar ribillió.
kék szem 2021 ápr. 08. - 15:56:58 Előzmény napraforgó
(1851/5118)
"... Pálinkás Sukorov György megjelenés az estélyen." Rendben, de ő honnan szerzett tudomást a találkozóról? A meghívót Róza mamáék címére küldték.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 15:14:49 6/10
(1850/5118)
Én nagyon kiváncsi vagyok, hogy bejön-e az elképzelésem, amit vizionáltam az évad végéről.

Az már biztos, hogy Tatyikán majd összemarakodnak, Gina és Tivadar megpróbálják elvenni Tatarenkóéktól, kérdés, hogy melyik fél győz.
A követségi estélyen Jani és Márk is összeugrik.
De biztos vagyok benne, hogy a nagy truváj Pálinkás Sukorov György megjelenése lesz az estélyen.
Én arra tippelek, hogy a DÖ-höz hasonlóan ő sem lesz rosszfiú, hanem beépitett ember, akit a bűnözés felszámolására dobták át Ukrajnába.
És az autópálya meg fog épülni, és a csempészkedésnek annyi lesz Makkoson.

Igaz, a kitűzött céltól, a polgármesteri szék megöröklésétől piszkosul eltértek, de mit számit ez?
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 13:37:05 6/10
(1849/5118)
Kb. a megszokott szinvonalat hozza. Mármint a HB-től megszokottat.
Bár ez egy icipicit épkézlábabb a DÖ-nél, amely ezer sebből vérzett. Ez csak százból.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 11:15:53 6/10
(1848/5118)
Nyilván pont ezért nem akarja Róza mama és a polgi sem az autópályát.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 11:14:50 6/10 Előzmény guess.who
(1847/5118)
:D
offtopic
guess.who 2021 ápr. 08. - 10:19:28 Előzmény napraforgó
(1846/5118)
"A mostani helyzetet nem ismerem, mióta eltörölték a korengedményes nyugdijakat."
A 70+ os Gálvölgyi (által játszott Sótonyi) azért még bőven akkoriban volt 45-50 éves, amikor a korengedményes nyugdíj működött a rendőrségnél, szóval nem is az a lényeg, hogy MOST van-e ilyesmi, hanem az, hogy Sótonyinak évtizedek óta nem lenne szabad, hogy köze legyen a testülethez.
Barbiverzumban mégis történhetnek ilyen csodák, meg olyanok, hogy mentális zavarokkal küzd a szereplők jó része (és ez, meg a perverziói alapján egyre inkább azt kell hinnem, hogy az is, aki kitalálja ezt a "sztorit").

Amikor még nem kellett PC-nek lenni, akkor a fenti mentális zavarokra Rejtő Jenő simán rámondta, hogy "gyakorló elmebeteg" - de hát mióta a lipótmezei Állami Elmegyógy és Intézetet megszüntették sok a furcsaság mindenfelé. Csak én vagyok helikopter. :)


3/10
Pünkösdi Kató 2021 ápr. 08. - 08:39:41 3/10 Előzmény napraforgó
(1845/5118)
A nagyrésze szamárság, ami marad, azon jókat lehet derülni.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 04:47:26 6/10 Előzmény guess.who
(1844/5118)
Teljesen igazad van, ez tényleg szamárság, úgy, ahogy van.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 04:45:20 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(1843/5118)
Én meg azon csodálkoztam, hogy odakinn tél van, mindenki kabátban jár, a rendőrök is dzsekiben,, de az ablak tartósan nyitva, mintha csak nyár lenne.
Nincs olyan bolond ember, aki télen tartósan nyitva tartja az ablakát, de itt mindig, mindenki, ha épp valaki be kell mászni rajta. Már korábban is volt olyan jelenet, hogy Timikéék az ablakban szellőztették az ágyneműt, holott már akkor sem volt nyár.
6/10
offtopic
napraforgó 2021 ápr. 08. - 04:40:30 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(1842/5118)
A fegyveres testületek más tészta volt. Korábban cirka 25 év szolgálat után nyugdijba mehettek, vagyis a rendőrök már 45-50 éves koruk táján nyugdijasok voltak. A korábbi bérük 100%-át kapták nyugdijként!!!
Akkor valami másba kezdtek, általában vállalkozásba, de bármi másba, hisz a legtöbbjük még fizikai erejének teljében volt.
A lényeg, hogy egy rendőrnek esze ágában sem volt 70-en felül tovább szolgálni.

A mostani helyzetet nem ismerem, mióta eltörölték a korengedményes nyugdijakat.
De élénken emlékszem rá, hogy jó pár évvel ezelőtt nyugdijba rugdosták a 60-on felüli birókat, orvosokat, akkor is, ha szellemileg még a topon voltak.

Valahogy nem hiszem, hogy most pont az öreg, szenilis rendőrtisztekre lenne szükség.
luci87 2021 ápr. 08. - 04:04:14
(1841/5118)
Tatyi nekem se tűnt túl betegnek, uolyan vidám, élénk, mosolygós volt, nem egy műtétre varo kislanyt alakított azzal a piros folttal a fején. Gina ostoba magyarázkodása, hogy túl fiatal volt, nem helytálló. A 30 as évei közepén jato nő, 8 éve, min. 25 volt, azért az nem gyerek, vagy kamasz.. Na meg az a kor se indokolja, hogy ne tudja a nevét annak, akivel lefekszik...
6/10
Rojita 2021 ápr. 07. - 22:55:48 6/10
(1840/5118)
Igazán nem értek hozzá, de úgy érzem, ha egy őrizetes megszökik egy rendőrségről, akkor utána kellene, h legyen vmi belső vizsgálat, bizottsági helyszínelés, jegyzőkönyv, csomó írásbeli jelentés. Vagy ilyen esetben, amikor a nagyon-nagyon felső főnök állt be helyettesíteni, akkor felesleges a belső vizsgálat, a nagyfőnök egyszemélyben mindent ellenőriz., jóváhagy. Látszatra ez nagyon szabálytalan, dehát vannak, akikre nem vonatkoznak a szabályok. Lehet, h a történet ezt akarja modellezni, h a rendőrség főtisztjei között is van, akinek (olaj) vaj van a fején.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 07. - 21:35:41 Előzmény napraforgó
(1839/5118)
Nyilván nem az a lényeg, hogy rozogábbat csináljanak belőle - de ha csak van egy púp a fején és rosszul érzi magát, akkor ne kamuzzanak már be bordatörést és belső vérzést, mert irtó hülyén hangzik.

Egyébként nem értem ezt az egész autópályás marhaságot. Hiszen ha megépül, nem egy titkos vonalon fog menni, hanem mindenki tudni fogja, és használhatják is. Mi a frász szükség van arra, hogy egy enyhén szólva is demens fővárosi rendőrtiszt ellopja azokat az illetékes minisztériumból, titokban elvigye a határra, ott átcsempésztesse határőrökkel, hogy az ukrán illetékesek aláírhassák és visszacsempészhessék?! Nem lenne egyszerűbb, ha a minisztérium hivatalosan megküldené az ukrán minisztériumnak, aláírnák és visszaküldenék?
És ahogy mondom is: amikor már a nyomvonal tervei is készen vannak (márpedig az első részekben láthattuk a mappában a térképeket, hiszen arról ismerték fel a zsenik, hogy az a pálya Makkosgagyi mellett fog majd menni), akkor már régesrég értelmetlen titkolózni, hiszen kismillióan tudnak az egészről, leokézták stb. Sehogy nem áll ez az egész össze, szerintem ezt a szálat jobb lett volna egy-az-egyben kihagyni - csak hát ahogy elnézem, a műsoridő felét az ezzel kapcsolatos értelmetlen huzakodás tölti ki.